Πονος στο στηθος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Πονος στο στηθος

    Καλησπερα σας και απο εμενα. Νεο μελος εδω. Εχω ενα θεμα απο το πρωί εχω πόνους στο στηθος ο πονος έρχεται και φευγει. Εξετασεις εχω κανει προσφατα και ειναι ολα καλα και αγχος δν θα έλεγα οτι εχω ιδιαιτερο. Βγηκα πηγα γ περπατημα να ξεχαστω και εκει π ελεγα οτι οκ ολα καλα θα περάσει ξαφνικα παλι μ επιανε οξυς πονος στο μερος της καρδιας. Ειμαι 28 χρονων και μεχρι τωρα δν ειχα αντιμετωπισει παρομοιο περιστατικό και η αλήθεια ειναι οτι εχω τρομαξει. Συγγνώμη για το σεντονι αλλα ηθελα καπου να πω και εγω τον πονο μου χαχα ξερω οτι η απάντηση θα δοθεί απο γιατρο...απλα τρομαξα για πρωτη φορα εχει περασει καποιος αλλος κατι παρομοιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Καλησπέρα! Πως αισθάνεσαι τώρα; Μη τρομάζεις καταρχήν γιατί μπορεί να το κάνεις χειρότερο. Νιώθεις κάτι άλλο πέρα από τον πόνο;

  3. #3
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλησπέρα! Πως αισθάνεσαι τώρα; Μη τρομάζεις καταρχήν γιατί μπορεί να το κάνεις χειρότερο. Νιώθεις κάτι άλλο πέρα από τον πόνο;
    Οχι ευτυχώς δεν εχω καποια αλλη ενοχληση μεχρι στιγμης περα απο ενα σαν πλακωμα στο στηθος απλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι πολυ.. Απλα δεν μ εχει ξανασυμβει και ισως γ αυτό τρομαξα γιατι ειχε και διαρκεια σχεδον ολη μερα.. Ελπίζω να μην ειναι κατι.. Ευχαριστώ παντως

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Αν χειροτερέψει ο πόνος πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου. Εδώ δεν μπορούμε να σε συμβουλεψουμε ιατρικά. Ο πόνος θα μπορούσε να είναι και μυϊκός από άγχος.
    Όπως είπα αν χειροτερέψει ή αλλάξει ζήτησε ιατρική γνώμη.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  5. #5
    Ευχαριστω πολυ

  6. #6
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Αν χειροτερέψει ο πόνος πάρε τηλέφωνο τον γιατρό σου. Εδώ δεν μπορούμε να σε συμβουλεψουμε ιατρικά. Ο πόνος θα μπορούσε να είναι και μυϊκός από άγχος.
    Όπως είπα αν χειροτερέψει ή αλλάξει ζήτησε ιατρική γνώμη.
    Ναι αυτο θα κανω όπως και ν εχει ευχαριστω πολυ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by marimar View Post
    Ναι αυτο θα κανω όπως και ν εχει ευχαριστω πολυ..
    Καλημερα.τελικα τι εκανες??πηγες σε γιατρο???εισαι καλυτερα σημερα??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by marimar View Post
    Καλησπερα σας και απο εμενα. Νεο μελος εδω. Εχω ενα θεμα απο το πρωί εχω πόνους στο στηθος ο πονος έρχεται και φευγει. Εξετασεις εχω κανει προσφατα και ειναι ολα καλα και αγχος δν θα έλεγα οτι εχω ιδιαιτερο. Βγηκα πηγα γ περπατημα να ξεχαστω και εκει π ελεγα οτι οκ ολα καλα θα περάσει ξαφνικα παλι μ επιανε οξυς πονος στο μερος της καρδιας. Ειμαι 28 χρονων και μεχρι τωρα δν ειχα αντιμετωπισει παρομοιο περιστατικό και η αλήθεια ειναι οτι εχω τρομαξει. Συγγνώμη για το σεντονι αλλα ηθελα καπου να πω και εγω τον πονο μου χαχα ξερω οτι η απάντηση θα δοθεί απο γιατρο...απλα τρομαξα για πρωτη φορα εχει περασει καποιος αλλος κατι παρομοιο?
    Καλημέρα !
    Να ξέρεις πόνο στο στήθος έχουμε και όταν υπάρχει θέμα με το στομάχι μας ...
    Συχνά όταν έχουμε θέμα με γαστροοισοφαγική-βαλβιδα ο πόνος φτάνει μέχρι εκεί ή απλά αντανακλατε.

    Απέκλεισε κάθε παθολογικό αίτιο και ηρέμησε ,μόνο έτσι θα βγει από το μυαλό σου όλο αυτό και θα ξεπεραστεί .

    Περαστικά σου εύχομαι !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Quote Originally Posted by trelameni View Post
    Καλημερα.τελικα τι εκανες??πηγες σε γιατρο???εισαι καλυτερα σημερα??
    Εκλεισα να παω Δευτέρα ευτυχώς ειμαι καλύτερα σημερα

  10. #10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !
    Να ξέρεις πόνο στο στήθος έχουμε και όταν υπάρχει θέμα με το στομάχι μας ...
    Συχνά όταν έχουμε θέμα με γαστροοισοφαγική-βαλβιδα ο πόνος φτάνει μέχρι εκεί ή απλά αντανακλατε.

    Απέκλεισε κάθε παθολογικό αίτιο και ηρέμησε ,μόνο έτσι θα βγει από το μυαλό σου όλο αυτό και θα ξεπεραστεί .

    Περαστικά σου εύχομαι !
    Καλησπέρα εκλεισα την Δευτέρα να παω σε γιατρο να με δει και θα δω τι και πως.
    Ευχαριστώ πολυ πάντως.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Ελπίζω να είσαι καλύτερα! Και όταν πας στο γιατρό και μάθεις να μας ενημερώσεις για την υγεία σου.

  12. #12
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Ελπίζω να είσαι καλύτερα! Και όταν πας στο γιατρό και μάθεις να μας ενημερώσεις για την υγεία σου.
    Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου ναι θα σας πω [emoji4]

Similar Threads

  1. Πόνος αριστερά στο στήθος
    By Krisi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 06-02-2020, 20:23
  2. Πονος στο στηθος
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 24-01-2020, 19:03
  3. Πόνος στο στήθος
    By Marios76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 27-12-2019, 20:14
  4. ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ-ΠΑΝΙΚΟΣ!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 28-12-2011, 13:55
  5. ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ
    By saer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 09-05-2011, 12:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •