Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 101
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218

    Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο;

    Γεια σας! Θέλω να γράψω για ένα δικό μου προσωπικό θέμα το οποίο θα ήθελα να εκμυστηρευτώ γιατί με παιδεύει χρόνια. Δεν είναι κάτι σημαντικό απλά το έχω μέσα μου και θέλω κάπου να το πω. Πριν κάποια χρόνια γνώρισα κάποιον που έγινε κάτι μεταξύ μας αλλά δεν κράτησε πολύ. Εγώ ήθελα να κάνουμε σχέση αλλά αυτός δεν έδειχνε ότι θέλει κάτι τέτοιο γιατί έλεγε ότι υπάρχει απόσταση (αυτός δούλευε σε άλλη πόλη). Μετά απο λίγο καιρό έγινε ένας καβγάς στο οποίο μπλέχτηκε η τότε φίλη μου και ενας φίλος του και έγινε ενας ψιλοχαμός. Αυτός φάνηκε ότι ξενέρωσε και σπάστηκε με την όλη φάση αλλά δεν είπε κάτι τότε απλά αυτό που έκανε είναι να με διαγράψει από τα social media χωρις να μου πει τίποτα. Εμένα όμως με στεναχώρησε όλο αυτό γιατί ένιωθα συναισθήματα γιαυτόν του έστειλα και ένα μήνυμα στο οποίο δεν απάντησε. ( Tότε θυμάμαι είχα μπει στο νοσοκομείο για ένα θέμα του το είπα στο μήνυμα αλλά δεν απάντησε παρόλα αυτά). Με πλήγωσε πολύ αυτό και πραγματικά ήθελα να τον εκδικηθώ και δεν μπορούσα να ησυχάσω. Η τότε φίλη μου μου έλεγε να μη δίνω σημασία να μη σκέφτομαι την εκδίκηση να το ξεπεράσω και να πάω παρακάτω αλλα δεν μπορούσα να το κάνω είχα πάθει εμμονή. Αργότερα τον είχα συναντήσει κάποιες φορές τυχαία και αυτός κατέβαζε το κεφάλι και το έπαιζε αδιάφορος και έδειχνε ότι δεν θέλει καμία επαφή μαζί μου. Πέρασαν κάποιοι μήνες ώσπου μια μέρα πάλι συναντηθήκαμε κάπου έξω τυχαία ( είναι μικρή πόλη) και αυτός έκανε κίνηση να τα ξαναβρούμε αλλά εγώ δεν δέχτηκα και με τον τρόπο μου τον απέρριψα. Χάρηκα πολύ τότε γιατί πίστεψα ότι δικαιώθηκα και ότι θα ηρεμούσα αφού πήρα αυτό που ήθελα δηλαδή να ξαναγυρίσει πίσω και να τον απορρίψω και να στεναχωρηθεί όπως στεναχωρήθηκα εγώ. Το θέμα είναι όμως ότι εγώ δεν ησύχασα γιατί είχα συναισθήματα ακόμα γιαυτον και συνέχιζα να είμαι πληγωμένη αλλά από την άλλη σκεφτόμουν ότι δεν αξίζει να είμαι με κάποιον με τον τρόπο που μου συμπεριφέρθηκε και ότι θα με πλήγωνε έτσι και στο μέλλον. Πέρασαν τα χρόνια συνέχισα τη ζωή μου συνέχισε και αυτός τη ζωή του ξέρω ότι παντρεύτηκε κιόλας αυτός που δεν ήθελε δεσμεύσεις αποφάσισε να σοβαρευτεί. Έχει τύχει παλιότερα να με δει με τον άνθρωπο που είμαι ακόμα μαζί και έδειξε ότι νευρίασε. Πριν μερικούς μήνες έτυχε πάλι να μας δει και κοιτούσε τον δικό μου έντονα αφου ο δικος μου αναρωτήθηκε γιατί τον κοιτάει έτσι. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι η εκδίκηση και να σκέφτεσαι πως θα το ανταποδώσεις ότι σου έκανε ο άλλος δεν είναι καλό πράγμα. Εμένα προσωπικά δεν μου έκανε καλό δηλαδή δεν ένιωσα καλύτερα ίσα ίσα χειρότερα ένιωσα και πολλές φορές σκεφτόμουν πως θα ήταν η ζωή μου αν τελικά έλεγα ναι. Έφαγα πολύ καιρό από τη ζωή μου να σκέφτομαι τι θα κάνω και πως θα τον κάνω να νιωσει όπως ένιωσα εγώ για να απαλύνω τον πληγωμένο μου εγωισμό. Το να πάρεις εκδίκηση δε σημαίνει πως θα νιώσεις καλύτερα σε εμένα γύρισε εναντίον μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Γεια σας! Θέλω να γράψω για ένα δικό μου προσωπικό θέμα το οποίο θα ήθελα να εκμυστηρευτώ γιατί με παιδεύει χρόνια. Δεν είναι κάτι σημαντικό απλά το έχω μέσα μου και θέλω κάπου να το πω. Πριν κάποια χρόνια γνώρισα κάποιον που έγινε κάτι μεταξύ μας αλλά δεν κράτησε πολύ. Εγώ ήθελα να κάνουμε σχέση αλλά αυτός δεν έδειχνε ότι θέλει κάτι τέτοιο γιατί έλεγε ότι υπάρχει απόσταση (αυτός δούλευε σε άλλη πόλη). Μετά απο λίγο καιρό έγινε ένας καβγάς στο οποίο μπλέχτηκε η τότε φίλη μου και ενας φίλος του και έγινε ενας ψιλοχαμός. Αυτός φάνηκε ότι ξενέρωσε και σπάστηκε με την όλη φάση αλλά δεν είπε κάτι τότε απλά αυτό που έκανε είναι να με διαγράψει από τα social media χωρις να μου πει τίποτα. Εμένα όμως με στεναχώρησε όλο αυτό γιατί ένιωθα συναισθήματα γιαυτόν του έστειλα και ένα μήνυμα στο οποίο δεν απάντησε. ( Tότε θυμάμαι είχα μπει στο νοσοκομείο για ένα θέμα του το είπα στο μήνυμα αλλά δεν απάντησε παρόλα αυτά). Με πλήγωσε πολύ αυτό και πραγματικά ήθελα να τον εκδικηθώ και δεν μπορούσα να ησυχάσω. Η τότε φίλη μου μου έλεγε να μη δίνω σημασία να μη σκέφτομαι την εκδίκηση να το ξεπεράσω και να πάω παρακάτω αλλα δεν μπορούσα να το κάνω είχα πάθει εμμονή. Αργότερα τον είχα συναντήσει κάποιες φορές τυχαία και αυτός κατέβαζε το κεφάλι και το έπαιζε αδιάφορος και έδειχνε ότι δεν θέλει καμία επαφή μαζί μου. Πέρασαν κάποιοι μήνες ώσπου μια μέρα πάλι συναντηθήκαμε κάπου έξω τυχαία ( είναι μικρή πόλη) και αυτός έκανε κίνηση να τα ξαναβρούμε αλλά εγώ δεν δέχτηκα και με τον τρόπο μου τον απέρριψα. Χάρηκα πολύ τότε γιατί πίστεψα ότι δικαιώθηκα και ότι θα ηρεμούσα αφού πήρα αυτό που ήθελα δηλαδή να ξαναγυρίσει πίσω και να τον απορρίψω και να στεναχωρηθεί όπως στεναχωρήθηκα εγώ. Το θέμα είναι όμως ότι εγώ δεν ησύχασα γιατί είχα συναισθήματα ακόμα γιαυτον και συνέχιζα να είμαι πληγωμένη αλλά από την άλλη σκεφτόμουν ότι δεν αξίζει να είμαι με κάποιον με τον τρόπο που μου συμπεριφέρθηκε και ότι θα με πλήγωνε έτσι και στο μέλλον. Πέρασαν τα χρόνια συνέχισα τη ζωή μου συνέχισε και αυτός τη ζωή του ξέρω ότι παντρεύτηκε κιόλας αυτός που δεν ήθελε δεσμεύσεις αποφάσισε να σοβαρευτεί. Έχει τύχει παλιότερα να με δει με τον άνθρωπο που είμαι ακόμα μαζί και έδειξε ότι νευρίασε. Πριν μερικούς μήνες έτυχε πάλι να μας δει και κοιτούσε τον δικό μου έντονα αφου ο δικος μου αναρωτήθηκε γιατί τον κοιτάει έτσι. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι η εκδίκηση και να σκέφτεσαι πως θα το ανταποδώσεις ότι σου έκανε ο άλλος δεν είναι καλό πράγμα. Εμένα προσωπικά δεν μου έκανε καλό δηλαδή δεν ένιωσα καλύτερα ίσα ίσα χειρότερα ένιωσα και πολλές φορές σκεφτόμουν πως θα ήταν η ζωή μου αν τελικά έλεγα ναι. Έφαγα πολύ καιρό από τη ζωή μου να σκέφτομαι τι θα κάνω και πως θα τον κάνω να νιωσει όπως ένιωσα εγώ για να απαλύνω τον πληγωμένο μου εγωισμό. Το να πάρεις εκδίκηση δε σημαίνει πως θα νιώσεις καλύτερα σε εμένα γύρισε εναντίον μου.
    πολυ γενικολογα μας τα λες...
    ποσο καιρο ειχατε αυτο το "κατι" που πηγε να ξεκινησει πριν ΧΡΟΝΙΑ, ποσα χρονια πριν εγινε αυτο που λες, και τι ακριβως εγινε και ξενερωσε;;;
    τπτ δεν μας ειπες.
    μπορει να μην υπηρχε καν λογος να εκδικηθεις, μπορει να μην σε αδικησε καν και να ειχε δικιο. ποιο πραγμα να εκδικηθεις; που εφυγε;;
    πρεπει να πεις περισσοτερες λεπτομερειες.
    κατα τα αλλα, για μενα η εκδικηση ειναι ωραια ζεστη. αν παρακρυωσει , κανονικα θα επρεπε να εχεις παει παρακατω...
    μονη σου μιλας για "εμμονη", κι αυτο δεν ειναι ποτε καλο..4
    επισης λες οτι παντρευτηκε πλεον. τι ψαχνεις να βρεις τοτε; παει τελειωσε το θεμα.
    και δεν ηταν οτι ηθελε να ειναι αδεσμευτος.
    απλα βρηκε την καταλληλη.
    μην ακους κανεναν που λεει οτι δεν ε ιναι για δεσμευση. δικαιολογια, ειναι.
    ολοι δεσμευονται αν βρουν αυτο που τους αρεσει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πρώτα από όλα δεν μπήκα σε λεπτομέρειες γιατί θα έγραφα μέχρι αύριο. Και είπα ότι τότε ήθελα να τον εκδικηθώ όχι τώρα απλά ήθελα να σχολιάσω ότι δεν είναι καλό να σκέφτεσαι έτσι να τρως άδικα το χρόνο σου για να πάρεις το αίμα σου πίσω γιατί πιστεύεις ότι κάποιος κάποτε σε αδίκησε. Εγώ πιστεύω ότι με αδίκησε όχι ότι ήμουν απόλυτα σωστή αλλά δεν άξιζα τέτοια συμπεριφορά. Και έχω πάει παρακάτω το έγραψα και αυτό ότι υπάρχει άλλος στη ζωή μου τώρα πια. Δεν ψάχνω να βρω τίποτα τώρα ήθελα να πω πως το μυαλό κολλάει και γράφω τι συνέπειες μπορεί να έχει ένας πληγωμένος εγωισμός. Μάλλον δεν διάβασες καλά το κείμενο μου έγραψα ότι την εκδικησή μου την πήρα αλλά δεν ένιωσα την χαρά που θα ήθελα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Πρώτα από όλα δεν μπήκα σε λεπτομέρειες γιατί θα έγραφα μέχρι αύριο. Και είπα ότι τότε ήθελα να τον εκδικηθώ όχι τώρα απλά ήθελα να σχολιάσω ότι δεν είναι καλό να σκέφτεσαι έτσι να τρως άδικα το χρόνο σου για να πάρεις το αίμα σου πίσω γιατί πιστεύεις ότι κάποιος κάποτε σε αδίκησε. Εγώ πιστεύω ότι με αδίκησε όχι ότι ήμουν απόλυτα σωστή αλλά δεν άξιζα τέτοια συμπεριφορά. Και έχω πάει παρακάτω το έγραψα και αυτό ότι υπάρχει άλλος στη ζωή μου τώρα πια. Δεν ψάχνω να βρω τίποτα τώρα ήθελα να πω πως το μυαλό κολλάει και γράφω τι συνέπειες μπορεί να έχει ένας πληγωμένος εγωισμός. Μάλλον δεν διάβασες καλά το κείμενο μου έγραψα ότι την εκδικησή μου την πήρα αλλά δεν ένιωσα την χαρά που θα ήθελα.
    μα, εκδικηση θα ηταν να κολλησει εκεινος αντι για σενα, να σκαει που δεν ειστε μαζι. ποια ηταν η εκδικηση; που σου ειπε να βγειτε;
    πηγε παρακατω, παντρευτηκε κλπκλπ.

    μια χαρα προσεκτικα τα διαβασα.
    το ποιντ μου δεν ειναι αν του εκανες κατι κακο, αλλα αν ειχε δικαιωμα να ξενερωσει... γιατι να μην ξενερωσει; δενε ιχατε και τπτ οπως τα λες. δεν ειχατε σχεση. τον χαλασε ο καυγας, το εληξε.
    μπορει να σε αδικησε που σε εσβησε απο τα σοσιαλ. μπορει να μην ειχες κανει κατι κακο.
    το θεμα το βασικο, ειναι ποσο καιρο γινοντουσαν ολα αυτα.
    γιατι απο οσα περιεγραψες, ηταν μια πολυ συντομη ιστορια που ουτε καν προχωρησε, ενω εσενα σου εμεινε απωθημενο λες και τα ειχατε χρονια και σε αδειασε... αυτο θελω να πω..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Δεν ξέρω κατά πόσο κόλλησε ή ήθελε να είναι μαζί μου γιατί δεν μιλήσαμε από εκεί και πέρα δεν ανταλλάξαμε κουβέντα οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μετάνιωσε. Δικαίωμα να ξενερώσει εννοείται πως είχε ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει. Όλα αυτά κράτησαν λίγους μήνες δεν ήταν καμία μακροχρόνια σχέση αλλά ακόμα και αυτό το λίγο μπορεί να είναι πολύ δυνατό. Και καλά έκανε και συνέχισε τη ζωή του και παντρεύτηκε. Έγραψα απλά την ιστορία για να δείξω πως είναι τα παιχνίδια του μυαλού και τι κακό μπορεί να προκαλέσουν.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Συμβαίνει πολλές φορές να σκαλώσει το μυαλό σε ένα εμμονικο ενδιαφέρον για έναν άνθρωπο που μας άδειασε/ που δεν ανταποκρίθηκε στον έρωτα μας. Ακόμα δηλαδή και εάν δεν υπήρχε τόσο χημεία μόνο και μόνο η χυλόπιτα τσουζει. Ωστόσο ο άνθρωπος αυτός έδειξε από πολύ νωρίς τι θέλει ή μάλλον τι δεν θέλει από σένα. Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, όμως δεν νομίζω ότι τον εκδικηθηκες και πολύ όσο νομίζεις. Γιατί εσύ ως ερωτευμένη πονουσες περισσοτερο ενώ εκείνου τον πόνεσε λίγο ο εγωισμός του εφοσον σε έβλεπε σαν σίγουρακι που τον θες παντος καιρού. Ωστόσο μια ικανοποίηση στην έδωσε. Μην μένεις πολύ σε αυτό για καλό δικό σου, προχωρά τη ζωή σου... από τη στιγμή που έχει παντρευτεί κιόλας. δεν αξίζει. Και αυτό που ζήλευε τον δικό σου..λογικό! υπάρχει κόσμος που μόνο και μόνο από εγωισμό ζηλεύει και όχι από ενδιαφέρον. Εκεί που ήξερε ότι έχει όλη τη προσοχή σου και που νομίζε πως ότι και να κάνει σε έχει σίγουρη ξαφνικά είδε εάν άλλο δίπλα σου και έχασε την επιβεβαίωση. Μην αλλοιώνεσαι αλλο σε αυτό. Προχωρά να βρεις αυτόν που θες! Τον κατάλληλο για σένα...αυτόν δεν τον ταρακούνας πολύ. Αυτή είναι η αλήθεια

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Αν του έλεγες το ναι δεν θα γινόταν τίποτα συναρπαστικό. Κατά πάσα πιθανότητα μπορεί να σε άδειαζε πάλι άμα έβρισκε κάτι καλύτερο. Ή θα γνώριζε τη γυναίκα του και θα την παντρευόταν. Μην σε καίει. Μη το σκέφτεσαι. Όταν κάποιος σε θέλει δεν σε αφήνει ποτέ και για τίποτα. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Προχωρά τη ζωή σου και φρόντισε να τον ξεχάσεις. Τα υπόλοιπα είναι μηδαμινά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πιστεύω ότι ήταν πιο πολύ πληγωμένος εγωισμός παρά έρωτας στην πραγματικότητα εκ μέρους μου. Πάντως δεν του έδειξα ενδιαφέρον ποτέ για να καταλάβει κάτι τέτοιο πιο πολύ αδιαφορία άλλο αν το υπέθετε από μόνος του αυτό δεν το ξέρω. Εγώ πήρα μια ικανοποίηση από όλο αυτό για μένα ήταν μια μικρή εκδίκηση έστω και έτσι που ξαναγύρισε και έφαγε την απόρριψη. Το ξέρω πολύ καλά ότι δεν άξιζε και ούτε αξίζει φυσικά και ούτε ποτέ πίστεψα ότι ήταν ερωτευμένος μαζί μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Εννοείται πως δε θα γινόταν τίποτα συναρπαστικό δε θα είχε καλό τέλος όλο αυτό γλίτωσα. Και ίσα ίσα χαίρομαι που έγιναν έτσι τα πράγματα. Δεν έκανε για μένα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Δεν εννοείται πάντα. Γιατί η λογική ξέρει αλλα η καρδιά ελπίζει. Τι είναι αυτό όμως που σε κάνει να μην μπορείς να τον διαγράψεις οριστικά; τι δηλαδή είχε ξεχωριστό αυτός για σένα ,τι ιδιαίτερο και έχεις κολλήσει;
    Με τη σχέση σου είσαι καλά; νιώθεις πράγματα; Μήπως κάτι λείπει στη σχέση σου;

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα.
    Αποψη μου ειναι οτι αυτο οπου περιγραφεις δεν ειναι εκδικηση ,μαλον λεγετε ερωτικη αντιζηλια , συναισθηματικος εγωισμος .Παντος οχι "εκδικηση" ,διοτις ακομα και σαν θεωριτικα να το δεις δλδ σαν εννοια ειναι κατι που εχει να κανει με ποιο σοβαρα πραματα, εχει να κανει με πραξεις εντονες ,που θα φερουν τον αλλον η εμας οταν υπηρξουμε δλδ στο θυμα να νιωσουμε πολυ ασχημα με τον θυτη μας να το κανει συνηδειτα με λογους σοβαρους, να εχει ειτε οφελος, ειτε να το κανει με κινητρο να μας κανει κακο να μας πονεσει.
    Στην δικη σου ιστορια δεν νομιζω ο ανθρωπος να ειχε σκοπο εν αρχη να σε πικρανει! , να ειχε βαλει δλδ στοχο του, να ειχε ξεκαθαρο κινητρο το πως θα καταφερει να σου σπαραξει τη καρδια! και να σε κανει να πικραθεις! αποκλειεται να το εκανε συνηδειτα , και φυσικα -στο λεω ως ανδρας - δεν νομιζω να το καταλαβε καν εν αρχη αυτο το πραμα,κατι βεβαια εγινε που εκεινη την στιγμη αρνηθικε τα συναισθηματα σου. δυστυχως εσεις οι γυναικες αυτο το πραγμα ,ριδικα σε νεαρες ηλικιες δεν μπορειτε να το καταλαβαιτε!οτι οι ανδρες ειδικα σε ηλικιες μεχρι και γυρο στα 20-22 δεν μπορουν να αντιληφθουν καποια πραματα στο ερωτικο τομεα, δεν εχουμε τοσο αναλυση μεσα μας οπως εσεις, για αυτο και οι πραξεις μας πολλες φορες παραξιγιουντε πολυ ευκολα, διοτις ειτε λεμε κατις ειτε κανουμε κατι αυθορμητα, κα εσεις το δεχεστε με την υπερ αναλυση ως θυληκα που κανετε χωρις να εχετε και εσεις την εμπειρια για να μας δικαιολογησεται, ετσι εξηγηται το γιατι σε αυτες τις ηλικιες τα φτιαχνουμε και τα χαλαμε στο αψε σβησε! κι τσακονομαστε ,παρεξηγιομαστε συνεχως!!
    Ενδεχετε λοιπον κατι τετοιο να υπηρξε στην πρωτη φαση με τον φιλο σου, οταν λοιπον σε ξανα ειδε, εχωντας περασει καποια χρονια, θα ενιωσε ο κακομοιρης τα συναισθηματα που ειχε μεσα του για εσενα να ξανα ανθιζουν! θυμοταν μαλον οτι και εσυ ειχες για αυτον κατις αντιστοιχο αλλα για αγνωστους λογους δεν το προχωρησαι, ετσι λοιπον προσπαθησαι αλλα εσυ δεν ηθελες λογο του οτι εισουν μεσα σου νευριασμενη!θυμομενη!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Δεν εννοείται πάντα. Γιατί η λογική ξέρει αλλα η καρδιά ελπίζει. Τι είναι αυτό όμως που σε κάνει να μην μπορείς να τον διαγράψεις οριστικά; τι δηλαδή είχε ξεχωριστό αυτός για σένα ,τι ιδιαίτερο και έχεις κολλήσει;
    Με τη σχέση σου είσαι καλά; νιώθεις πράγματα; Μήπως κάτι λείπει στη σχέση σου;
    Δεν ελπίζω σε κάτι. Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να βρω κατι ξεχωριστό και ιδιαίτερο σε αυτόν ώστε να κολλήσω. Το μόνο που έκανε είναι ότι πλήγωσε τον εγωισμό μου κάτι που δεν το έκανε κάποιος άλλος. Αυτό που δεν είπα πιο πάνω είναι ότι το σχολίασε όλο αυτό (τον καβγά εννοώ) στον κύκλο του και με αντιμετώπιζαν λες και έκανα κανένα μεγάλο κακό και αυτό δεν μου άρεσε. Με τη σχέση μου είμαι καλά και όλα πάνε καλά δεν έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Δεν ελπίζω σε κάτι. Να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να βρω κατι ξεχωριστό και ιδιαίτερο σε αυτόν ώστε να κολλήσω. Το μόνο που έκανε είναι ότι πλήγωσε τον εγωισμό μου κάτι που δεν το έκανε κάποιος άλλος. Αυτό που δεν είπα πιο πάνω είναι ότι το σχολίασε όλο αυτό (τον καβγά εννοώ) στον κύκλο του και με αντιμετώπιζαν λες και έκανα κανένα μεγάλο κακό και αυτό δεν μου άρεσε. Με τη σχέση μου είμαι καλά και όλα πάνε καλά δεν έχουμε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
    Δηλαδή ο λόγος που τον σκέφτεσαι είναι επειδή απλά σε ξενέρωσε; δεν νιώθεις ερωτευμενη μαζί του πλέον;

    Με τη σχέση σου είσαι καλυμμένη συναισθηματικά;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πιστεύω ότι δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του. Και ποτέ δεν ήμουν πιστεύω ήταν απλά κόλλημα. Με τη σχέση μου ναι είμαι καλά, είμαι καλυμένη συναισθηματικά.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Πιστεύω ότι δεν είμαι ερωτευμένη μαζί του. Και ποτέ δεν ήμουν πιστεύω ήταν απλά κόλλημα. Με τη σχέση μου ναι είμαι καλά, είμαι καλυμένη συναισθηματικά.
    Άρα για ποιο λόγο να το σκέφτεσαι και να το φέρνεις στο μυαλό σου; Εφοσον δεν σου λείπει τίποτα από τον τωρινό σύντροφο σου; λογικά θα το είχες ξεχάσει. Βασικά δεν ήταν καν εκδίκηση, ίσως μέσα σου να ήθελες πραγματικά να είχες τη δύναμη να τον συγχωρέσεις. Αλλά επειδή είχες αυτή την εμμονή και τον τόσο τσαλαπατημενο εγωισμό δεν άντεξες να τον αφήσεις να γυρίσει πίσω. Όλα για κάποιο λόγο γίνονται σε αυτή τη ζωή.

    Απόλαυσε τη σχέση σου από τη στιγμή που είσαι καλά και νιώθεις πράγματα και άσε το παρελθόν πίσω

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρυο χερι
    By Speaker14 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 16-01-2020, 03:45
  2. Μια κρυο, μια ζεστη
    By anivia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 02-09-2016, 18:26
  3. Replies: 12
    Last Post: 10-07-2016, 21:17
  4. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 17:23
  5. Κρύο και επιθυμία για φαγητό
    By dominique in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 30-01-2010, 21:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •