Παρακαλώ απαντήστε μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258

    Φοβάμαι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ

    Γεια σας, είμαι Ο Νίκος 22 ετών! Πριν 5 μέρες με επιασε μια ζάλη καθώς ήμουν ξαπλωμένος στο κρεβάτι από τότε φοβήθηκα και έβαλα στον μυαλό μου ότι έχω όγκο, από τότε και όποτε το σκέφτομαι με πιάνουν πονοκέφαλοι να τονίσω ότι όλο αυτό το έχω ξανά πάθει στο παρελθόν γενικά είμαι πολύ αγχώδης τύπος και φοβάμαι για την υγεία μου κάθε μέρα! Μου έχει μπει αυτή η ιδέα και δνε λέει να φύγει! Οι πονοκέφαλοι δεν είναι έντονοι ούτε έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα βαρύ πάρα μόνο μερικά μουδιασματα στο πόδι απλά οπότε το βάζω στο νου μου με ενοχλεί με πονοκέφαλο! Υπάρχει περίπτωση να είναι από ο όγκο ο πονοκέφαλος;;;;;;; Κοντεύω να τρελαθώ από το άγχος μου! Ευχαριστώ
    Last edited by Nikosnilouuu; 05-03-2021 at 16:17.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Πολλα θεματα μπορουν να δικαιολογησουν την ζαλαδα.κουραση,αυπνια,χαμη� �η φεριτινη,προβληματα στα ματια,αυχενικο συνδρομο,χαμηλη πιεση .ο πονοκεφαλος που εμφανιζεται μπορει να ειναι επειδη ολη την ωρα σκεφτεσαι το ιδιο πραγμα.επισκεψου γιατρο και σιγουρα θα ξεκινησεις με αιματολογικες εξετασεις.και στο λεω εγω που ειμαι φουλ αρρωστοφοβικη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Νικο,οι εγκεφαλικοι ογκοι εχουν αγρια συμπτωματα,οπως επιληπτικες κρισεις,αδυναμια σε καποιο μελος,διαταραχες στην οραση,ομιλια,ουδεις και ποτε με ΜΟΝΟ συμπτωμα εναν πονοκεφαλο διαγνωστηκε με ογκο.Η ζαλη επισης μπορει να οφειλεται σε πολλα θεματα.Αν καποιος με ογκο εγκεφαλου εχει σαν συμπτωμα ΚΑΙ ζαλη,τοτε αυτη η ζαλη θα εκδηλωνεται με πτωσεις,δεν θα μπορει να σταθει ορθιος.Εαν εχεις επαναλαμβανομενες ζαλαδες,κανε εξετασεις αιματος,πηγαινε σε ωρλ ,και μετα σε νευρολογο.Ογκος ομως με αυτα που περιγρσφεις,με τιποτα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας και έχω ηρεμήσει κάπως, απλά ξέρετε το σκέφτομαι καθημερινά και έχω και τον πονοκέφαλο και έχω τρελαθει πιστεύοντας αυτό το πράγμα! Πιστεύω ότι ίσως το άγχος το υπερβολικό να μου δημιουργεί τον πονοκέφαλο!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας και έχω ηρεμήσει κάπως, απλά ξέρετε το σκέφτομαι καθημερινά και έχω και τον πονοκέφαλο και έχω τρελαθει πιστεύοντας αυτό το πράγμα! Πιστεύω ότι ίσως το άγχος το υπερβολικό να μου δημιουργεί τον πονοκέφαλο!

Similar Threads

  1. Σας παρακαλώ απαντήστε μου
    By Κωστας in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 14
    Last Post: 02-12-2021, 00:26
  2. Replies: 0
    Last Post: 17-12-2017, 14:55
  3. help είμαι απελπισμένη σας παρακαλω απαντηστε μου
    By vivi_anfr in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 48
    Last Post: 14-11-2009, 21:47
  4. παρακαλω απαντηστε μου...
    By kosmein in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 17-06-2009, 01:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •