Πάντα φταίω εγώ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68
  1. #16
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by user View Post
    αν όχι στην γιαγιά σου, κάποιος άλλος ενήλικας δεν υπάρχει που να έχετε καλή σχέση, εσύ ή η αδερφή σου; το περιβάλλον που ζεις είναι ακατάλληλο. κανονικά θα έπρεπε να κάνει κάποιος καταγγελεία.
    πρέπει να σώσεις τον εαυτό σου απο αυτή την κατάσταση.
    είναι δικό τους πρόβλημα και όχι δικό σου.
    Δεν υπάρχει κάποιος άλλος που να μπορώ να πω τα πράγματα όπως έχουν, όσο για την καταγγελία δεν θέλω να κάνω είναι γονείς μου δεν μου πάει η καρδιά

  2. #17
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μαράκι αν κρίνω από το 98 είσαι στα 23, σωστά; Μπορεί όπως μας μεγαλώνουν στην Ελλάδα να είμαστε απο πολλές απόψεις σαν μεγάλα μωρά και να μην ωριμάζουμε ποτέ και ενώ σε άλλες χώρες οι άνθρωποι παίρνουν τη ζωή τους στα χέρια τους από τα 18 και νωρίτερα στην Ελλάδα στα 23 κι αν σπουδάζεις να θεωρείσαι κάτι σαν έφηβος, αλλά καμια φορά η ίδια η ζωή σου δίνει το ερέθισμα να ωριμάσεις και να την δεις αλλιώς.

    Δες το λίγο σαν ένα κίνητρο όλο αυτό που περιγράφεις, η ζωή σε ξυπνάει και σου λέει ότι στα 23 είσαι ενήλικας και πρέπει να μάθεις να βασίζεσαι σε εσένα, να έχεις πίστη στον εαυτό σου και να μην εξαρτάς τη διάθεσή σου, την ψυχολογία σου και τη ζωή σου από τους γονείς σου ή την αρρωστημένη ανάγκη αποδοχής των γονιών που έχουμε σε αυτή τη χώρα, με αποτέλεσμα να μπερδεύουμε τα θέλω μας, τις ανάγκες μας, τον χαρακτήρα και την ταυτότητά μας με αυτή των γονιών μας.

    Κατ' αρχήν μην ψάχνεις να βρεις συνεννόηση και δίκιο. Αν ήταν να το βρεις, θα το είχες βρει ως τώρα. Τα λες λίγο γενικόλογα, αλλά αρχικά βάλε κάποια όρια να μην σου ζαλίζουν τον έρωτα χωρίς πολλές εξηγήσεις και φασαρίες. Αν έχω καταλάβει καλά και η αδερφή σου φοιτήτρια είναι. Καλό είναι να αναλάβει την ευθύνη του εαυτού της και να μην έχεις τον ρόλο του υπερασπιστή της. Σε κάποια πράγματα αν συμφωνείτε μεταξύ σας κρατείστε κοινή στάση, αλλά μην πας να κάνεις τον συνήγορο. Σε περίπτωση που πάνε τα πράγματα να ξεφύγουν, καλύτερα να προλαβαίνεις καταστάσεις παρά να οργίζεσαι κατόπιν εορτής. Όταν υψώνονται οι τόνοι, φύγε πριν σηκώσουν χέρι. Αν είναι κάτι επαναλαμβανόμενο, ζήτα βοήθεια από όπου μπορείς να τη βρεις. Συγγενείς, φορείς, αστυνομία.

    Δεύτερον βρες τρόπους για ένα εισόδημα. Η πανδημία τα έχει κάνει όλα μπερδεμένα,αλλά κάτι μπορεί να βρεθεί. Αν όχι σήμερα, από το Μάιο θα ανοιξουν δουλειές. Κοίτα για κάπου μακριά από το σπίτι. Όπου γης και πατρίς, δεν χρειάζεται να μένεις κοντά στους δικούς σου, αρκεί να μπορέσεις να ανεξαρτητοποιηθείς οικονομικά. Προσωρινή λύση είναι κάπου στον τουρισμο για το καλοκαίρι. Δεν θα είναι πολύ εύκολα φέτος και δεν θα έχεις πολλές απολαβές, αλλά κάτι θα βάλεις στην άκρη και η απομάκρυνση από το σπίτι θα σε κάνει να σκεφτείς πιο καθαρά για το τι θα κάνεις στη συνέχεια.

    Τρίτον, θέλω να ελπίζω ότι δεν πέρασες σε κάποια σχολή κι απλά πας επειδή έτυχε. Ελπίζω να είναι κάτι που σε ενδιαφέρει και έχει κάποια αντίκρισμα, π.χ. ακόμα κι αν σαν πτυχίο δεν λέει πολλά, να μπορεί να σε βοηθήσει να κάνεις κάτι αλλο ή να σου μαθαίνει κάτι χρήσιμο από σπόντα. Συνεπώς, όσο μπορείς μην τα φορτώνεις στον κόκκορα. Δεν είναι μόνο να περνάς τα μαθήματα, είναι να μαθαίνεις και κάτι ουσιαστικό. Όσο μπορείς μην τα παρατάς.

    Να μην ξεχνάς ότι οι άσχημες συμπεριφορές εξηγούνται αλλά δεν πρεπει να γίνονται ανεχτές ή να δικαιολογούνται. Μπορεί οι γονείς να θεωρούν ότι έτσι συνετίζουν τα παιδιά ή να έχουν οι ίδιοι ζήσει ασχημες καταστάσεις ή να έχουν τα ψυχολογικά τους ή απλά να μην ξέρουν τι τους γίνεται, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δικαιολογούνται να σηκώνουν χέρι ή να συμπεριφέρονται σαν καθάρματα. Και οι χειρισμοί και οι ταπεινώσεις είναι απαράδεκτες και δεν πρέπει να αλλοιώνουν την πιστη στον εαυτό σου. Αν έρθει κάποιος και σου πει ότι είσαι δεινόσαυρος με ένα κέρατο στη μύτη και φολιδωτή ουρά θα τον πιστέψεις ακόμα κι αν στο λέει κάθε μέρα; Αφού ξέρεις ότι είσαι άνθρωπος με δυο χέρια και δυο πόδια. Έτσι ακόμα κι αν κάποιοι σου λένε κάθε μέρα οτι δεν αξίζεις, δεν θα γυρίσει να σε δει κανένας* ή ξερω κι εγώ τι άλλο, ακόμα κι αν αυτοι οι κάποιοι είναι οι γονείς σου, ποτέ μην πιστέψεις ότι είσαι άχρηστη και ανάξια. Εσύ την αλήθεια σου την ξέρεις!

    *Αυτό το δεν θα γυρίσει να σε δει κανένας τι σημαίνει ακριβώς; Θέλω να πιστεύω ότι δεν αναφέρονται σε άντρα και παντρειές; Helloooo, 2021 ! Μην μασάς στις αηδίες τους!
    Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου που χάλασες για εμένα να σαι καλά. Όσο για την σχολή ευτυχώς κατάφερα μετά από πολύ διάβασμα να είμαι εκεί που αγαπάω, και ναι εννοούν για άντρα λεει η μανα μου οτι στην ηλικια μου ειχε παιδι και επειδη την λεω οτι δεν ειμαστε στα ιδια χρονια εγω θελω να σπουδασω να βρω μια καλη δουλεια πανω στο αντικειμενο μου εκεινη λεει οτι θα μεινω στο ραφι, αλλα δεν μπορω να καταλαβο ο πρωην μου τυφλος ηταν ? με τα λεγωμενα του αρα...

  3. #18
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Πολύ δύσκολη κατάσταση.. Και σίγουρα δεν είσαι μόνη.
    Τώρα με την καραντίνα θεωρώ πως πολλοί άνθρωποι βιώνουν πολύ παρόμοιες καταστάσεις.
    Δεν είσαι σκουπίδι, επειδή το λένε οι γονείς σου.
    Οι γονείς σου είναι αγενείς και δεν ελέγχουν τον θυμό τους.
    Οι γονείς σου δεν μπορούν να αποδεχθούν ό,τι διαφέρει από τη φιλοσοφία τους.
    Εχει τεράστια διαφορά το ένα με το άλλο.
    Εσύ γιατί να μην αξίζεις;
    Επειδή έχεις άποψη;
    Επειδή δεν είσαι ίδια μαζί τους;
    Γιατί η δική τους άποψη να είναι μεγαλύτερης αξίας από τη δική σου;
    Το πρόβλημα δεν είσαι εσύ.
    Υπομονή...
    Μάλλον ναι επειδή δεν είμαι σαν αυτούς για αυτό κάνουν και όλα αυτά λες και οτι και να κανω πρεπει να ειναι σαν εκεινα που εκαναν αυτοι στην δικη μου ηλικια . Ναι οκ μεχρι στιγμης σε οτι αφορα σχεση ειμουν ατυχη αλλα πιστευω δεν αξιζει να λενε οτι δεν αξιζω οτι ετσι οπως ειμαι δεν θα βρω κανεναν γτ μια χαρα με φλετραρουν αρα με τα λεγωμενα τους ειναι τυφλη οσοι μου μιλανε

  4. #19
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Μαράκι βρες τρόπο κορίτσι μου να φύγεις από το πατρικό σου .
    Συνενοησου με την αδελφή σου να κάνετε πολύ υπομονή όσο διαρκεί η καραντίνα και μετά βρείτε κάποια δουλειά και οι δύο σας και πηγαινεται να ζήσετε όπου σπουδάζετε χωρίς καν να τους ρωτήσεις ..

    Πάρε την ζωή σου στα χέρια σου και αξίζεις παρα πολλά αυτό να έχεις πάντα στο μυαλό σου .
    Το σίγουρο είναι ότι από δύο τέτοιους γονεις βγήκαν πολύ καλύτερα παιδιά και σίγουρα θα έχουν καλύτερη τύχη από την δική τους .
    Αυτό να θυμάσαι !Να ξέρεις εσύ και κανένας αλλος αν αξίζεις ή όχι και να μην επιτρέπεις σε οποιοδήποτε ,ακόμα και αυτοί λέγονται γονείς να σε μειώνουν και το κυριότερο να σηκώνουν χέρι επάνω σου ...

    Εξοργίζομαι πολύ με τέτοιους ανθρώπους που θέλουν να λέγονται γονείς ..
    Αλήθεια σαν την σας βλέπουν?
    Μόνο για να τσεπωνουν το 1000αρικο και να αφανίζουν κάθε είδος αξιοπρέπειας ?
    Είναι δυνατόν να μιλάμε για ανθρώπους που σηκώνουν χέρι στα παιδιά τους και ειδικά σε τέτοιες ηλικίες ?

    Κάνε υπομονή κορίτσι μου ,μην τους δίνεις σημασία και όταν δημιουργούνται καταστάσεις καλύτερα να φεύγεις και μόλις τελειώσει όλη αυτή η κατάσταση ,πήγαινε στο σπίτι σου και πάρε την ζωή στα χέρια σου χωρίς να εξαρτάσαι από αυτούς .
    Μόνο έτσι θα γλυτώσεις και το κυριότερο θα ηρεμήσεις και θα βρεις τα πατήματα σου .

    Αλήθεια τι σπουδάζεις θέλεις να μας πεις ?
    Να σαι καλά για τα λόγια σου... Εσύ όπως και οι υπόλοιποι που μου γράψατε με κάνατε να νοιώσω καλύτερα.. Σπουδάζω λογιστική...Απορω πως με αφησαν εκει να κανω αυτο που θελω ..θελω τοσο μα τοσο πολυ να σηκωθω να φυγω και να παω σπιτι μου γτ δεν ειναι μονο αυτα που σας γραφω ειναι και ενα αλλο πραγμα που με νευριασει τους το ειπα και μονο φωναζαν..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Μάλλον ναι επειδή δεν είμαι σαν αυτούς για αυτό κάνουν και όλα αυτά λες και οτι και να κανω πρεπει να ειναι σαν εκεινα που εκαναν αυτοι στην δικη μου ηλικια . Ναι οκ μεχρι στιγμης σε οτι αφορα σχεση ειμουν ατυχη αλλα πιστευω δεν αξιζει να λενε οτι δεν αξιζω οτι ετσι οπως ειμαι δεν θα βρω κανεναν γτ μια χαρα με φλετραρουν αρα με τα λεγωμενα τους ειναι τυφλη οσοι μου μιλανε
    Τους αξίζει να βρεις κάποιον να παντρευτείς, να μην τους καλέσεις στο γάμο, να κάνεις παιδιά και να μην αφήσεις να βλέπουν τα εγγόνια τους!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Δεν υπάρχει κάποιος άλλος που να μπορώ να πω τα πράγματα όπως έχουν, όσο για την καταγγελία δεν θέλω να κάνω είναι γονείς μου δεν μου πάει η καρδιά
    συγνώμη.
    γνωμη μου είναι πως δεν τους χρωστάς να τους προστατεύεις.
    στη σχολή που πας δεν έχει υποψιαστεί κάποιος, να ανοίξεις κουβέντα; ενημερώσου και ζήτησε βοήθεια.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Τους αξίζει να βρεις κάποιον να παντρευτείς, να μην τους καλέσεις στο γάμο, να κάνεις παιδιά και να μην αφήσεις να βλέπουν τα εγγόνια τους!!
    Κανόνικα ναι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο..

  8. #23
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by user View Post
    συγνώμη.
    γνωμη μου είναι πως δεν τους χρωστάς να τους προστατεύεις.
    στη σχολή που πας δεν έχει υποψιαστεί κάποιος, να ανοίξεις κουβέντα; ενημερώσου και ζήτησε βοήθεια.
    Όχι γτ οπότε μιλούσαμε σχετικά για το σπίτι τα παρουσίαζαν ρόδινα γτ φοβόμουν.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Να σαι καλά για τα λόγια σου... Εσύ όπως και οι υπόλοιποι που μου γράψατε με κάνατε να νοιώσω καλύτερα.. Σπουδάζω λογιστική...Απορω πως με αφησαν εκει να κανω αυτο που θελω ..θελω τοσο μα τοσο πολυ να σηκωθω να φυγω και να παω σπιτι μου γτ δεν ειναι μονο αυτα που σας γραφω ειναι και ενα αλλο πραγμα που με νευριασει τους το ειπα και μονο φωναζαν..
    Μόνο και μόνο από αυτό που διάλεξες να σπουδάσεις πάει να πει το λέει η ψυχούλα σου ....

    Πέντε χρόνια άντεξα σε λογιστικό γραφείο .Ξεκίνησα από πρακτική και μετά με κράτησε και μόλις έμαθα τα πάντα έφυγα και πήγα σε δικό μου κομμάτι
    Κάνε υπομονή να τελειωσει αυτή η κατάσταση και μετά κοίτα να κάνεις την πρακτική σου σε λογιστικό γραφείο και όχι σε καμία τράπεζα η εταιρεία .
    Θα μάθεις έτσι πολλά περισσότερα και κυρίως το κομμάτι των φορολογικών δηλώσεων που μπορούν να σου προσφέρουν ένα πολύ καλό έξτρα εισόδημα .
    Μπορείς να το κρατάς αυτό το κομμάτι σε όποιο πόστο μπεις μετά ακόμα και σε μια τράπεζα ή εταιρεία .

    Κυνήγησε το ,τώρα και μια απλή φορολογική δήλωση λογιστή χρειάζεται οπότε όλοι καταφεύγουν εκεί !

    Βρες αν μπορέσεις και κάτι άλλο παράλληλα με την σχολή σου να γίνεις τελείως οικονομικά ανεξάρτητη και μετά δεν θα έχεις ανάγκη κανένα .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #25
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μόνο και μόνο από αυτό που διάλεξες να σπουδάσεις πάει να πει το λέει η ψυχούλα σου ....

    Πέντε χρόνια άντεξα σε λογιστικό γραφείο .Ξεκίνησα από πρακτική και μετά με κράτησε και μόλις έμαθα τα πάντα έφυγα και πήγα σε δικό μου κομμάτι
    Κάνε υπομονή να τελειωσει αυτή η κατάσταση και μετά κοίτα να κάνεις την πρακτική σου σε λογιστικό γραφείο και όχι σε καμία τράπεζα η εταιρεία .
    Θα μάθεις έτσι πολλά περισσότερα και κυρίως το κομμάτι των φορολογικών δηλώσεων που μπορούν να σου προσφέρουν ένα πολύ καλό έξτρα εισόδημα .
    Μπορείς να το κρατάς αυτό το κομμάτι σε όποιο πόστο μπεις μετά ακόμα και σε μια τράπεζα ή εταιρεία .

    Κυνήγησε το ,τώρα και μια απλή φορολογική δήλωση λογιστή χρειάζεται οπότε όλοι καταφεύγουν εκεί !

    Βρες αν μπορέσεις και κάτι άλλο παράλληλα με την σχολή σου να γίνεις τελείως οικονομικά ανεξάρτητη και μετά δεν θα έχεις ανάγκη κανένα .
    Αυτό θέλω να κάνω θέλω να αρχίσω να κοιτάω τον εαυτό μου και κανέναν άλλον μόνο την αδερφή θέλω δίπλα μου..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Κανόνικα ναι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο..
    Σε καταλαβαίνω, είναι τραβηγμένο αυτό που έγραψα το ξέρω!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Αυτό θέλω να κάνω θέλω να αρχίσω να κοιτάω τον εαυτό μου και κανέναν άλλον μόνο την αδερφή θέλω δίπλα μου..
    Καλημερα!

    Καντω κοριτσακι μου καλό !
    Τα παντα εχεις ,νιατα ,δυναμη και ενα πολυ καλο οπλο στα χερια σου !
    Την μόρφωση σου !
    Σην αρχη μπορει να χρειαστείς να κανεις και αλλες δουλιτσες για να μπορεις να ζεις ανεξαρτητα απο τους δικους σου .
    Και τι εγινε ?

    Μονο η ηθικη ικανοποιηση που θα λαμβανεις απο ολο αυτο που καταφερες θα φτανει και θα περισευει να εισαι καλα και ψυχολογικα πλεον !

    Δειξε στους αλλους τι εισαι και την πραγματικη σου αξια και μην τους αφηνεις να την οριζουν αυτοι μονο μεσα απο τα λογια τους και οχι απο την στηριξη που θα επρεπε να σου παρεχουν .
    Δειξτους πως σε ολο αυτο εκεινοι ειναι οι λαθος και οχι εσυ κοριτσι μου .

    Θα ερθει η στιγμη που θα συνειδητοποιησουν πως τα παιδια τα κανουμε για να τα μεγαλωνουμε σωστα και να τα αφηνουμε να διαλεγουν τον δρομο τους μονα τους ...
    Εμεις θα ειμαστε εκει μονο να τα στηριζουμε και οχι να τα χειραγωγουμε εφ ορου ζωης ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #28
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Καντω κοριτσακι μου καλό !
    Τα παντα εχεις ,νιατα ,δυναμη και ενα πολυ καλο οπλο στα χερια σου !
    Την μόρφωση σου !
    Σην αρχη μπορει να χρειαστείς να κανεις και αλλες δουλιτσες για να μπορεις να ζεις ανεξαρτητα απο τους δικους σου .
    Και τι εγινε ?

    Μονο η ηθικη ικανοποιηση που θα λαμβανεις απο ολο αυτο που καταφερες θα φτανει και θα περισευει να εισαι καλα και ψυχολογικα πλεον !

    Δειξε στους αλλους τι εισαι και την πραγματικη σου αξια και μην τους αφηνεις να την οριζουν αυτοι μονο μεσα απο τα λογια τους και οχι απο την στηριξη που θα επρεπε να σου παρεχουν .
    Δειξτους πως σε ολο αυτο εκεινοι ειναι οι λαθος και οχι εσυ κοριτσι μου .

    Θα ερθει η στιγμη που θα συνειδητοποιησουν πως τα παιδια τα κανουμε για να τα μεγαλωνουμε σωστα και να τα αφηνουμε να διαλεγουν τον δρομο τους μονα τους ...
    Εμεις θα ειμαστε εκει μονο να τα στηριζουμε και οχι να τα χειραγωγουμε εφ ορου ζωης ...
    Πείτε τα γτ εμένα με κάνουν κουμάντο συνέχεια εκείνοι. Φοβάμαι να κάνω και να πω το οτιδήποτε γτ μην και δεν τους αρέσει ή γίνει φασαρία μόνο να με προσβάλλουν ξέρουν και να λένε ψέματα ότι δεν τους σέβομαι (που αν δεν σεβόμουν θα τα έκανα εδώ μέσα ριμαδιο) στην ουσία άλλοι κάνουν αλλά πράγματα που σεβασμό μια δεν δείχνουν.
    Θα ήθελα πάντως να σας πω ότι δεν περίμενα να υπάρχει κόσμο που να ασχοληθεί μαζί μου σας ευχαριστώ για το χρόνο σας..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Πείτε τα γτ εμένα με κάνουν κουμάντο συνέχεια εκείνοι. Φοβάμαι να κάνω και να πω το οτιδήποτε γτ μην και δεν τους αρέσει ή γίνει φασαρία μόνο να με προσβάλλουν ξέρουν και να λένε ψέματα ότι δεν τους σέβομαι (που αν δεν σεβόμουν θα τα έκανα εδώ μέσα ριμαδιο) στην ουσία άλλοι κάνουν αλλά πράγματα που σεβασμό μια δεν δείχνουν.
    Θα ήθελα πάντως να σας πω ότι δεν περίμενα να υπάρχει κόσμο που να ασχοληθεί μαζί μου σας ευχαριστώ για το χρόνο σας..
    Καλή καρδιά, κατανόηση, συμπαράσταση. Πες το διαδικτυακή οικογένεια, εξάλλου όλοι εδώ μέσα έχουμε κάτι να μας βασανίζει άλλους περισσότερα και σοβαρά και άλλους λιγότερα!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Πείτε τα γτ εμένα με κάνουν κουμάντο συνέχεια εκείνοι. Φοβάμαι να κάνω και να πω το οτιδήποτε γτ μην και δεν τους αρέσει ή γίνει φασαρία μόνο να με προσβάλλουν ξέρουν και να λένε ψέματα ότι δεν τους σέβομαι (που αν δεν σεβόμουν θα τα έκανα εδώ μέσα ριμαδιο) στην ουσία άλλοι κάνουν αλλά πράγματα που σεβασμό μια δεν δείχνουν.
    Θα ήθελα πάντως να σας πω ότι δεν περίμενα να υπάρχει κόσμο που να ασχοληθεί μαζί μου σας ευχαριστώ για το χρόνο σας..
    Καλημέρα !
    Μαράκι την αξια του ευατου σου πρέπει εσύ να την καταλάβεις πρώτα και μετά να την δείξεις και σε όλους τους άλλους ,ακόμα και αν αυτοί είναι οι γονείς σου .

    Γιατί έχεις αυτή την εντύπωση?
    Οι γονείς σου μάλλον κατάφεραν να σου περάσουν ότι χειρότερο..Ότι δεν αξίζει να ασχολείται κάποιος μαζί σου .

    Ειναι πολύ λάθος όλο αυτό και σίγουρα καταλαβαίνεις ότι δεν ισχυει κάτι τέτοιο.
    Ύψωσε ανάστημα , πάρε την ζωή σου στα δικά σου χέρια πλέον και μην αφήνεις κανένα και τίποτα να σου την ορίζει και να σε κατευθύνει.

    Δεν θέλει κόπο καλό μου .Τρόπο και πείσμα θέλει .
    Κοίτα σε παρακαλώ πολύ να το βρεις σύντομα και θα δεις όλα θα αλλάξουν.

    Αν θες έρχομαι και τους τα λέω ...Πολύ θα ήθελα να τους είχα απέναντι μου και να τους έκανα τις ερωτήσεις που ξέρω εγώ καθαρά σαν γονιός πλέον και είμαι σίγουρη ότι θα καταπιναν την γλώσσα τους ...
    Αλλά αξίζει λες ?
    εγώ λέω όχι ..Καλύτερα την απάντηση να την δώσεις εσύ μόνη σου μέσα από τις πράξεις σου .
    Αυτό θα κάνεις πάντα στην ζωή σου .Δείξε σε όσους σε υποτιμούν ποια είσαι και τότε θα παίρνουν αυτό που τους αξίζει .

    Να θυμάσαι καλά ένα πράγμα .
    Τα νιάτα σου ,η αποφασιστικότητα και το πείσμα μπορούν να γίνουν τα μεγαλύτερα όπλα στα χέρια σου .
    Αξιοποίησε τα όσο πιο νωρίς γίνεται και θα με θυμηθείς .
    Δεν τους έχεις ανάγκη ,αυτοί αργότερα θα καταλάβουν κάποια πράγματα αλλά ελπίζω να μην είναι αργά για τις σχέσεις σας ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μήπως φταίω εγω(;)
    By Del-To-21042020a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 23-11-2015, 00:07
  2. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  3. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 19:33
  4. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2011, 17:33
  5. Φταίω
    By Kourmentalas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-10-2010, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •