Πάντα φταίω εγώ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 68 of 68
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Όχι δεν έχει κάνει τπτ απλά οπότε ζητάω την βοήθεια της πάντα κάνει πίσω και είναι μόνο λόγια. Σήμερα πχ άρχισαν να με φωνάζουν όλοι στο σπίτι χωρίς λόγο και αιτία και εγώ απλά κάθομαι και κλαίω ενώ αύριο δίνω μάθημα και θα έπρεπε να είμαι χαλαρή αλλα πουτέτοιο δώρο
    Κοριτσάκι μου η μόνη λύση είναι να φύγεις από εκεί μέσα ή να μη τους δίνεις σημασία μέχρι τότε .

    Συγκεντρώσου σε παρακαλώ πολύ στο μάθημα σου και μάθε στην ζωή σου κανένας και τίποτα να μην σε αποσυντονιζει τις σημαντικές μέρες για εσένα .
    Μάθε να υψώνεις τοίχους ,αμυντικούς πάντα .
    Κλείσε τον διακόπτη σε οτιδήποτε και συγκεντρώσου μόνο στο μάθημα σου .

    Σταμάτα να κλαίς και κοίτα να ηρεμήσεις, να κάνεις μια καλή επανάληψη και να πας αύριο να σκίσεις στην κυριολεξία .
    Καλή επιτυχία και θα περιμένω νέα σου ,όλα καλά να πάνε και να θυμάσαι ότι σημασία έχει μόνο να πετύχεις το μάθημα αυτή την στιγμή ,τίποτε άλλο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Αυτό ακριβώς όλοι σπίτι θεωρούν το πατρικό τους αλλά εγώ μάλλον πρέπει να πληρωνο για να λέω ότι είναι και δικό μου σπίτι. Όσο για το αν μίλησα τα είπα στην κολλητή και αν μπορεί να με βοηθήσει αλλά είπε ότι δεν περνάει θέση Και ευθύνη
    αν θυμαμαι καλα, ειπες οτι εχεις 2 αδερφια. σε αυτα τα αδερφια, φερονται διαφορετικα; εκεινα δεν εχουν προβληματα με τους γονεις; κι αν ειναι ετσι, γιατι θεωρεις οτι συμβαινει αυτο;

  3. #63
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κοριτσάκι μου η μόνη λύση είναι να φύγεις από εκεί μέσα ή να μη τους δίνεις σημασία μέχρι τότε .

    Συγκεντρώσου σε παρακαλώ πολύ στο μάθημα σου και μάθε στην ζωή σου κανένας και τίποτα να μην σε αποσυντονιζει τις σημαντικές μέρες για εσένα .
    Μάθε να υψώνεις τοίχους ,αμυντικούς πάντα .
    Κλείσε τον διακόπτη σε οτιδήποτε και συγκεντρώσου μόνο στο μάθημα σου .

    Σταμάτα να κλαίς και κοίτα να ηρεμήσεις, να κάνεις μια καλή επανάληψη και να πας αύριο να σκίσεις στην κυριολεξία .
    Καλή επιτυχία και θα περιμένω νέα σου ,όλα καλά να πάνε και να θυμάσαι ότι σημασία έχει μόνο να πετύχεις το μάθημα αυτή την στιγμή ,τίποτε άλλο .
    Κάτι Έχω καταλάβει ότι κανένας δεν πρόκειται να σε βοηθήσει. Μέχρι στιγμής και το διάβασμα άλλα και η δουλειά πάνε μια χαρά.

  4. #64
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν θυμαμαι καλα, ειπες οτι εχεις 2 αδερφια. σε αυτα τα αδερφια, φερονται διαφορετικα; εκεινα δεν εχουν προβληματα με τους γονεις; κι αν ειναι ετσι, γιατι θεωρεις οτι συμβαινει αυτο;
    Στην αδερφή μου ακριβώς το ίδιο απλώς εκείνη είναι ποιο διπλωαματισα και δεν τους αφήνει να την κάνουν ότι εκείνη θέλουν όσο για τον αδερφό μου τον λατρεύουν γτ είναι το έξυπνο που κάνει τα πάντα στην ζωή του τέλεια οπότε τι να πω και εγώ. Το τίποτα όπως λένε ή αλλιώς το καμένο χαρτί .

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,499
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Στην αδερφή μου ακριβώς το ίδιο απλώς εκείνη είναι ποιο διπλωαματισα και δεν τους αφήνει να την κάνουν ότι εκείνη θέλουν όσο για τον αδερφό μου τον λατρεύουν γτ είναι το έξυπνο που κάνει τα πάντα στην ζωή του τέλεια οπότε τι να πω και εγώ. Το τίποτα όπως λένε ή αλλιώς το καμένο χαρτί .
    γιατι δεν στηριζετε η μια την αλλη με την αδερφη σου;;
    μιλας σαν να εισαι μονη σε αυτην την οικογενεια και η μονη που δεχεται ασχημες συμπεριφορες, ενω τελικα ειστε δυο!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Quote Originally Posted by Μαρία1998 View Post
    Κάτι Έχω καταλάβει ότι κανένας δεν πρόκειται να σε βοηθήσει. Μέχρι στιγμής και το διάβασμα άλλα και η δουλειά πάνε μια χαρά.
    Καλημερα!

    Μπραβο κοριτσι μου, αυτο κρατα και να ξερεις οτι μεσα απο αυτα τα δυο ειναι η καλυτερη αποδειξη ΣΕ ΟΛΟΥΣ οτι δεν εισαι αυτο που πιστευεις ή σου περασαν τοσα χρονια ολοι αυτοι ....
    Οι πραξεις δειχνουν τι αξιζει καθε ανθρωπος και οχι τα λογια ενας τριτοδευτερου ακομα και αν αυτοι λεγονται ¨γονεις ¨..

    Μπορεις να βαλεις παρωπίδες και να επικεντρωθεις μονο σε αυτα τα δυο ?
    Κλεισε τις ¨περιφερειακες σου κεραιες ¨και σταματα να κρατας μεσα σου οσα λογια ερχονται απο ατομα που θελουν να σε κανουν να νιωσεις χαλια για τους δικους τους καθαρα αρρωστημενους λογους .

    Να ξερεις κοριτσι μου οτι ανθρωπος που επιμενει να μειωνει και κα να κρινει συνεχεια αλλους ανθρωπους ,να συνεχιζει παρ ολο που βλεπει οτι ο αλλος επηρεαζεται ψυχολογικα ,εχει περισσοτερα θεματακια δικα του να λυση και επειδη ακριβώς εγκλωβίζεται μεσα σε αυτα και δεν βρισκει δικες του λυσεις ξεσπαει σε αλλους ..

    Νομιζεις λοιπον οτι πρεπει να ασχολείσαι με τετοια ατομα ,να δινεις αξια στα λογια τους ?
    Τι σημασια εχει αν λεγονται ¨γονεις ¨ή οτιδηποτε αλλο ..

    Προχώρα και απόδειξε τους ποιος έχει το θέμα !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #67
    Erin
    Guest
    Γεια σου και από εμένα.
    Καταλαβαίνω ότι είσαι πιεσμένη, αλλά καλό θα είναι να ξεχάσεις οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτοκτονία. Δεν είναι λύση.
    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι ότι φοβάσαι να μιλήσεις.
    Θα σου πρότεινα να πας στην αστυνομία να τους πεις τι γίνεται και εξήγησε τους ότι φοβάσαι ότι θα σου κάνουν κακό.
    Μην διστάζεις να υπερασπιστείς τον εαυτό σου. Είναι δικαίωμα σου.

  8. #68
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα!

    Μπραβο κοριτσι μου, αυτο κρατα και να ξερεις οτι μεσα απο αυτα τα δυο ειναι η καλυτερη αποδειξη ΣΕ ΟΛΟΥΣ οτι δεν εισαι αυτο που πιστευεις ή σου περασαν τοσα χρονια ολοι αυτοι ....
    Οι πραξεις δειχνουν τι αξιζει καθε ανθρωπος και οχι τα λογια ενας τριτοδευτερου ακομα και αν αυτοι λεγονται ¨γονεις ¨..

    Μπορεις να βαλεις παρωπίδες και να επικεντρωθεις μονο σε αυτα τα δυο ?
    Κλεισε τις ¨περιφερειακες σου κεραιες ¨και σταματα να κρατας μεσα σου οσα λογια ερχονται απο ατομα που θελουν να σε κανουν να νιωσεις χαλια για τους δικους τους καθαρα αρρωστημενους λογους .

    Να ξερεις κοριτσι μου οτι ανθρωπος που επιμενει να μειωνει και κα να κρινει συνεχεια αλλους ανθρωπους ,να συνεχιζει παρ ολο που βλεπει οτι ο αλλος επηρεαζεται ψυχολογικα ,εχει περισσοτερα θεματακια δικα του να λυση και επειδη ακριβώς εγκλωβίζεται μεσα σε αυτα και δεν βρισκει δικες του λυσεις ξεσπαει σε αλλους ..

    Νομιζεις λοιπον οτι πρεπει να ασχολείσαι με τετοια ατομα ,να δινεις αξια στα λογια τους ?
    Τι σημασια εχει αν λεγονται ¨γονεις ¨ή οτιδηποτε αλλο ..

    Προχώρα και απόδειξε τους ποιος έχει το θέμα !
    Σε Ευχαριστώ Πολύ...Αυτό ακριβώς θα κάνω!!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Μήπως φταίω εγω(;)
    By Del-To-21042020a in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 23-11-2015, 00:07
  2. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  3. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-04-2011, 19:33
  4. ΦΤΑΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ......ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΙΜΗΜΑ????????
    By theo68 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-04-2011, 17:33
  5. Φταίω
    By Kourmentalas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-10-2010, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •