Δύσκολη σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    6

    Unhappy Δύσκολη σχέση

    Καλημέρα σας!Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα διότι είμαι νέα στο forum!
    Μόλις χώρισα από μια σχεση 1,5 χρόνο και ήταν επιλογή μου θα σας πω γιατί να με κατευθύνεται γιατί είμαι σε απόγνωση και κάνω και ψυχοθεραπεία!Αυτή η σχέση πολύ έντονη με πάθος, αγάπη αλλά και έντονους καυγάδες και από τις δύο πλευρές!Με ζήλευε πολύ υπήρχε έλεγχος για τα πάντα, τουλάχιστον στην αρχή της σχέσης που είχα μείνει έγκυος και με έστειλε να το ριξω γιατί με έβρισε και δεν την άντεχα αυτήν την ψυχολογική βία!Τον αγαπούσα και καθόμουν όμως!Η συνέχεια ήταν ότι έριξα το παιδί και αποχώρησα και να το ξεπεράσω!Με πλησίασε ξανά για να δώσω μια ευκαιρία με πολύ ωραίο τρόπο, καταλάβαμε και οι δύο τα λάθη μας και μου έκανε πρόταση γάμου και θα παντρευομασταν τον Δεκέμβριο όπου δεν θα γίνει και θα σας πω γιατί!ήθελε και μου έλεγε να κάνουμε παιδιά τώρα και του έλεγα όχι ακόμη αλλά θα κάνουμε, έμεινα πάλι έγκυος λοιπόν που λόγω αυτού ήμουν πιο νευρική και έκλαιγα συχνά και αυτός για το παραμικρό μου έλεγε ότι δεν με κόβει καθότι βλέπω και ακούω φαντασματα(με έβγαζε τρελή πιο ξεκαθαρα)ενώ ήθελε παιδιά λόγω καποιων έντονων καυγαδων μου είπε να πάω να το ριξω και να προσπαθήσουμε να λύσουμε τα προβλήματα μας με ψυχολογο για να είμαστε έτοιμοι για παιδί, του είπα ότι εφόσον μας ήρθε ας πάμε όλοι μαζι σε ψυχολόγο δεν θέλω να το ριξω!Και μου είπε ότι αν κρατήσω το παιδί δεν μπορούμε να συνεχίζουμε μαζί και του είπα ότι αν ρίξω το παιδί δεν θα μπορώ να είμαι μαζί σου και μου λέει επιλογή σου είναι αυτο Όχι δική μου!Μου είπε πήγαινε σε ψυχολόγο και θα σου πει ότι είναι υγιές και ώριμο αυτό που σου λέω να κάνεις!Αποφασίζω να το κρατήσω και πήρε τηλ δικηγόρο και ψυχίατρο γιατί είπε μπορεί να μην το θέλει αλλά θα το πάρει από εμενα επειδή ειμαι τρελή!Τα ρίχνει όλα σε μένα ενώ προσπάθησα να του εξηγήσω ότι η ευθύνη είναι και των δύο και είναι πιο ώριμο να το παλέψουμε νε το παιδί!Δεν ήθελε και με απειλούσε!Όπως καταλαβαίνετε πήρα ένα χάπι και το έριξα γιατί τον θεωρώ επικυνδινο και τον φοβάμαι!Μια μέρα μου λέει με αγαπάει, την άλλη μέρα με βρίζει και με κάνει να νιώθω ενοχές για τα πάντα!Συγνωμη για το κατεβατό!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλωσήρθες στο φόρουμ.

    Αν το θέμα σου είναι αληθινό, λυπάμαι πάρα πάρα πολύ για ότι έχεις περάσει, αλλά βλέπω ότι δεν έχεις καθόλου υπεύθυνη στάση σαν άνθρωπος γενικότερα. Τι είναι τα παιδιά να έρθουν τυχαία άμα δεν είσαι έτοιμη για αυτά ή δεν είσαι σίγουρη για τον άνθρωπο που βρίσκεται δίπλα σου; Από τον αέρα έρχονται; Αντισύλληψη ξέρεις τι σημαίνει; 2021 έχουμε. Γιατί να ταλαιπωρείς το σώμα σου και την ψυχολογία σου ή αύριο ένα παιδί σε μία σχέση με χίλια προβλήματα ή με έναν πατέρα με τέτοιες συμπεριφορές; Πρέπει να μιλήσεις πολύ με τον ψυχολόγο για αυτό το θέμα. Τι σε οδήγησε να τραβιέσαι με έναν τόσο ακατάλληλο άνθρωπο και γιατί μέσα σε ενάμιση χρόνο έφτασες να έχεις δύο εγκυμοσύνες λες και τα παιδιά κι οι εγκυμοσύνες είναι κάτι απλό; Όπως το βλέπω πιο πολύ σε νοιάζει να δικαιωθείς ότι αυτός δεν φέρθηκε σωστά παρά να δεις κι εσύ τις όποιες ευθύνες και ελλείψεις έχεις και να δεις πως θα βγεις πιο ώριμη και καλύτερη από όλα αυτά τα τραυματικά γεγονότα.
    Γιατί τον φοβάσαι και τον θεωρείς επικίνδυνο; Το παιδί το έριξες, σε κρατάει από κάπου; Έχεις προσπαθήσει να απομακρυνθείς με σταθερότητα χωρίς να αφήνεις περιθώρια επανασύνδεσης και επιμένει; Τι ακριβώς θες να συζητήσουμε;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    6
    Καλως σας βρήκα
    Καταλαβαίνω και τις γνωρίζω τις ευθύνες μου απλά νιώθω ευάλωτη και θέλω τις απόψεις σας γι αυτό και όχι να με κρίνετε!Έχω μεγάλο μερίδιο ευθύνης!Εφόσον έμπλεξα δεύτερη φορά έχω μεγάλη ευθύνη σε αυτό, με παρακαλούσε να μην φορέσει προφυλακτικό γθατι δεν το άντεχε και το δεχόμουν!Αυτό που δεν ανέφερα ακόμη είναι ότι είχε τρεις μακροχρόνιες σχέσεις και όλες αυτές οι κοπέλες έκαναν εκτρωση διότι τις έβαζε αλλά μου έλεγε μαζί σου είναι διαφορετικά και τον πίστευα!Θέλει και επιμένει να είμαστε μαζί πάλι να πάμε σε ψυχολόγο να τα λύσουμε χωρίς το παιδι αλλά εγώ δεν θέλω εφόσον ήρθαν έτσι τα πράγματα!Και θα δω ότι αυτό που λέει είναι υγιές ότι δεν ειμαστε ικανοί να γίνουμε γονείς και το κατάλαβε τώρα που μαλωναμε ενώ μέχρι πριν μια μέρα έψαχνε πράγματα και σπίτι μεγάλο για το μωρό!Μάλλον με ενδιαφέρει να δικαιωθω και αυτό και πολλά άλλα θα τα δουλέψω με τον ψυχολόγο!Θέλω να βγω πιο ώριμη μέσα από αυτό γιατί έχω πληγωθεί πολύ..και αυτός μου λέει ότι δεν τον καταλαβαίνω ότι έχει πληγωθεί αυτός πιο πολύ!Επικυνδινος διότι όπως και την πρώτη φορά που χωρίσαμε με παρακολουθούσε και στο τέλος με εριξε!Αν το κρατήσεις το μωρό θα σε τρέχω!Βασικά είμαι ξεκάθαρη και θέλω να πιστεύω ότι δεν θα με ενοχλήσει ξανά!Μέσα στη σχέση πήγε να χειροδικησει δύο φορές και μου έλεγε δεν βλέπω καλά!Όλα αυτά τα τραύματα που έχω θέλω να τα θεράπευσε γιατί σίγουρα το ότι έμεινα με έναν τέτοιο άνθρωπο ενώ μου έδειχνε δείγματα από την αρχή έχει να κάνει με εμένα Όχι με αυτόν!Μου έλεγε ότι θα αλλαξει και τον πίστευα!Πώς γίνεται να αγαπάω έναν τέτοιον άνθρωπο;Είναι υγιές που μου λέει να το ρίξουμε επειδή είμαστε ανώριμοι και να συνεχισουμε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    θεματοθετρια τον πρωην ξεχασε τον δεν ειναι καταλληλος για εσενα.
    εσυ να συνεχισεις την ψυχοθεραπεια και την επομενη να εφαρμοζεις τις γνωστες μεθοδους αντισυλληψης.
    αυτο που εκανες με την αμελεια σου και εσυ και αυτος ειναι μεγαλο λαθος.
    εχεις σοβαρα θεματα με τον εαυτο σου και μεγαλη δυσκολια να κατανοησεις τα κινητρα των αλλων

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    6
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Θα κάνω δουλειά με τον εαυτό μου έτσι και αλλιως για να καταλάβω!Κάποιος ψυχολογος στο site υπαρχει;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Τζορτζια View Post
    Καλημέρα σας!Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα διότι είμαι νέα στο forum!
    Μόλις χώρισα από μια σχεση 1,5 χρόνο και ήταν επιλογή μου θα σας πω γιατί να με κατευθύνεται γιατί είμαι σε απόγνωση και κάνω και ψυχοθεραπεία!Αυτή η σχέση πολύ έντονη με πάθος, αγάπη αλλά και έντονους καυγάδες και από τις δύο πλευρές!Με ζήλευε πολύ υπήρχε έλεγχος για τα πάντα, τουλάχιστον στην αρχή της σχέσης που είχα μείνει έγκυος και με έστειλε να το ριξω γιατί με έβρισε και δεν την άντεχα αυτήν την ψυχολογική βία!Τον αγαπούσα και καθόμουν όμως!Η συνέχεια ήταν ότι έριξα το παιδί και αποχώρησα και να το ξεπεράσω!Με πλησίασε ξανά για να δώσω μια ευκαιρία με πολύ ωραίο τρόπο, καταλάβαμε και οι δύο τα λάθη μας και μου έκανε πρόταση γάμου και θα παντρευομασταν τον Δεκέμβριο όπου δεν θα γίνει και θα σας πω γιατί!ήθελε και μου έλεγε να κάνουμε παιδιά τώρα και του έλεγα όχι ακόμη αλλά θα κάνουμε, έμεινα πάλι έγκυος λοιπόν που λόγω αυτού ήμουν πιο νευρική και έκλαιγα συχνά και αυτός για το παραμικρό μου έλεγε ότι δεν με κόβει καθότι βλέπω και ακούω φαντασματα(με έβγαζε τρελή πιο ξεκαθαρα)ενώ ήθελε παιδιά λόγω καποιων έντονων καυγαδων μου είπε να πάω να το ριξω και να προσπαθήσουμε να λύσουμε τα προβλήματα μας με ψυχολογο για να είμαστε έτοιμοι για παιδί, του είπα ότι εφόσον μας ήρθε ας πάμε όλοι μαζι σε ψυχολόγο δεν θέλω να το ριξω!Και μου είπε ότι αν κρατήσω το παιδί δεν μπορούμε να συνεχίζουμε μαζί και του είπα ότι αν ρίξω το παιδί δεν θα μπορώ να είμαι μαζί σου και μου λέει επιλογή σου είναι αυτο Όχι δική μου!Μου είπε πήγαινε σε ψυχολόγο και θα σου πει ότι είναι υγιές και ώριμο αυτό που σου λέω να κάνεις!Αποφασίζω να το κρατήσω και πήρε τηλ δικηγόρο και ψυχίατρο γιατί είπε μπορεί να μην το θέλει αλλά θα το πάρει από εμενα επειδή ειμαι τρελή!Τα ρίχνει όλα σε μένα ενώ προσπάθησα να του εξηγήσω ότι η ευθύνη είναι και των δύο και είναι πιο ώριμο να το παλέψουμε νε το παιδί!Δεν ήθελε και με απειλούσε!Όπως καταλαβαίνετε πήρα ένα χάπι και το έριξα γιατί τον θεωρώ επικυνδινο και τον φοβάμαι!Μια μέρα μου λέει με αγαπάει, την άλλη μέρα με βρίζει και με κάνει να νιώθω ενοχές για τα πάντα!Συγνωμη για το κατεβατό!
    η εκτρωση δεν γινεται με χαπι. πρεπει να κανεις επεμβαση..
    κατα τα αλλα, δεχτηκες μια κακοποιητικη συμπεριφορα απο τον πρωην σου, επανειλλημενα, και πρεπει να βρεις τον λογο που την δεχτηκες για να μην επαναλαμβανεται αυτο το μοτιβο στην ζωη σου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    6
    Έγινε γιατί είμαι 5 εβδομάδων χειρουργείο γίνεται από 12 εβδομάδες και πάνω!Ναι θέλω να βρω γιατί δέχομαι τέτοιες συμπεριφορές και θα το βρω ελπιζω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Τζορτζια View Post
    Έγινε γιατί είμαι 5 εβδομάδων χειρουργείο γίνεται από 12 εβδομάδες και πάνω!Ναι θέλω να βρω γιατί δέχομαι τέτοιες συμπεριφορές και θα το βρω ελπιζω
    συνηθως 5 εβδομαδες ειναι επεμβαση κανονικη. δεν λεμε να σου ανοιξουν την κοιλια, αλλα θελει αποξεση μετα , γιατι υπαρχουν υπολοιματα .. η αποξεση ειναι η επεμβαση..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τεσπα. το θεμα δεν ειναι η μεθοδος της εκτρωσης, αλλα οτι το εκανες δευτερη φορα με τον ιδιο ανδρα κι ενω το ηθελες το παιδι.
    γιατι σε επεισε οτι θα σου το απρει; εχεις επισημες διαγνωσεις και νοσηλειες σε ψυχιατρειο;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Τζορτζια View Post
    Καλημέρα σας!Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα διότι είμαι νέα στο forum!
    Μόλις χώρισα από μια σχεση 1,5 χρόνο και ήταν επιλογή μου θα σας πω γιατί να με κατευθύνεται γιατί είμαι σε απόγνωση και κάνω και ψυχοθεραπεία!Αυτή η σχέση πολύ έντονη με πάθος, αγάπη αλλά και έντονους καυγάδες και από τις δύο πλευρές!Με ζήλευε πολύ υπήρχε έλεγχος για τα πάντα, τουλάχιστον στην αρχή της σχέσης που είχα μείνει έγκυος και με έστειλε να το ριξω γιατί με έβρισε και δεν την άντεχα αυτήν την ψυχολογική βία!Τον αγαπούσα και καθόμουν όμως!Η συνέχεια ήταν ότι έριξα το παιδί και αποχώρησα και να το ξεπεράσω!Με πλησίασε ξανά για να δώσω μια ευκαιρία με πολύ ωραίο τρόπο, καταλάβαμε και οι δύο τα λάθη μας και μου έκανε πρόταση γάμου και θα παντρευομασταν τον Δεκέμβριο όπου δεν θα γίνει και θα σας πω γιατί!ήθελε και μου έλεγε να κάνουμε παιδιά τώρα και του έλεγα όχι ακόμη αλλά θα κάνουμε, έμεινα πάλι έγκυος λοιπόν που λόγω αυτού ήμουν πιο νευρική και έκλαιγα συχνά και αυτός για το παραμικρό μου έλεγε ότι δεν με κόβει καθότι βλέπω και ακούω φαντασματα(με έβγαζε τρελή πιο ξεκαθαρα)ενώ ήθελε παιδιά λόγω καποιων έντονων καυγαδων μου είπε να πάω να το ριξω και να προσπαθήσουμε να λύσουμε τα προβλήματα μας με ψυχολογο για να είμαστε έτοιμοι για παιδί, του είπα ότι εφόσον μας ήρθε ας πάμε όλοι μαζι σε ψυχολόγο δεν θέλω να το ριξω!Και μου είπε ότι αν κρατήσω το παιδί δεν μπορούμε να συνεχίζουμε μαζί και του είπα ότι αν ρίξω το παιδί δεν θα μπορώ να είμαι μαζί σου και μου λέει επιλογή σου είναι αυτο Όχι δική μου!Μου είπε πήγαινε σε ψυχολόγο και θα σου πει ότι είναι υγιές και ώριμο αυτό που σου λέω να κάνεις!Αποφασίζω να το κρατήσω και πήρε τηλ δικηγόρο και ψυχίατρο γιατί είπε μπορεί να μην το θέλει αλλά θα το πάρει από εμενα επειδή ειμαι τρελή!Τα ρίχνει όλα σε μένα ενώ προσπάθησα να του εξηγήσω ότι η ευθύνη είναι και των δύο και είναι πιο ώριμο να το παλέψουμε νε το παιδί!Δεν ήθελε και με απειλούσε!Όπως καταλαβαίνετε πήρα ένα χάπι και το έριξα γιατί τον θεωρώ επικυνδινο και τον φοβάμαι!Μια μέρα μου λέει με αγαπάει, την άλλη μέρα με βρίζει και με κάνει να νιώθω ενοχές για τα πάντα!Συγνωμη για το κατεβατό!
    Καλησπερα !

    Τζορτζια απο ολα αυτα τα χειριστικα ,βιαια και άκρος απαραδεκτα που εζησες τι σου εχει μεινει ?
    Που νοιωθεις οτι εκανες λαθος ?

    Δεν εχει καμια σημασια πως ξεριζωνεις απο μεσα σου ενα παιδι ...ειτε ειναι με χαπια που ανετα γίνεται ,απλα εχει χρονικο περιθωριο αυτο ,ειτε με την επεμβαση, ειναι οτι χειροτερο για την ψυχολογια μιας γυναικας και δεν χρειαζεται να ριχνουμε ευθυνες σε ενα ατομο γιατι το εκανε ...

    Δωσε βαση απο εδω και περα τι σε οδηγησε σε ολο αυτο ....
    Νομιζεις οτι εσυ ήσουν λαθος ωστε να επιτρεψεις ολη αυτη την συμπεριφορα ή οτι εσυ ησουν ενταξει απλα σε παραισυρε το συναίσθημα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    6
    Όχι δεν υπάρχει διάγνωση γιατρού!Επειδή έχει γνωριμίες και είναι έτσι η δουλειά του τον φοβάμαι γιατί μπορεί να πληρώσει κάποιον να πει ότι είμαι τρελή!του είχα πει θα το κρατήσω και μου είπε απλά να ξέρεις δεν θα το αναγνωρίσω αλλά δεν θα το αφήσω έτσι θα σε τρέχω σε ψυχιάτρους!Χωρίς λόγο όλο αυτό απλά αντιδρούσε στις ζήλιες του και τις συμπεριφορές του και θεωρώ ότι ήταν λάθος η συμπεριφορά μου και εμένα!Θα ήταν προτιμότερο να φύγω πάρα να τον φωνάζω!έφτασε μέχρι να μου σπάσει το προφίλ με ειδικούς της δίωξης που είναι φίλοι του γιατί νόμιζε ότι κάνω κάτι πίσω από την πλάτη του και δεν βρήκε τίποτα!Αυτή η κίνηση με εξόργισε.!Είναι θυμωμένη με μένα ομως

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Τζορτζια View Post
    Όχι δεν υπάρχει διάγνωση γιατρού!Επειδή έχει γνωριμίες και είναι έτσι η δουλειά του τον φοβάμαι γιατί μπορεί να πληρώσει κάποιον να πει ότι είμαι τρελή!του είχα πει θα το κρατήσω και μου είπε απλά να ξέρεις δεν θα το αναγνωρίσω αλλά δεν θα το αφήσω έτσι θα σε τρέχω σε ψυχιάτρους!Χωρίς λόγο όλο αυτό απλά αντιδρούσε στις ζήλιες του και τις συμπεριφορές του και θεωρώ ότι ήταν λάθος η συμπεριφορά μου και εμένα!Θα ήταν προτιμότερο να φύγω πάρα να τον φωνάζω!έφτασε μέχρι να μου σπάσει το προφίλ με ειδικούς της δίωξης που είναι φίλοι του γιατί νόμιζε ότι κάνω κάτι πίσω από την πλάτη του και δεν βρήκε τίποτα!Αυτή η κίνηση με εξόργισε.!Είναι θυμωμένη με μένα ομως
    ολα αυτα που σου ειπε, ειναι ψεματα και εκβιασμοι.
    γιατι δεν συμβουλευτηκες καποιον;;;
    δεν ειναι στο χερι του να μην το αναγνωρισει. ψεματα σου λεει. του βγαζεις αποφαση για εξεταση dna και το αναγνωριζει θελει-δε θελει. και εμτα, αναλαμβανει κανονικα τις υποχρεωσεις του σαν πατερας του παιδιου, θελει- δεν θελει.

    ουτε μπορει να σε βγαλει τρελλη, οποιος κι αν ειναι, αν δεν εχεις νοσηλειες.
    σε εναν ελαφρως λογικο ανθρωπο να τα πεις αυτα που σου ελεγε, θα γελαει.
    σε εκβιαζε και σε κακοποιουσε, τζορτζια. ΜΕ ΨΕΜΑΤΑ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Τζορτζια View Post
    Όχι δεν υπάρχει διάγνωση γιατρού!Επειδή έχει γνωριμίες και είναι έτσι η δουλειά του τον φοβάμαι γιατί μπορεί να πληρώσει κάποιον να πει ότι είμαι τρελή!του είχα πει θα το κρατήσω και μου είπε απλά να ξέρεις δεν θα το αναγνωρίσω αλλά δεν θα το αφήσω έτσι θα σε τρέχω σε ψυχιάτρους!Χωρίς λόγο όλο αυτό απλά αντιδρούσε στις ζήλιες του και τις συμπεριφορές του και θεωρώ ότι ήταν λάθος η συμπεριφορά μου και εμένα!Θα ήταν προτιμότερο να φύγω πάρα να τον φωνάζω!έφτασε μέχρι να μου σπάσει το προφίλ με ειδικούς της δίωξης που είναι φίλοι του γιατί νόμιζε ότι κάνω κάτι πίσω από την πλάτη του και δεν βρήκε τίποτα!Αυτή η κίνηση με εξόργισε.!Είναι θυμωμένη με μένα ομως
    Κοριτσι μου ο τυπος ειναι ψυχακιας και λαβε τα μετρα σου .Αυτο που σου ειπε για την διωξη δεν ισχυει.Κανενα ατομο που αυτη την στιγμη ειναι σε αυτο το τμημα δεν ρισκαρει την θεση του για κατι τοσο αφελες που μπορει ανετα πλεον ενας οποισδηποτε που ξερει πεντε πραγματα παραπανω να το κανει...
    Ενα δικηγορο να βαλεις εσυ αυτη την στιγμη θα μαθεις ακριβως ποιος σου παραβιαζει τον λογαριασμο ..Ειναι δυνατον να ρισκαρει καποιος ετσι την δουλεια του ?
    Εκει εχει να κανεις με νοημων ανθρωπους πιστεψε με .

    Οπως και να βαλει να πληρωσουν για να σε δειρει και μαλιστα να σε βγαλουν τρελλη .Αυτα ειναι γελοια και πραγματικα απορώ που υπαρχουν τυπακια που λενε τετοιες μακακιες ακομα σε γυναικες ...

    Συμβουλεψου κοριτσι μου καποιον ειδικο δικηγορο ,απευθυνσσου εσυ στην Διωξη για παραβιαση προσωπικων δεδομενων και τραβα του και ασφαλιστα μετρα και θα δεις μετα που θα παει η μαγκια του κυριου ...

    Αν τον φοβασαι πραγματικα, γιατι καταλαβαινω πως μπορει καποια γυναικα να φτασει στο σημειο σου κανε αυτα τα βηματακια ,ξεφορτωσου τον μια και καλη και μετα δουλεψε λιγακι με τον ευατο σου .
    Αν δει οτι πλεον δεν αστειευσαι και οτι θα προβεις εσυ αυτη την φορα σε καθοριστικες κινησεις θα αλλαξει ...Φανταζομαι και στις προηγουμενες σχεσεις τα ιδια εκανε και μολις βλεπει οτι δεν το παιρνει αλλο ,παει αλλου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    6
    Καλησπέρα!Πιστεύω ότι και εγώ έχω ευθύνες εξίσου και οι δικές μου συμπεριφορές δεν ήταν σωστές μέσα στη σχέση απλά ένιωθα πίεση και αντιδρουσα!Σίγουρα ευθύνεται το μέσα μου γι αυτό όχι ο εκάστοτε σύντροφος.. απλά πίστεψα πολλά που έλεγε θα αλλάξει και η απογοήτευση επήλθε!Θέλω να βρω εμενα τωρα με τη βοήθεια του ψυχολόγου και αυτός θέλει να δουλέψουμε μαζί την σχέση μας για να κάνουμε οικογένεια!αλλά με τρώει μάλλον ο εγωισμός γιατί ήθελα να το κρατήσουμε ενώ αυτός έλεγε ότι δεν ειμαστε ικανοί να το κάνουμε!Εύχομαι να βρω τον εσωτερικό μου εαυτό και αυτό κάνω με τις ψυχοθεραπείες που άρχισα!

Similar Threads

  1. Δυσκολη περιοδος
    By manvlhw123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-05-2020, 01:08
  2. Μια δυσκολη σχέση! Βοήθεια
    By Tatiana27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 67
    Last Post: 26-08-2019, 06:24
  3. Δυσκολη μερα...
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 22-04-2018, 21:38
  4. Δύσκολη σχέση μητέρας-κόρης
    By Pepper in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 20-01-2012, 12:33
  5. δύσκολη προσέγγιση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2009, 11:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •