Θέλω να πεθάνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    19

    Θέλω να πεθάνω

    Είμαι σχεδόν 18. Από τα 13 μου είχα προβλήματα με πονοκεφάλους, αανορεξία και αυπνίες. Άρχισα να πηγαίνω σε ψυχίατρο και μου έδωσε zoloft, αλλά χωρίις αποτελέσματα.
    Αφού άλλαξα αρκετούς γιατρούς, ο τελευταίος μου έδωσε dumyrox.Το παίρρνω 1 χρόνο. Δεν με βοήθησε σε τίποτα.
    Η κατάσταση σήμερα είναι ακόμη δυσκολότερη. Δυστυχώς έκανα πέρσυ μια αποτυχημένη σχέση. Αυτό έκανε τα πάντα χειρότερα..Δεν ήταν απλά ότι με πλήγωσε..Εγώ νιώθω εξαρτημένη απ' αυτόν, δεν μπορώ να ξεκόψω.. Έχουν γίνει πολλά πισωγυρίσματα μέχρι σήμερα..Όταν είμαι καλά μαζί του, νιώθω κ γω καλύτερα..Όταν μαλώνουμε κ μ' αφήνει παίρνω την κάτω βόλτα. Ο ψυχικός πόνος είναι αβάσταχτος..Έχω συνέχεια αυτοκαταστροφικές σκέψεις και θέλω να πεθάνω..
    Παίρνω πολλά χάπια, δεν τρώω, ξυπνάω και κοιμάμαι κλαίγοντας.. Οι πονοκέφαλοι είναι καθημερινοί και άλλοτε έχω αυπνίες ή κοιμάμαι πάνω από 20 ώρες τη μέρα..

    Επιπλέον σε μια βδομάδα δίνω πανελλήνιες. Κανείς δεν περιμένει από μένα ότι θα αποτύχω γιατι πάντα ήμουν άριιστη..
    Όμως εγώ είμαι τόσο χάλια που δεν μπορώ να διαβάσω. Κλαίω συνέχεια και έχω πάρα πολύ άγχος.. Μόνο να πεθάνω θέλω..
    αν δεν περάσω θα πεθάνω σίγουρα.

    Ζω ένα μαρτύριο

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θες να πεθανεις και δεν εισαι και 18....
    εμ θα σε κλειδωσουν αγαπητε μου, αναγκαστικα δηλαδη....
    Και μην το παρεις στραβα, ο καθενας που εχει μια σελιδα και ειναι υπευθυνος για αυτη,
    εχει νομικες ευθυνες αναλογα με το τι κανει το καθε μελος του.
    Πριν κανεις εγραφη επρεπε να διαβασεις προσεκτικα τους ορους χρησης.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    19
    ο λόγος που έγραψα σχεδόν 18 ήταν τυπίκός, γιατί τα κλείνω την άλλη βδομάδα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Γιατί στα 18 του να θέλει να πεθάνει κανείς ? Τι έχει γευθεί από τη ζωή που του άφησε τόσο απαίσια γεύση ? Ποιος του είπε πως τα αριστεία στα σχολεία είναι το νόημα της ύπαρξης ? Κι ένας αποτυχημένος έρωτας ποιος είπε πως είναι το τέλος των πάντων ?

    Δεν φταις εσύ swan, για το πως αισθάνεσαι, για το κενό που νοιώθεις, για τις αυπνίες, το άγχος και την μοναξιά...

    Πόσο έντονα μου θυμίζεις τον χαρακτήρα μιας ιστορίας που δημοσίευσα σ\' αυτό το φόρουμ πριν λίγες μέρες !!

    Βγάλε απ\' το μυαλό σου αυτές τις σκέψεις, είσαι πολύ νέα ακόμη για να μπορείς να κρίνεις την αξία της ζωής, πίστεψε με...

    Δες με τους γονείς σου και συμβουλευτείτε μαζί έναν ειδικό σύμβουλο γι\' αυτό το βάσανο που περνάς σε μια τόσο τρυφερη ηλικία...

    Κάνε μου τη χάρη...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εεεε αμα τα κλεινεις την αλλη εβδομαδα προλαβαινουμε τις μυνησεις.....


    το σιγουρο ειναι οτι εχεις φορτωθει πολυ πιεση και δεν βλεπω πως θα μπορουσες να αποφορτιστεις ετσι αμεσα.
    Θα ρωταγα αν μπορουν οι γονεις σου να σε βοηθησουν αλλα φανταζομαι οτι δεν εχεις και την καλυτερη επικοινωνια.

    Αν μενεις αθηνα, σκεφτηκες να βρεις καποιον ειδικο για να ξεκαθαρισεις καποια ζητηματα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Μονο στην Αθηνα μπορει να βρει ειδικο?Οσοι μενουν εκτος?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    στην αθηνα γνωριζω οτι μπορει να παει καποιος σε κεντρα ψυχολογικης στηριξης των δημων με ελαχιστο αντιτιμο, κατι νομιζω βολικο για μια κοπελα 18 χρονων.

    Στην επαρχια δεν γνωριζω τι υποδομες τετιου τυπου υπαρχουν.
    Προφανως πας σε ενα ειδικο και πληρωνεις οσα παιρνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Για μια κοπέλα 18 χρόνων δεν νομίζω πως είναι ένα θέμα που αφορά μόνο αυτήν αποκλειστικά ή που θα πρέπει να αντιμετωπίσει μόνη της Κρίνο...Είναι απαραίτητη η γονική συμπαράσταση κι άρα δεν νομίζω πως πρέπει να τίθεται και οικονομικό ζήτημα..
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Σαββα,
    δεν γνωριζω σε τι επιπεδο ειναι οι σχεσεις της κοπελας με τους γονεις της.
    Σαφεστατα εαν υπαρχει εστω και μικρο δειγμα επικοινωνιας, οι συνεργασια με τους γονεις θα ωφελησει αρκετα και οχι μονο οικονομικα.

    Επειδη υπαρχουν ομως καταστασεις που μιλαμε για χασμα εως ανυπαρξια, εαν ειναι ετσι καλο ειναι να βρει επιστημονικη βοηθεια το συντομοτερο δυνατο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Στην επαρχια υπαρχουν αναλογα κεντρα Κρινο .Το αντιτιμο ειναι επισης πολυ μικρο .Μπορει επισης να χρησιμοποιησει το βιβλιαριο υγειας της αν εχει.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ειπα, δεν ξερω τι συμβαινει στην επαρχια αρα δεν μπορω να εχω γνωμη.
    Ας πει η κοπελα σε τι περιοχη μενει, (αθηνα - θεσσ. - αλλη πολη) να πουμε κατι σχετικο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Κ η επαρχια μερος της Ελλαδας ειναι αρα συμβαινουν τα ιδια πραγματα πανω κατω.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μην το συζηταμε περαιτερω,
    οι υποδομες στην επαρχια σε τετοια ζητηματα δυστυχως ειναι υποβαθμισμενες.
    Ποσο μαλλον για μερικες περιοχες που εχουν ολο και ολο ενα κεντρο υγειας, για τον ειδικο υψχολογικης υποστηριξης τι να πουμε?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Οχι, mariafound, δυστυχως υπάρχουν πολλα σημεια ανα την Ελλαδα, που ΔΕΝ υπάρχουν ΚΨΥ. Μα ουτε 1!!!!!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by krino
    θες να πεθανεις και δεν εισαι και 18....
    εμ θα σε κλειδωσουν αγαπητε μου, αναγκαστικα δηλαδη....
    Και μην το παρεις στραβα, ο καθενας που εχει μια σελιδα και ειναι υπευθυνος για αυτη,
    εχει νομικες ευθυνες αναλογα με το τι κανει το καθε μελος του.
    Πριν κανεις εγραφη επρεπε να διαβασεις προσεκτικα τους ορους χρησης.
    και σκεφτομουν,ποσο καιρο θα κανω να δω μια βλακωδη απαντηση .....

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •