Φοβάμαι πολύ!!!!!!!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να εισαι καλα!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων που παθαίνουν πανικό ή έχουν συμπτώματα άγχους πάνε και βλέπουν καρδιολόγο σύμφωνα με όλες τις μελέτες.
    Θα δεις ότι δεν είναι τίποτα. Μάλιστα είναι σαν να ακούω ακριβώς το σκηνικό που μου περιέγραψε μια φίλη μου πριν χρόνια. Μα ακριβώς όμως. Οδηγούσε μετά τη δουλειά όπου είχε μία πολύ δύσκολη μέρα, αισθάνθηκε να την "κλωτσάει" η καρδιά της, έκανε δίπλα μην έχει και κάνα τρακάρισμα και μετά από λίγο που είδε ότι δεν έγινε κάτι, οδήγησε και πήγε σπίτι της και την άλλη μέρα έκλεισε ραντεβού με καρδιολόγο. Φυσικά δεν είχε τίποτα παθολογικό...

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    14
    Αν ο γιατρός σε έλεγξε καιδε βρήκε τπτ τότε δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι. Τα ίδια είχα πριν χρόνια με την καρδιά, ήταν στρες, μου πέρασε μόνο με ssri 6μηνη θεραπεία

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Καλησπερα σε όλους!! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!! Και εγώ πιστευω οτι ηταν το άγχος σου δεν χάνεις κάτι όμως να κάνεις ένα τσεκαπ σε έναν καρδιολόγο. Ginntonic τι είχες και έκανε τόσο καιρό να περάσει? Εχω περασει και εγω τρελός άγχος που μου βγήκε σε κρίσεις πανικου και έκτακτες φουλ αφου πρώτα μου κατέστρεψε το στομάχι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Η συντριπτική πλειοψηφία των ανθρώπων που παθαίνουν πανικό ή έχουν συμπτώματα άγχους πάνε και βλέπουν καρδιολόγο σύμφωνα με όλες τις μελέτες.
    Θα δεις ότι δεν είναι τίποτα. Μάλιστα είναι σαν να ακούω ακριβώς το σκηνικό που μου περιέγραψε μια φίλη μου πριν χρόνια. Μα ακριβώς όμως. Οδηγούσε μετά τη δουλειά όπου είχε μία πολύ δύσκολη μέρα, αισθάνθηκε να την "κλωτσάει" η καρδιά της, έκανε δίπλα μην έχει και κάνα τρακάρισμα και μετά από λίγο που είδε ότι δεν έγινε κάτι, οδήγησε και πήγε σπίτι της και την άλλη μέρα έκλεισε ραντεβού με καρδιολόγο. Φυσικά δεν είχε τίποτα παθολογικό...
    Πραγματικά και εγω ακριβώς.. Εκανα στην άκρη και περίμενα μέχρι να δω οτι ειναι ολα καλα.... Έκλεισα ραντεβού σε καρδιολόγο και θα δείξει αν είναι κάτι παθολογικο... Πέρασαν 2 μερες χωρίς συμπτωματα και ελπίζω να συνεχίσω έτσι...
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Ginntonic View Post
    Αν ο γιατρός σε έλεγξε καιδε βρήκε τπτ τότε δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι. Τα ίδια είχα πριν χρόνια με την καρδιά, ήταν στρες, μου πέρασε μόνο με ssri 6μηνη θεραπεία
    Θα παω σε λίγες μέρες και ελπίζω να μην είναι κάτι παθολογικο... Να είσαι καλά!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Καλησπερα σε όλους!! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!! Και εγώ πιστευω οτι ηταν το άγχος σου δεν χάνεις κάτι όμως να κάνεις ένα τσεκαπ σε έναν καρδιολόγο. Ginntonic τι είχες και έκανε τόσο καιρό να περάσει? Εχω περασει και εγω τρελός άγχος που μου βγήκε σε κρίσεις πανικου και έκτακτες φουλ αφου πρώτα μου κατέστρεψε το στομάχι.
    Ναι.. Είναι η πρώτη φορά που θα παω για τσεκ απ να δούμε τι συμβαίνει... Απο εκείνη την ημέρα δεν με εχει ξανα πιάσει αλλα δεν χανουμε κάτι να ξέρουμε που βρισκόμαστε... Να είσαι καλά!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φοβάμαι πολύ
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-01-2020, 23:13
  2. Φοβάμαι πολύ...
    By Αριστείδης! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 03-12-2013, 09:52
  3. φοβαμαι πολυ...
    By Sublime in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 22
    Last Post: 27-05-2011, 22:16
  4. Φοβάμαι πολύ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 17-04-2011, 13:13
  5. φοβαμαι πολυ......
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 08:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •