Ο άντρας μου προτιμάει τραβεστί - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    Τα πρώτα 13 χρόνια υπήρχε έρωτας και αρμονία. Κάναμε ωραία ζωή. Πριν 11 χρόνια του ξύπνησε αυτό όταν ήμουν έγγυος και μοιραία χάσαμε το έντονο σεξουαλικό μας ενδιαφέρον. Μου ζητάει να τον βοηθήσω να το ξεπεράσει και γι'αυτό είμαι ακόμα εδώ. Τώρα ζητάω εγώ βοήθεια. Νιώθω πως έχω αδειάσει ψυχικά. Δεν έχω άλλο να δώσω. Λυπάμαι όμως και τον ίδιο γιατί ξέρω πως αν φύγω θα καταστραφεί. Ευχαριστώ πολύ
    Σε ψυχολόγο έχεις σκεφτεί να μιλήσεις πως θα μπορέσεις να διαχειριστείς όλη αυτή την κατσταση?

    Ίσως μπορέσει και σε βοηθήσει ώστε να βρεις το κουράγιο και το πείσμα για να κάνεις κάτι τέτοιο.
    Το ότι τον λυπάσαι και αυτό απόλυτα κατανοητό από την στιγμή που εσένα τα συναισθήματα σου υπήρχαν .

    Ακόμα και μαζί να πάτε για να μπορέσετε να έχετε μια ομαλή μεταβάση σε όποιο δρόμο διαλέξετε .
    Εγώ θα σου πω εκτός από εκείνων λυπήσου λίγο και τον ευατο σου ..Αξίζεις πολλά περισσότερα και σαν γυναίκα και σαν μάνα .

    Και μην φοβάσαι δεν παθαίνουν τίποτα .
    Μπορεί και όλο αυτό να είναι ένας τρόπος να σε κρατάει ακόμα εκεί.
    Συχνά κάποιοι άντρες πατάνε στην ευαισθησία και στην συναισθηματική λυπηση για να καλύψουν την κατάσταση τους ...
    Άκρως χειριστικη αντιμετώπιση και καλό είναι να αφήσεις κατά μέρους τα συναισθήματα στην προκειμένη περίπτωση και να δεις την κατάσταση ως έχει ,ακόμα και αν αυτό χρειάζεται να το κάνεις μηχανικά στην αρχή .

    Βάλε την λογική και άσε τα συναισθήματα ,δεν χωράνε σε τέτοιες αρρωστημένες καταστάσεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    Είμαστε μαζί 24 χρόνια. Ήμασταν 19 χρόνων και ζήσαμε πολύ ωραία ζωή. Μεγάλος έρωτας. Τα τελευταία 11 χρόνια παλεύει με αυτό. Μου ζητάει βοήθεια αλλά νοιωθω πως έχω εξαντληθεί με το θέμα και δεν έχω άλλο να δώσω. Ευχαριστώ πολύ.
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    Τα πρώτα 13 χρόνια υπήρχε έρωτας και αρμονία. Κάναμε ωραία ζωή. Πριν 11 χρόνια του ξύπνησε αυτό όταν ήμουν έγγυος και μοιραία χάσαμε το έντονο σεξουαλικό μας ενδιαφέρον. Μου ζητάει να τον βοηθήσω να το ξεπεράσει και γι'αυτό είμαι ακόμα εδώ. Τώρα ζητάω εγώ βοήθεια. Νιώθω πως έχω αδειάσει ψυχικά. Δεν έχω άλλο να δώσω. Λυπάμαι όμως και τον ίδιο γιατί ξέρω πως αν φύγω θα καταστραφεί. Ευχαριστώ πολύ
    τι να ξεπερασει;;;;
    οι ερωτικες προτιμησεις δεν ειναι γριππη για να τις ξεπερασει!!!
    δεν φευγουν!
    μονο να τις καταπιεσεις μπορεις! δεν μπορεις να απαλλαγεις!
    στα 19 που ξεκινησατε, ενας ανδρας μπορει να πηδαει και τοιχους. αυτο δεν σημαινει οτι η προτιμηση του ηταν οι γυναικες, επειδη ειχατε σχεση μαζι.
    καποια στιγμη εκανε αυτο που πραγματικα ηθελε.
    γιατι να το ξεπερασει;;
    να το αποδεχτει χρειαζεται, οχι να το ξεπερασει.
    να πατε για ψυχοθεραπεια και οι δυο, για να καταλαβετε τι ειναι η σεξουαλικη προτιμηση και οτι δεν "ξεπερνιεται"...
    γιατι να καταστραφει αν χωρισετε: θα ακολουθησει ο καθενας σας τον δρομο του.
    Last edited by Remedy; 09-03-2021 at 19:40.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα ,ΡΕΜΕΝΤΥ! , δεν ειναι ολα τοσο ακραια, η δλδ θα ειναι ομοφυλοφιλος η θα ειναι μονο με γυναικες, δεν ειαι ετσι τα πραματα, υπαρχει ενα τεραστιο ενδιαμεσο σε οσα λες.Υπαρχουν ανδρες που αρεσκοντε και στα δυο, μετα εαν ειναι τραβεστι οπου εχουν κανει αλλαγη φυλου,δεν θεωρειτε πλεον οτι ειναι ομοφυλοφιλικη πραξη.Για αυτο και την ρωτησα καποιες λεπτομεριες με τις σεξουαλικες προτιμησεις του ανδρος της. Δεν ειναι κρυο η ζεστη. ΡΕΜΕΝΤΥ, ως ανδρας θα στο πω γνωριζω παρα πολλους οικογενειαρχες ανδρες, ανδρες οπου οι γυναικες τους υπηριφανεβοντε για την αρενοποτητα των ανδρων τους οι οποιοι στο παρελθον ειχαν παει με τραβεστοι, σημερα δεν εχουν κανενα απολυτος θεμα με την σεξουαλικη τους ταυτοτητα. Προσωπικα δεν θα ντρεπομουν να ελεγα οτι ειμαι ομοφυλοφιλος απεναντιας νομιζω οτι δεν πρεπει να κολαμε, αλλα εχω προσπαθησει και εχω κανει σεξ με τραβεστι, αλλα δυστυχως δεν μπορουσα ενιωσα ασχημα και δεν ειχα καμια σεξουαλικη ορμη, αυτο δεν παει να πει οτι εαν μπορουσα τοτες και εκανα σεξ οπως εκαναν τοσοι αλλοι οτι θα ειμουν γκει!! Εξαλου η κοπελα λεει οτι ο ανδρας της το εχει κανει πολυ λιγες φορες! και οτι η ιδια δεν τον ικανοποιουσαι σεξουαλικα!
    Ilios ,αν θες απαντησεμου στις λεπτομεριες που σου ρβτησα σχετικα με τις σεξουαλικες προτιμησεις του ανδρα σου, ειναι πολυ σημαντικο εαν οι τραβεστοι οπου πηγαινε ειχαν κανει αλλαγη φυλου, η οχι. Οπως θα πρεπει να καταλαβεις και οτι οι τυψεις που ειχε ο ανδρας σου ισως τον εκαναν να μην εχει θαρρος να σου ζητησει να γινεις πιο ερωτικη μαζι του, πολλες φορες οταν οι γυναικες παντρευεστε , παρατατε την εμφανηση σας, μερικες γυναικες αφηνουν τελειος τον ερωτισμο και την ηδωνη νομιζωντας οτι οι ανδρες τους δεν εχουν πλεον αναγκη, αυτο φερνει πολλους ανδρες να αναζητουν δυστυχως εξω απο την οικογενεια ενα υποκαταστατο μονο ομως του τομεα σεξουαλικης ικανοποιησης.
    Νομιζω οτι πρεπει να προσπαθησεις πρωτα να δεις εαν σωνεται ο γαμος και μετα να τον σπασεις. Οσο για το οτι εχετε πολα που σας ενονουν θα ειναι λιγο δυσκολο στην αρχη, ειδικα οταν θα εχετε ιδια δουλεια ,αλλα γνωριζω ζευγαρια οπου βρηκαν λυση και χωρησαν μια χαρα, μην σε τρομαζει η αλλαγη ζωης οπου μπορει να πρεπει να κανεις,αλλα νομιζω οτι πρεπει να ειναι ως δευτερη επιλογη.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γιωργο τραβεστι, δεν ειναι με αλλαγη φυλου, ειναι ντυμενοι γυναικεια, αλλα με ανδρικο φυλο...
    αυτοι που αλλαζουν φυλο , ειναι τρανστζεντερ
    συμφωνω φυσικα οτι δεν ειναι καμια ντροπη ειτε ομοφυλοφιλος αν εισαι, ειτε τραβεστι αν θελεις.
    αυτο που ειπα ειναι οτι αυτο ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. επειδη εδω το μελος λεει οτι ο εκεινος θελει να το "ξεπερασει" τι να ξεπερασει; την σεξουαλικη του προτιμηση; αν του α ρεσει, του α ρεσει. τελος.-
    και υπαρχουν και πολλα ενδιαμεσα απο τερμα ομοφυλοφιλος και τερμα στρειτ. υπαρχουν και μπαι και ασεξουαλ και ο,τι θελει ο καθενας.
    δεν ειπα ποτε οτι πρεπει να ντρεπεται κανεις.
    να ντρεπεται, πρεπει μονο οποιος εξαπαταει για τις προτιμησεις του κι εγκλωβιζει τον αλλον σε εναν γαμο χωρις ο συντροφος του να ξερει ολα τα δεδομενα, κανουν κι ενα παιδι και μετα τσαφ! κιντερ εκπληξη!!!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιωργο τραβεστι, δεν ειναι με αλλαγη φυλου, ειναι ντυμενοι γυναικεια, αλλα με ανδρικο φυλο...
    αυτοι που αλλαζουν φυλο , ειναι τρανστζεντερ
    συμφωνω φυσικα οτι δεν ειναι καμια ντροπη ειτε ομοφυλοφιλος αν εισαι, ειτε τραβεστι αν θελεις.
    αυτο που ειπα ειναι οτι αυτο ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ. επειδη εδω το μελος λεει οτι ο εκεινος θελει να το "ξεπερασει" τι να ξεπερασει; την σεξουαλικη του προτιμηση; αν του α ρεσει, του α ρεσει. τελος.-
    και υπαρχουν και πολλα ενδιαμεσα απο τερμα ομοφυλοφιλος και τερμα στρειτ. υπαρχουν και μπαι και ασεξουαλ και ο,τι θελει ο καθενας.
    δεν ειπα ποτε οτι πρεπει να ντρεπεται κανεις.
    να ντρεπεται, πρεπει μονο οποιος εξαπαταει για τις προτιμησεις του κι εγκλωβιζει τον αλλον σε εναν γαμο χωρις ο συντροφος του να ξερει ολα τα δεδομενα, κανουν κι ενα παιδι και μετα τσαφ! κιντερ εκπληξη!!!
    Ισως δεν το εγραψα σωστα.Δεν ηθελα να πω οτι εσυ δειχνεις ρατσισμο σε τετοιο θεμα, το περι ντροπης το αναφερα για εμενα, οτι ηθελα να ειξω πως θα το εγραφα εαν ειμουν χωρις κολλημα οχι οτι ειπες κατι τετοιο.
    Οσο για τις εννοιες, εσυ το λες πολυ σωστα,αλλα ξερεις οτι ειναι ολυ λιγοι οπου γνωριζουν τις εννοιες ποσο μαλον η φιλη μας οπου οπως βλεπεις ειναι παρα πολυ αποιρη σε τετοια.Για αυτο την ρωταω εαν πηγαι ο ανδρας της με ατοα που εχουν κανει πλυρη αλλαγη φυλου η οχι, οπου και παλυς ο ανδρισμος δεν φευγει απο το σωμα τους,προσωπικα οταν υπηρξα σε πολυ προσωπικες στιγμς και ειδα το κορμι τους γυμνο ενιωσα λιγο την διαφορα απο το γυναικιο κορμι παρα το οτι οι ιδιοι λενε οτι ειναι σαν γυναικες, προσωπικα δυστυχως δεν μπορεσα να νιωσω καμια ελξη! ισως ειναι κομπλεξ που ειχα μην με πουνε μετα γκει, ισως πολλα!
    Επισης κατηγορουμε τον ανδρα της οτι εκανε σεξ χωρις προφυλαξεις, πως το ξερουμε αυτο?? φου τα κονδηλοματα κολανε και με προφυλαξεις! και δεν ειναι κατις τραγικο!!
    Μετα ας μπουμε για λιγο στην αξιοπρεπεια αυτου του ανδρος, ποσο αθλια θα νιωθει, ποσ ντροπη!!!
    Και τελος η ιδια η κοπελα ομολογει οτι δεν του εδειχνε καθολου ενδιαφερον ερωτικο εδω και χρονα!! ειναι σωστο αυτο ρε κοριτσια του φορουμ? προσπαθηστε να μπενετε και στην θεση του αλλου πριν τον καταδικαζεται! διοτις εαν ξαφνου ο ανθρωπος αυτος αει και αυτοκτωνησει αυριο μεθαυριο να δουμε τι θα λεμε στην κοπελα!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Καλησπερα ,ΡΕΜΕΝΤΥ! , δεν ειναι ολα τοσο ακραια, η δλδ θα ειναι ομοφυλοφιλος η θα ειναι μονο με γυναικες, δεν ειαι ετσι τα πραματα, υπαρχει ενα τεραστιο ενδιαμεσο σε οσα λες.Υπαρχουν ανδρες που αρεσκοντε και στα δυο, μετα εαν ειναι τραβεστι οπου εχουν κανει αλλαγη φυλου,δεν θεωρειτε πλεον οτι ειναι ομοφυλοφιλικη πραξη.Για αυτο και την ρωτησα καποιες λεπτομεριες με τις σεξουαλικες προτιμησεις του ανδρος της. Δεν ειναι κρυο η ζεστη. ΡΕΜΕΝΤΥ, ως ανδρας θα στο πω γνωριζω παρα πολλους οικογενειαρχες ανδρες, ανδρες οπου οι γυναικες τους υπηριφανεβοντε για την αρενοποτητα των ανδρων τους οι οποιοι στο παρελθον ειχαν παει με τραβεστοι, σημερα δεν εχουν κανενα απολυτος θεμα με την σεξουαλικη τους ταυτοτητα. Προσωπικα δεν θα ντρεπομουν να ελεγα οτι ειμαι ομοφυλοφιλος απεναντιας νομιζω οτι δεν πρεπει να κολαμε, αλλα εχω προσπαθησει και εχω κανει σεξ με τραβεστι, αλλα δυστυχως δεν μπορουσα ενιωσα ασχημα και δεν ειχα καμια σεξουαλικη ορμη, αυτο δεν παει να πει οτι εαν μπορουσα τοτες και εκανα σεξ οπως εκαναν τοσοι αλλοι οτι θα ειμουν γκει!! Εξαλου η κοπελα λεει οτι ο ανδρας της το εχει κανει πολυ λιγες φορες! και οτι η ιδια δεν τον ικανοποιουσαι σεξουαλικα!
    Ilios ,αν θες απαντησεμου στις λεπτομεριες που σου ρβτησα σχετικα με τις σεξουαλικες προτιμησεις του ανδρα σου, ειναι πολυ σημαντικο εαν οι τραβεστοι οπου πηγαινε ειχαν κανει αλλαγη φυλου, η οχι. Οπως θα πρεπει να καταλαβεις και οτι οι τυψεις που ειχε ο ανδρας σου ισως τον εκαναν να μην εχει θαρρος να σου ζητησει να γινεις πιο ερωτικη μαζι του, πολλες φορες οταν οι γυναικες παντρευεστε , παρατατε την εμφανηση σας, μερικες γυναικες αφηνουν τελειος τον ερωτισμο και την ηδωνη νομιζωντας οτι οι ανδρες τους δεν εχουν πλεον αναγκη, αυτο φερνει πολλους ανδρες να αναζητουν δυστυχως εξω απο την οικογενεια ενα υποκαταστατο μονο ομως του τομεα σεξουαλικης ικανοποιησης.
    Νομιζω οτι πρεπει να προσπαθησεις πρωτα να δεις εαν σωνεται ο γαμος και μετα να τον σπασεις. Οσο για το οτι εχετε πολα που σας ενονουν θα ειναι λιγο δυσκολο στην αρχη, ειδικα οταν θα εχετε ιδια δουλεια ,αλλα γνωριζω ζευγαρια οπου βρηκαν λυση και χωρησαν μια χαρα, μην σε τρομαζει η αλλαγη ζωης οπου μπορει να πρεπει να κανεις,αλλα νομιζω οτι πρεπει να ειναι ως δευτερη επιλογη.
    Ευχαριστώ για τη λογική που δείχνεις! Οι προτιμήσεις του είναι τραβεστί, όχι εγχειρισμενοι. Από ότι λέει η πρώτη εμπειρία ήταν όταν ήμουν έγγυος. Όποτε και είχε διακοπεί το σεξ μεταξύ μας. Αφού το έμαθα έχασα την σεξουαλικότητα μου. Το ξέρω ότι είναι κι αυτό απαραίτητο στον γάμο. Αλλά δεν το αισθάνομαι πια. Τώρα μετά από 3-4 φορές με τραβεστί (αυτές ξέρω εγώ) μου λέει ότι εαν γίνω πιο θερμή δεν θα έχει την ανάγκη να πάει ξανά. Δεν έχω όμως διακόπτη. Προσπαθω να σκεφτώ ερωτικά και νομίζω ότι εκείνος φαντασιωνεται τραβεστί. Και τι θα γίνει στην επόμενη κρίση του γάμου μας. Πάλι εκεί θα καταφύγει? Όλα μου λένε φύγε! Αλλά λες κι έχω τσιμέντο στα πόδια. Έχω παραλύσει

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Σε ψυχολόγο έχεις σκεφτεί να μιλήσεις πως θα μπορέσεις να διαχειριστείς όλη αυτή την κατσταση?

    Ίσως μπορέσει και σε βοηθήσει ώστε να βρεις το κουράγιο και το πείσμα για να κάνεις κάτι τέτοιο.
    Το ότι τον λυπάσαι και αυτό απόλυτα κατανοητό από την στιγμή που εσένα τα συναισθήματα σου υπήρχαν .

    Ακόμα και μαζί να πάτε για να μπορέσετε να έχετε μια ομαλή μεταβάση σε όποιο δρόμο διαλέξετε .
    Εγώ θα σου πω εκτός από εκείνων λυπήσου λίγο και τον ευατο σου ..Αξίζεις πολλά περισσότερα και σαν γυναίκα και σαν μάνα .

    Και μην φοβάσαι δεν παθαίνουν τίποτα .
    Μπορεί και όλο αυτό να είναι ένας τρόπος να σε κρατάει ακόμα εκεί.
    Συχνά κάποιοι άντρες πατάνε στην ευαισθησία και στην συναισθηματική λυπηση για να καλύψουν την κατάσταση τους ...
    Άκρως χειριστικη αντιμετώπιση και καλό είναι να αφήσεις κατά μέρους τα συναισθήματα στην προκειμένη περίπτωση και να δεις την κατάσταση ως έχει ,ακόμα και αν αυτό χρειάζεται να το κάνεις μηχανικά στην αρχή .

    Βάλε την λογική και άσε τα συναισθήματα ,δεν χωράνε σε τέτοιες αρρωστημένες καταστάσεις .
    Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! Ολα συνηγορούν στο να φύγω, ναι! Κάτι με κρατάει καθηλωμένη όμως. Δεν είμαι έτσι εγώ. Έχω πολύ δυναμισμό στις επαγγελματικές και φιλικές μου σχέσεις. Εκείνος πάντα ήταν χειριστικος απέναντι μου. Το επέτρεπα να γίνεται για να μην τον ακυρώνω. Νόμιζα πως έτσι θα εκτιμούσε την αγάπη μου γι'αυτον. Λάθος. Τώρα το πληρώνω. Μέσα μου φωνάζω για βοήθεια αλλα το σώμα δεν ακολουθεί. Εκείνος κλαίει και ορκίζεται ότι δεν θα ξαναγίνει. Το λέει τώρα που νιώθει ότι με χάνει. Τι θα γίνει όμως στην επόμενη μας κρίση? Ο ψυχολόγος για ζευγάρια είναι μια καλή λύση. Ίσως εκεί ανοίξουμε τα χαρτιά μας, πούμε τις αλήθειες μας αβίαστα και δώσουμε τη λύση που πρέπει. Ευχαριστώ πολύ

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αμα θελει να πηγαινει με τραβεστοι οπου εχουν αδρικο μοριο τα πραματα ειναι πιο δυσκολα. Λυπαμαι. Θα πρεπει να δειξει ξεκαθαρες πραξες και οχι μονο λογια.Εαν συμφωνεισετε και οι δυο σας να κανετε μια αληθεινη κουβεντα, για χαρη του παιδιου σας, εαν ορκηστιτε να ειστε αληθεινοι και οι δυο σας, κατις οπου συνηθως οι ανδρες οταν δινουν τετοιο ορκο τον κρατανε, νομιζω λοιπον οτι θα πρεπει να κουβεντιασετε πολυ σοβαρα, αν συμφωνητε και οι δυο να πατε σε καποιον συμβολο γαμου ,με γνωσεις σεξουαλισμου. Αν λοιπον ο γιατρος σου πει οτι υπαρχουν ελπιδες να αλλαξει να μην ξανα παει με τραβεστοι! εαν ομως θα πρεπει και εσυ να αλλαξεις, διοτις δεν μπορουμε να περιμενουμε τα παντα απο τους αλλος ποσο μαλον σε ενα γαμο, οπου για να πηγαινει ο γαμος κατα διαολου δεν γινετε να φταιει μονο ο ενας, ποσο μαλον ο ανδας σου οπου απο τα οσα γραφεις συμπεραινω οτι ειναι ενας πολυ συνεσταλμενος ανδρας, ντροπαλος χωρις θαρρος αφου τον εχεις "ευνουχησει" κατα καποιο τροπο με την συμπεριφορα σου, που του δειχνεις τοσο σκληρο χαρακτηρα. Ββαια και εσυ δεν φταις εφαγες μεγαλο σοκ !! κι ειναι ογικο να αντιδρας ετσι, ομως ο καιρος πρναει η συμπεριφορα του εχει αλλαξει ,δειχνει να σε αγαπαει πολυ κακομοιρος!! δωστου μια τελευταια ευκερια, κι αν δεις οτι δεν αλλαζει τοτες ι εχεις δικιο, διοτις τορα ο ανδρας σου κανει αωνα να σωσει τον γαμο του.Οπου δεν εκανε κανενα φονο!! απλα επειδη εσυ σταματησες να εισαι ερωτικη απεναντι του αναγκασθει ο κακομοιρος να κανει αυτς τις βλακειες. Αληθεια θα προτημουσες να σε κερατωνει με καπια γυναικαρα που να προσεχει τον εαυτο της!! που να υπαρχει φοβος να υπαρξει και συναισθηματικο δεσιμο αναμεσα τους!! η με τα τραβελια οπου ειναι μοναχα σεξουαλικη και ανδρικη αναγκη ε? τι θα ηθελες απο τα δυο?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    Ευχαριστώ για τη λογική που δείχνεις! Οι προτιμήσεις του είναι τραβεστί, όχι εγχειρισμενοι. Από ότι λέει η πρώτη εμπειρία ήταν όταν ήμουν έγγυος. Όποτε και είχε διακοπεί το σεξ μεταξύ μας. Αφού το έμαθα έχασα την σεξουαλικότητα μου. Το ξέρω ότι είναι κι αυτό απαραίτητο στον γάμο. Αλλά δεν το αισθάνομαι πια. Τώρα μετά από 3-4 φορές με τραβεστί (αυτές ξέρω εγώ) μου λέει ότι εαν γίνω πιο θερμή δεν θα έχει την ανάγκη να πάει ξανά. Δεν έχω όμως διακόπτη. Προσπαθω να σκεφτώ ερωτικά και νομίζω ότι εκείνος φαντασιωνεται τραβεστί. Και τι θα γίνει στην επόμενη κρίση του γάμου μας. Πάλι εκεί θα καταφύγει? Όλα μου λένε φύγε! Αλλά λες κι έχω τσιμέντο στα πόδια. Έχω παραλύσει
    Συγγνώμη; Αν δεν είσαι τρολ είναι πολύ λυπηρό να πηγαίνεις κόντρα στη λογική σου και να αυταπατάσαι έτσι. Γιατί αφήνεις τον τριμάλακα να σε δουλεύει ψιλό γαζι και να σου δημιουργεί κι ενοχές κι απο πάνω; Δηλαδή όσοι κάνουν παιδιά δεν μπορούν να συγκρατήσουν το πουλί τους για λίγους μήνες και τρέχουν να πηδήξουν τραβεστί; Αν περνάνε μία φάση παγωμάρας με τη σύντροφο αντί να το λύσουν πάνε να τους το χώνουν ή να το χώνουνε σε τραβεστί και φταίει που η γυναίκα δεν είναι θερμή; Τι ασυναρτησίες κάθεσαι και ακούς και τις πιστεύεις κιόλας; Δηλαδή εσύ ξαφνικά τώρα που ξενέρωσες με τον άντρα σου θα το ρίξεις στα γλυφομ*νια και θα γίνεις λεσβία λόγω ξενέρας; Μόνο αν είχες τέτοιες τάσεις απο πριν και τις έκρυβες παίζει κάτι τέτοιο και φαντάζομαι θα το ήξερες ως τώρα.

    Όπως σου είπε και η Remedy πιο πάνω γούστα είναι αυτά, δεν πατάς κουμπάκι και αλλάζεις σεξουαλικό προσανατολισμό επειδή ο άλλος δεν είναι θερμός ή ξέρω κι εγώ τι...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! Ολα συνηγορούν στο να φύγω, ναι! Κάτι με κρατάει καθηλωμένη όμως. Δεν είμαι έτσι εγώ. Έχω πολύ δυναμισμό στις επαγγελματικές και φιλικές μου σχέσεις. Εκείνος πάντα ήταν χειριστικος απέναντι μου. Το επέτρεπα να γίνεται για να μην τον ακυρώνω. Νόμιζα πως έτσι θα εκτιμούσε την αγάπη μου γι'αυτον. Λάθος. Τώρα το πληρώνω. Μέσα μου φωνάζω για βοήθεια αλλα το σώμα δεν ακολουθεί. Εκείνος κλαίει και ορκίζεται ότι δεν θα ξαναγίνει. Το λέει τώρα που νιώθει ότι με χάνει. Τι θα γίνει όμως στην επόμενη μας κρίση? Ο ψυχολόγος για ζευγάρια είναι μια καλή λύση. Ίσως εκεί ανοίξουμε τα χαρτιά μας, πούμε τις αλήθειες μας αβίαστα και δώσουμε τη λύση που πρέπει. Ευχαριστώ πολύ
    Καλημέρα

    Το μόνο που σε κρατάει είναι η χειριστικοτητα του και τίποτε άλλο.
    Είναι δυνατόν βρε καλή μου να δικαιολογείς μια τέτοια πράξη με αφορμή την εγκυμοσύνη σου ή κάποιες κρίσεις που περνάνε όλα τα ζευγάρια που βρίσκονται σε μακροχρόνια σχέση?

    Ε τότε όλες εμείς οι γυναίκες που έχουμε περάσει εγκυμοσύνες και κάποια άλλα θέματα υγείας που δεν επέτρεπαν να βρεθούμε με τους άντρες μας να είμαστε κερατωμενες έτσι ?
    Που το έχεις δει αυτό γραμμένο και ποιος το λέει ή καλύτερα ποια λογική όχι μόνο γυναίκας ,αλλά και νοήμων άντρα που σέβεται την γυναίκα του και την οικογένεια που έχει φτιάξει ...

    Δεν είσαι με αλυσίδες δεμένη μαζί του επειδή έχεις οικογένεια .
    Φεύγεις οπότε θες από την στιγμή που θυγονται τόσο σοβαρά θέματα αξιοπρέπειας ...

    Νομίζεις ότι υπάρχει γυναίκα που θα ξεπεράσει όλη αυτή την εικόνα που έχει για τον άντρα της και θα τις ξαναέρθουν συναισθήματα για να βρεθεί μαζί του?
    Εγώ σε αυτό θα σου πω κατηγορηματικά όχι ..δεν γίνεται,είναι πάνω από τις δυνάμεις νομίζω οποιασδήποτε όσο και να το θέλει ...
    Με άντρα πηγαίνει και μάλιστα όχι απλά έναν άντρα που και εκεί οκ είναι διαφορετικό πάλι ..Άντρα με γυναικεία όψη .
    Ξέρεις τι διαταραχή υπάρχει και στο μυαλό του και στο κορμί του?
    Νομίζεις ότι είσαι τόσο δυνατή να πολεμήσεις κάτι τέτοιο?
    Την δική σου ηρεμία και ψυχισμό θα χάσεις στο τέλος και εκείνος θα είναι εκεί γιατί είναι βιολογικό το θέμα του ..Δεν είναι καπρίτσια της στιγμής ή ότι άλλο μπορείς να χαρακτηρίσεις επιπόλαιο ώστε να το κάνεις πέρα και να προχωρήσεις για χάρη του παιδιά σας αλλά και τον χρόνων που λες ότι είστε μαζί ...

    Ποιος άντρας δεν συμμερίζεται την κατάσταση της γυναίκας και δεν είναι μαζί της ακόμα και εκείνες τις ώρες και βάζει σε δεύτερη μοίρα το πουλί του ?

    Με αυτή την λογική δηλαδή αν αργότερα πάθει κάτι ο άντρας σου και δεν μπορειται να βρεθείτε να βγεις και εσύ έξω και να πηγαίνεις με τον οποιοδήποτε για να καλύψεις την σαρκική σου επιθυμία ...

    Δεν πάνε καλή μου έτσι αυτά και δεν είναι σοβαρές απόψεις από ανθρώπους και τις ηλικίας σας αλλά και το κυριότερο από ανθρώπους που μεγαλώνουν παιδιά .
    Αν σκέφτεσαι αυτό ,νομίζω στην περίπτωση σου θα είναι απόλυτα κατανοητό το να τους πεις αργότερα ότι εσύ με τον πατέρα του αγαπιεσται και σέβεται ο ένας τις απόψεις του άλλου πάνω στα δικά σου θέματα που αφορούν την εξέλιξη του ,αλλά ο καθένας σας έχει άλλες ανάγκες ώστε να νοιώθει καλά και ισορροπημένα.
    Τι νόημα θα έχει να βλέπει ένα παιδί την μητέρα του σε αυτή την κατάσταση και ένα πατέρα να παλεύει με το πάθος του και να κλαίει και να παρακαλεί την μητέρα του χωρίς ίχνος αξιοπρέπειας και αντρισμου επάνω του .

    Δεν είναι υγιής καταστάσεις αυτές και εδώ λέμε όλοι ,καλύτερα να υπάρχει ένα ήρεμο διαζύγιο και όλοι να είστε επιτέλους καλά ..

    Γιατί το είπες και εσύ τώρα ,εφόσον στο επισήμανα πρώτα αφού είναι προφανεστατος από τις αντιδράσεις του .
    Είναι χειριστικος και το δείχνει.
    Άλλωστε το να κλαίει κάποιος άντρας και να αναζητά μέσα από τον οίκτο κάτι τέτοιο μόνο δείγμα αντρισμου και εντιμότητας δεν είναι .

    Αν νομίζεις ο ψυχολόγος θα σε βοηθήσει ώστε να καταλάβει και εκείνος ότι αυτό που έχει δεν μπορεί να ξεπεραστεί όσο δοτική και να είσαι πήγαινε όσο πιο γρήγορα μπορείς .
    Και εκείνος θα καταλάβει ότι δεν μπορεί να το καταπιέζει όλο αυτό και για εσένα ο χωρισμός θα γίνει ευκολότερος .

    Μην ξεχνάς το βάρος στα πόδια μας ώστε να μην κάνουμε κινήσεις το μυαλό μας το βάζει .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Μα όντως κάθεστε και απαντάτε σοβαρά σε αυτό το θέμα ?

    Δεν απορώ που θα βγει βουλευτής ο Φουρθιώτης και που ο Λεφάκης πιάστηκε με 5 χαρτιά μαύρα πριν από μερικά χρόνια.

    Οι άχρηστες πληροφορίες της ημέρας :

    1) Οι περισσότεροι που πάνε με τρανς πάνε για να τον φάνε. Αυτός είναι και ο λόγος που σπάνια οι τρανς κάνουν και αλλαγή φύλλου. Χάνουν έτσι το βασικό βιοποριστικό τους εργαλείο, που όσο πιο μεγάλο είναι τόσο καλύτερα για τους πελάτες τους.
    2) Τα επαγγέλματα με τις συχνότερες επισκέψεις σε τρανς είναι, ορθόδοξοι ιερείς (ποσοστό 70%), στελέχη της ΝΔ (ποσοστό 87%) και οδηγοί φορτηγών και βαρέων οχημάτων (45%)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    Ευχαριστώ για τη λογική που δείχνεις! Οι προτιμήσεις του είναι τραβεστί, όχι εγχειρισμενοι. Από ότι λέει η πρώτη εμπειρία ήταν όταν ήμουν έγγυος. Όποτε και είχε διακοπεί το σεξ μεταξύ μας. Αφού το έμαθα έχασα την σεξουαλικότητα μου. Το ξέρω ότι είναι κι αυτό απαραίτητο στον γάμο. Αλλά δεν το αισθάνομαι πια. Τώρα μετά από 3-4 φορές με τραβεστί (αυτές ξέρω εγώ) μου λέει ότι εαν γίνω πιο θερμή δεν θα έχει την ανάγκη να πάει ξανά. Δεν έχω όμως διακόπτη. Προσπαθω να σκεφτώ ερωτικά και νομίζω ότι εκείνος φαντασιωνεται τραβεστί. Και τι θα γίνει στην επόμενη κρίση του γάμου μας. Πάλι εκεί θα καταφύγει? Όλα μου λένε φύγε! Αλλά λες κι έχω τσιμέντο στα πόδια. Έχω παραλύσει
    αληθεια τωρα;;;;;
    του ελειψε το σεξ, επειδη ησουν εγκυος και σε αντικατεστησε με τραβεστι;;; στα σοβαρα εκατσες και ακουσες αυτην την εξηγηση;;;;
    δηλαδη, αν γινεις θερμη, θα εισαι σαν τραβεστι;
    και γιατι δεν σε αντικατεστησε με γυναικα, αν το προβλημα του ηταν η θερμοκρασια σου;
    ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ κοπελα μου κι εσυ καθεσαι και στρεσαρεσαι.

    για ποιον λογο να σε κερατωσει στην εγκυμοσυνη σου ΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ;
    ξερεις τι παθαινει καποιος που θελει να κανει σεξ και δεν μπορει να κανει; ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ!
    δεν αντικατεστησε την γυναικα του. χρησιμοποιησε το οτι δεν ηταν διαθεσιμη, για να κανει την προτιμηση του με τους τραβεστι, απενοχοποιημενα.

    γιατι να σκεφτεις ερωτικα, αφου εχεις ξενερωσει;;;
    οχι, δεν ειναι απαραιτητο το σεξ σε εναν γαμο αν ξενερωσεις. το σεξ με το ζορι, λεγεται βιασμος.
    φυσικα και φαντασιωνεται τραβεστι οταν κανει σεξ. δεν χρειαζεται να το υποθετεις. μπορει να φαντασιωνεται και φορτηγατζηδες..

    ποια "επομενη" κριση του γαμου σας; αυτη που ξεκινησε οταν πριν 11 χρονια εμαθες οτι παει με τραβεστι, εχει τελειωσει δηλαδη και συζηταμε τι θα γινει στην "επομενη";
    Last edited by Remedy; 10-03-2021 at 15:32.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Μα όντως κάθεστε και απαντάτε σοβαρά σε αυτό το θέμα ?

    Δεν απορώ που θα βγει βουλευτής ο Φουρθιώτης και που ο Λεφάκης πιάστηκε με 5 χαρτιά μαύρα πριν από μερικά χρόνια.

    Οι άχρηστες πληροφορίες της ημέρας :

    1) Οι περισσότεροι που πάνε με τρανς πάνε για να τον φάνε. Αυτός είναι και ο λόγος που σπάνια οι τρανς κάνουν και αλλαγή φύλλου. Χάνουν έτσι το βασικό βιοποριστικό τους εργαλείο, που όσο πιο μεγάλο είναι τόσο καλύτερα για τους πελάτες τους.
    2) Τα επαγγέλματα με τις συχνότερες επισκέψεις σε τρανς είναι, ορθόδοξοι ιερείς (ποσοστό 70%), στελέχη της ΝΔ (ποσοστό 87%) και οδηγοί φορτηγών και βαρέων οχημάτων (45%)
    δηλαδη το οτι ειναι βουλευτες ο πολακης και ο αδωνις, ειναι σε κατι καλυτερο;

    1. το ξερουμε. εννοειται οτι γι αυτο πανε. σιγα τα νεα..
    2. ειμαι σιγουρη οτι τα ποσοστα τα εβγαλες μονος σου.
    3 και μια ερωτηση μιας και νοιωθεις υποτακτικος. το να θες να βιωσεις παθητικο σεξ απο γυναικα, εχει καποια συνδεση με το να θες να το βιωσεις απο ανδρα;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! Ολα συνηγορούν στο να φύγω, ναι! Κάτι με κρατάει καθηλωμένη όμως. Δεν είμαι έτσι εγώ. Έχω πολύ δυναμισμό στις επαγγελματικές και φιλικές μου σχέσεις. Εκείνος πάντα ήταν χειριστικος απέναντι μου. Το επέτρεπα να γίνεται για να μην τον ακυρώνω. Νόμιζα πως έτσι θα εκτιμούσε την αγάπη μου γι'αυτον. Λάθος. Τώρα το πληρώνω. Μέσα μου φωνάζω για βοήθεια αλλα το σώμα δεν ακολουθεί. Εκείνος κλαίει και ορκίζεται ότι δεν θα ξαναγίνει. Το λέει τώρα που νιώθει ότι με χάνει. Τι θα γίνει όμως στην επόμενη μας κρίση? Ο ψυχολόγος για ζευγάρια είναι μια καλή λύση. Ίσως εκεί ανοίξουμε τα χαρτιά μας, πούμε τις αλήθειες μας αβίαστα και δώσουμε τη λύση που πρέπει. Ευχαριστώ πολύ
    το θεμα σου ειναι να μην ξαναγινει, Η ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ;;;;
    τι σημασια εχει να καταπιεζεται και να μη το κανει, οταν αυτο θελει;;;
    οι σεξουαλικες προτιμησεις δεν αλλαζουν. ποσες φορες να το πουμε;
    το οτι μεχρι μια ηλικια δεν το εκανε (αν δεν το εκανε. πραγμα πολυ αμφιβολο), δεν σημαινει κι οτι δεν το ηθελε. δεν ξυπνας μια μερα και πας σε τραβεστι. ειναι κατι που ΤΟ ΗΘΕΛΕ.

  15. #30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    3 και μια ερωτηση μιας και νοιωθεις υποτακτικος. το να θες να βιωσεις παθητικο σεξ απο γυναικα, εχει καποια συνδεση με το να θες να το βιωσεις απο ανδρα;
    Όχι, θέλω να το νοιώσω από ανώτερη ύπαρξη , αλλιώς τι υποτακτικός θα ήμουν ? Ήταν και η γιορτή της γυναίκας προχθες...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. πρωιν αντρας
    By Katerina2015 in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 5
    Last Post: 02-08-2017, 23:02
  2. Άντρας ή παιδάκι;
    By FirewindG80 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 25-10-2016, 18:55
  3. αντρας με βουλιμια
    By παναγιωτης_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 23
    Last Post: 16-08-2016, 23:37
  4. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •