το άγχος θα με καταστρέψει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Unlucky1980 View Post
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη συνέχισε την κατάλληλη ψυχοθεραπεία και αν στο επιτρέψει ο γιατρός σου δοκίμασε τα πάντα. Διαφορά κοκτέιλ φαρμάκων και δοσολογιών, αντιψυχωτικα και επσης βελονισμό, γιόγκα. Και από εκεί και πέρα αν πάλι δεν δεις φως συζήτησε με τον γιατρό σου αν το κρίνει άκρως απαραίτητα ο ίδιος, θεραπείες όπως το ECT ή η κεταμινη. Τα δύο τελευταία είναι για αδιανόητα δύσκολες περιπτώσεις ασθενών απλά τα αναφέρω.
    Εν τέλει εγώ βλέπω ένα πράγμα σίγουρο. Για να άντεξες με την κατάστασή σου για 20 χρονια αυτό σημαίνει ότι είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΝΑΤΗ. Αρα αντί να απογοητεύεσαι συνεννοήσου με έναν καλό ψυχίατρο ψυχοθεραπευτη, δοκίμασε υπό την καθοδήγηση του τα πάντα και χρησιμοποίησε αυτή την τεράστια δύναμη που έχεις!
    οι γιατροί είπαν ότι το ect ήταν η καλύτερη επιλογή..
    Μόλις τελειώσει το covid θα προσπαθήσω.. έχει καλή επιτυχία..
    Ωστόσο, το άγχος και το ocd μου χρειάζονται καλή θεραπεία γιατί δεν λειτουργεί κανένα φάρμακο.
    ελπίζω να βρω κάποια ανακούφιση. ελπίζω το ίδιο για όλους όσοι πάσχουν από αυτήν την ασθένεια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Unlucky1980 View Post
    Κατά την ταπεινή μου γνώμη συνέχισε την κατάλληλη ψυχοθεραπεία και αν στο επιτρέψει ο γιατρός σου δοκίμασε τα πάντα. Διαφορά κοκτέιλ φαρμάκων και δοσολογιών, αντιψυχωτικα και επσης βελονισμό, γιόγκα. Και από εκεί και πέρα αν πάλι δεν δεις φως συζήτησε με τον γιατρό σου αν το κρίνει άκρως απαραίτητα ο ίδιος, θεραπείες όπως το ECT ή η κεταμινη. Τα δύο τελευταία είναι για αδιανόητα δύσκολες περιπτώσεις ασθενών απλά τα αναφέρω.
    Εν τέλει εγώ βλέπω ένα πράγμα σίγουρο. Για να άντεξες με την κατάστασή σου για 20 χρονια αυτό σημαίνει ότι είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΥΝΑΤΗ. Αρα αντί να απογοητεύεσαι συνεννοήσου με έναν καλό ψυχίατρο ψυχοθεραπευτη, δοκίμασε υπό την καθοδήγηση του τα πάντα και χρησιμοποίησε αυτή την τεράστια δύναμη που έχεις!
    Δεν είναι εύκολο να αντιμετωπίζουμε αυτήν την ασθένεια σε καθημερινή βάση και οι άνθρωποι δεν το καταλαβαίνουν αυτό.
    πολλοί άνθρωποι πιστεύουν ότι είναι ψέμα ή αστείο. συνήθως αποφεύγω αυτούς τους τύπους ανθρώπων, αλλά υπάρχουν.
    απλά ελπίζω για το καλύτερο για όλους που αγωνίζονται με αυτήν την ασθένεια

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χειριστική και βίαιη Μητέρα μου έχει καταστρέψει τη ζωή
    By Lavender Yard in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 28-01-2021, 16:37
  2. Αγχος,κριση πανικου,αγχος προσμονης
    By manolis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 01:39
  3. Αν υπάρχει Θεός, ας καταστρέψει το ανθρώπινο γένος!!
    By titanic in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 60
    Last Post: 06-12-2015, 01:33
  4. νιώθω ότι έχω καταστρέψει το μέλλον μου
    By silverfish in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 34
    Last Post: 14-06-2014, 22:34
  5. Η επιθυμία για σεξ μπορι να καταστρέψει τη σχέση;
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 08-06-2010, 12:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •