Κλαμα στα καλά καθούμενα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125

    Κλαμα στα καλά καθούμενα..

    Καλησπέρα σας!! Σήμερα ήμουνα μια χαρά... Ξύπνησα το πρωί και πηγα να παρω καφέ... Παρεμπιπτόντως ξεχασα να πω να μου φτιάξουν τον καφε ντεκαφ και μου εβαλαν κανονικό (σε αυτό στηρίζομαι)... Παω σπίτι... Πινω καφε με τους άλλους... Περασε κανα μισάωρο και σε καποια φαση με πιάνει ενα κακό... Υδρωτας, βγαζω σακακι αρχισα να νιώθω σαν να πετάω (αδυναμα πόδια) και με πιάνει ενα κλάμα..τέτοιο κλαμα έχει πολυ καιρό να κάνω.... Το περίεργο χωρίς λόγο.... Παιδιά... Χωρίς λογο!!!!... Δεν ξερω τι συμβαίνει με την πάρτη μου..... Μετα ξαπλωσα κοιμηθηκα και ολα καλα... Τωρα έχω ενα άγχος αλλα το ελέγχω.... Σας έχει συμβεί κατι τέτοιο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ευαισθησία στον καφε κ εγώ τ έχω μια φορά κιόλας που η βλ**** μπαριστα ξέχασε ν μου βάλει ντεκαφ στο εσπρέσσο με έστειλε στο νοσοκομείο τρέμουλο στο κεφάλι τι ν σ πω καφές κανονικός κ redbull μπορεί ν με στείλουν είναι νευρολογικό

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Για να πίνεις καφέ ντεκαφεινε σημαίνει ότι γενικά η καφεΐνη σε ενοχλεί... Σε κάποιους ανθρώπους τους φέρνει κρίση πανικού, και λένε ότι δεν θέλουν να πίνουν για να είναι ήρεμοι μ. Ενδεχομένως από εκεί να οφείλονται οι εξάψεις σου, αφού έβγαζες παλτό κτλ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Παντα με πειραζε ο καφές και αλλαξα σε ντεκαφ.μια φορα σημερα το ξεχασα.. Και τοσο κακο βρε παιδιά? Έκλαιγα με λυγμούς... Άγχος..ζαλάδα και αστάθεια..Νόμιζα θα πεθανω.. Ενα κενό...ένιωσα όπως πριν 3 4 χρόνια που πάθαινα κρίσεις πανικού και μολις πέρασε με έπιασε μια φοβερή νύστα... Φυσιολογικά ολα αυτα? Εννοώ ακίνδυνα? Για να μου περάσει σημαίνει οτι ηταν κρίση πανικού πιστεύω

    Ευχαριστώ για της απαντήσεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,366
    Quote Originally Posted by Antreas256 View Post
    Παντα με πειραζε ο καφές και αλλαξα σε ντεκαφ.μια φορα σημερα το ξεχασα.. Και τοσο κακο βρε παιδιά? Έκλαιγα με λυγμούς... Άγχος..ζαλάδα και αστάθεια..Νόμιζα θα πεθανω.. Ενα κενό...ένιωσα όπως πριν 3 4 χρόνια που πάθαινα κρίσεις πανικού και μολις πέρασε με έπιασε μια φοβερή νύστα... Φυσιολογικά ολα αυτα? Εννοώ ακίνδυνα? Για να μου περάσει σημαίνει οτι ηταν κρίση πανικού πιστεύω

    Ευχαριστώ για της απαντήσεις
    Καλημέρα !

    Ποιο φυσιολογικό δεν έχει ...Εξαντληθηκες με όλη αυτή την πίεση και το κλαμα και φυσικό είναι μετά να θέλεις να κοιμηθείς για να μαζέψεις δύναμης !

    Πέρσυ το καλοκαίρι και εμένα μπερδεύτηκαν και μου έφεραν κανονικό φρέντο και όχι ντεκαφεινε και στο τέταρτο άρχισα να έχω ταχυκαρδία και τρέμουλο ..
    Την πρώτη φορά που το έπαθα χωρίς να αντιληφθώ ότι ήταν από τον καφέ πανικοβλήθηκα κιόλας ...

    Πολλοί το παθαίνουν από τον καφέ μην αγχώνεσαι .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    125
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Ποιο φυσιολογικό δεν έχει ...Εξαντληθηκες με όλη αυτή την πίεση και το κλαμα και φυσικό είναι μετά να θέλεις να κοιμηθείς για να μαζέψεις δύναμης !

    Πέρσυ το καλοκαίρι και εμένα μπερδεύτηκαν και μου έφεραν κανονικό φρέντο και όχι ντεκαφεινε και στο τέταρτο άρχισα να έχω ταχυκαρδία και τρέμουλο ..
    Την πρώτη φορά που το έπαθα χωρίς να αντιληφθώ ότι ήταν από τον καφέ πανικοβλήθηκα κιόλας ...

    Πολλοί το παθαίνουν από τον καφέ μην αγχώνεσαι .
    ευχαριστω για την απαντηση!!!

Similar Threads

  1. κλαμα
    By thanosP in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2019, 03:31
  2. Κλαμα!
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-2017, 06:28
  3. Στα καλα καθουμενα...αλλο και τουτο!
    By crazyelena in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 11-09-2014, 00:55
  4. Στα καλα καθουμενα ζαλαδες και ταση λιποθυμιας
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 50
    Last Post: 08-11-2013, 04:33
  5. κλαμα
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 60
    Last Post: 06-10-2008, 19:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •