Μεγάλο προβλημα/Γνωμες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Πραγματικά Αντώνη με έπιασε το δικό μου στομάχι μόνο που διάβαζα όλα αυτά ...

    Μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα με την γαστροσκόπηση και όπως είπες καλύτερα να ηρεμήσεις για ένα διάστημα με εξετάσεις και γιατρούς .
    Ειναι πολύ ψυχοφθόρο και αγχώδεις όλο αυτό και ταλαιπωρήθηκες αρκετά.

    Κάνε ένα κουράγιο αργότερα να κάνεις και την τελευταία εξεταση προκειμένου να δεις αν όντως τρέχει κάτι και μετά να ηρεμήσεις μια και καλή .
    Πάντως να ξέρεις πως η αξονική αν ήταν θα έδειχνε κάτι ,αλλά μόνο και μόνο επειδή οι γιατροί σου έριξαν και αυτό το ενδεχόμενο στο τραπέζι πρέπει να την κάνεις αλλιώς θα σε τρώει .

    Εύχομαι να είσαι πολύ καλύτερα σήμερα και γρήγορα περαστικά από όλα γιατί ταλαιπώρησε πάρα πολύ καιρό.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Πραγματικά Αντώνη με έπιασε το δικό μου στομάχι μόνο που διάβαζα όλα αυτά ...

    Μακάρι να έχεις καλά αποτελέσματα με την γαστροσκόπηση και όπως είπες καλύτερα να ηρεμήσεις για ένα διάστημα με εξετάσεις και γιατρούς .
    Ειναι πολύ ψυχοφθόρο και αγχώδεις όλο αυτό και ταλαιπωρήθηκες αρκετά.

    Κάνε ένα κουράγιο αργότερα να κάνεις και την τελευταία εξεταση προκειμένου να δεις αν όντως τρέχει κάτι και μετά να ηρεμήσεις μια και καλή .
    Πάντως να ξέρεις πως η αξονική αν ήταν θα έδειχνε κάτι ,αλλά μόνο και μόνο επειδή οι γιατροί σου έριξαν και αυτό το ενδεχόμενο στο τραπέζι πρέπει να την κάνεις αλλιώς θα σε τρώει .

    Εύχομαι να είσαι πολύ καλύτερα σήμερα και γρήγορα περαστικά από όλα γιατί ταλαιπώρησε πάρα πολύ καιρό.
    Σε ευχαριστώ!

    Κι εγώ αυτό σκέφτομαι. Ήδη μίλησα με τον γιατρό μου και του είπα να το αναβάλλουμε για μια δύο βδομάδες να χαλαρωσω και στο μεταξύ θα το ψάξω λίγο ακόμα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Γενικά πάντως είμαι καλύτερα οργανικά αυτό το διάστημα. Και οι εξετάσεις αίματος μου καλές και όλα είχαν μπει σε μια σειρά. Κατά 98% δλδ όπως έχω καταλάβει δεν πρόκειται για κάποια καοκηθεια γιατι αυτό θα φαινόταν στην αξονική αν ηταν σε τέτοιο στάδιο που να προκαλεί αιμοπτυσεις. Είναι ίσως κάποια καλοήθης μάζα. Αν δεν βρεθεί ούτε αυτό στην βρογχοσκοπη ο γιατρός είπε απλά θα παρακολουθούμε το θέμα της αιμοπτυσης , ίσως σπάνε μικρά αγγεία με το παραμικρό στον λαιμό μου πχ και είναι τόσο μικρά που δεν τα εντόπισε ο ΩΡΛ.


    Απλά η βρογχοσκοπηση είναι μεγάλη εξέταση, ήδη από τη χθεσινή γαστροσκοπηση νιώθω πιασμένος και κουρασμένος, θέλω καμία βδομάδα να χαλαρώσω και μετά θα την κάνω και αν όλα πάνε Καλά, επιτέλους θα ηρεμήσω λίγο γιατί όλα τα υπόλοιπα πάνε πολύ καλύτερα πια και δεν ασχολούμαι συνέχεια με την υγεία μου αφού είχα ρυθμίσει και το θέμα των παλμών.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Όλα καλά θα πάνε θα δεις και θα την κάνεις και αυτή και θα ηρεμήσεις από όλα .

    Αφού τα έχεις βάλει σε μια σειρά και αισθάνεσαι καλύτερα από πριν είναι πολύ θετικό αυτο!!

    Καντην να ηρεμήσεις γιατί πλησιάζει και ο καιρός που θα ξεκινήσεις και δουλειά φαντάζομαι και φέτος ελπίζω να είστε διαφορετικά και πολύ καλύτερα από πέρσυ .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Όλα καλά θα πάνε θα δεις και θα την κάνεις και αυτή και θα ηρεμήσεις από όλα .

    Αφού τα έχεις βάλει σε μια σειρά και αισθάνεσαι καλύτερα από πριν είναι πολύ θετικό αυτο!!

    Καντην να ηρεμήσεις γιατί πλησιάζει και ο καιρός που θα ξεκινήσεις και δουλειά φαντάζομαι και φέτος ελπίζω να είστε διαφορετικά και πολύ καλύτερα από πέρσυ .
    Θα πάρω αύριο τον γιατρό να την κλείσω για τις 24 που μου είχε πει ότι έχει κενο. Ο,τι κι αν είναι, πρέπει να το αντιμετωπίσω τι να κανουμε. Μακάρι να μην δείξει τίποτα να ησυχάσω επιτέλους.


    Ναι, φέτος θα ανοίξουμε και νωρίτερα από πέρυσι από ότι βλέπω. Στις αρχές δεν έχουμε πολλές κρατήσεις προς το παρόν, αλλά από αρχές Ιουλίου λένε θα πάει πολύ καλά και ίσως υπάρχει και 100% πληροτητα. Μακάρι!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Θα πάρω αύριο τον γιατρό να την κλείσω για τις 24 που μου είχε πει ότι έχει κενο. Ο,τι κι αν είναι, πρέπει να το αντιμετωπίσω τι να κανουμε. Μακάρι να μην δείξει τίποτα να ησυχάσω επιτέλους.


    Ναι, φέτος θα ανοίξουμε και νωρίτερα από πέρυσι από ότι βλέπω. Στις αρχές δεν έχουμε πολλές κρατήσεις προς το παρόν, αλλά από αρχές Ιουλίου λένε θα πάει πολύ καλά και ίσως υπάρχει και 100% πληροτητα. Μακάρι!
    Αισιόδοξα και θετικά να σκέφτεσαι και το κυριότερο να μην φοβάσαι γιατί από τον φόβο μας προκαλούμε χειρότερα πράγματα .

    Φέτος θα ανοίξουμε και εμείς για πρώτη φορά .
    Κάναμε μια επένδυση με τον αδελφό μου σε ένα παραθαλάσσιο κτήμα που είχαμε ανεκμετάλλευτω πολλά χρόνια και είπε ο μηχανικός ότι τον άλλο μήνα θα μας το παραδώσει οπότε λέμε να τολμήσουμε να το ανοίξουμε από φέτος ...

    Για να δούμε ,μακάρι όπως λες να πάει καλά φέτος ο τουριστικός τομέας και να ισοσταθμηστει κάπως η χρονιά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αισιόδοξα και θετικά να σκέφτεσαι και το κυριότερο να μην φοβάσαι γιατί από τον φόβο μας προκαλούμε χειρότερα πράγματα .

    Φέτος θα ανοίξουμε και εμείς για πρώτη φορά .
    Κάναμε μια επένδυση με τον αδελφό μου σε ένα παραθαλάσσιο κτήμα που είχαμε ανεκμετάλλευτω πολλά χρόνια και είπε ο μηχανικός ότι τον άλλο μήνα θα μας το παραδώσει οπότε λέμε να τολμήσουμε να το ανοίξουμε από φέτος ...

    Για να δούμε ,μακάρι όπως λες να πάει καλά φέτος ο τουριστικός τομέας και να ισοσταθμηστει κάπως η χρονιά ...
    Έτσι ακούγεται. Ωραία, μια χαρά, καλή επιτυχία και σε εσάς!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Σας ευχομαι ολα καλα να σας πανε επαγγελματικα.σε εσενα Skiouros8 να κανεις και την τελευταια εξεταση,να δεις δεν θα δειξει τιποτα και να μην ξαναασχοληθεις με οτιδηποτε αλλο.ανοιγει ο καιρος καλοκαιρακι ερχεται,η διαθεση μας σιγουρα θα ανεβει.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ευχαριστώ. Μόλις έχω νέα θα ενημερώσω.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μεγάλο πρόβλημα με λαιμο
    By Nikoleta-Morrison in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 14-05-2019, 23:17
  2. Μεγάλο πρόβλημα με γονείς!SOS!
    By Skabbers in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 08-11-2018, 17:47
  3. Μεγάλο πρόβλημα με πρώην
    By depoi29 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 10-02-2017, 01:06
  4. Έχω μεγάλο πρόβλημα;;;;;;
    By SissyOly in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 7
    Last Post: 24-01-2014, 11:06
  5. εχω μεγαλο προβλημα με την σχεση μου!!
    By mpempoula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-01-2012, 12:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •