Περί αμφιφυλοφιλίας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Περί αμφιφυλοφιλίας

    Καλησπέρα, βασικά μέχρι πριν λίγους μήνες κ εγώ ο ίδιος πίστευα ότι είμαι στρειτ, αλλά μια σκέψη πίσω στο μυαλό μου σχετικά με ερωτικές σκέψεις που είχα κάνει μ ένα φίλο (που υποχώρησαν βέβαια επειδή κ έχει κορίτσι κ είναι στρειτ κατά πάσα πιθανότητα) με οδήγησαν να σκεφτώ μπας κ είμαι αμφιφυλοφιλος ή όχι, κ βλέποντας γκει πορνο (συγγνώμη που εκφράζομαι έτσι) είδα ότι μ άρεσε όλο αυτό, δεν έχω περαιτέρω εμπειρίες για να σιγουρευτώ αλλά πιστεύω ότι μ αρέσουν κ τ αγόρια τέλος πάντων. Το θέμα μου βασικά είναι ότι κατ αρχάς καταπιέζομαι επειδή μέσα στο ίδιο μου το σπίτι έχω τον πατέρα μου που άμα κάνω πως του δείχνω έστω κ το ελάχιστο θα αφρίσει, ακούει για σεπτουμ κ γίνεται διάολος, κ το μισό περιβάλλον που θα με κατακρίνει από την εμφάνιση μου θα με αποφεύγει κλπ, κ γιατί η μητέρα μου δε με πιστεύει ότι είμαι μπαι, πιστεύει ότι είμαι στρειτ κ απλά μου έκαναν πλύση εγκεφάλου κάτι φίλες μου τέλος πάντων.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι κατ αρχάς γιατί να δέχομαι τέτοια καταπίεση κ κατά δεύτερον πότε θα μπορώ να φύγω ώστε να κάνω ό,τι θέλω κ να πειραματιστώ, εντάξει ίσως ακούγομαι λίγο γραφικός αλλά θέλω εμπειρίες κ γενικά να μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    15
    Βάση νόμου όταν ενηλικιωθείς δηλαδή κλείνοντας τα 18 είσαι πλέον ανεξάρτητος, οι γονείς σου δεν σου έχουν πλέον υποχρέωση να σε έχουν σπίτι τους να σε συντηρούν, και να πληρώνουν τα όποια απαραίτητα έξοδα σου. Μπορείς να φύγεις τότε να πας να ενοικιάσεις και να φαίνεσαι εσύ οτι νοικιάζεις, δηλαδή και στα χαρτιά, σε συμβόλαιο που θα κάνεις με το νοικάρη, το δικό σου ον/μο. Ενω όσο είσαι ανήλικος αν πας να ενοικιάσεις στο συμβόλαιο θα πρέπει να φαίνεται κάποιος από τους κηδεμόνες σου. Επι της ουσίας θα νοικιάζεις άλλα στην πραγματικότητα ο πατέρας ή η μάνα σου θα σου νοικιάζουν. 18 λοιπόν είσαι ελεύθερος. Τώρα για τη σεξουαλικότητα αν έτσι είναι ο πατέρας σου, άσε το, μην του πεις, συζητά το με τη μάνα σου, ανοίξου της, και πες της να μην του πει τίποτα, μεταξύ σας. Όλο αυτό αν τελικά είσαι αμφί/ομό, γιατί θέλει ψάξιμο το να δεις απλά βίντεο και αυτό δεν μπορείς να πεις από αυτό, εκτός αν συγκριτικά νιώθεις είτε ότι σου αρέσουν εξίσου, και το άντρα-γυναίκα και άντρα-άντρα ή παραπάνω το άντρα-άντρα, όπως το νιώθεις. Αν έχεις νιώσει πόθο για αγόρι, οκ είσαι. Πόθο να το βλέπεις και να μην θες να σταματήσεις να τον κοιτάς, οταν είσαι σπίτι σου να τον σκέφτεσαι. Για την καταπίεση δυστυχώς είναι συντηρητικοί κάποιοι και δεν σέβονται το διαφορετικό. Η μάνα σου θα σε βοηθήσει, πιστεύω της ήρθε ξαφνικό με το καιρό θα χαλαρώσει μέσα της, αν της το εξηγήσεις αναλυτικά και πειστεί, θα σε βοηθήσει. Αν τελικά είσαι μη straight. Και βέβαια μοιράσου το σε κολλητό σου άνθρωπο που βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι δεν θα σε δώσει. Μην πνίγεσαι. Ο πατέρας, αν είσαι, θα πρέπει να το ακούσει από σένα όχι από τη μανα σου. Αν κρίνεις ότι πρέπει να το ξέρει.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    17
    οτιδηποτε παραπανω για coming out αφου βλεπεις αντιδρασεις πρεπει να γινει σιγουρα αφου ανεξαρτοποιηθεις οικονομικα κι βρεις το δικο σου χωρο. δυστυχως η ελληνικη κοινωνια δεν εχει οριμασει αρκετα για να αντιμετωπισει τετοια θεματα πιο δεκτικα οποτε μια αλφα καταπιεση θα δεχτεις. παντως οταν συμβει θα μπορεις να εισαι σε θεση να το αναλυσεις περισσοτερο με τη μητερα σου καταλαβε οτι ειναι κατι δυσκολο για αυτην αφου ειχε συγκεκριμενα ονειρα για εσενα(αυτο βεβαια δεν αναιρει πως πρεπει να σε σεβαστει). αστην να κανει ερωτησεις περι του θεματος κι προσπαθησε να γινεις κατατοπιστικος, αστην να το χωνεψει. πρεπει να το κανει.

Similar Threads

  1. Περί αμφιφυλοφιλίας
    By foufoutos32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 20-06-2021, 20:55
  2. Περί σεξ
    By Tomtim98 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 14-04-2020, 20:51
  3. περι γνωμών ...
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 80
    Last Post: 29-07-2016, 02:34
  4. Περι εξυπνάδας!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2016, 06:24
  5. Περι ψυχολογιας
    By BlueHawaii in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 0
    Last Post: 11-07-2014, 04:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •