Σχεση με Asperger - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by pineza View Post
    Καλα τωρα αληθεια? Μα σας εξηγω οτι ειχε μια τετοιου τυπου συμπεριφορα και δεν εβγαζα ακρη. ενιωθα ανασφαλεια γιαιτ το μυαλο μου μου ελεγε οτι ο τυπος δε θελει ναειναι μαζι μου. τωρα απλως ειδα φως στο τουνελ. τελος παντων . σας ευχαριστω για το ενδιαφερον.Καλη συνεχεια.
    καλημερα.
    τα ειδες αλλιως, γιατι εβγαλες μονη σου μια διαγνωση, που μπορει και να μην ισχυει.
    εδω γιατροι και για να βγαλουν διαγνωση περναει καιρος και ξερουν και περισσοτερα απο εσενα.
    η διαγνωση λοιπον, μπορει απλα να μην ισχυει και ο,τι εβλεπες να ηταν απλα ο χαρακτηρας του και οι διαθεσεις του.
    επισης, ειναι πολυ δυσκολο να βρηκες ψυχοθεραπευτη με ασπεργκερ, γιατι το ασπργκερ δυσκολευεται παρα πολυ με την αναγνωριση και την ταυτιση με συναισθηματα, και ενας ψυχοθεραπευτης, το πρωτο που πρεπει να εχει ειναι συναισθηματικη νοημοσυνη και ενσυναισθηση.
    οποτε, κατα πασα πιθανοτητα, κανεις λαθος διαγνωση.

    αλλα και να ισχυει η διαγνωση σου, εχετε χωρισει και βρηκε και αλλη. τι μπορει να γινει, λοιπον;

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Location
    GB
    Posts
    13
    τα πραγματα μαλλον πηραν το δρομο τους

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Location
    GB
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Πάντα μου κάνει εντύπωση που ανοίγετε θέματα απλά για να ακούσετε αυτά που θέλετε κι αν ακούτε κάτι άλλο που δεν σας αρέσει κόβετε την συζήτηση...
    Καλή Συνέχεια και σε εσένα.
    Αντιδρασω αμυντικα. Ζοριστηκα παρα πολυ στην προσπαθεια μου να κρατησω αυτη τη σχεση, μπορει κ εκεινος, δε το γνωτιζω, και τωρα νιωθω και τυψεις που την αφησα σε περιπτωση που ισχύουν τα παραπανω. Ισως αυτο που ηθελα να ακουσω ειναι πως ναι αν εχει τα παραπανω, έπρεπε να μου το πει. Μπορειτε να καταλαβετε ποσο ασχημα μου φεροτανε και εγω ειχα μπει σε μια μονιμη κατασταση να τον δικαιολογω πραμα που κανω ακομη? Για να φτασω σε σημειο να γραψω εδω κ να ζητησω γνωμη ανθρωπων που δεν ξερω, μαλλον ζοριζομαι πολυ.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Location
    GB
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    τα ειδες αλλιως, γιατι εβγαλες μονη σου μια διαγνωση, που μπορει και να μην ισχυει.
    εδω γιατροι και για να βγαλουν διαγνωση περναει καιρος και ξερουν και περισσοτερα απο εσενα.
    η διαγνωση λοιπον, μπορει απλα να μην ισχυει και ο,τι εβλεπες να ηταν απλα ο χαρακτηρας του και οι διαθεσεις του.
    επισης, ειναι πολυ δυσκολο να βρηκες ψυχοθεραπευτη με ασπεργκερ, γιατι το ασπργκερ δυσκολευεται παρα πολυ με την αναγνωριση και την ταυτιση με συναισθηματα, και ενας ψυχοθεραπευτης, το πρωτο που πρεπει να εχει ειναι συναισθηματικη νοημοσυνη και ενσυναισθηση.
    οποτε, κατα πασα πιθανοτητα, κανεις λαθος διαγνωση.

    αλλα και να ισχυει η διαγνωση σου, εχετε χωρισει και βρηκε και αλλη. τι μπορει να γινει, λοιπον;
    Μπορει να κανω λαθος το παραδεχομαι αλλα ενα ειναι σιγουρο κ εχω τη συναισθηματικη νοημοσυνη να καταλαβω, ο ανθρωπος αυτος δεν εχει ενσυναισθηση, ειναι ενα κομματι που πρεπει να διαπραγματευτει για να καταλαβει κατι που σε αλλους γινεται αυτοματα. Αυτο, τα ξεσπασματα του με νευρα για απλα θεματα και οι κινησεις που κανει με το σωμα του ειναι οι κύριοι λογοι για τους οποιους εκανα αυτη τη σκεψη.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by pineza View Post
    Μπορει να κανω λαθος το παραδεχομαι αλλα ενα ειναι σιγουρο κ εχω τη συναισθηματικη νοημοσυνη να καταλαβω, ο ανθρωπος αυτος δεν εχει ενσυναισθηση, ειναι ενα κομματι που πρεπει να διαπραγματευτει για να καταλαβει κατι που σε αλλους γινεται αυτοματα. Αυτο, τα ξεσπασματα του με νευρα για απλα θεματα και οι κινησεις που κανει με το σωμα του ειναι οι κύριοι λογοι για τους οποιους εκανα αυτη τη σκεψη.
    μια ιδεα θα ηταν, να απευθυνθεις η ιδια σε καποιον ψυχοθεραπευτη και να το συζητησεις ολο αυτο. κυριως το πως εζησες την σχεση αυτη και τι μπορει να ηταν αυτες οι συμπεριφορες, και σε αυτο το πλαισιο, ισως σου λυθει και η απορια αν μπορει να εχειτ ετοια διαγνωση, να εχει καποια αλλη διαγνωση, η ολο αυτο που εζησες ηταν μια προβληματικη , μεταξυ σας, σχεση..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. σχέση-asperger
    By akrida in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 32
    Last Post: 21-08-2015, 12:51
  3. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  5. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •