Μπορω να κανω κατι αλλο??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    17

    Μπορω να κανω κατι αλλο??

    παιδια θα ηθελα να σας πω την ιστορια μου.
    ειμαι 27 χρονων & πριν 4 χρονια σε ενα γενικο ελεγχο εκανα αντισωματα για hcv και βγηκα θετικη.
    Εχασα τη γη κατω απ τα ποδια μου δεν ηξερα τι ειναι ,τι κανω,ανενημερωτη εντελως.Με στιγματισαν φουλ θυμαμαι εκεινη τη μερα .
    απο τοτε εβγαινα και εκανα παντου εξετασεις ,σε ενα αλλο διαγνωστικο αντισωματα θετικα.Μιλησα με ηπαττολογο.Με παρεπεμψε να κανω pcr ,οτι ειναι η απιο αξιοπιστη.ΑΡΝΗΤΙΚΟ ,εξεταση εκ νεου 6 μηνες μετα ,ΑΡΝΗΤΙΚΟ.Εξεταση ενα χρονο μετα ,ΑΡΝΗΤΙΚΟ .Μεχρι και σημερα αρνητικο ,ο συντροφος μου που κανουμε χωρις προφυλαξη πλεον & γνωριζει ,αρνητικος.
    Πως γινεται να βγαινει θετικη αντισωματων ελεγα,και η pcr αρνητικη,ειχα τρελαθει,ελεγα το παιδι μου θα βγει θετικο;εχω ή δεν εχω;
    Μιλησα με πολλους γιατρους,ίσως έγινε λαθος γιατι δεν ειναι αξιοπιστες με elisa ειπαν,ισως όντως ηρθες σε επαφη και ειχες αυτοϊαση,το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν εχεις και μην ξανασχοληθεις Και ο προμηθεας το ιδιο μου ειπε.Τα ηπατικα μου στη τελευταια εξεταση ,κατω του φυσιολογικου,ουτε καν ανεβασμενα δηλαδη,Ομως η αρρωστοφοβια δεν εχει φυγει.Τι αλλο μπορω να κανω;;εχει κανεις καποια παρομοια περιπτωση.Ξερω οτι περναει με αγωγη πλεον πληρως ,αλλα δεν εχω θετικη pcr για να παρω αγωγη ,ιατι λενε δεν εχω.αδιεξοδο
    Last edited by bomba; 05-02-2021 at 10:33.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by bomba View Post
    παιδια θα ηθελα να σας πω την ιστορια μου.
    Quote Originally Posted by bomba View Post
    ειμαι 27 χρονων & πριν 4 χρονια σε ενα γενικο ελεγχο εκανα αντισωματα για hcv και βγηκα θετικη.
    Εχασα τη γη κατω απ τα ποδια μου δεν ηξερα τι ειναι ,τι κανω,ανενημερωτη εντελως.Με στιγματισαν φουλ θυμαμαι εκεινη τη μερα .
    απο τοτε εβγαινα και εκανα παντου εξετασεις ,σε ενα αλλο διαγνωστικο αντισωματα θετικα.Μιλησα με ηπαττολογο.Με παρεπεμψε να κανω pcr ,οτι ειναι η απιο αξιοπιστη.ΑΡΝΗΤΙΚΟ ,εξεταση εκ νεου 6 μηνες μετα ,ΑΡΝΗΤΙΚΟ.Εξεταση ενα χρονο μετα ,ΑΡΝΗΤΙΚΟ .Μεχρι και σημερα αρνητικο ,ο συντροφος μου που κανουμε χωρις προφυλαξη πλεον & γνωριζει ,αρνητικος.
    Πως γινεται να βγαινει θετικη αντισωματων ελεγα,και η pcr αρνητικη,ειχα τρελαθει,ελεγα το παιδι μου θα βγει θετικο;εχω ή δεν εχω;
    Μιλησα με πολλους γιατρους,ίσως έγινε λαθος γιατι δεν ειναι αξιοπιστες με elisa ειπαν,ισως όντως ηρθες σε επαφη και ειχες αυτοϊαση,το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν εχεις και μην ξανασχοληθεις Και ο προμηθεας το ιδιο μου ειπε.Τα ηπατικα μου στη τελευταια εξεταση ,κατω του φυσιολογικου,ουτε καν ανεβασμενα δηλαδη,Ομως η αρρωστοφοβια δεν εχει φυγει.Τι αλλο μπορω να κανω;;εχει κανεις καποια παρομοια περιπτωση.Ξερω οτι περναει με αγωγη πλεον πληρως ,αλλα δεν εχω θετικη pcr για να παρω αγωγη ,ιατι λενε δεν εχω.αδιεξοδο
    καλημερα.
    πρωτα απ ολα, τι δουλεια εχει το θεμα σου στις σεξουαλικες παρεκκλισεις;
    κι επειτα, πως γινεται να ειναι αδιεξοδο το οτι οι γιατροι και οι εξετασεις, σου λενε οτι δεν εχεις τη νοσο;;;
    αυτο ειναι ευτυχημα, δεν ειναι αδιεξοδο!!
    με το ζορι, αγωγη να παρεις; τους γιατρους θ ακουσεις. αν δεν σου εφτασαν αυτοι, δες αλλον εναν.
    νομιζω οτι το προβλημα σου ειναι η αρρωστοφοβια και οχι η παθηση που λες.
    (ποιος ειναι ο προμηθεας;)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    17
    Δεν ηξερα σε ποιο θεμα να το γραψω,
    ρε συ απλα δεν μου καθεται που το ενα ειναι θετικο το αλλο αρνητικο,καταλαβαινω οτι εχει γινει εμμονη πλεον.Ο προμηθεας ειναι συλλογος ασθενων ηππατος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Μπορω να κανω κατι αλλο??

    Όπως σου είπαν, η PCR είναι η πιο αξιόπιστη εξέταση. Τα αντισώματα δεν είναι τόσο αξιόπιστα, μπορούν να βγουν ψευδώς θετικά ή να δείχνουν παλιά ιαθείσα λοίμωξη. Σου παραθέτω κι ένα άρθρο που ελπίζω να σε πείσει και να μην ξανασχοληθείς με το θέμα. https://www.medicalnewstoday.com/articles/327301

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    17
    Σας ευχαριστώ πολύ παιδια!!
    Eπιβεβαιωμένα δεν έχω !! :D

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Μήπως είχες κάνει μικρή το εμβόλιο;
    Όταν έχεις κάνει εμβόλιο, βγαίνεις θετική στα αντισώματα.

Similar Threads

  1. ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΚΆΝΩ ΚΆΤΙ ΆΛΛΟ;;;
    By Giannisk91 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 13-08-2019, 01:18
  2. Παλι τα ίδια.. Πείτε μου ειλικρινά τι αλλο μπορω να κάνω
    By purplerose_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 23-10-2016, 14:38
  3. Replies: 14
    Last Post: 12-01-2016, 13:31
  4. Φοβος>Ανυσηχια>Ασχημες/Αρνητικες σκεψεις ή κατι αλλο;;Τι κανω λαθος;;
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-01-2014, 01:27
  5. FUCK BUDDIES H ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 11-09-2012, 02:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •