Αγαπητοί μου, κάνω εδώ και 9 μήνες βραχεία ψυχοδυναμική ψυχοθεραπεία αλλά σαν μοντέλο ψυχοθεραπείας τους τελευταίους μήνες νιώθω ότι δεν βοηθάει..., με βοήθησε να κόψω τα αντικαταθλιπτικά αλλά νομίζω ότι λείπει κάτι
από τον ψυχίατρο - θεραπευτή .Ψάχνωω για έναν καλό ψυχίατρο που να κάνει γνωσιακή ψυχοθεραπεία (φυσικά σε λογική τιμή) υπάλληλος είμαι. Έψαξα μόνη μου και βρήκα μια ψυχίατρο η οποία έχει καλές κριτικές με τα χίλια ζόρια κλείσαμε ραντεβού μετα από 2 εβδομάδες, πήρε 70 ευρώ για την πρώτη συνεδρία και η λύση της φυσικά να ξεκινήσω ένα νέο αντικαταθλιπτικό (Το οποίο ευτυχώς δεν ξεκίνησα διότι επηρεάζει ένα θέμα υγείας που είχα παλαιότερα και εκείνη δεν γνώριζε τις αλληλεπιδράσεις φαρμάκων, απαράδεκτη :) ! Μάλιστα μου είπε ρωτα τον θεράποντα ιατρό σου .... Ενώ ο παλιός μου ψυχίατρος γνώριζε από την αρχή τις συνεργειες των φαρμάκων. Το κερασάκι στην τούρτα ήταν ότι θα με παραπέμψει σε μια φίλη ψυχολόγο...για τις ψυχοθεραπείες. Εκεί γέλασα πολύ, από την αρχή οφείλει να ξεκαθαρίσει ότι δεν αναλαμβάνει πελάτη μόνο ψυχοθεραπευτικα αλλά κυρίως δίνει φάρμακο και τέλος.

Εν κατακλείδι, ψάχνω κάποιον ή κάποια καλή ψυχίατρο που να κάνω δουλειά με γνωσιακή ψυχοθεραπεία , και μέσω πλατφορμών γιατρών κλπ δε βρίσκω..

Εσείς κάποια εμπειρία από γνωσιακή ? Βοήθησε ?