Ο άντρας μου προτιμάει τραβεστί - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 66
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Α ρε Νίκο όταν μιλάς εσύ για τέτοια θέματα ,που είσαι η επιτομή του φόρουμ τι να πούνε οι υπόλοιποι ,χαχαχα!!!!
    ευχαριστω, το σχολιο μου ηταν πολυ ευστοχο και αληθες

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ευχαριστω, το σχολιο μου ηταν πολυ ευστοχο και αληθες
    Δεν το αμφισβητώ, απλά θα ήθελα να μαθω και που το στηρίζεις ...
    Ξέρεις εδώ μέσα οι πιο πολλοί μιλάμε καθαρά βιωματικά ,εφόσον είμαστε σε φόρουμ ψυχολογίας ...
    Ολοι,μηδενός εξαιρουμένου,έχουμε και τα θεματακια μας ,άσχετα που κάποιοι ούτε να τα παραδεχτούν δεν είναι σε θέση ακομα...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η γελοιοτητα να πονεσει; εσενα θα πρεπε να ποναει να εισαι τοσο χαζος, αλλα δεν εχεις συναισθηση.
    η αληθεια ειναι οτι μου εκανε εντυπωση που αρπαχτηκες,τωρα επι του θεματος δεν πιστευω οτι κανω λαθος. οι γυναικες ειναι σχεδον παντα αυτες που ανακαλυπτουν πραγματα μεσα στον γαμο η στην σχεση τους για τον αντρα και σχεδον ποτε το αντιστροφο.
    ο αντρας αντε να ανακαλυψει οτι η γυναικα του δεν ειναι καλη νοικοκυρα, η βρωμιαρα η δεν ξερει να φτιαχνει φαγητο, τετοια πραγματα.
    ομως τις εκπληξεις που βλεπει η συζυγος απο τον αντρα της ουτε στα ονειρα του.
    για αυτο και τα περισσοτερα διαζυγια τα ξεκινουν οι γυναικες γιατι απλα δεν μπορεσαν να δουνε ποιον παντρευτηκαν

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν το αμφισβητώ, απλά θα ήθελα να μαθω και που το στηρίζεις ...
    Ξέρεις εδώ μέσα οι πιο πολλοί μιλάμε καθαρά βιωματικά ,εφόσον είμαστε σε φόρουμ ψυχολογίας ...
    Ολοι,μηδενός εξαιρουμένου,έχουμε και τα θεματακια μας ,άσχετα που κάποιοι ούτε να τα παραδεχτούν δεν είναι σε θέση ακομα...
    κατα συμπτωση απαντησα στο ανω σχολιο μου σχετικα με τα διαζυγια.
    η μεση γυναικα δεν μπορει να διακρινει τον βιαιο, τον γκομενιαρη, τον ανευθυνο συζυγο και πατερα κτλ κτλ για αυτο τοσα διαζυγια ξεκινουν με απαιτηση της γυναικας

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    κατα συμπτωση απαντησα στο ανω σχολιο μου σχετικα με τα διαζυγια.
    η μεση γυναικα δεν μπορει να διακρινει τον βιαιο, τον γκομενιαρη, τον ανευθυνο συζυγο και πατερα κτλ κτλ για αυτο τοσα διαζυγια ξεκινουν με απαιτηση της γυναικας
    Ενώ ο άντρας λες ότι μπορεί έτσι ?

    Δηλαδή ο άντρας σε αυτό το θέμα έχει μεγαλύτερη αντίληψη από ότι η γυναίκα ..

    Και πάλι δεν απαντάς από πού αντλείς αυτές τις απαντήσεις .
    Έχεις βιωματική εμπειρία ή απλά θεωρίες, για να καταλάβω βρε Νίκο το σκεπτικό σου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ενώ ο άντρας λες ότι μπορεί έτσι ?

    Δηλαδή ο άντρας σε αυτό το θέμα έχει μεγαλύτερη αντίληψη από ότι η γυναίκα ..

    Και πάλι δεν απαντάς από πού αντλείς αυτές τις απαντήσεις .
    Έχεις βιωματική εμπειρία ή απλά θεωρίες, για να καταλάβω βρε Νίκο το σκεπτικό σου .
    μα ειναι σαφες, γραφω για τα διαζυγια κατι που μπορουμε να επιβεβαιωσουμε ολοι μας μεσω της παρατηρησης.
    δηλαδη δεν εχω γραψει για μια θεωρια αλλα για μια αληθεια, που βλεπουμε ευκολα παρατηρωντας γυρω μας που επιβεβαιωνεται συστηματικα στις σχεσεις αντρων και γυναικων.
    θα μπορουσα να γραψω και για τους χωρισμους απο απλες ερωτικες σχεσεις χωρις δεσμευση που και εκει τα ιδια συμβαινουν αλλα τα διαζυγια ειναι καλυτερη αποδειξη.

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν κατεστρεψε την γυναικεια σου, φυση. την μεταξυ σας ερωτικη σχεση, κατεστρεψε..
    αν, αντι να ανακυκλωνετε αυτην την αρρωστη κατασταση, χωρισετε ωραια και πολιτισμενα και μεινετε μονο γονεις των παιδιων σας, μια χαρα θα την βρεις την γυναικεια σου φυση, γνωριζοντας καποιον αλλον..
    . Το πιστεύεις αυτό? Πολύ θα το ήθελα. Από την άλλη σκέφτομαι πως ένας χωρισμός θα έχει τρομερές συνέπειες στον ίδιο. Οκ. Μαλακία μου. Μου φαίνεται κι εμένα βουνό να αλλάξω ζωή. Οι δικοί μου θα προσπαθούσαν για το αντίθετο. Πώς σβήνεις μια ολόκληρη ζωή και ξεκινάς από το μηδέν? Ουφ, πολύ ψυχοφθόρο. Σίγουρα έχω τη δύναμη αλλά αν ο άλλος λυγίσει θα κάνω πίσω.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    μα ειναι σαφες, γραφω για τα διαζυγια κατι που μπορουμε να επιβεβαιωσουμε ολοι μας μεσω της παρατηρησης.
    δηλαδη δεν εχω γραψει για μια θεωρια αλλα για μια αληθεια, που βλεπουμε ευκολα παρατηρωντας γυρω μας που επιβεβαιωνεται συστηματικα στις σχεσεις αντρων και γυναικων.
    θα μπορουσα να γραψω και για τους χωρισμους απο απλες ερωτικες σχεσεις χωρις δεσμευση που και εκει τα ιδια συμβαινουν αλλα τα διαζυγια ειναι καλυτερη αποδειξη.
    Οπότε απλά είναι θεωριτικα όλα αυτά που μας λες Νίκο εφόσον δεν έχεις προσωπικές εμπειρίες .

    Να ξέρεις η θεωρεία από την πράξη απέχει μίλια μακρυά και το διαπιστώνεις και εδώ μέσα σε πολλά θέματα όχι μόνο στο συγκεκριμένο ...

    Μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνος σου ,όταν θα εχεις χρόνο να ξαναδιάβασεις τα αντίστοιχα βιωματικά πλέον θέματα εδώ μεσα ,πεσμου τι ποσοστό γυναικών πιάνεται κορόιδο όπως λες και τι αντρών και μετά έλα να συζητήσουμε αν θες ,επί βιωματικών καθαρά εμπειριών πλέον ,που προέρχεται μόνο από εδώ και όχι από την προσωπική εμπειρία του καθενός μας ,τι ισχύει και τι όχι .

    Τα διαζύγια Νίκο προέρχονται από δύο ανθρώπους και όχι από ένα .
    Οπότε δεν είναι μέτρο σύγκρισης αυτό...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    . Το πιστεύεις αυτό? Πολύ θα το ήθελα. Από την άλλη σκέφτομαι πως ένας χωρισμός θα έχει τρομερές συνέπειες στον ίδιο. Οκ. Μαλακία μου. Μου φαίνεται κι εμένα βουνό να αλλάξω ζωή. Οι δικοί μου θα προσπαθούσαν για το αντίθετο. Πώς σβήνεις μια ολόκληρη ζωή και ξεκινάς από το μηδέν? Ουφ, πολύ ψυχοφθόρο. Σίγουρα έχω τη δύναμη αλλά αν ο άλλος λυγίσει θα κάνω πίσω.

    Δυστηχως δεν έχεις την δύναμη καλή μου γιατί επιτρέπεις να σε χειρίζεται ένας άνθρωπος ...

    Όχι μόνο αυτό, σε χειρίζεται με τέτοιο τρόπο που να σου ρίχνει και μερίδιο ευθύνης για όλο αυτό ..
    Δεν έχει χειρότερο να το ξέρεις και αν δεν σηκώσεις μανίκια να πάρεις την κατάσταση στα χέρια σου σε βλέπω για άλλα τόσα χρόνια μαζί του και το χειρότερο ,να σε αρρωσταίνει ψυχολογικά όλο αυτό ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #55
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    . Το πιστεύεις αυτό? Πολύ θα το ήθελα. Από την άλλη σκέφτομαι πως ένας χωρισμός θα έχει τρομερές συνέπειες στον ίδιο. Οκ. Μαλακία μου. Μου φαίνεται κι εμένα βουνό να αλλάξω ζωή. Οι δικοί μου θα προσπαθούσαν για το αντίθετο. Πώς σβήνεις μια ολόκληρη ζωή και ξεκινάς από το μηδέν? Ουφ, πολύ ψυχοφθόρο. Σίγουρα έχω τη δύναμη αλλά αν ο άλλος λυγίσει θα κάνω πίσω.
    Ναι αλλά πως μπορείς να εμπιστευτείς έναν άνθρωπο οπισθόβουλο, που ψάχνει μανιωδώς γυναίκες με μεγάλα προσόντα και τις αρχίζει στα κλαρίνα και μετά γυρνάει στο σπίτι σας να ζήσει μία ήρεμη οικογενειακή ζωή.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Ilios View Post
    . Το πιστεύεις αυτό? Πολύ θα το ήθελα. Από την άλλη σκέφτομαι πως ένας χωρισμός θα έχει τρομερές συνέπειες στον ίδιο. Οκ. Μαλακία μου. Μου φαίνεται κι εμένα βουνό να αλλάξω ζωή. Οι δικοί μου θα προσπαθούσαν για το αντίθετο. Πώς σβήνεις μια ολόκληρη ζωή και ξεκινάς από το μηδέν? Ουφ, πολύ ψυχοφθόρο. Σίγουρα έχω τη δύναμη αλλά αν ο άλλος λυγίσει θα κάνω πίσω.
    φυσικα και το πιστευω!!
    οι προτιμησεις του, εχουν να κανουν με την ερωτικη ζωη σας. οχι, με την δικη σου σεξουαλικοτητα!
    αυτα που θες εσυ, θα τα βρεις σε καποιον αλλον. αρκει να εισαι ελευθερη και να τον ψαξεις.
    σου φαινεται βουνο στα 40. μπορουσες να το κανεις στα 30 και να ειναι λιγοτερο βουνο. και τοτε, το ιδιο προβλημα ειχες, δεν αλλαξε κατι.
    περιμενες να περασουν τοσα χρονια, για να παιζεις στον εαυτο σου το δραμα"πως να πεταξω μια ομορφη ζωη";; ποτε δεν ηταν ομορφη η ζωη σου με αυτον τον ανθρωπο, απ οταν εμαθες οτι παει με τραβεστι. κρυβεις κατω απο το χαλι εναν τεραστιο ελεφαντα τοσα χρονια τωρα. στα 50 θα σου φαινεται οροσειρα, το οτι εμεινες τοσα χρονια σε μια σχεση που σε ακυρωνε.
    καποτε πρεπει να κανεις ενα βημα, αν θελεις να ζησεις.
    αν θελεις να του κρατας το φαναρι για να παιζει τον οικογενειαρχη με μια γυναικα διπλα του για τα ματια του κοσμου, και τους τραβεστι μεσα στην ντουλαπα του υπνοδωματιου σας, δικαιωμα σου. αλλα μην παραπονιεσαι, μετα. στο χερι σου ειναι..

    τι "τρομερες συνεπειες" θα εχει για τον ιδιο ο χωρισμος;;;; δεν το καταλαβαινω! εκατομμυρια χωριζουν για λιγοτερα προβληματα και δεν επαθαν τπτ. αυτος τι παραπανω θα παθει δλδ;;;;
    εσυ, δεν εχεις "τρομερες" συνεπειες" που ζεις μαζι του απο τα 30 χωρις σεξουαλικοτητα;

    σε λιγο θα νομιζεις οτι εσυ εισαι ο τραβεστι..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    η αληθεια ειναι οτι μου εκανε εντυπωση που αρπαχτηκες,τωρα επι του θεματος δεν πιστευω οτι κανω λαθος. οι γυναικες ειναι σχεδον παντα αυτες που ανακαλυπτουν πραγματα μεσα στον γαμο η στην σχεση τους για τον αντρα και σχεδον ποτε το αντιστροφο.
    ο αντρας αντε να ανακαλυψει οτι η γυναικα του δεν ειναι καλη νοικοκυρα, η βρωμιαρα η δεν ξερει να φτιαχνει φαγητο, τετοια πραγματα.
    ομως τις εκπληξεις που βλεπει η συζυγος απο τον αντρα της ουτε στα ονειρα του.
    για αυτο και τα περισσοτερα διαζυγια τα ξεκινουν οι γυναικες γιατι απλα δεν μπορεσαν να δουνε ποιον παντρευτηκαν
    ποσο φαινεται οτι δεν εχεις καμια επαφη με γυναικες...
    και οι ανδρες ανακαλυπτουν τα ιδια και χειροτερα για την "πιστη" της γυναικας τους, (οι απιστοι ανδρες με ποιες πηγαινουν νομιζεις; με ελευθερες;) αλλα το κανουν πολυ πιο ευκολα γαργαρα, γιατι οι ανδρες δεν μπορουν να ζησουν αυτονομα.

    για να επιβιωσουν πρεπει να ξαναγυρισουν στην μανα τους, κι η μανα τους, μπορει να εχει πεθανει.
    οι γυναικες, αν τους τελειωσει ο γαμος, ακομα κι αν χωρισουν, εαν και εφοσον εχουν δικο τους εισοδημα, χωριζουν πολυ ευκολα, γιατι μπορουν να ζησουν χωρις την βοηθεια του ανδρα τους.
    οι ανδρες που μεγαλωσαν χωρις να ξερουν τπτ για την επιβιωση στο σπιτι, ειναι εντελως κουλοι. θελουν παντα μια γυναικα να τους βοηθαει, γι αυτο και καταπινουν πολυ πιο ευλκολα οσα μπορει να στραβωσουν σε εναν γαμο..

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν εχεις καμια επαφη με γυναικες...
    .
    σε αυτο εχεις δικιο, σε ολα τα υπολοιπα κανεις λαθος.
    πλακα πλακα σημερα εχουμε νεο θεμα στο φορουμ με με μια κοπελα που αναρωτιεται πως κατεληξε ετσι.
    αλλα ειναι φανερο γιατι συνεβει. γιατι δεν ξερει να διαλεγει. αυτα σε αντρες δεν συμβαινουν ποτε

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    σε αυτο εχεις δικιο, σε ολα τα υπολοιπα κανεις λαθος.
    πλακα πλακα σημερα εχουμε νεο θεμα στο φορουμ με με μια κοπελα που αναρωτιεται πως κατεληξε ετσι.
    αλλα ειναι φανερο γιατι συνεβει. γιατι δεν ξερει να διαλεγει. αυτα σε αντρες δεν συμβαινουν ποτε

    Eθελοτυφλης στοχευμενα παντα .
    Γιατι μονο ετσι τροφοδοτης τις αβασιμες υποψίες σου ..

    Πολυ κακο και μαλλον ειναι η αιτια οτι καμια γυναικα δεν επιλέγει να ειναι μαζι σου ....
    Γιατι αραγε?Μηπως καθαρα και μονο απο την δικη σου βιωματικη εμπειρια διαπιστωνεις οτι και οι γυναικες διαθετουν αυτο που λες οτι το εχουν μονο οι αντρες?

    Μεσα απο τα αποτελεματα των επιλογων μας και πολυ περισσοτερο των συντρόφων μας ερχονται οι καλυτερες απαντησεις σε πολλα .Αρκει να ανοιγουμε τα ματια μας και να το βλεπουμε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα Ilios . Ειναι πολυ δυσκολο να αλλαξεις μια ζωη, και μονο οι συνηθεια ειναι δυσκολη, ποσο μαλον τοσα χρονια ακομα και βιωλογικα εχεις προσαρμωστει! δεν ειναι καθολου ευκολο, σε καταλαβαινω .
    Οποιος εχει ζησει κατι σαν το δικο σου μπορρει μοναχα να σου πει ποσο δυσκολο ειναι, εμεις απο την ασφαλεια της δικς μας οικογενεια ο καθε ενας και την τυχη , διοτις πολλες γυναικες μπορει να μην ξερουν με ποιον και με τι τερας κοιμονται τοσο καιρο! Αρα δεν ειναι καλο κανεις να σε κρινει, ειδικα σε θεματα ερωτα για μενα δεν υπαρχει λαθος επυλογη οταν ειναι απο ερωτα! αλλο αν ειναι απο συμφερον,η προξενια, αν ειναι απο ερωτα δεν μπορει κανενας να κατηγορει ο λογος ειναι οτι επυλεγουμαι οχι με την λογικη και το μυαλο αλλα με την καρδουλα μας! και κανεις δε πρεπει να κρινει τετοια συναισθηματα.
    Οσο για το καθε αυτου προβλημα σου, θα ελεγα να αρχησεις μια τελευταια κουβεντα με τον ανδρα σου, σοβαρη με πληρες αναλυση! να τα βγαλετε ολα εξω! ολα τα συναισθηματα σας, να πειτε και οι δυο τα παραπονα σας! με αληθεια! και βαση αυτων αποφασιζεις! οχι με το τι πρεπει, το τι λεει η κοινωνια ουτε εμεις, ουτε η φιλες σου.Να ξανα αποφασησεις με την καρδουλα σου .

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. πρωιν αντρας
    By Katerina2015 in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 5
    Last Post: 02-08-2017, 22:02
  2. Άντρας ή παιδάκι;
    By FirewindG80 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 25-10-2016, 17:55
  3. αντρας με βουλιμια
    By παναγιωτης_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 23
    Last Post: 16-08-2016, 22:37
  4. αντρας και σεξ
    By melinakii in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-04-2015, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •