Ισορροπία ή Αδιαφορία; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εξαρταται, τι ανθρωπος, ειναι. τι σχεσεις κανει, δηλαδη.
    αυτος, δεν κανει αποκλειστικες σχεσεις στην ζωη του;; εχει παντα ελευθερες σχεσεις και πανε ολοι με οποιους γουσταρουν και βλεπονται και μεταξυ τους;;;
    αν κανει σχεσεις, αλλα δεν κανει μαζι σου, σημαινει οτι δεν σε θελει αρκετα για να μην σου ζηταει αποκλειστικοτητα.
    αν δεν κανει και σχετιζεται παντα χαλαρα, τοτε μπορει οντως να γουσταρει, αλλα ετσι θελει να ειναι οι σχεσεις του.

    αλλα, γιατι αναρωτιεσαι τι θελει αυτος απο εσενα και δεν ασχολεισαι με το τι θες εσυ, απο εκεινον;;;
    εσενα σε καλυπτει μια ανοιχτη σχεση μαζι του;;; δενε χεις προβλημα να πηγαινει και με αλλες;;; αυτο πρεπει να απαντησεις, κι αν δ εν σου α ρεσει να φυγεις, οχι να προσπαθεις να μπεις στα δικα του τα κουτακια..

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    18
    Η αλήθεια είναι ότι έχει κάνει μια φορά αποκλειστική σχέση στην ζωή του και αυτό ήταν στο σχολείο (τώρα είναι 23). Από τότε απλά βγαίνει με κοπέλες. Πάνω σε συζήτηση μου είπε ότι αν ήμουν εκεί θα ήθελε αποκλειστική σχέση μαζί μου, άρα το πρόβλημά του είναι η απόσταση. Απλά στο μυαλό μου, ακόμα κι αν ξεκινάς με το σκεπτικό ότι θες ελεύθερη σχέση, αν ο άλλος σου αρέσει πολύ και σε εντυπωσιάσει μπορεί να αλλάξουν οι ανάγκες σου. Όσο για μένα, προσπαθώ να καταλάβω αν μου ταιριάζει κάτι τέτοιο όσο το ζω, γιατί δεν έχω ξαναζήσει κάτι παρόμοιο. Όλες μου οι σχέσεις ήταν αποκλειστικές και ένιωθα πιο προστατευμένη να ανοιχτώ και να εμπιστευτώ τον άλλον.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εξαρταται, τι ανθρωπος, ειναι. τι σχεσεις κανει, δηλαδη.
    αυτος, δεν κανει αποκλειστικες σχεσεις στην ζωη του;; εχει παντα ελευθερες σχεσεις και πανε ολοι με οποιους γουσταρουν και βλεπονται και μεταξυ τους;;;
    αν κανει σχεσεις, αλλα δεν κανει μαζι σου, σημαινει οτι δεν σε θελει αρκετα για να μην σου ζηταει αποκλειστικοτητα.
    αν δεν κανει και σχετιζεται παντα χαλαρα, τοτε μπορει οντως να γουσταρει, αλλα ετσι θελει να ειναι οι σχεσεις του.

    αλλα, γιατι αναρωτιεσαι τι θελει αυτος απο εσενα και δεν ασχολεισαι με το τι θες εσυ, απο εκεινον;;;
    εσενα σε καλυπτει μια ανοιχτη σχεση μαζι του;;; δενε χεις προβλημα να πηγαινει και με αλλες;;; αυτο πρεπει να απαντησεις, κι αν δ εν σου α ρεσει να φυγεις, οχι να προσπαθεις να μπεις στα δικα του τα κουτακια..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tiredpanda View Post
    Η αλήθεια είναι ότι έχει κάνει μια φορά αποκλειστική σχέση στην ζωή του και αυτό ήταν στο σχολείο (τώρα είναι 23). Από τότε απλά βγαίνει με κοπέλες. Πάνω σε συζήτηση μου είπε ότι αν ήμουν εκεί θα ήθελε αποκλειστική σχέση μαζί μου, άρα το πρόβλημά του είναι η απόσταση. Απλά στο μυαλό μου, ακόμα κι αν ξεκινάς με το σκεπτικό ότι θες ελεύθερη σχέση, αν ο άλλος σου αρέσει πολύ και σε εντυπωσιάσει μπορεί να αλλάξουν οι ανάγκες σου. Όσο για μένα, προσπαθώ να καταλάβω αν μου ταιριάζει κάτι τέτοιο όσο το ζω, γιατί δεν έχω ξαναζήσει κάτι παρόμοιο. Όλες μου οι σχέσεις ήταν αποκλειστικές και ένιωθα πιο προστατευμένη να ανοιχτώ και να εμπιστευτώ τον άλλον.
    MIA fora στο σχολειο, αλλα ειναι και τωρα πολυ μικρος... δεν ειναι οτι πηγε 30-35 και εχει μονο τετοιες σχεσεις...
    η γνωμη μου ειναι οτι δεν ε χει βρει αυτο που θελει για σχεση και μαζευει εμπειριες οπως οι περισσοτεροι της ηλικιας του...
    εχω την αποψη οτι καταλαβε οτι του εχεις αδυναμια και θελει ελευθερια για τον εαυτο του, πιστευοντας οτι εσυ δεν θα ασχοληθεις με αλλους.. αλλα και να ασχοληθεις δεν τον πολυνοιαζει...

    δεν υπαρχει "απο κοντα θελει σχεση κι απο μακρια επισχεση". αυτο σημαινει οτι δεν θελει ελευθερες σχεσεις γενικα, με εσενα θελει... και δεν ξερουμε τι θα ηθελε χωρις την αποσταση. αυτα τα λεει εκ του ασφαλους. το απο κοντα, μονο αν εισασταν κοντα θα το ηξερες. δικαιολογιες λεει κατα την γνωμη μου.

    οπως σου ειπα, να μην καταπιεστεις να ευθυγραμμιστεις με αυτο που θελει εκεινος, αν δεν σε εκφραζει. αυτος, το βολεμα του ψαχνει με αυτα που λες..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ισορροπια what is this???
    By fleur* in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 11-04-2016, 04:18
  2. ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΚΑΙ ΔΙΑΖΥΓΙΟ-ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ
    By lavie in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-11-2012, 20:01
  3. Ισορροπία στη ζωή
    By symphony in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-11-2012, 18:56
  4. πειθαρχία να τηρήσσω μια ισορροπία στην διατροφή
    By Loula83 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 2
    Last Post: 22-04-2010, 02:43
  5. Ισορροπία
    By too_brave in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 01-09-2007, 02:01

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •