ψυχωσική συνδρομή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49

    ψυχωσική συνδρομή

    καλησπερα
    ο γιατρος μου με διεγνωσε με ψυχωσικη συνδρομη και εκτοτε εχω παραλυσει απ τον φοβο μου δε ξερω πως να το αποδεχτω παντα πιστευα οτι ημουν μια χαρα και μου ηρθε κεραμυδα ντρεπομαι δεν το ξερει κανενας συγγενης περαν των γονιων μου παιρνω κανονικα την αγωγη μου και μπορω να πω πως εντος σπιτιου λειτουργω σχεδον κανονικα τα πραγματα ζοριζουν οταν αναγκαζομαι να βγω εξω που με πιανει η καταδιωξη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ψυχοθεραπεια γυμναστικη καλη διατροφη ολα μαζι για παντα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα

    εμενα μου λενε οτι εχω παρανοικη σχιζοφρενεια απο τα 16 και ειμαι 30.διαγνωστηκα πολυ αργα.
    να σου πω κατι που μου ειχαν πει.δεν εισαι σχιζοφρενης.εχεις σχιζοφρενεια.
    δεν παιζω με τις λεξες αλλα ετσι ειναι.εχεις ενα καρο αλλο πραγματα στο χαρακτηρα σου καλα ή οχι και εχεις και αυτο αλλο ενα κομματι του.
    εγω δε μπορω να βγω καν απο το δωματιο.ειναι ποσο το νοιωθω λιγοτερο ή περισσοτερο. πριν καμια εβδομαδα για καν 4αρι μερες εβγαινα λιγο εξω.μετα κατι εγινε και κλειστηκα παλι σστο δωματιο.
    ειναι καλο να βρεις εναν ανθρωπο που να μπορεις να του μιλησεις.να νοιωθεις ομροφα.να ανοιγεσαι.να σε βοηθαει λιγο να ηρεμεις. να πηγαινετε μαζι βολτα αλλα μαζι οτου να νοιωθεις ασφαλης.
    ας πουμε τους δικους σου που ξερουν.ισως μπορουν να σε βοηθησουν.
    για δοκιμασε τη ψυχοθεραπεια..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    49
    Μ αρεσε πολυ αυτο που ειπες boo δεν ειμαστε η παθηση που εχουμε

  5. #5
    Elenia781
    Guest
    Ειναι ξαφνικο για ολους. Ασε λιγους μηνες να επανελθεις και να λειτουργεις οπως πριν

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    χαιρομαι που σ αρεσε dolphin!
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    hlias1988
    Guest
    Εγω νιωθω ενοχες που παιρνω αντιψυχωσικο... γιατι να μην ειμαι σαν το μεσο άνθρωπο??? Απαντηση δεν υπαρχει.... ισως με ζωσει απο κατι χειροτερο....!

  8. #8
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλησπερα

    εμενα μου λενε οτι εχω παρανοικη σχιζοφρενεια απο τα 16 και ειμαι 30.διαγνωστηκα πολυ αργα.
    να σου πω κατι που μου ειχαν πει.δεν εισαι σχιζοφρενης.εχεις σχιζοφρενεια.
    δεν παιζω με τις λεξες αλλα ετσι ειναι.εχεις ενα καρο αλλο πραγματα στο χαρακτηρα σου καλα ή οχι και εχεις και αυτο αλλο ενα κομματι του.
    εγω δε μπορω να βγω καν απο το δωματιο.ειναι ποσο το νοιωθω λιγοτερο ή περισσοτερο. πριν καμια εβδομαδα για καν 4αρι μερες εβγαινα λιγο εξω.μετα κατι εγινε και κλειστηκα παλι σστο δωματιο.
    ειναι καλο να βρεις εναν ανθρωπο που να μπορεις να του μιλησεις.να νοιωθεις ομροφα.να ανοιγεσαι.να σε βοηθαει λιγο να ηρεμεις. να πηγαινετε μαζι βολτα αλλα μαζι οτου να νοιωθεις ασφαλης.
    ας πουμε τους δικους σου που ξερουν.ισως μπορουν να σε βοηθησουν.
    για δοκιμασε τη ψυχοθεραπεια..
    Ωραίο ποστ.

    Κι αυτό που διευκρίνισες ότι δεν παίζεις με τις λέξεις(καλά έκανες και το διευκρίνισες, αν και ήταν κατανοητό για πολλούς), ήταν πολύ πετυχημένο.

  9. #9
    Α τώρα είδα ότι σχολίασε ακριβώς το ίδιο ο από πάνω. Δεν το είχα διαβάσει όλο το νήμα. Πάτησα για να απαντήσω αμέσως στη boo γι αυτό που έγραψε.

Similar Threads

  1. Στήριξη συγγενικού προσώπου με ψυχωσική συνδρομή
    By myrto2019 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 35
    Last Post: 16-02-2019, 01:15
  2. Νοσηλεία ατόμου με ψυχωσική συνδρομή
    By newton in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 04-11-2013, 09:36
  3. Ψυχωσική συνδρομή και οικογενειακό περιβάλλον ασθενούς
    By aggelinaps in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2012, 00:38
  4. Ψυχωσικη συνδρομή
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 103
    Last Post: 15-03-2011, 00:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •