Gia poso akoma tha asxoloume me ti kardia mou?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152

    Gia poso akoma tha asxoloume me ti kardia mou?

    Pedakia..sas exw zalisei.. to kserw..grafw kai ksana grafw.. kanw mia apoxi kai ksanagrafw.. kai madepste giati einai afti i apoxi.. giati akrivos fevgoun oi ektaktes gia 1-2 meres.. kai ksana erxode.. den katalavenw giati.. to thema einai oti skeftome twra.. kai skeftome kai anazitw mia adieksodo se afto.. exw paei se tosous giatrous.. oloi mou exoun pei den einai tipota.. exw kanei OLES tis eksetasis kardias, exw kanei TA PANTA, exw kanei eksetasis ematos na doume an proerxode oi arithmies apo kapou kai den einai apo pouthena giati telika kai oi eksetasis ematos vgenoun kathares,ARA?as skeftomoume loipon.. perpataw ksekinaw perpatima kai me pianoun astamatita.. tha stamatisei i kardia mou? ti tha kanei? ektaktes sinexomenes apires.. xwris kanenan pono sto stithos i kati pou tha mporousa na pw oti me gonatisan.. me gonatizoun psixologika omws.. den kserw an prepei na sinexisw i an to epomeno mou vima tha einai efnidios thanatos.. an tha me prodosei i kardia mou me tis ektaktes i an riskarw me afto pou kanw twra.. pou lew oti den m exoun vrei kati ara na to pernw oti einai psixologiko.. pws psixologiko re pedia? ok eimai agxodis kai egw anthrwpos poly alla ti kanw magika diladi tis skeftome kai emfanizode? me exw petixei kai alles fores pou den tis skeftome na emfanizode.. den kserw ti na pw pragmatika.. katadaei eknevristiko kai den kserw ti na kanw.. skeftome pio palia pou perpatousa kai etrexa kai 9 mines stin thitia mou prin 3 xronia den me eixan piasei pote.. mono pros to telos tis thitias.. skeftome akoma pio palia pou tis eixa kai pio mikros sta 19 mou kai sta 20 mou prin 6 xronia kai tis skeftome legodas oti tis exeis apo tote.. an itan kati tha eixan figei.. ti einai? einai tis kardias mou kai ta eixa panta kai apla den ta katalavena pote? ti einai? etsi tha zw me aftes?tis prokalei to agxos mou?exei ginei kati san nevrosi? tha pethanw? tha pathw kati apo afta? den kserw ti na kanw.. na paw se psixologo? kai? den niothw oti tha me voithisei.. na parw xapia? kai? oloi pou kserw pernoun kai m lene oti den exoun dei diafora kai oti fevgoun kai erxode.. den kserw.. pragmatika.. exei diabasei kapios pio poly i exei asxolithei me aftes? na m dwsei mia apadisi?den kserw ti na kanw.. pragmatika pedia den kserw..me thimame me aftes polla xronia.. diavazw atoma me kolpiki marmarigi kai alla pio sovara themata na perpatane kai na trexoun sistimatika kai na tous to leei kai o giatros malista oti kanei kalo.. egw? na trexw i oxi? tha pethanw? tha m girisei kamia fora se kiliaki marmarigi kai den tha to pistevw? ti na kanw.. den kserw..me pianoun kai prin diladi me piasan kratisan girw sta 20 lepta para polles ektaktes sinexomenes kai para poles.. kai lew.. aftes twra ti egine? agxothika i den kserw ti kai irthane? pws prokipsane? edometaksei ksaplosa twra prin kai me afisan poly.. iremisa? den katalava an iremisa i apla an etsi litourgei i kardia mou.. alles fores tis niothw ston ypno.. kai prwina sigekrimena.. ligo prin ksipnisw.. kai einai kmai merikes pou tis niothw tin stigmh pou paei na me parei o ypnos kai otan tis niothw mou vgazoun mia toso megali kourasi alla eimai idi gia ypno kai den katalavenw.. eno stin kathimerinotita mou den iparxei kamia apo aftes pou na mou prokalei zalada i genika adinamia.. den kserw re pedia.. fovame toso poly kai idika otan perpataw.. den kserw an einai psixologiko epidi tis skeftome.. den kserw den kserw..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Γεια σου. Καταρχάς θέλω να σου πω ότι διάβασα με μεγάλη προσοχη όλο το κείμενο σου αν και θέλω να σου πω ότι έχει πολυ άγχος μα πολυ όμως. Και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Νιώθεις την καρδια σου να κάνει τα δικά της και είναι απόλυτα φυσιολογικό να είσαι τρελα αγχωμένος και να σκέφτεσαι μόνο άσχημα πραγματα. Τις εχω και εγω και όταν είναι ανυπόφορα πολλες νιώθω και είμαι ακριβώς έτσι. Θέλω να σου πω ότι εμένα η ταλαιπωρια μου μετράει πολυ καιρό και συνδέεται και με το στομάχι μου πιστευω αν και κανεις δεν μου το έχει πει ξεκάθαρα. Οι έκτακτες είναι κάτι που όπως κάθε "ανώμαλο" πράγμα στο Σώμα μας είναι πολυ άσχημο και ενοχλητικό. Το στομάχι σου το έχεις ψάξει? Εγώ πλεον εχω φτάσει σε σημείο μετά από πολλους μήνες και προσπαθωντας να μην παίρνω για παντα χάπια ακόμα εχω συχνά καουρες και έκτακτες πολυ. Προσπαθώ όμως πολυ με διατροφή και καλή διάθεση. Είναι το παν για μενα. Και θα μου πεις δεν είναι ευκολο. Μαζί σου. Δεν είναι. Εχω μέρες που πέφτω πολυ και κλείνομαι στον εαυτό μου. Κάντο και εσυ. Πάρε το χρόνο σου αλλά συνέχισε. Μην απελπιζεσαι όσο δυσκολο και να είναι. Θα σου πω και κάτι ακόμα. Πριν τις έκτακτες είχα κρίσεις πανικου. Τις οποίος πιστευα ότι ίσως ήταν άπνοια γιατί συνέβαινε στον υπνο μου. Ήταν όμως το στομάχι και κρίσεις πανικου μαζί. Για να επιβιώσω γιατί αλήθεια σου λέω νόμιζα πως τρελάθηκα μίλησα στον φίλο μου και αποφάσισα να το αντιμετωπίσω γιατί μόνο εγώ μπορώ να με κάνω καλά εφόσον οι γιατροί μετά από εξετάσεις με βρήκα εντάξει. Οπότε κάθε φορά που ξυπνουσα προσπαθουσα να ηρεμησω τον εαυτό μου. Σιγά σιγά και κάθε φορά πιστευα ότι δεν θα πεθανω να στο πω και έτσι. Πρέπει και εσυ να ηρεμείς τον εαυτό σου. Ελπίζω αλήθεια να σταματήσουν όλα. Επίσης κάτι ακόμα να ξέρεις και μένα με πιανουν όταν περπαταω όταν κοιμάμαι στον υπνο μου και όταν είμαι ξαπλωμένη από τα αριστερά. Επίσης όταν φάω ξεκινάνε μπαμ. Και παλι τα ίδια. Λέω στον εαυτό μου ότι δεν θα πεθάνω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Αδερφε καλησπερα.. Καταρχας φαινεται απ το τροπο που γραφεις το αγχος σου και ο φοβος σου κατι το οποιο σε κανει χειροτερα αντι να σε καλυτερευει. Σου μιλαει παθων, απο παντα ειχα εκτακτες σε φαση 1 την εβδομαδα, 5-6 το μηνα, 1 σε 10 μερες κτλ. Ακομα και σε εξαρση αντε να ειχα 15-20 την ημερα μετα απο stress... Πριν ενα μηνα περιπου ξεκινησε ενας τρομερος φοβος με εκτακτες. Εκανα 5-6 το λεπτο ολη την ημερα, δεν σταματουσαν με τιποτα , παρα μονο το βραδυ που επεφτα για υπνο και το πρωι που ανοιγα τα ματια παλι απο την αρχη.Κρατησε περιπου 2,5 εβδομαδες. Φοβος μεγαλος και μια εντυπωση οτι κατι κακο ερχεται , μια τρελα. Να αναφερω οτι ειχε προηγηθει ενα διαστημα με stress το οποιο διογκονωταν μεσα μου. Πηγα σε μια εβδομαδα σε 2 καρδιολογους και εβαλα και holter τριημερης καταγραφης το οποιο βρηκε τη μια μερα 1500 και τις αλλες πιο λιγες. Υπηρχαν και μερες ομως που θα ειχα κανει και παραπανω. Μαντεψε..τα αποτελεσμα ολα καλα, οι γιατροι να μου λενε οτι ειναι απλα αθωες και δεν παθαινω κατι. Πηρα βεβαια concor το οποιο πιστευω με βοηθησε. Εδω και 11 μερες περιπου οπως αρχισαν ετσι σταματησαν, σαν να γυρισε ο διακοπτης. Ζω ακομα με το φοβο οτι μπορει να αρχισει παλι το πανηγυρι αλλα πιστευω θα μπορω να το διαχειριστω καλυτερα. Και δεν πιστευω οτι ειναι τυχαιο που σταματησαν οταν εβγαλα το holter γτ τοσο καιρο με ετρωγε το οτι δεν εχω βαλει holter και στρεσαριζομουν κ αλλο. Για να μην κουραζω αλλο, εμπιστευσου τους γιατρους, κανε ολες τις εξετασεις που πιστευεις οτι ειναι αναγκαιο και εφοσον σε διαβεβαιωνουν οτι ειναι ολα καλα..πηγαινε κοντρα. ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ, αλλα θα ξαναερθουν , πρεπει να το αποδεχθουμε αυτο εμεις με τις εκτακτες. Αλλα καθε φορα που θα ερχονται θα μπορουμε να τις διαχειριστουμε καλυτερα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Συμφωνώ με τους προηγούμενους δείχνεις ότι έχεις πολύ άγχος ακόμα και αν δεν το παραδέχεσαι και αυτό σίγουρα προκαλεί περισσότερες έκτακτες. Σου είχαμε πει να ζητήσεις κανένα χάπι για να μειωθούν και να νιώσεις καλύτερα και η απάντηση σου ήταν από τώρα θα αρχίσω τα χάπια; Ναι από τώρα θα τα ξεκινήσεις αν χρειαστεί και μάλιστα καλό είναι να πάρεις και κανένα αγχολυτικό μαζί. Δεν είναι κακό να παίρνουμε χάπια αν μπορούν να βελτιώσουν την ποιότητα της ζωής μας και δεν παίζει ρόλο η ηλικία. Τι κολλήματα είναι αυτά ότι οι νέοι δεν πρέπει να παίρνουν χάπια και μπορούν να τα αντιμετωπίσουν όλα μόνα τους. Βλέπεις ότι δεν μπορείς να το αντιμετωπίσεις μόνος σου και παθαίνεις κρίσεις και σκέφτεσαι το χειρότερο. Λες ότι τα χάπια δεν βοηθάνε εμένα προσωπικά με έχουν βοηθήσει γιαυτό καλό είναι να δοκιμάσεις πριν βγάλεις άποψη. Οι έκτακτες δυστυχώς έτσι είναι φεύγουν και έρχονται.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Συμφωνώ με τους προηγούμενους δείχνεις ότι έχεις πολύ άγχος ακόμα και αν δεν το παραδέχεσαι και αυτό σίγουρα προκαλεί περισσότερες έκτακτες. Σου είχαμε πει να ζητήσεις κανένα χάπι για να μειωθούν και να νιώσεις καλύτερα και η απάντηση σου ήταν από τώρα θα αρχίσω τα χάπια; Ναι από τώρα θα τα ξεκινήσεις αν χρειαστεί και μάλιστα καλό είναι να πάρεις και κανένα αγχολυτικό μαζί. Δεν είναι κακό να παίρνουμε χάπια αν μπορούν να βελτιώσουν την ποιότητα της ζωής μας και δεν παίζει ρόλο η ηλικία. Τι κολλήματα είναι αυτά ότι οι νέοι δεν πρέπει να παίρνουν χάπια και μπορούν να τα αντιμετωπίσουν όλα μόνα τους. Βλέπεις ότι δεν μπορείς να το αντιμετωπίσεις μόνος σου και παθαίνεις κρίσεις και σκέφτεσαι το χειρότερο. Λες ότι τα χάπια δεν βοηθάνε εμένα προσωπικά με έχουν βοηθήσει γιαυτό καλό είναι να δοκιμάσεις πριν βγάλεις άποψη. Οι έκτακτες δυστυχώς έτσι είναι φεύγουν και έρχονται.
    Ennoeite, den tha bleksw Ta xapia sti zwh MOU efoson o giatros mou eipe na min bleksw Kai na ta polemisw monos mou... eimai 26 xronon giati na parw xapia ta opia sto 100% ton anthrwpon pou ta pernoun sto 97% den pianei?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Καταρχάς δεν είσαι μωρό, είσαι 26 χρονών, πολλοί (και μικροτεροι) παίρνουν χάπια στην ηλικία σου για διάφορα θέματα. Κι εμένα ένας καρδιολόγος μου έλεγε τα ίδια και υπέφερα χωρίς λόγο ενώ άλλος καρδιολόγος προσέγγισε αλλιώς το θέμα. Ημουν ανέκαθεν καρδιοφοβικος, από όταν ξεκίνησα τα χάπια έχουν μειωθεί ΠΆΡΑ ΠΟΛΥ οι φοβίες μου για την καρδιά.

    Δεν πρόκειται να "μπλέξεις" με χάπια ,όπως λες, είτε αυτά είναι ψυχιατρικά είτε για άλλο θέμα, αν ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού που στα συνταγογραφει.
    Υπάρχουν πολλές εναλλακτικές αν δεν θες χάπια, ακόμα και ο φυτικός τρόπος αντιμετώπισης με συμπληρώματα πχ, αλλά βλέπω ότι δεν είσαι διατεθειμένος να συζητήσεις τίποτα.


    Κατά δεύτερον, μου αρέσει που λες και δικά σου ανόητα ποσοστά που δεν ισχύουν. "Στο 97% δεν πιάνουν τα χάπια" τι αλλο θα διαβάσουμε;
    Σεβαστό να μην θες χάπια, αλλά μην λες πράγματα που δεν ισχύουν.

    Κάποιος μπορεί να χρειαζεται χάπια , όχι γιατι θα πεθάνει αλλιως αλλα γα να βελτιώσει την ποιότητα ζωής του, είτε καρδιολογικα είτε ψυχιατρικά. Αν είσαι σε άρνηση και τόσο επιθετικός, δεν ξέρω πως να σε βοηθήσουμε τρίτοι.


    -"Πιστεύω ότι έχω κάτι ". Σου λέμε πάρε δεύτερη γνώμη ή ζητα χάπια για έκτακτες μας απαντάς ότι ο γιατρός σου είπε ότι είσαι 100% καλά και δεν θες ούτε χρειάζεσαι χάπια.
    -"Δεν θέλω ψυχοθεραπεία" σου λέμε εστω να δοκιμάσεις και λες ότι δεν έχεις αγχος.


    Αρα δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις να ακούσεις αφού δεν σε ικανοποιεί καμία απάντηση. Σκέφτεσαι να το ξεπεράσεις κάπως αλλιως; Τη βοήθεια ενός ψυχιάτρου γιατί την απορρίπτεις;
    Last edited by Skiouros8; 14-03-2021 at 18:14.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    δεν μπορω να διαβασω το κειμενο σου, ειναι πολυ μεγαλο, τοπιασα το ποιντ σου, οσο ασχολεισαι με την καρδια σου, θασχολειται κι αυτη μαζι σου σου .....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δεν μπορω να διαβασω το κειμενο σου, ειναι πολυ μεγαλο, τοπιασα το ποιντ σου, οσο ασχολεισαι με την καρδια σου, θασχολειται κι αυτη μαζι σου σου .....
    Kai o giatros MOU afto mou eipe.. opws Kai enas psixologos..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Άλεξ καλησπέρα.Διαβασα το μνμ σου και είναι σαν να το έχω γράψει εγώ.Ταλαιπωρουμαι και εγώ με έκτακτες καιρό τωρα.Και ειδικά σε αυτή την φάση που γενναω σε ένα μήνα νιώθω την καρδιά μου ορισμένες φορές ότι θα πετάξει.Δεν έχω ταχυκαρδίες,έχω μόνιμες έκτακτες η μία πίσω από την άλλη με διάφορα δευτερόλεπτων.Δηλαδη πάει έκτακτη,2-3 κανονικοί παλμοί, έκτακτη,2-3 κανονικοί παλμοί,ξανά έκτακτη...και αυτό ορισμένες φορές όλη μέρα.Εξετασεις ,χολτερ , ιστορίες...τελικά είναι όλα άγχος και αν δεν βρούμε τρόπο να το αντιμετωπίσουμε τόσο θα μας ταλαιπωρεί.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Αδερφε καλησπερα.. Καταρχας φαινεται απ το τροπο που γραφεις το αγχος σου και ο φοβος σου κατι το οποιο σε κανει χειροτερα αντι να σε καλυτερευει. Σου μιλαει παθων, απο παντα ειχα εκτακτες σε φαση 1 την εβδομαδα, 5-6 το μηνα, 1 σε 10 μερες κτλ. Ακομα και σε εξαρση αντε να ειχα 15-20 την ημερα μετα απο stress... Πριν ενα μηνα περιπου ξεκινησε ενας τρομερος φοβος με εκτακτες. Εκανα 5-6 το λεπτο ολη την ημερα, δεν σταματουσαν με τιποτα , παρα μονο το βραδυ που επεφτα για υπνο και το πρωι που ανοιγα τα ματια παλι απο την αρχη.Κρατησε περιπου 2,5 εβδομαδες. Φοβος μεγαλος και μια εντυπωση οτι κατι κακο ερχεται , μια τρελα. Να αναφερω οτι ειχε προηγηθει ενα διαστημα με stress το οποιο διογκονωταν μεσα μου. Πηγα σε μια εβδομαδα σε 2 καρδιολογους και εβαλα και holter τριημερης καταγραφης το οποιο βρηκε τη μια μερα 1500 και τις αλλες πιο λιγες. Υπηρχαν και μερες ομως που θα ειχα κανει και παραπανω. Μαντεψε..τα αποτελεσμα ολα καλα, οι γιατροι να μου λενε οτι ειναι απλα αθωες και δεν παθαινω κατι. Πηρα βεβαια concor το οποιο πιστευω με βοηθησε. Εδω και 11 μερες περιπου οπως αρχισαν ετσι σταματησαν, σαν να γυρισε ο διακοπτης. Ζω ακομα με το φοβο οτι μπορει να αρχισει παλι το πανηγυρι αλλα πιστευω θα μπορω να το διαχειριστω καλυτερα. Και δεν πιστευω οτι ειναι τυχαιο που σταματησαν οταν εβγαλα το holter γτ τοσο καιρο με ετρωγε το οτι δεν εχω βαλει holter και στρεσαριζομουν κ αλλο. Για να μην κουραζω αλλο, εμπιστευσου τους γιατρους, κανε ολες τις εξετασεις που πιστευεις οτι ειναι αναγκαιο και εφοσον σε διαβεβαιωνουν οτι ειναι ολα καλα..πηγαινε κοντρα. ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ, αλλα θα ξαναερθουν , πρεπει να το αποδεχθουμε αυτο εμεις με τις εκτακτες. Αλλα καθε φορα που θα ερχονται θα μπορουμε να τις διαχειριστουμε καλυτερα...
    Aftes tis 1500 ektaktes tis katalavenes; episis exeis niwsei pote kapia ektakth pou na nioseis diaforetika simptomata apo alles?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Ναι ολες τις καταλαβαινα, μια προς μια σχεδον. Τι να σου πω , ολες τις νιωθω με το κλασσικο τροπο, το στιγμιαιο φτερουγισμα κενο και μετα ενα δυνατο γντουπ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Ti itan iperkiliakes I kiliakes; episis afto pou rotaw einai an les px oti iparxoun Kai merikes ektaktes pou na niotheis kati ennow San dispnia i kati tetio; episis pera apo to keno Kai to gdoup pidimatakia exeis niwsei; a Kai kati telefteo Otan trws Kai meta tis niotheis; i Otan perpatas i stin askisi;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Με βαση το holter ειχα και απο τα δυο ειδη, δεν θυμαμαι νουμερα να σου πω. Απ οπου και να προερχονται αν η φυσιολογια της καρδιας ειναι κομπλε χωρις την υπαρξη παθολογιας δεν υπαρχει προβλημα. Αν διαβασες προηγουμενα μηνυματα εκανα 5-6 εκτακτες το λεπτο, οποτε οπως ειναι λογικο ενιωθα καποιες και στο φαι και σε περπατημα. Επισης για να σου δωσω να καταλαβεις δεν ξερω αν φταιει το concor ή απλα ξεσπασε το stress εχω να νιωσω εκτακτη για 15 μερες. δηλαδη σταματησαν μαχαιρι, ουτε καν να μειωθουν σταδιακα. Αρα ισως καποιο χαπι σε συννενοηση με τον καρδιολογο παντα να σε βοηθουσε...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by gl08 View Post
    Με βαση το holter ειχα και απο τα δυο ειδη, δεν θυμαμαι νουμερα να σου πω. Απ οπου και να προερχονται αν η φυσιολογια της καρδιας ειναι κομπλε χωρις την υπαρξη παθολογιας δεν υπαρχει προβλημα. Αν διαβασες προηγουμενα μηνυματα εκανα 5-6 εκτακτες το λεπτο, οποτε οπως ειναι λογικο ενιωθα καποιες και στο φαι και σε περπατημα. Επισης για να σου δωσω να καταλαβεις δεν ξερω αν φταιει το concor ή απλα ξεσπασε το stress εχω να νιωσω εκτακτη για 15 μερες. δηλαδη σταματησαν μαχαιρι, ουτε καν να μειωθουν σταδιακα. Αρα ισως καποιο χαπι σε συννενοηση με τον καρδιολογο παντα να σε βοηθουσε...
    Κι εγώ έχω και από τα δύο είδη νομίζω και έχω νιώσει έκτακτες σε διάφορες φάσεις όπως κι εσύ και στο φαγητό και στο περπάτημα και διάφορες ώρες της ημέρας. Και εμένα το χάπι με βοήθησε πολύ ειδικά στα επεισόδια που έπαθα με συνεχόμενες. Δεν μπορεί να τις σταματήσει εντελώς αλλά τις μειώνει πολύ αλλά παίζει ρόλο και πόσες κάνεις. Χαίρομαι για σένα που σταμάτησαν και νιώθεις καλύτερα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Έχω να προτείνω όποιος γνωρίζει αγγλικά να δει τα βίντεο στο youtube ενος καρδιολόγου από τη Νέα Υόρκη. Λέγεται Sanjay Gupta είναι πολύ καλός και εξηγεί τα πάντα για τις αρρυθμίες από που μπορεί να προέρχονται κτλ. Πιστεύω θα νιώσετε καλύτερα αν τον ακούσετε.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. poso kero kani i diagnosi
    By vain in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-2017, 18:57
  2. Teleftea fora pou asxoloume me auto to thema ALLA MAKRIA APO NAKROTIKA.
    By Molostroi in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 1
    Last Post: 15-06-2014, 18:37
  3. posi ypomoni akoma
    By bagmad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 26-01-2014, 11:59
  4. poso sas epireazi i psychosi stin katmirini apasxolis
    By bydevil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 15-04-2013, 15:34
  5. Νοιώθω καλύτερα!!-μύνημα για τον Akoma
    By Μαρία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 24-08-2005, 14:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •