Απόρριψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by snowhite17 View Post
    Σας ευχαριστώ για τις υπέροχες απαντήσεις και το χρόνο σας!
    Είδα στη δουλειά το συνάδελφο σήμερα,έκανε νεύμα ενθουσιασμού και καλά που με είδε,απλά με ρώτησε τι κάνω και προχώρησε στο δρόμο του..Με έπιασε ταχυκαρδία είναι η αλήθεια,θα έλιωνα για ένα μήνυμα του. Έχω απογοητευτεί γιατί είναι δυσκολη η περίοδος που διανύουμε για γνωριμίες και στην ηλικία μου οι περισσότεροι είναι δεσμευμένοι.Ειμαι συντροφικος άνθρωπος και 4 χρόνια τώρα μόνη δεν ήταν και τα πιο εύκολα..Το φλερτ με αυτό τον άνθρωπο έδωσε άλλη πνοή στην καθημερινότητα μου για λίγες εβδομάδες.Δεν είμαι αχάριστη έχω υγεία,μια όμορφη οικογένεια,καλούς φίλους και δουλειά που αγαπάω αλλά αυτό το κομμάτι είναι εξίσου σημαντικό για να νιώθω ισορροπημενη..
    Καλημέρα !!

    Η ζωή δεν έχει το ίδιο νόημα και την ίδια αξία όταν δεν την μοιράζεσαι .
    Είναι κάποιοι άνθρωποι ,είμαστε καλύτερα θα βάλω και τον ευατο μου μέσα, που είναι απαραίτητο όλο αυτό για να είμαστε πλήρης σε όλα .

    Απόλυτα κατανοητή η ανάγκη σου και να είσαι σίγουρη ότι εφόσον δίνεις κάτι τέτοιο θα έρθει η στιγμή που θα το απολαμβάνεις στο βαθμό που σου αξίζει.
    Απλά η περίοδος που περνάμε είναι λιγάκι περιεργη οπότε κάνε υπομονή ,έχε θετική σκέψη και άσε τον χρόνο να κάνει την δουλίτσα του χωρίς να πιέζεσαι και να αγχώνεσαι !!!

    Απλά όταν σου έρθει ζήσω το καλή μου σε όποιο βαθμό θες και με όποιο τρόπο γουστάρεις και αγαπάς .Έτσι απλά !
    Αυτό να θυμάσαι και άσε τύψεις ,ενοχές και όλα τα υπόλοιπα στην άκρη !!!
    Δεν συμβαδίζουν με εσένα αυτά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    17
    Εν τέλει δεν άντεξα και έστειλα στον συνάδελφο ένα μήνυμα μιας και έκοψε επικοινωνία,δηλαδή στη δουλειά θα μιλήσουμε κανονικά αλλά δεν θα βρει χαζές αφορμες για να μου στείλει μηνύματα..τον ρωτησα πως νιώθω ότι απομακρύνθηκε αποτομα και αν συνέβη κάτι που τον ενόχλησε..Μου απάντησε ότι δεν είναι σε φάση να βγαίνει με μια κοπέλα που θα μπορούσε να γίνει κάτι παραπανω μαζί της..έμεινα λίγο παγωτό με την απάντηση αλλά ήθελα να του πω τότε γιατί βρε καλέ μου με προσεγγιζες αφού δεν ήσουν σε φάση?Δηλαδή τι καραμέλα είναι αυτή "δεν είμαι σε φάση"..Νιώθω απογοήτευση,τον βλέπω πλέον και με πιάνουν ταχυκαρδίες και νιώθω ότι δεν θα βρω ποτέ έναν σύντροφο ζωής..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Όταν είχα διαβάσει το θρεντ σου ήμουν σίγουρη πως τέτοια απάντηση θα σου έδινε, σημεία των καιρών. Άστον αυτόν. Επικεντρώσου σε εσένα και τότε είναι που θα έρθει κάτι όμορφο στην ζωή σου.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by snowhite17 View Post
    Εν τέλει δεν άντεξα και έστειλα στον συνάδελφο ένα μήνυμα μιας και έκοψε επικοινωνία,δηλαδή στη δουλειά θα μιλήσουμε κανονικά αλλά δεν θα βρει χαζές αφορμες για να μου στείλει μηνύματα..τον ρωτησα πως νιώθω ότι απομακρύνθηκε αποτομα και αν συνέβη κάτι που τον ενόχλησε..Μου απάντησε ότι δεν είναι σε φάση να βγαίνει με μια κοπέλα που θα μπορούσε να γίνει κάτι παραπανω μαζί της.. έμεινα λίγο παγωτό με την απάντηση αλλά ήθελα να του πω τότε γιατί βρε καλέ μου με προσεγγιζες αφού δεν ήσουν σε φάση? Δηλαδή τι καραμέλα είναι αυτή "δεν είμαι σε φάση".. Νιώθω απογοήτευση, τον βλέπω πλέον και με πιάνουν ταχυκαρδίες και νιώθω ότι δεν θα βρω ποτέ έναν σύντροφο ζωής..
    καλημερα.
    φαινοταν απο την συμπεριφορα του, οτι απεφευγε και δεν ηταν μια τυχαια απομακρυνση.
    τουλαχιστον, σου εφυγε η απορια, αν υπαρχει περιθωριο για συνεχεια...

    ο λογος που ενας ανδρας προσεγγιζει μια γυναικα, δεν ειναι παντα το οτι ψαχνει συντροφο... εως και ποτέ.
    πιο συχνα, ψαχνει για σεξ.
    αυτο σου ειπε. οτι δεν εισαι σε φαση για σχεση. δεν ειπε οτι δεν ειναι σε φαση για γνωριμιες.
    εαν στις συζητησεις σας, φανηκε οτι εσυ ψαχνεις για σχεση και οχι για περιπετειες σεξουαλικες, αυτος ειναι ο λογος που αλλαξε γνωμη.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗΣ
    By ΝΙΚΙ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2016, 14:49
  2. πως αντιμετωπιζετε μια απορριψη
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 10-12-2015, 00:36
  3. Αυτο-απόρριψη.
    By Μαντζουράνα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 23-10-2014, 20:21
  4. Απορριψη..
    By zoemartani in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-2011, 01:23
  5. Απορριψη....
    By πεγκυ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 21-10-2010, 12:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •