Στρατός και ψύχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40

    Στρατός και ψύχωση

    Έχοντας περάσει μια φορα ψυχωτικό επεισόδιο...

    και δεν εχω παει στρατό

    φαρμακευτικη αγωγη δεν παιρνω αλλά υπάρχει στο πισω μερος του μυαλου μου ο κινδυνος της υποτροπης

    + καταθλιψη και αυτοκτονικες σκεψεις

    να πω στον ψυχιατρο να με βγαλει αοπλο

    ή να μην αναφέρω τίποτα για να αποφύγω το στίγμα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Άοπλος οπωσδήποτε!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αοπλοσ πολλα γινονται με τα οπλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    36
    Ρώτησα στρατιωτικό κ είπε χωρίς δεύτερη σκέψη να δηλώσεις άοπλος!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Οτι κι αν κανεισ βαλε βυσμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Ασυζητητί άοπλος και βύσμα στον τόπο σου εάν γίνεται!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Και δεν είναι κακό να πας σε έναν ψυχίατρο!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Εγώ λέω να μην πω τίποτα η καταθλιψη θα περασει και στις ψυχωσεις δε γινομαι βιαιος

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by nuttcase View Post
    Εγώ λέω να μην πω τίποτα η καταθλιψη θα περασει και στις ψυχωσεις δε γινομαι βιαιος
    Δε νομίζω ότι η κατάθλιψη περνάει τόσο εύκολα, δεν είναι πονοκέφαλος να πάρεις ένα Depon για να περάσει! Πρέπει να την δουλέψεις την κατάθλιψη και της ψυχώσεις αλλιώς θα σε πάρει η κατηφόρα και αν ζοριστεις στο στρατό, τότε είναι που θα σε κυριεύσει η κατάθλιψη για τα καλά. Γι'αυτό πάνε σε ψυχίατρο γιατί άλλη λύση φαίνεται μονόδρομος.

  10. #10
    hlias1988
    Guest
    Και εγω εχω ενα θεμα με το στιγμα... αλλα πρεπει να ξεκολισουμε επιτελους με αυτο το θεμα... οποιος εχει προβλημα παει στο γιατρο...
    τι στιγμα και βλακειες.. ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος τι να κανουμε!
    αυτο λεω στον ευατο μου και μου φευγει η ιδεα του στιγματος... δεν ειναι στιγμα τελικα... καθοριζεσαι απο αυτο που κανεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Και εγω εχω ενα θεμα με το στιγμα... αλλα πρεπει να ξεκολισουμε επιτελους με αυτο το θεμα... οποιος εχει προβλημα παει στο γιατρο...
    τι στιγμα και βλακειες.. ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος τι να κανουμε!
    αυτο λεω στον ευατο μου και μου φευγει η ιδεα του στιγματος... δεν ειναι στιγμα τελικα... καθοριζεσαι απο αυτο που κανεις...
    ΜΠΡΑΒΟ βρε Ηλια !!!!!πολυ χαιρομαι που αρχισες και το αντιμετωπιζεις ετσι πλεον ολο αυτο !!!!!!
    Βλεπω καποια λογια και καποιες κουβεντες που γινονται δεν πανε άδικα ,τι ευχάριστο και τι σημαντική εξελιξη για εσενα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    ΜΠΡΑΒΟ βρε Ηλια !!!!!πολυ χαιρομαι που αρχισες και το αντιμετωπιζεις ετσι πλεον ουτο !!!!!!
    Βλεπω καποια λογια και καποιες κουβεντες που γινονται δεν πανε άδικα ,τι ευχάριστο και τι σημαντική εξελιξη για εσενα !
    Μαριλου μου χαίρομαι που χαίρεσαι!!!! Επισης να σου πω οτι εχω φτασει 98 κιλα... εδω και 20 μερες περπαταω ασταματητα! Δυο ωρες την ημερα! Νιωθω πολυ καλα!! Αγορασα και κολαν γιατι τριβοντουσαν τα ποδια μου.. ολα καλα!! Το αυτονοητο ειναι να βρω και μια δουλεια.. σιγα σιγα δτον χρονο του! Παρακουλουθω το φορουμ και ας μην γραφω!!!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Γιατρο !! γιατρο!! γιατρο!,οχι ψυχολογο αλλα ψυχιατρο! ο λογος ειναι οτι εαν υπαρχει καποα σοβαρη ασθενια ,αρα επικυνδινοτητα με το οπλο θα το καταλαβει αυτος και οχι εμεις απο εδω .Δεν ειναι να βγαζουμε αοπλους ετσι στο μπαμ μπαμ, ειναι δυσκολες εποες οι Τουρκοι κοντευουν να φτασουν στο Λαγονησι! δεν μπορει ο καθε ενας χωρις να εχει υπαρξει ουτε μια φορα στην ζωη του δυαγνωση απο γιατρο να λεει οτι ειναι αρρωστος κι δεν μπορει να παρει οπλο! δεν μπορει να παει στρατο! Οπως ελεγε κι καποιος -δεν θυμαμαι ποιος- Λαος που δεν αξιζει να εχει την ελευθερια του και την χωρα του δικη του ας ειναι υποδουλος σε καποια αλλη χωρα! δεν γινετε απο την μια να θελουμε να λεμε οτι γουσταρουμε να ειμαστς αυτονομη χωρα, να κραζουμε τους Γερμανους, τους Τουρκους κι αλλους κι την αλλη να μην θελουμε ουτε να πιασουμε ενα οπλο!!
    Προσωπικα, εω προβλημα σοβαροτατο! εχω διαγνωση οχι απο μονος μου, απο πολλους γιατρους ε σοβαρη κλινικη καταθλιψη!! παιρνω φαρμακα!! και εω κανει αποπειρες αυτοκτωνιας!!! αλλα οταν ειμουν 19 χρονων πηγα στρατο, κι μαλιστα μετα απο λιγο πηγα αι στις ειδικες δυναμεις! κι εβγαλα δυο σχολες κιολας!κι δεν ειμαι καθολου στρατοκαυλος!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    Μαριλου μου χαίρομαι που χαίρεσαι!!!! Επισης να σου πω οτι εχω φτασει 98 κιλα... εδω και 20 μερες περπαταω ασταματητα! Δυο ωρες την ημερα! Νιωθω πολυ καλα!! Αγορασα και κολαν γιατι τριβοντουσαν τα ποδια μου.. ολα καλα!! Το αυτονοητο ειναι να βρω και μια δουλεια.. σιγα σιγα δτον χρονο του! Παρακουλουθω το φορουμ και ας μην γραφω!!!
    Καλημέρα !

    Respect σε όλους εσάς Ηλία που παλεύεται ,δοκιμάζεται τις αντοχές σας,μαχομενοι να βρείτε αυτό που θα σας κάνει να νοιώσετε καλά !
    Που δεν επαναπαυεστε και το κυριότερο αποδεχεστε μια κατάσταση και προσπαθειται για το καλύτερο !!!

    Ειλικρινά επειδή γνωρίζω πολύ καλά τι αγώνας χρειάζεται και τι ψυχικά κουράγια να ανακαλύπτεις ότι έχεις για να βγεις από την όλη κατάσταση,το μπράβο είναι πολύ λίγο και σας αξίζουν πολλα παραπάνω από όσα έχετε .

    Είμαι σίγουρη όμως εφόσον πιάσατε το νόημα και το κυριότερο νοιωθεται καλά όλα θα γίνουν και θα έρθουν στην κατάλληλη ώρα !

    Μην αφήσεις τίποτα και κανέναν πλέον να σε κάνει να παρατήσεις και να χάσεις ότι έχεις καταφέρει μέχρι σήμερα !!!

    Μπράβο και παλι μπράβο και ειλικρινά χαίρομαι με τον καθένα εδώ μέσα που βλέπω ότι κάνει βηματακια μπροστα !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Similar Threads

  1. Στρατός
    By Vertone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 03-01-2019, 09:44
  2. Στρατός
    By Xristos__t in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 07-09-2018, 11:54
  3. Στρατος
    By mateo in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 14
    Last Post: 06-01-2014, 16:33
  4. στρατός
    By cozanostra13 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 16
    Last Post: 28-10-2013, 16:34
  5. Στρατος..
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2007, 14:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •