δυσκολη αποφαση .αδιεξοδο. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Να σε ρωτησω ,αν η κοπελα σου στο κομματι του υπνου ηταν εντάξει ...Ερχοταν στο κρεαβατι σας και βρισκοσασταν που και που σεξουαλικα αλλα σε ολα τα αλλα ηταν ιδια η καθημερινοτητα σας θα σκεφτοσουν τον χωρισμο ή καλυτερα θα εκανες μια εξωσυζικη και παραλληλη σχεση ?
    σε καμια περιπτωση δεν θα σκεφτομουν ετσι!! Εννοειται ουτε παραληλη σχεση θα υπηρχε.
    Ειμαι απολυτος.
    και για να μην φανω σεξομανης, μιλαω για φυσιολογικη επαφη 1 φορα καθε 7-10 μερες .Στα 38 μου, στα 40 μου, στα 45 μου.
    Οχι για λογους ευχαρίστησης, αλλα για καθαρα βιολογικους .
    Σιγουρα υπηρχε αμετρητες φορες η αυτοικανοποιηση, και ντρεπομαι γι αυτο αναγκαστικα, που και γι αυτο εγινε συζητηση καποτε μεταξυ μας, αλλα το αγνοησε. Αυτη ομως δεν ειναι λυση.
    Γιατι, η παραλληλη σχεση, δεν ξεκινησε ξαφνικα ετσι μια μερα.
    ξεκινησε στην αναζητηση σεξ, ξεκαθαρα. Οχι σεξ αναζητώντας χουγια η κρυφες φαντασιωσεις, αλλιμονο.
    Ερωτας, επαφη απλα πραγματα. Τη σαγηνεια ισως μιας γυναικας, που κοντευα να ξεχασω.
    να ομως που επεσα πανω σε περιπτωση.

    Εννοω, πως ταιριαξα (φαινομενικα) με μια αλλη γυναικα, και ερωτικα,αλλα και μου αρεσε ως γυναικα γενικοτερα.
    Πηρα δηλαδη ολα αυτα τα στοιχεια που 17 χρονια δεν ειχα ποτε.
    Πας για κατι αλλο δηλαδη, αλλα δεν ξερεις τι θα σου βγει...
    Ο ερωτας καραδοκει ξερεις..

    Μπορει να γελασεις αλλα ακομη και η αγκαλια,για μενα, εχει τη σημασια της.
    Ενα ζευγαρι, δεν ειναι απαραιτητο οταν κοιμαται μαζι να κανει και σεξ.
    Αυτο θα ερθει μονο του, σε ανυποπτο χρονο τη νυχτα.
    ειναι αγκαλια, ειναι κουβεντα τη νυχτα στο σκοταδι κοιταζοντας το ταβανι, ειναι πολλα.
    Ουτε ο αγκαλιτσας ειμαι ντε και καλα. Αλλα απλα πραγματα , ανθρωπινα .
    Για μενα βεβαια...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    την εξωσωματικη, την λες χαριτολογωντας, επειδη δεν κανατε σεξ, η υπηρχε προβλημα γονιμοτητας;
    υπηρχε προβλημα γονιμότητας ναι.
    Απο πλευρας μου.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by NIKOS72 View Post
    σε καμια περιπτωση δεν θα σκεφτομουν ετσι!!
    Ειμαι απολυτος.
    Γιατι, η παραλληλη σχεση, δεν ξεκινησε ξαφνικα ετσι μια μερα.
    ξεκινησε στην αναζητηση σεξ, ξεκαθαρα. Οχι σεξ αναζητώντας χουγια η κρυφες φαντασιωσεις, αλλιμονο.
    Ερωτας, επαφη απλα πραγματα. Τη σαγηνεια ισως μιας γυναικας, που κοντευα να ξεχασω.
    να ομως που επεσα πανω σε περιπτωση.

    Εννοω, πως ταιριαξα (φαινομενικα) με μια αλλη γυναικα, και ερωτικα,αλλα και μου αρεσε ως γυναικα γενικοτερα.
    Πηρα δηλαδη ολα αυτα τα στοιχεια που 17 χρονια δεν ειχα ποτε.
    Πας για κατι αλλο δηλαδη, αλλα δεν ξερεις τι θα σου βγει...
    Ο ερωτας καραδοκει ξερεις..

    Μπορει να γελασεις αλλα ακομη και η αγκαλια,για μενα, εχει τη σημασια της.
    Ενα ζευγαρι, δεν ειναι απαραιτητο οταν κοιμαται μαζι να κανει και σεξ.
    Αυτο θα ερθει μονο του, σε ανυποπτο χρονο τη νυχτα.
    ειναι αγκαλια, ειναι κουβεντα τη νυχτα στο σκοταδι κοιταζοντας το ταβανι, ειναι πολλα.
    Ουτε ο αγκαλιτσας ειμαι ντε και καλα. Αλλα απλα πραγματα , ανθρωπινα .
    Για μενα βεβαια...
    Ξερεις κατι ρε Νικο ,θα γελασω για αυτη την ταύτιση ομως ......το εχω πει απειρες φορες εδω μεσα , η αγκαλια για εμενα ειναι φαρμακο στην κυριολεξια ,για ολα και πιστεψε με μπορω να καταλαβω απολυτα τι λες και ποσο σημαντικη ειναι αυτη η αναγκη για εναν ανθρωπο .Μπορω να δικαιολογησω εν μερη και την απιστια σου!
    Ειναι αυτη η παστα ανθρωπων οπως και εγω που δεν ζω ,δεν ειμαι καλα χωρις αυτην ...

    Ξερεις κατι διαβαζω οτι λες συνεχεια οτι η γυναικα σου ηταν αυτη που δεν ερχοταν στο κρεαβατι σας ,οτι αυτη ηταν που καθοταν στον καναπε οσο και να την περιμενες ...
    Αληθεια εφοσον εβλεπες οτι δεν ερχοταν για τους δικους της λογους και το ειχες τοσο αναγκη ολο αυτο ,εσυ γιατι δεν εκανες μια παραχωρηση να πας κοντα της ..
    Να βρεθειτε εστω και στον καναπε ?

    Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο ειλικρινά ...Επαιζε στο ξαναλεω θεμα εγωισμου ?Μηπως δεν ηθελες να κανεις εσυ αυτο το βημα γιατι ενοιωθες οτι ζητιανευεις κατα καποιο τροπο το αναμενωμενο ?
    Ησουν στην κρεβατοκαμαρα και αυτη στο σαλονι ...Ηταν δυσκολο να πας να την παρεις και να την οδηγησεις εσυ εκει ?
    Και οχι μετα απο καιρο που ηδη ειχες ξενερωση ,αλλα οταν ακομα αυτο γινοταν στην αρχη ...

    Ζευγάρι ήσασταν ,μετρουσατε ποσες φορες ηθελε ο ενας και ποσες ο αλλος για να καταλαβεται ποιος ειναι πιο πολυ ερωτευμενος απο τον αλλον ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ξερεις κατι ρε Νικο ,θα γελασω για αυτη την ταύτιση ομως ......το εχω πει απειρες φορες εδω μεσα , η αγκαλια για εμενα ειναι φαρμακο στην κυριολεξια ,για ολα και πιστεψε με μπορω να καταλαβω απολυτα τι λες και ποσο σημαντικη ειναι αυτη η αναγκη για εναν ανθρωπο .Μπορω να δικαιολογησω εν μερη και την απιστια σου!
    Ειναι αυτη η παστα ανθρωπων οπως και εγω που δεν ζω ,δεν ειμαι καλα χωρις αυτην ...

    Ξερεις κατι διαβαζω οτι λες συνεχεια οτι η γυναικα σου ηταν αυτη που δεν ερχοταν στο κρεαβατι σας ,οτι αυτη ηταν που καθοταν στον καναπε οσο και να την περιμενες ...
    Αληθεια εφοσον εβλεπες οτι δεν ερχοταν για τους δικους της λογους και το ειχες τοσο αναγκη ολο αυτο ,εσυ γιατι δεν εκανες μια παραχωρηση να πας κοντα της ..
    Να βρεθειτε εστω και στον καναπε ?

    Δεν μπορω να το καταλαβω αυτο ειλικρινά ...Επαιζε στο ξαναλεω θεμα εγωισμου ?Μηπως δεν ηθελες να κανεις εσυ αυτο το βημα γιατι ενοιωθες οτι ζητιανευεις κατα καποιο τροπο το αναμενωμενο ?
    Ησουν στην κρεβατοκαμαρα και αυτη στο σαλονι ...Ηταν δυσκολο να πας να την παρεις και να την οδηγησεις εσυ εκει ?
    Και οχι μετα απο καιρο που ηδη ειχες ξενερωση ,αλλα οταν ακομα αυτο γινοταν στην αρχη ...

    Ζευγάρι ήσασταν ,μετρουσατε ποσες φορες ηθελε ο ενας και ποσες ο αλλος για να καταλαβεται ποιος ειναι πιο πολυ ερωτευμενος απο τον αλλον ?
    θα σου πω πως το βλεπω εγω.
    δεν ξερω αν ειναι εγωισμος.
    Θυμαμαι πριν πολλα χρονια, την χαιδευα γενικα μεσα στο σπιτι, την αγγιζα, της ελεγα καποια, μου απαντουσε " ωχ ολο αυτο εχεις στο μυαλο σου"
    Μου κοβε τη φορα.
    να παω εγω στον καναπε ναι, πηγα καποιες φορες.
    Για μενα, εχει σημασια , παντα ειχε και θα εχει, η γυναικα να σου δωσει μονη της αυτα που εχει.Να στα προσφερει!
    Να θελει να στα δωσει, να το νιωθει, να ειναι αναγκη της!
    Να στα δωσει ακομη και για να νιωσεις εσυ καλα, να νιωσεις ομορφα.
    να μη στο πει ομως..να το κανει απλα με αγαπη για σενα.

    Τωρα, αν εστηνα καυγαδες καθε λιγο και λιγακι να μου καθεται, σορυ κιολας, ξερω πως αυτο θα γινοτανε.
    δεν παει ετσι ομως..
    πρεπει να νιωθουν και οι 2 μερικα για να συμβει οτιδηποτε.
    Δηλαδη με παρακαλια?
    Η με καυγαδες??

    δεν γινονται ετσι αυτα.Εγω τουλαχιστον δεν εκανα ποτε, ουτε και θα τα κανω.

    Αυτα ολα ομως ειναι ψαλιδα,που οσο παει ανοιγει.
    και καποτε κοβεται.

    ναι, η αγκαλια ειναι φαρμακο.Ειναι.
    Last edited by NIKOS72; 08-03-2021 at 15:56.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by NIKOS72 View Post
    θα σου πω πως το βλεπω εγω.
    δεν ξερω αν ειναι εγωισμος.
    Θυμαμαι πριν πολλα χρονια, την χαιδευα γενικα μεσα στο σπιτι, την αγγιζα, της ελεγα καποια, μου απαντουσε " ωχ ολο αυτο εχεις στο μυαλο σου"
    Μου κοβε τη φορα.
    να παω εγω στον καναπε ναι, πηγα καποιες φορες.
    Για μενα, εχει σημασια , παντα ειχε και θα εχει, η γυναικα να σου δωσει μονη της αυτα που εχει.Να στα προσφερει!
    Να θελει να στα δωσει, να το νιωθει, να ειναι αναγκη της!
    Να στα δωσει ακομη και για να νιωσεις εσυ καλα, να νιωσεις ομορφα.
    να μη στο πει ομως..να το κανει απλα με αγαπη για σενα.

    Τωρα, αν εστηνα καυγαδες καθε λιγο και λιγακι να μου καθεται, σορυ κιολας, ξερω πως αυτο θα γινοτανε.
    δεν παει ετσι ομως..
    πρεπει να νιωθουν και οι 2 μερικα για να συμβει οτιδηποτε.
    Δηλαδη με παρακαλια?
    Η με καυγαδες??

    δεν γινονται ετσι αυτα.Εγω τουλαχιστον δεν εκανα ποτε, ουτε και θα τα κανω.

    Αυτα ολα ομως ειναι ψαλιδα,που οσο παει ανοιγει.
    και καποτε κοβεται.

    ναι, η αγκαλια ειναι φαρμακο.Ειναι.
    Με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα Νίκο και κανένας μας σίγουρα δεν περιμένει όταν βρίσκεται σε μια σχέση να φτάνει μέχρι αυτό το σημείο για να απολαμβάνει το αυτονόητο έτσι?

    Και πάλι εδώ και σε αυτό που λες βγάζεις εγωισμό ...
    Εντάξει μπορεί η δεδομένη στιγμή που πήγαινες να ήταν κουρασμένη ή οτιδήποτε άλλο ..Αυτό δεν σημαίνει ότι σε απέρριπτε ..
    Αν το πάρουμε βέβαια σαν μεμονωμένο περιστατικό .

    Εγώ πάλι από την πλευρά της γυναίκας θα σου πω ,πως όσο έχεται ανάγκη εσείς οι άντρες να νοιωθεται ελκυστικοί από την γυναίκα σας ,ειδικά μέσα σε μια μακροχρόνια σχέση ,αλλά τόσο το θέλουμε και να ξέρεις και το αναζητούμε και εμείς ..
    Και πίστεψέ με όταν μια γυναίκα το εισπρατει αυτο από τον άντρα της το ανταποδίδει στο έπακρο ,χωρίς παρακαλια και χωρίς δισταγμό..
    Και οι δύο την ίδια ανάγκη καλύπτουν μέσα από αυτό ...

    Γι αυτό σε αυτό το κομμάτι ξέχνα το είμαι άντρας και πρέπει η γυναίκα να ξεκινάει την όλη Φασούλα ...
    Δεν γίνεται πάντα έτσι ...
    Και το κυριότερο η γυναίκα σου δεν είναι εξωσυγικη σχέση ...
    Καταλαβαίνεις τι εννοώ ...Κάποιες φορές θα την ξεκινάς εσύ και κάποιες εκείνη ...
    Δεν βάζεις το πείσμα μπροστά σε σημείο να καταπιέζεις τα θέλω σου ...
    Είπες πιο πάνω ότι υπήρχαν βράδια που λαχταρουσες την αγκαλιά της και παρακαλούσες να έρθει στο κρεβάτι σας και στο τέλος δεν γινόταν τίποτα γιατί έβαζες μπροστά τον εγωισ.ο σου και δεν πήγαινες εσύ ..
    Αλήθεια πώς καταφερνες και καταπιεζες όλο αυτό το πράγμα ..Δεν ήταν σε άλλο μέρος της πόλης ,σε άλλο δωμάτιο ήταν ο άνθρωπος που λαχταρουσες ..
    Ειλικρινά στο λέω μου φαίνεται αδιανόητο να σε σταματούσε μόνο αυτό ...

    Επειδή δηλαδή έφαγες πόρτα κάποιες ακατάλληλες ίσως στιγμές για εκείνη αυτό δεν σημαίνει κάτι ..
    Για ρώτα κάποιους χρόνια παντρεμένους πόσες πόρτες έχουν φάει για διάφορους λόγους ..
    Αυτοί δηλαδή γιατί είναι ακόμα μέσα σε μια σχέση και είναι και καλά ...

    Ξέρεις δεν είναι και η άλλη μηχανή να περνει μπροστά οπότε έχει ο άντρας ορέξεις χωρίς να έχει προηγηθεί και κάποιο όμορφο γεγονός που να σε οδηγησει στο ερωτικό κομμάτι ..

    Ειδικά με το πέρασμα τον χρόνων ξέρεις ότι αυτό χρειάζεται διπλή προσπάθεια ώστε να μην φθαρεί ...

    Όλα αυτά στα λέω γιατί μπαίνω στην θέση και της κοπέλας σου για να δεις ότι υπάρχει και ο αντίλογος ο οποίος δεν ρίχνει το φταίξιμο μόνο σε εκείνη ...τουλάχιστον το μεγαλύτερο μέρος ..
    Και δεν είναι και η απαραίτητη δικαιολογία σου για το ότι βρήκες άλλη ...

    Είναι λίγο από όλα αυτά ...
    Λίγο ο εγωισμός ,λίγο η αδιαφορία ,λίγο η κουραση , δουλειά ,οι ρυθμοί της ζωής και πολλοί άλλοι εξωγενείς παράγοντες που σε φέρνουν σε μια κατρακύλα και εκεί δεν μπορείς να σταματήσεις ...

    Άρα τόσα χρόνια Νίκο ειδικά μετά την εξωσυζυγική σου σχέση εσύ επαναπαυτικες σε όλο αυτό τον αρνητισμο της με την αστεία δικαιολογεία για εμένα ,σιγά μην κάνω κίνηση αφού με απέρριψε κάποιες φορές ...

    Το ότι φτάσατε μάλλον στην παρακμή ,την αρχική πάντα μιλάω νομίζω έχεις και εσύ μεγάλο μερίδιο ευθύνης ..

    Όχι ότι έχει κάποια σημασία πλέον στο σημείο που φτάσατε ,αλλά έτσι για την ιστορία που λένε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by NIKOS72 View Post
    δεν ξερω αν ειναι τελικα το σημαντικοτερο πραγμα για μια γυναικα 1 παιδι, αλλα εμεις στη σχεση μας μονο με εξωσωματικη.
    κατι τετοιο ομως δεν υλοποιήθηκε ποτε, γιατι δεν υπηρχε αποφαση.
    σε καμια περιπτωση ( προσωπικα) δεν θα εκανα παιδι με μια γυναικα που κοιμαται στον καναπε και χωρια μου.
    Εννοω πως θα επρεπε η σχεση μας να ειναι πιο ζεστη, πιο σφιχτη.

    Αλλα ακομη κι ετσι, υποθετικα, 1 ζευγαρι, εαν θελει να κανει 1 παιδι, θα πρεπει να εχει και συχνα επαφες.
    Καποτε, πολυ παλια το ειπαμε, αλλα εμεινε μονο στα λογια.
    καναπες ξανα...
    Με τον κρινο δεν...

    χαριτολογωντας παντα.
    Quote Originally Posted by NIKOS72 View Post
    ειναι σωστα ολα αυτα και το παραδεχομαι.
    δεν εκανα κουβεντα για χωρισμο μαζι της ολα αυτα τα χρονια, γιατι και επαγγελματικα ειχαμε μια κοινη δουλεια μεταξυ μας, και περισσοτερο γιατι
    εβλεπα πως μαζι μου, ενιωθε ασφαλεια, ηταν χαρουμενη, και ενιωθε γενικα ομορφα
    απο την ποιοτητα της ζωης μας.
    θα μπορουσα να πω πως δεν ειχα και το κουραγιο ακομη.
    ερχοταν στο μυαλο μου ως σκεψη, αλλα αμεσως την απέρριπτα.

    .........
    Επισης, η παραλληλη σχεση που ειχα, πιστευα πως με το χρονο θα ξεθωριαζε σιγα σιγα..
    κατι τετοιο βεβαια δεν συνεβη.
    μεσα μου, αμετρητες βραδυες, παρακαλουσα να ερθει στο κρεβατι μου, να μ αγκαλιασει, να ερθει κοντα μου, να κανει βηματα.
    να με βοηθησει να ξεφυγω κι εγω απ το παραλληλο που ζουσα.παρακαλουσα δηλαδη να καταλαβει.


    Της φωναζα, της μιλουσα, την καλουσα να ερθει στο κρεβατι μου, αλλα δεν..
    .........
    Quote Originally Posted by NIKOS72 View Post
    ........
    Μπορει να γελασεις αλλα ακομη και η αγκαλια,για μενα, εχει τη σημασια της.
    Ενα ζευγαρι, δεν ειναι απαραιτητο οταν κοιμαται μαζι να κανει και σεξ.
    Αυτο θα ερθει μονο του, σε ανυποπτο χρονο τη νυχτα.
    ειναι αγκαλια, ειναι κουβεντα τη νυχτα στο σκοταδι κοιταζοντας το ταβανι, ειναι πολλα.
    Ουτε ο αγκαλιτσας ειμαι ντε και καλα. Αλλα απλα πραγματα , ανθρωπινα .
    Για μενα βεβαια...
    Quote Originally Posted by NIKOS72 View Post
    υπηρχε προβλημα γονιμότητας ναι.
    Απο πλευρας μου
    .
    Quote Originally Posted by NIKOS72 View Post
    θα σου πω πως το βλεπω εγω.
    δεν ξερω αν ειναι εγωισμος.
    Θυμαμαι πριν πολλα χρονια, την χαιδευα γενικα μεσα στο σπιτι, την αγγιζα, της ελεγα καποια, μου απαντουσε " ωχ ολο αυτο εχεις στο μυαλο σου"
    Μου κοβε τη φορα.
    να παω εγω στον καναπε ναι, πηγα καποιες φορες.
    Για μενα, εχει σημασια , παντα ειχε και θα εχει, η γυναικα να σου δωσει μονη της αυτα που εχει.Να στα προσφερει!
    Να θελει να στα δωσει, να το νιωθει, να ειναι αναγκη της!
    Να στα δωσει ακομη και για να νιωσεις εσυ καλα, να νιωσεις ομορφα.
    να μη στο πει ομως..να το κανει απλα με αγαπη για σενα.

    Τωρα, αν εστηνα καυγαδες καθε λιγο και λιγακι να μου καθεται, σορυ κιολας, ξερω πως αυτο θα γινοτανε.
    δεν παει ετσι ομως..
    πρεπει να νιωθουν και οι 2 μερικα για να συμβει οτιδηποτε.
    Δηλαδη με παρακαλια?
    Η με καυγαδες??

    δεν γινονται ετσι αυτα.Εγω τουλαχιστον δεν εκανα ποτε, ουτε και θα τα κανω.

    Αυτα ολα ομως ειναι ψαλιδα,που οσο παει ανοιγει.
    και καποτε κοβεται.

    ναι, η αγκαλια ειναι φαρμακο.Ειναι.

    φιλε νικο... με στεναχωρησες...
    σε βρισκω πολυ φαουλ και θα σου πω ακριβως γιατι.

    κατ αρχας, οχι δεν ειναι σκοπος καθε γυναικας και καθε ανδρα να κανει ενα παιδι. ειναι ψεμα αυτο, απο καποιους που δεν μπορουν να σκεφτουν εξω απο τον περιορισμενο τους περιγυρο. πολλες γυναικες και ανδρες εχουν διαφορετικο οραμα ζωης.

    ΟΜΩΣ, για μια γυναικα που εχει οντως ονειρο ζωης ενα παιδι, ειναι κατι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ σημαντικο, και μπορει και μονο γι αυτο και να απομακρυνεται και σε καταθλιψεις να πεφτει, και πολλα ασχημα για τον εαυτο της και για την εικονα της να κανει..
    ενα το κρατουμενο.

    για την απομακρυνση σας, φασκεις κι αντιφασκεις λιγο. απο την μια μιλας για την ανθρωπινη επαφη, για την απλη και επουλωτικη αγκαλια κι απο την αλλη μας λες οτι την πλησιαζες, την πειραζες κι αυτη σου απαντουσε "μονο αυτο εχεις στο μυαλο σου" κι απομακρυνοταν. επομενως, δεν την πλησιαζες για την τρυφεροτητα, αλλα για το σεξ. αλλιως, δεν θα απαντουσε ετσι. και βεβαια, ποιος πονεμενος/ζορισμενος δεν θελει την αγκαλια;; εγω πιστευω, κι εκεινη την ηθελε.
    φυσικα και δεν ειναι κακο να την πλησιαζες για το σεξ, εννοειται, αλλα αυτο εκανες.
    δυο τα κρατουμενα.

    απο οσα μας εξιστορησες και απο την ολη σταση της νικο, εγω συμπεραινω οτι το μεγαλο σα ς προβλημα ηταν εξ αρχης μαλιστα Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. Η ΨΥΧΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ, που ολο και μεγαλωνε. ΗΔΗ απομακρυσμενη λοιπον απο εσενα, δεν ειχε πια ορεξη για σεξ. οχι επειδη δεν ειχε ορμες. επειδη ειχε απομακρυνθει και ξενερωσει μαζι σου. σε μια προβληματικη και με αποσταση σχεση λοιπον, εσυ ζητουσες σεξ. ε οχι, δεν λειτουργει το σεξ μονο του οταν μια σχεση εχει σοβαρο προβλημα. εγω νομιζω, οτι για σενα μπορουσε και να λειτουργησει, ετσι οπως το ειπες, σαν βιολογικη αναγκη κλπ. για εκεινην ομως, οχι..
    τρια τα κρατουμενα.

    εφτασες σε αδιεξοδο λοιπον με τις ακαλυπτες αναγκες σου, και βρηκες γκομενα.
    για το σεξ αρχικα και στην συνεχεια δημιουργησατε μια δυνατη σχεση.
    αυτο και ειναι φαουλ. αλλα το ξερεις ηδη. μπορουσες, αφου εισασταν σε αδιεξοδο, να μεινεις στην σχεση σου, να της πεις "το και το, εχουμε προβλημα, πρεπει να το λυσουμε η να τραβηξουμε χωριστους δρομους", να προσπαθησετε μονοι, να πατε σε εναν συμβουλο, να κανετε ο,τι νομιζετε τελοσπαντων και αν δεν βγει ακρη να χωρισετε. χωρις να εχεις παρει εσυ το "παυσιπονο" που λεγεται εξωσυζυγικη σχεση....
    το εκανες ομως, και δεν εισαι φυσικα ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος.
    το ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΟΥΛ ομως, ηταν οτι ονειρευοσουν και παρακαλουσες τις νυχτες, να ερθει ΕΚΕΙΝΗ να σε διεκδικησει απο την τριτη γυναικα!!!!! οχι να το βρειτε μαζι, αλλα να ερθει να σε διεκδικησει για να μη ν της φυγεις, ενω εσυ την καλοκερατωνες, και την καλοεβρισκες!!! αυτο φιλε μου ειναι μεγαλο θρασσος...
    το αποφασιες και το εκανες;;; με γεια σου με χαρα σου. οχι ομως και να της ριξεις φταιξιμο που δεν ετρεξε να σε διεκδικει απο τα κερατα σου... μεγαλο φαουλ...
    τεσσερα τα κρατουμενα.

    ειπαμε πιο πανω οτι δεν ονειρευονται ολες παιδια, εκεινη ομως το ηθελε πολυ και το ξερουμε γιατι μας το ειπες εσυ... μας λες μαλιστα κοροιδευοντας, πως θα γινει παιδι με τον κρινο, αν δεν υπαρχουν επαφες;; τι σχεση εχει το παιδι με τις επαφες στην δικη σας περιπτωση, εφοσον χρειαζοταν απαραιτητα εξωσωματικη;;;;
    ηθελε λοιπον ΠΟΛΥ ενα παιδι η γυναικα σου φιλε, το προβλημα που δεν μπορουσε ευκολα να το εχει ειναι ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ, οχι κοινης... κι εσυ τι εκανες;;;
    την κρατησες ομηρο 10 χρονια φιλε...
    χωρις να της λες οτι ε συ εχεις κανονικη ερωτικη ζωη, πισω απο την πλατη της...
    της στερησες το δικαιωμα να ξερει τι συμβαινει στον γαμο σας και να αποφασισει αν μενει η φευγει.
    της στερησες την ευκαιρια να βρει εναν αλλον συντροφο και να φυγει απο αυτην την αρρωστη κατασταση.
    της στερησες τα 10 τελευταια πολυ γονιμα χρονια της και την αφησες με μηδαμινες πιθανοτητες να κανει δικο της παιδι.... τα 43 δεν ειναι τοσο ασχημα, αλλα δεν κανεις παιδι με τον πρωτο που συναντας, ποσα χρονια θελει να βρει εναν καταλληλο συντροφο, να τον θελει, να περναει καλα μαζι του, να θελησει μια σχεση ζωης και να θελησει κι ενα παιδι; και μετα ποσο να καταφερει να το κανει, οταν θα ειναι ηδη ποσο;;; 45;; 50;;;;
    αν το καλοσκεφτεις, παιζει να της στερησες με τ ετσι θελω, ενα δικο της παιδι, εξαπατωντας την...

    αυτα με τις δουλειες, ειναι δικαιολογιες. αν την συμπονας, μπορεις να την βοηθησεις επαγγελματικα οσο θες, ακομα και να την κρατησεις συνεταιρο. αλλα να της καταστρεψεις την ζωη απο "συμπονια" που το ε χεις δει γραμμενο;
    θα στο πω οπως το σκεφτομαι.
    αυτο που εκανες ειναι υβρις...

    αληθεια, θα το εχεις κριμα στον λαιμο σου.
    αν εισαι χριστιανος, να εξομολογηθεις γι αυτο.
    αν δεν εισαι, υπαρχει η θεια δικη. θα το βρεις μπροστα σου,σ το λεω.
    σου προτεινω, ασχετως αν θα χωρισετε, να της πεις επιτελους την αληθεια και να ζητησεις συγνωμη.

    κατα τα αλλα, ψαχνεις δικαιολογιες για τον ε αυτο σου. εισαι συμπονετικος, την αγαπας και την νιαζεσαι.
    την νιαζεσαι τοσο πολυ που της χαντακωσες την ζωη.
    πες την αληθεια μια φορα. τις συνηθειες και ΤΟ ΒΟΛΕΜΑ ΣΟΥ, φοβηθηκες μη χασεις.
    αυτα, και σκεψου σοβαρα πως να επανορθωσεις. εχεις παρει στον λαιμο σου εναν ανθρωπο που δεν ε χει ιδεα τι εχεις κανει.
    Last edited by Remedy; 09-03-2021 at 20:29.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    φιλε νικο... με στεναχωρησες...
    σε βρισκω πολυ φαουλ και θα σου πω ακριβως γιατι.

    κατ αρχας, οχι δεν ειναι σκοπος καθε γυναικας και καθε ανδρα να κανει ενα παιδι. ειναι ψεμα αυτο, απο καποιους που δεν μπορουν να σκεφτουν εξω απο τον περιορισμενο τους περιγυρο. πολλες γυναικες και ανδρες εχουν διαφορετικο οραμα ζωης.

    ΟΜΩΣ, για μια γυναικα που εχει οντως ονειρο ζωης ενα παιδι, ειναι κατι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ σημαντικο, και μπορει και μονο γι αυτο και να απομακρυνεται και σε καταθλιψεις να πεφτει, και πολλα ασχημα για τον εαυτο της και για την εικονα της να κανει..
    ενα το κρατουμενο.

    για την απομακρυνση σας, φασκεις κι αντιφασκεις λιγο. απο την μια μιλας για την ανθρωπινη επαφη, για την απλη και επουλωτικη αγκαλια κι απο την αλλη μας λες οτι την πλησιαζες, την πειραζες κι αυτη σου απαντουσε "μονο αυτο εχεις στο μυαλο σου" κι απομακρυνοταν. επομενως, δεν την πλησιαζες για την τρυφεροτητα, αλλα για το σεξ. αλλιως, δεν θα απαντουσε ετσι. και βεβαια, ποιος πονεμενος/ζορισμενος δεν θελει την αγκαλια;; εγω πιστευω, κι εκεινη την ηθελε.
    φυσικα και δεν ειναι κακο να την πλησιαζες για το σεξ, εννοειται, αλλα αυτο εκανες.
    δυο τα κρατουμενα.

    απο οσα μας εξιστορησες και παο την ολη σταση της νικο, εγω συμπεραινω οτι το μεγαλο σα ς προβλημα ηταν εξ αρχης μαλιστα Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. Η ΨΥΧΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ, που ολο και μεγαλωνε. ΗΔΗ απομακρυσμενη λοιπον απο εσενα, δεν ειχε πια ορεξη για σεξ. οχι επειδη δεν ειχε ορμες. επειδη ειχε απομακρυνθει και ξενερωσει μαζι σου. σε μια προβληματικη και με αποσταση σχεση λοιπον, εσυ ζητουσες σεξ. ε οχι, δεν λειτουργει το σεξ μονο του οταν μια σχεση εχει σοβαρο προβλημα. εγω νομιζω, οτι για σενα μπορουσε και να λειτουργησει, ετσι οπως το ειπες, σαν βιολογικη αναγκη κλπ. για εκεινην ομως, οχι..
    τρια τα κρατουμενα.

    εφτασες σε αδιεξοδο λοιπον με τις ακαλυπτες αναγκες σου, και βρηκες γκομενα.
    για το σεξ αρχικα και στην συνεχεια δημιουργησατε μια δυνατη σχεση.
    αυτο και ειναι φαουλ. αλλα το ξερεις ηδη. μπορουσες, αφου εισασταν σε αδιεξοδο, να μεινεις στην σχεση σου, να της πεις "το και το, εχουμε προβλημα, πρεπει να το λυσουμε η να τραβηξουμε χωρισοτυς δρομους", να προσπαθησετε μονοι, να πατε σε εναν συμβουλο, να κανετε οτι νομιζετε τελοσπαντων και αν δεν βγει ακρη να χωρισετε. χωρις να εχεις παρειε συ το "παυσιπονο" που ελγεται εξωσυζυγικη σχεση....
    το εκανες ομως, και δεν εισαι φυσικα ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος.
    το ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΟΥΛ ομως, ηταν οτι ονειρευοσουν και παρακαλουσες τις νυχτες, να ερθει ΕΚΕΙΝΗ να σε διεκδικησει απο την τριτη γυναικα!!!!! οχι να το βρειτε μαζι, αλλα να ερθει να σε διεκδικησει για να μη ν της φυγεις, ενω εσυ την καλοκερατωνες, και την καλοεβρισκες!!! αυτο φιλε μου ειναι μεγαλο θρασσος...
    το αποφασιες και το εκανες;;; με γεια σου με χαρα σου. οχι ομως και να της ριξεις φταιξιμο που δεν ετρεξε νασε διεκδικει απο τα κερατα σου... μεγαλο φαουλ...
    τεσσερα τα κρατουμεα.

    ειπαμε πιο πανω οτι δεν ονειρευονται ολες παιδια, εκεινη ομως το ηθελε πολυ και το ξερουμε γιατι μας το ειπες εσυ... μας λες μαλιστα κοροιδευοντας, πως θα γινει παιδι με τον κρινο αν δεν υπαρχουν επαφες. τι σχεση εχει το παιδι με τις επαφες στην δικη σας περιπτωση, εφοσον χρειαζοταν απαραιτητα εξωσωματικη;;;;
    ηθελε λοιπον ΠΟΛΥ ενα παιδι η γυναικα σου φιλε, ττο προβλημα που δεν μπορυσε ευκολα να το εχει ειναι ΔΙΚΗΣ ΣΟΥ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ, οχι κοινης... κιε συ τι εκανες;;;
    την κρατησες ομηρο 10 χρονια φιλε...
    χωρις να της λες οτιε συ εχεις κανονικη ερωτικη ζωη, πισω απο την πλατη της...
    της στερησες το δικαιωμα να ξερει τι συμβαινει στον γαμο σας και να αποφασισει αν μενει η φευγει.
    της στερησες την ευκαιρια να βρει εναν αλλον συντροφο και να φυγει απο αυτην την αρρωστη κατασταση.
    της στερησες τα 10 τελευταια πολυ γονιμα χρονια της και την αφησες με μηδαμινες πιθανοτητες να κανει δικο της παιδι.... τα 43 δεν ειναι τοσο ασχημα, αλλα δεν κανεις παιδι με τον ρπωτο που συναντας, ποσα χρονια θελει να βρει εναν καταλληλο συντροφο, να τον θελει, να περναιε καλα μαζι του, να θελησει μια σχεση ζωης και να θελησει κι ενα παιδι; και εμτα ποσο να καταφερει να το κανει, οταν θα ειναι ηδη ποσο;;; 45;; 50;;;;
    αν το καλοσκεφτεις, παιζει να της στερησες με τ ετσι θελω, ενα δικο της παιδι, εξαπατωντας την...

    αυτα με τις δουλειες, ειναι δικαιολογιες. αν την συμπονας, μπορεις να την βοηθησεις επαγγελματικα οσο θες, ακομα και να την ρκατησεις συνεταιρο. αλλα να της καταστρεψεις την ζωη απο "συμπονια" που τοε χεις δει γραμμενο;
    θα στο πω οπως το σκεφτομαι.
    αυτο που εκανες ειναι υβρις...

    αληθεια, θα το εχεις κριμα στον λαιμο σου.
    αν εισαι χριστιανος, να εξομολογηθεις γι αυτο.
    αν δεν εισια, υπαρχει η θεια δικη. θα το βρεις μπροστα σου,σ το λεω.
    συ προτεινω, ασχετως αν θα χωρισετε, να της πεις επιτελους την αληθεια και να ζητησεις συγνωμη.

    κατα τα αλλα, ψαχνεις δικαιολογιες για τον ε αυτο σου. εισαι συμπονετικος, την αγαπας και την νιαζεσαι.
    την νιαζεσαι τοσο πολυ που της χαντακωσες την ζωη.
    πες την αληθεια μια φορα. ΤΟ ΒΟΛΕΜΑ ΣΟΥ φοβηθηκες μη χασεις.
    αυτα, και σκεψου σοβαρα πως να επανορθωσεις. εχεις παρει στον λαιμο σου εναν ανθρωπο που δεν ε χει ιδεα τι εχεις κανει.

    Eγω γιατι παλι νομιζω οτι κατι μπερδευται σε αυτο το μήνυμα ?

    Απο οσο ξερω ο τροπος γραφης ,οι αποψεις και ειδικα σε χριστιανικα θεματα ανηκουν καπου αλλου εδω μεσα ...

    Τι μετάλλαξη ειναι αυτή ..

    εκπλήσσομαι...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Eγω γιατι παλι νομιζω οτι κατι μπερδευται σε αυτο το μήνυμα ?

    Απο οσο ξερω ο τροπος γραφης ,οι αποψεις και ειδικα σε χριστιανικα θεματα ανηκουν καπου αλλου εδω μεσα ...

    Τι μετάλλαξη ειναι αυτή ..

    εκπλήσσομαι...
    η αναφορα στον χριστιανισμο, γινεται προσπαθωντας να προσδιορισω την πιστη του νικου. η "υβρις" ειναι εννοια της αρχαιας θρησκειας.
    το δικαιο # αδικο, ειναι εννοιες φιλοσοφικες. η δραση #αντιδραση ειναι εννοιες της φυσικης, σε ο,τι κι αν πιστευει κανεις, οπως κι αν το καταλαβαινει, η αδικια και η δικαιωση ειναι πραγματα που βρισκει μπροστα του ο καθενας που κανει αδικες η εγκληματικες πραξεις.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η αναφορα στον χριστιανισμο, γινεται προσπαθωντας να προσδιορισω την πιστη του νικου. η "υβρις" ειναι εννοια της αρχαιας θρησκειας.
    το δικαιο # αδικο, ειναι εννοιες φιλοσοφικες. η δραση #αντιδραση ειναι εννοιες της φυσικης, σε ο,τι κι αν πιστευει κανεις, οπως κι αν το καταλαβαινει, η αδικια και η δικαιωση ειναι πραγματα που βρισκει μπροστα του ο καθενας που κανει αδικες η εγκληματικες πραξεις.
    Τώρα μάλιστα !
    Γράφεις με τον δικό σου τρόπο ...
    Αν διάβαζα αυτό παραπάνω θα ήξερα ότι όντως είσαι εσύ ...


    Τα περί αμαρτιών και εξομολογησεων και όλα τα υπόλοιπα πάντως είναι χαρακτηριστικά άλλου...

    Και καμιά σχέση έχουν με τα έως τώρα δειγματα γραφής σου ...

    Ειλικρινά διάβαζα το κείμενο και απορούσα και με την σύνταξη και με τις προσφονησεις ..Ειδικά όταν έφτασα και στο κομμάτι αυτό ,είδα πολλές φορές αν τον Νικ ήταν δικό σου ή έγραψε ο panou γιατί είναι ακριβώς τα λόγια του ...

    Τόσο ταύτιση και αντιγραφή άλλων απόψεων δεν το συνηθίζεις και κυρίως δεν το υιοθετείς...
    Τουλάχιστον είναι άξιο απορίας πως γίνεται αυτό και ειδικά σε ένα τέτοιο θέμα που πανω κάτω εδώ μέσα ξέρουμε τις απόψεις που έχουν τα στάνταρ μέλη που γράφουν ...

    Δεν θυμάμαι πότε άλλωτε να δηλώνεις φόβο προς την θεία δίκη...

    Νομίζω αντιλαμβανόμαστε πλέον ,τουλάχιστον η πλήρη νοήμων εδώ μέσα ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τώρα μάλιστα !
    Γράφεις με τον δικό σου τρόπο ...
    Αν διάβαζα αυτό παραπάνω θα ήξερα ότι όντως είσαι εσύ ...


    Τα περί αμαρτιών και εξομολογησεων και όλα τα υπόλοιπα πάντως είναι χαρακτηριστικά άλλου...

    Και καμιά σχέση έχουν με τα έως τώρα δειγματα γραφής σου ...

    Ειλικρινά διάβαζα το κείμενο και απορούσα και με την σύνταξη και με τις προσφονησεις ..Ειδικά όταν έφτασα και στο κομμάτι αυτό ,είδα πολλές φορές αν τον Νικ ήταν δικό σου ή έγραψε ο panou γιατί είναι ακριβώς τα λόγια του ...

    Τόσο ταύτιση και αντιγραφή άλλων απόψεων δεν το συνηθίζεις και κυρίως δεν το υιοθετείς...
    Τουλάχιστον είναι άξιο απορίας πως γίνεται αυτό και ειδικά σε ένα τέτοιο θέμα που πανω κάτω εδώ μέσα ξέρουμε τις απόψεις που έχουν τα στάνταρ μέλη που γράφουν ...

    Δεν θυμάμαι πότε άλλωτε να δηλώνεις φόβο προς την θεία δίκη...

    Νομίζω αντιλαμβανόμαστε πλέον ,τουλάχιστον η πλήρη νοήμων εδώ μέσα ....
    χαχα!!
    παλι δεν καταλαβες.
    τα περι χριστιανικης θρησκειας, τα ανεφερα γιατι απο τα γραφομενα του νικου υπεθεσα οτι ειναι χριστιανος.
    στην ΔΙΚΗ ΤΟΥ θρησκεια απευθυνομαι. αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι κι εγω χριστιανη, απαραιτητα...
    το τι ειμαι ειναι αλλο θεμα, δεν αφορα την συζητηση.
    σου ανεφερα κι αλλες φιλοσοφικες θεωρησεις/ πεποιθησεις (ξεχασα και το καρμα), που μιλανε για το ιδιο ακριβως πραγμα στην δικη τους γλωσσα. ο καθενας μπορει να διαλεξει οποια θελει αναλογα με τα πιστευω του, για να κατλαβει τι ειπα..
    (δεν θελω να σε ταραξω, αλλα ο πανου δεν ειναι ο μονος που επαναλαμβανει διδαγματα της εκκλησιας, εχει πολυ λαο... μια απο αυτους εισαι κι εσυ, απ οτι θυμαμαι. κανονικα θα πρεπε να τα βρισκετε με τον πανου. χριστιανοπουλα και τα δυο..)




    υ.γ. 1.τι εννοεις οταν λες "η πληρη νοήμων";; πολλες φορες εχω αναρωτηθει αν εχεις παει σε ελληνικο δημοτικο σχολειο..
    2. η θεια Δικη, ηταν η αδερφη του πατερα μου..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχα!!
    παλι δεν καταλαβες.
    τα περι χριστιανικης θρησκειας, τα ανεφερα γιατι απο τα γραφομενα του νικου υπεθεσα οτι ειναι χριστιανος.
    στην ΔΙΚΗ ΤΟΥ θρησκεια απευθυνομαι. αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι κι εγω χριστιανη, απαραιτητα...
    το τι ειμαι ειναι αλλο θεμα, δεν αφορα την συζητηση.
    σου ανεφερα κι αλλες φιλοσοφικες θεωρησεις/ πεποιθησεις (ξεχασα και το καρμα), που μιλανε για το ιδιο ακριβως πραγμα στην δικη τους γλωσσα. ο καθενας μπορει να διαλεξει οποια θελει αναλογα με τα πιστευω του, για να κατλαβει τι ειπα..
    (δεν θελω να σε ταραξω, αλλα ο πανου δεν ειναι ο μονος που επαναλαμβανει διδαγματα της εκκλησιας, εχει πολυ λαο... μια απο αυτους εισαι κι εσυ, απ οτι θυμαμαι. κανονικα θα πρεπε να τα βρισκετε με τον πανου. χριστιανοπουλα και τα δυο..)




    υ.γ. 1.τι εννοεις οταν λες "η πληρη νοήμων";; πολλες φορες εχω αναρωτηθει αν εχεις παει σε ελληνικο δημοτικο σχολειο..
    2. η θεια Δικη, ηταν η αδερφη του πατερα μου..

    Και σε σχολείο έχω πάει αλλά απόψεις για αμαρτίες και εξομολογήσεις σαν τις δικές σου πλέον ,αφού λες ότι τα γράφεις εσυ δεν έχω ...


    Όλα τα άλλα άστο καλύτερα ,είναι άσχετα με την απορία μου και δεν έχουν νόημα .
    Απλά απροσανατολιζουν την καθ όλα αβάσιμη αρχική μου απορία ...

    Άρα ,εννοώ αυτό που ο καθένας μας καταλαβαίνει και είναι κρίμα να υποτιμάς την νοημοσύνη κάποιου ,οποίος είναι αυτός, όταν κάνει μια προφανεστατη αναγνώριση το τι γίνεται ή καλύτερα στο τι βγαίνει μέσα από τα κείμενα του ,που αν πάρω το συγκεκριμένο κείμενο είναι απορειας άξιο εσύ τι σχολείο έχεις τελειώσει ,οπότε ατυχης η προσπάθεια σου υποβάθμισης μου .,μπροστά σε τέτοια γραπτά ...
    Τέτοια κείμενα η αλήθεια είναι δεν έχω δημοσίευση ποτέ και όπως λέμε ένας "δυσλεξικός " δικαιολογείται για κάτι τέτοιο και φυσικά αν η άποψη του είναι σωστή και με ευγένεια γραμμένη δεν την υποβαθμίζει ....
    Αντίθετα σχολια που έχουν βάση τον ρατσισμό και το "μπουλινκ" στο βαθμό που το ασκούν κάποιο εδώ μέσα απορώ σε τι αποσκοπούν αφού υποτίθεται ότι τα κατακρίνουν κιόλας όταν γίνονται από άλλους ...

    Η απορία μου για εμένα λύθηκε και το επαναλαμβανω και για κάθε νοήμων και είναι απόλυτα κατανοητό αυτό από ανθρώπους που γνωρίζουν την ελληνικήν γλώσσα και μόνο ..

    Άντε καλή μας συνέχεια και ελπίζω και τα επόμενα κείμενα σου να μην είναι σαν τα παραπάνω ,δεν μας συνιθιζεις σε τέτοιο "μπέρδεμα "και ειδικά το δικό σου μορφωτικό επίπεδο αφού μας θεωρείς κατώτερους και εδώ να εκδιλωνεται μέσα από κείμενα που είναι σταμπαρισμενα με τα δικά σου χαρακτηριστικά ...
    "Λαθοι "γίνονται όμως και καλό είναι να υπάρχουν για όλους μας .
    Μας βοηθά ε να καταλαβαίνουμε ακόμα περισσότερα !!!

    Αυτά! δεν έχει νόημα συνέχισης γιατί την πορεία υποβάθμισης όλου αυτού την ξέρω !

    Καλημέρα μας λοιπόν,σε ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις και ας περιμένουμε τον Νίκο να απαντήσει στο θέμα του ελπίζοντας μην επηρεαστεί με αυτές τις αρχέγονες ξεπερασμένες απόψεις σας περί τιμωριών ,μην πάμε αλλού ξεφεύγοντας από μια απορία μου που αφορούσε το συγκεκριμένο θέμα και μόνο ..
    Last edited by Marilou; 10-03-2021 at 10:29.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Απόφαση
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-03-2017, 01:48
  2. Αποφαση
    By ena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 05-10-2015, 17:32
  3. αποφαση!!!!!
    By LaLuna in forum Παχυσαρκία
    Replies: 29
    Last Post: 08-02-2011, 01:18
  4. ΑΠΟΦΑΣΗ
    By ekimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 13-03-2010, 15:27
  5. μια αποφαση
    By nikigirl18 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 10-01-2006, 14:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •