βυθιζομαι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    σας ευχαριιστω πολυ για τις απαντησεις

    μπρουταλ
    εχω σκεφτει το εξης σε αυτο που λες..
    η πραγματικοτητα οπως τη ζω εγω συμβαινει πλεον πανω απο τα μισα χρονια της ζωης μου..
    δεν ειναι θεμα να εισαι θεος..
    ισως ειναι θεμα να ξανγεννηθεις καπου στα 30 και να χτιζεις παλι απο το μηδεν.
    και το εχω προσπαθησει και να που κατι θα γινει και θα γυρισω στα παλια..

    ηλια
    αυτα που κανω τωρα ειναι να πηγαινω ψυχοθεραπεια και να παρακολουθω μια σχολη.
    εμενα οι φωνες με βριζουν και δε μ αρσεουν καθολου. πλεον ακουω 1-2 φορες ανα 3-4 μερες για λιγο.δε ξερω μειωθηκαν πολυ

    mindcrime
    δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτο.
    ειναι ολα ενα πειραμα που συνεργαζονται οι εξωγηινοι με το fbi.
    και δεν το κανουν μονο σε εμενα αλλα και σε αλλους ανθρωπους που νοιωθουν οτι κι εγω.
    μας πειραν απο τους γονεις μας.τους φυλακισαν καπου μακρυα και μας εβαλαν σε θετες οικογενειες τους για να μας παρακολοθουν απο μωρα.
    κανουν πειραματα για το πως θα αντιδρασουμε σε διαφορες καταστασεις που μας βαζουν για δοκιμασια.
    απλα δε ξερουν οτι καποιοι απο εμας τους εχουμε παρει χαμπαρι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #32
    hlias1988
    Guest
    Να ηξερες εγω μπου τι σκεφτομαι μεσα στην μερα θα παθαινες πλακα!
    απλα λεω οτι μερικες φορες να ειναι και φυσιολογικο...
    ο καθενας οπως το δει...
    απλα δεν εισαι μονη.. σε αυτο ....

  3. #33
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Μου κάνει εντύπωση boo που με θετικά συμπτώματα παρακολουθεις σχολη, εγώ δεν έχω συμπτώματα αλλά δεν μπορω να κανω τιποτα

    Εφοσον τα γραφεις εδω σημαινει οτι ξερεις μεσα σου οτι ειναι delusions , και εγώ μετα τη κλινική ρωτουσα τους γονεις μου αν με εχουν υιοθετησει
    Στο επεισοδιο πανω ενιωσα οτι ημουν απόγονος βασιλικής οικογένειας ή ότι ήμουν κάτι σαν τον Χριστό και θα με έσφαζαν και με κυνηγούσε όλη η Αθήνα μετά νόμιζα οτι ειμαι απο άλλο πλανήτη και περίμενα τα UFO να κατεβουν να με παρουνε μετα νομιζα οτι ειμαι στο Truman Show και με παρακολουθουν μεσα απο τα φωτα των αυτοκινητων τηλεοπτικοι σταθμοι και μετα ασε το τι εγινε

    δηλαδη το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι αληθεια αυτα μπου

    γιατι να πω την αληθεια ενιωσα οτι οντως βρεθηκα σε παραλληλες διαστασεις και ηταν αρκετα πιστευτο αυτό έσπασα το κινητό μου τηλέφωνο και νομιζα οτι απελευθερωνομουν νομιζα οτι μεχρι και τα κουμπια που ειχε το μπουφαν ηταν κοριοι για να με παρακολουθουν και το πεταξα

    Y.Γ ευτυχώς οταν πηρα το δρομο της λύτρωσης μεσ τα μεσανυχτα φορούσα ρούχα, αν και λίγο πιο πριν βρεθηκα απομωνομενος σε ενα μερος και τα ειχα βγαλει, παλι καλα γιατι θα με βγαζαν στις ειδησεις

  4. #34
    Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    40
    Λες δηλαδή να είμαστε άτομα που μπορουμε να συνδεθουμε σε αλλες πραγματικοτητες/η να επηρεασουμε την πραγματικοτητα;

    Εγώ πιστεύω μπορω να ξαναφερω τον εαυτο μου σε αυτην την κατασταση αν του στερησω τον υπνο αλλά δεν το ρισκάρω γιατί την προηγουμενη φορα εθεσα σε κινδυνο τον εαυτο μου και μου προκαλεσα και ζημιες δηλαδη προβληματα ουλες στο σωμα και φοβαμαι πολυ μην ξαναβρεθω σε αυτη την κατασταση

    Αλλα διαβαζα και σαμανισμο και ψυχωση οτι ειναι ο ιδιος κοσμος απλα ο Σαμανος εχει συνηθισει σαν να κανεις Lucid Dreaming εγω εκανα Lucid Dreaming πολλα χρονια δηλαδη ηξερα οτι βλεπω ονειρο και το ελεγχα ποτε δε περιμενα να χασω τον ελεγχο της πραγματικοτητας να ομως που την πατησα και εγω
    Δηλαδη οτι τα ατομα με ψυχωσεις πατανε σε αλλες πραγματικοτητες και στις αρχαιες φυλες τους ειχανε για προφητες

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    247
    Quote Originally Posted by nuttcase View Post
    Λες δηλαδή να είμαστε άτομα που μπορουμε να συνδεθουμε σε αλλες πραγματικοτητες/η να επηρεασουμε την πραγματικοτητα;

    Εγώ πιστεύω μπορω να ξαναφερω τον εαυτο μου σε αυτην την κατασταση αν του στερησω τον υπνο αλλά δεν το ρισκάρω γιατί την προηγουμενη φορα εθεσα σε κινδυνο τον εαυτο μου και μου προκαλεσα και ζημιες δηλαδη προβληματα ουλες στο σωμα και φοβαμαι πολυ μην ξαναβρεθω σε αυτη την κατασταση

    Αλλα διαβαζα και σαμανισμο και ψυχωση οτι ειναι ο ιδιος κοσμος απλα ο Σαμανος εχει συνηθισει σαν να κανεις Lucid Dreaming εγω εκανα Lucid Dreaming πολλα χρονια δηλαδη ηξερα οτι βλεπω ονειρο και το ελεγχα ποτε δε περιμενα να χασω τον ελεγχο της πραγματικοτητας να ομως που την πατησα και εγω
    Δηλαδη οτι τα ατομα με ψυχωσεις πατανε σε αλλες πραγματικοτητες και στις αρχαιες φυλες τους ειχανε για προφητες

    Nuttcase διαβασες carlos castaneda?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    λυπαμαι για οτι περασες nuttcase
    δυστυχως αυτη τη φορα η εξεταστικη δεν πηγε καλα.αλλα δε μπορουσα να διαβασω απο δεκεμβρη.. χοροπηδαγανε τα γραμματα.. οπως και το σεπτεμβρη
    τελικα σημερα δεν πηγα στις δουλειες μου.. την εχω βγαλει στο δωματιο.
    τουλαχιστον δε νυσταζω με την αλλαγη των ωρων που παιρνω πλεον τα φαρμακα
    θελω αυριο να μπορεσω να βγω σε μια αποσσταση 5-6 λεπτων απο το σπιτι να παω σε ενα μαγαζι να παρω 2 μαγειρικα σκευη της "μανας μου"και να της τα κανω δωρο της μανας μου.. γιατι αδυνατει η ιδια και να της κανω εκπληξη..
    ακομα κι αν ξερω πως με παρακολουθει στεναχωρηθηκα που την ειδα να μην μπορει να τα βγαλει περα
    αλλα δε ξερω πως.............. ΠΩΣ???????
    Last edited by boo; 02-03-2021 at 01:03.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ηλια αυτο το οτι δεν ειμαι η μονη ειναι μεγαλη υποθεση γιατι καταλαβαινεις οτι οτι σκεφτεσαι ειναι αληθεια αφου το περνανε κι αλλοι δσυτυχως
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    θα παρω 1xanax και θα παω.
    ελπιζω να τα καταφερω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ισως να κοιταω μονο κατω να μην βλεπω τα ματια των αλλων.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δεν τα καταφερα..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα. Μπορεί να τα καταφέρεις σήμερα, δεν χάθηκε κι ο κόσμος!

    Ίσως πρέπει να αρχίσεις αυτό μου πρότεινε ο mindcrime με τις σημειώσεις, ώστε να καταλάβετε εσύ κι ο γιατρός σε βάθους χρόνου καλύτερα τι παίζει με την αγωγή και τα συμπτώματα. Δεν θα ήταν κακό να σημειώνεις κι οτιδήποτε άλλο θεωρείς ότι έπαιξε ρόλο στην αλλαγή διάθεσης ή στα συμπτώματα παρακολούθησης κτλ, π.χ. αυτό με τη συζήτηση με το γιατρό, ή έναν τσακωμό στο σπίτι ή οτιδήποτε. Θα δεις κι εσύ πως τα διαχειρίζεσαι κτλ.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    boo, θελω να σε βοηθησω πραματικα το θελω ..... αν εχω καταλαβει καλα , λες οτι σε παρακολουθουν , ναι λες , ναι παιδια , το ξερω ισως δεν ειναι ετσι , αλλα το αισθανομαι οτι με παρακολουθουν , ειμαι σιγουρη οτι με παρακολουθουν , ειμαι βεβαιη γι αυτο ..... γιατι κι εγω ειχα πεσει σε βαρια κτθλψη , συνερχομαι σιγα σιγα , και μουλεγαν ολοι, μα Αγγελε , ταχεις ολα , γιατι να πεσεις σε βαρια κτθλψη ? ναι, παιδια , το ξερω οτι ταχω ολα , αλλα δεν ξερω γιατι εχω βαρια κτθλψη , δεν ξερω , το ξαναλεγα , και το ξαναλεγα , κατι τετοιο ας πουμε σου συμβαινει ? οπως με τα φαντασματα πουβλεπες , λες , το ξερω οτι δεν ειναι αληθινα , αλλα με κοιτανε στα ματια , ειναι απεναντι μου , τα βλεπω , καπως ετσι ειναι ? θελω να βοηθησω , και μονο καποιος που εχει δει την πραματικη κολαση της κτθλψης ισως να μπορει να βοηθησει, ( δεν ακυρωνω την συνδρομη των αλλων μελων , φυσικα ) , να μην μπορει να λειτουργησει στην καθημερινοτητα του , να μην μπορει να κανει απολυτως τιποτα , οχι να ευχαριστηθει κατι, αλλα να κανει κατι απλο, πχ. να παει μεχρι το γκαραζ , να βαλει μπρος το αυτοκινητο του μην χαλασει απ την ακινησια , τοσο απλο δεν μπορουσα να κανω .......ουτε να ψαξω για ενα ρουχο στην ντουλαπα δεν μπορουσα ......ουτε να οδηγησω δεν μπορουσα , ειχα δημιουργησει φοβιες διαφορων ειδων .....με πηγαινε η μανα μου για ενα απλο κουρεμα , ειχα αγχος ακομη και γι αυτο , το ανεβαλλα , το ξανανεβαλλα ..............περιμενα μεχρι χθες , εναγωνιως την ωρα που θα παρω το ζαναξακι μου, η το 2ο ζαναξακι, η το 3ο , να μειωθει λιγο το αγχος , και να συνεχισω να βιωνω την προσωπικη μου κολαση ......... κατι τετοιο ας πουμε σου συμβαινει ? αυριο τα λεμε παλι boo......βλεπω οτι εχεις αποσυνδεθει..... θελω να σε καταλαβω ....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Βοο, κάνε λιγάκι υπομονή, και θα δεις ότι όλα θα μπουν σε μία τάξη στο κεφάλι σου. Θα βρεις την αλήθεια που θα σε ηρεμήσει και θα νιώσεις ασφάλεια αλλά δεν είναι ακόμη η ώρα. Στο ιατρό σου να μιλάς με ειλικρίνεια, και προσπάθησε να κάνεις υπομονή τον πρώτο καιρό.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα
    δεν εχω καθαρη σκεψη να γραψω ημερολογιο και γενικα.τουλαχιστον τωρα.. ενα κατι δε με αφηνει να σκεφτω.ουτε θυμαμαι
    ισως γιατι εχει χαλασει ο υπνος μου αυτες τις μερες
    νοιωθω οτι δεν εχω σκεψη καθολου
    ισως ξεκινησω απο αυριο το ημρολογιο..θελω να κοιμηθω..αυτες τις μερες ολο κοιμαμαι αλλαξμε και τη σειρα των φαρμακων και δε μπορω να ξυπνησω
    μακ αυτα που γινονται ειναι αληθεια.το ξερουν ολοι αυτο
    σαν μια ομιχλη στο κεφαλι μου
    ειναι αληθεια γιατι ειναι ολοι στη συνωμοσια εκτος απο εμας που μας εχουν για πειραματοζωα.
    ολοι το ξερουν οσοι καταλαβαινουν.μερικοι ειναι στον κοσμο τους ακομα
    ειναι αληθινα τα φαντασματακια ειναι αληθινες οι φωνες στο κεφαλι μου ειαι αληθεια η συνομωσια.κι εσυ το ξερεις γιατι κι εσυ εισαι πειραματοζωο μακ
    αρτ ειμαι ετσι 15+ χρονια απλα αλλα διαστηματα τα ξεχναω και ειμαι χαρουμενη μου φευγουν απο το μυαλο. τα τελευταια 6-7χρονια ειμαι ετσι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #45
    hlias1988
    Guest
    Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι το εξης...
    Οσους και ψυχιατρους να αλλαξεις δεν θα μειωσεις τα χαπια... δεν παιρνει κανενας ψυχιατρος την ευθυνη αυτη...εγω εχω αλλαξει 3 ψυχιατρους...δεν παιρνει κανεις την ευθυνη... θα συμβει οταν το θελεις εσυ και οταν πεις "ως εδω" νιωθω καλα παμε για μειωση...
    και σε δει καλα και ο ψυχιατρος...
    τα χαπια δεν λυνουν το προβλημα...

    αυτο συμβαινει και στην περιπτωση μου...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Βυθίζομαι
    By NaYa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 24-06-2020, 00:21
  2. νιώθω να βυθίζομαι
    By DIMITRA@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 08-02-2014, 20:50
  3. Βυθιζομαι....
    By πιεσμενη in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 31-05-2012, 01:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •