βυθιζομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    βυθιζομαι

    καλησπερα

    βυθιζομαι παλι.ειχα μια βελτιωση αλλα χτες με καποιες κουβεντες ο γιατρος με καταρακωσε..
    σημερα οσο αναγκαστηκα να βγω εξω για φαρμακειο και μετα να παω για 10λεπτα εξω απο το δωματιο.υπεφερα. το αγχος στο θεο. πηρα ζαναξ αλλα τιποτα πηρα και τα βραδσυνα που με κοιμιζουν αλλα παλι τιποτα. κλειστηκα παλι μεσα.

    τι κανω τωρα? φοβαμαι και εχω αγχος
    Last edited by boo; 26-02-2021 at 16:57.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα boo.

    Τι σου είπε δηλαδή και ταράχτηκες τόσο;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    γεια σου sonia!
    μου κατερριψε μια ιδεα που ειχα για τη ψυχωση και απο που προερχεται που οπως λενε εχω και δεν το βρηκα συμφωνο και βρεθηκα στο μηδεν. ειχα αρχισει να βαζω σε μια ταξη οτι γινεται.παλι μεσα. δεν το ηθελε προφανως.. αλλα..
    τωρα δε θελω να ξαναβγω. γιατι φοβαμαι. στο γιστρο εχω πει το μισο. δεν του εχω πει πως σε αυτους που με παρακολουθουν ειναι και οι εξωγηινοι..εχει σημασια αυτο? φοβαμαι μην εχουν βαλει κοριους.πρεπει να το πω κι αυτο λες?
    Last edited by boo; 26-02-2021 at 17:39.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Boo εγω ειμαι απο τον αρη απο οτι λενε τον πλανητη οι αμερικανοι οι ελληνεσ λενε οτι ειμαι απλα μαλακασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όπως ξέρεις boo δεν είμαι ειδική, ωστόσο καλό είναι να μιλάς με ειλικρίνεια στον γιατρό και να αισθάνεσαι άνετα μαζί του. Είναι αυτός που βλέπεις τους τελευταίους μήνες; Δεν σου έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη;

    Δεν κατάλαβα πολύ καλά τι σου είπε για την ψύχωση, ωστόσο αν οι ιδέες παρακολούθησης έχουν αυξηθεί αυτόν τον καιρό, μπορεί να είναι προάγγελος για φωνές και οπτικές παραισθήσεις. Αν δεν του το πεις να το ξέρει, πως θα το προλάβετε;

    Ελπίζω να είσαι λίγο πιο ήρεμη τώρα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα
    παω εδω και 2 μηνες.αισθανομαι καλα μαζι του ναι σχετικα.θελει καιρο αυτο πολυ
    μου κατερριψε μια θεωρια που ακουσα για τα ψυχωτικα η οποια με ειχε αγγιξει και ειχα νοιωσει πολυ ομορφα.αλλα μου ειπε πως δεν παει ετσι ακριβως το πραγμα. οτι εχει κενα η υποθεση ποου ακουσα..ημουν καλα για 3-4 μερες μετα απο αυτην την αποψη. οταν πηγα προχτες αυτο ηταν.γκρεμιστηκε ολο και υποφερω.ειχαν μειωθει αλλα απο προχτες γινανε εντονα τα πραγματα.
    Last edited by boo; 27-02-2021 at 01:48.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    τα χρωματα πιο εντονα και τα φωτα.και σαν να ακουω ολες τις συζητησεις που κανουν οι αλλοι γυρω εντονα.ολες οι συζητησεις ανακατεμενες απο ολους στα αυτια μου
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #8
    Elenia781
    Guest
    καλημερα boo. Τι εχεις κανει ,εισαι εγκληματιας ,επιθετική και σου δινουν τοσα πολλα φαρμακα σε μεγαλες δόσεις? ο οποιοσδηποτε θα ειχε τις παραισθησεις και θα σκεφτοταν αλογιστα με τοσα φαρμακα . Ειναι κριμα να ταλαιπωρησε ετσι

  9. #9
    hlias1988
    Guest
    Ο φοβος κατω απο τα καταληλλα χερια ειναι ισχυρο οπλο ελεγχου................................

  10. #10
    Elenia781
    Guest
    αντι να βελτιωνεσαι γινεσαι χειροτερα boo

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καθε φορα που χειρτερευα μου αυξαναν τα φαρμακα και εχω φτασει εδω τωρα.
    ουτε εγκληματιας ειμαι ουτε τιποτα..
    απλα δε με πιανουν τα φαρμακα.ολοι μου το λενε.
    εχω δοκιμασει οτι κυκλοφορει σχεδον σε αντιψυχωτικο. παλιο και νεο.
    ο γιατρος αυτος και δεν ειναι ο μονος θελει να μεβαλει στο leponex αλλα αρνουμαι κατηγορηματικα
    μου πειραξε λιγο τις ωρες πουυ παιρνω ο καθε χαπι και τουλαχιστον δε με πιανει τοση υπνηλια σημερα
    τωρα αυτος δε θελει να μου κοψει ακομα καποιο φαρμακο γιατι δε με ξερει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν έχω καταλάβει καλά η boo είχε αίσθημα παρακολούθησης από την εφηβεία και ακουστικές/οπτικές παραισθήσεις λίγο αργότερα και στη συνέχεια άρχισε τις βαριές αγωγές βρε Elenia, άρα πως ισχύει το αντίστροφο;

    Πάντως βρε boo δεν ξέρω τι να σου πω, δεν είναι υποστηρικτικό και το περιβάλλον σου, πρέπει να βρεις μία διέξοδο να σε ηρεμεί κάπως. Θα σου έκανε πολύ καλό να είχες κάποιον άνθρωπο να συζητάς ελεύθερα, πέρα από τους ειδικούς κι αυτό το φόρουμ εννοώ. Δεν θα έλυνε από μόνο του το πρόβλημα αυτό, αλλά θα σε ανακούφιζε πιστεύω. Είναι δύσκολο να μην έχεις κάποιον να εμπιστεύεσαι και να πιστεύεις σε αυτόν, ώστε κι όταν αρχίζουν τα ψυχωτικά, έστω και έμμεσα να αποτελεί μία σταθερά για εσένα, μια άγκυρα όπου μπορεί να βασιστείς... Δεν το εξηγώ καλά, αλλά τέλοσπάντων... Με αυτόν τον κολλητό σου που ανέφερες παλιότερα τι έγινε; Δεν τον έχεις αναφέρει ξανά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ετσι οπως τα λες εχουν γινει χρονικα
    εκεινος ο κολητος δεν ειναι πλεον για πολλα πολλα.πανω σε εναν τσακωμο μου ειχε πει με ασχημο τροπο οτι ποτε δεν προκειται να γινω καλα κι οτι εχω προβλημα.αργοτερα αλλη φορα μου ειχε πει.. ολο προβληματα εισαι ρε boo. αντε παλι..κλπ.αλλες φορες μου ορκιζεται για να πισεψω οτι οι φωνες ειναι ψευτικες αλλα λιγα πραγματα εγω.κακως απο μεριας μου αλλα τι να πω ψεματα..βεβαια δεν του το λεω οτι δεν πειθομαι και πολυ.. δε γουσταρω να κουραζω κανεναν.οποτε μιλαω στην ψυχοθεαπεια.βεβαια και η ψυχοθεραοππεια δεν εχει ποδια να σε βγεις βολτα μαζι της αλλα καπου μιλαω..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ετσι οπως τα λες εχουν γινει χρονικα
    εκεινος ο κολητος δεν ειναι πλεον για πολλα πολλα.πανω σε εναν τσακωμο μου ειχε πει με ασχημο τροπο οτι ποτε δεν προκειται να γινω καλα κι οτι εχω προβλημα.αργοτερα αλλη φορα μου ειχε πει.. ολο προβληματα εισαι ρε boo. αντε παλι..κλπ.αλλες φορες μου ορκιζεται για να πισεψω οτι οι φωνες ειναι ψευτικες αλλα λιγα πραγματα εγω.κακως απο μεριας μου αλλα τι να πω ψεματα..βεβαια δεν του το λεω οτι δεν πειθομαι και πολυ.. δε γουσταρω να κουραζω κανεναν.οποτε μιλαω στην ψυχοθεαπεια.βεβαια και η ψυχοθεραοππεια δεν εχει ποδια να σε βγεις βολτα μαζι της αλλα καπου μιλαω..
    είναι καλό που σε βοηθάει η ψυχοθεραπεία αρκεί να λες όλη την αλήθεια όλα όσα αισθάνεσαι μην ξεχνάς δεν κρίνεσαι εκεί ότι και να πεις...
    τουλάχιστον όπως λες μπορείς να μιλήσεις εκεί...εύχομαι να πάνε όλα καλά στην ζωή σου!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κατάλαβα, είναι λίγο φαύλος κύκλος τα πράγματα...
    Αισθάνεσαι κάπως καλύτερα τώρα;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Βυθίζομαι
    By NaYa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-06-2020, 00:21
  2. νιώθω να βυθίζομαι
    By DIMITRA@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 08-02-2014, 20:50
  3. Βυθιζομαι....
    By πιεσμενη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 31-05-2012, 01:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •