Απορίες για dumyrox
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Απορίες για dumyrox

    Γεια σας! Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το dumyrox.Διαβαζω πως είναι το πιο ενδεδειγμένο σε περιπτώσεις ιδψ. Είμαι σε πολύ κακή κατάσταση εδώ και πολύ καιρό και θεωρώ πως πρέπει να δοκιμάσω φαρμακευτική αντιμετώπιση(ποτέ μέχρι τώρα δεν το έκανα). Τα χάπια αυτά πρέπει να στα γράψει γιατρός ή τα ζητάς χωρίς συνταγή από φαρμακείο? Επίσης, με ποια δόση μπορεί να ξεκινήσει κάποιος; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Έχω αγχωδη διαταραχή με στοιχεία ocd. Δεν λέω ότι η αγωγή δεν βοηθάει (δεν είχα πάρει dumyrox αλλά cipralex) αλλά θα σου πρότεινα και την ψυχοθεραπεία... ίσως σε συνδυασμό με αγωγή εφόσον είναι όπως λες ανάγκη.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Έχω αγχωδη διαταραχή με στοιχεία ocd. Δεν λέω ότι η αγωγή δεν βοηθάει (δεν είχα πάρει dumyrox αλλά cipralex) αλλά θα σου πρότεινα και την ψυχοθεραπεία... ίσως σε συνδυασμό με αγωγή εφόσον είναι όπως λες ανάγκη.
    ζω γύρω στα 15 χρόνια μ αυτό το πρόβλημα, είναι αργά για ψυχοθεραπεία δυστυχώς... Αυτό που θέλω είναι να δοκιμάσω μια φαρμακευτική αγωγή που θα με κάνει να νιώσω καλύτερα

  4. #4
    Κανείς ρε παιδιά;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by philosopher View Post
    Κανείς ρε παιδιά;
    Τα έχω ξεκινήσει εδώ και δύο μέρες με 50mg αρχική δόση και σε 3 μέρες θα πάω στα 100mg όπου μείνω και έχει για λίγο και λογικά θα ανεβάσω δόση.το dumyrox μπορείς να το φτάσεις και πάνω από 300mg.απο προσωπική μου εμπειρία και γνώμες άλλων πασχόντων θεωρείτε από τα καλύτερα φάρμακα για ιψδ!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29
    ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΦΑΣΗ...ΗΜΟΥΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΗ ΦΛΕΒΑΡΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΑ DUMYROX...ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ...ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ...ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ 50ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 200ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 100ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ....ΟΜΩΣ ΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ Σ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑΤΡΟΣ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by panagiotiss View Post
    ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΦΑΣΗ...ΗΜΟΥΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΗ ΦΛΕΒΑΡΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΑ DUMYROX...ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ...ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ...ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ 50ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 200ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 100ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ....ΟΜΩΣ ΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ Σ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑΤΡΟΣ...
    Παναγιώτη είχες παρενέργειες στα 200mg;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΦΙΛΕ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by panagiotiss View Post
    ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΦΙΛΕ...
    ευχαριστώ πολύ.να σε ρωτήσω κάτι ακόμα ήθελα,τα 200mg τα έπαιρνες εφάπαξ κάθε βράδυ,η τα εσπαγες σε δόσεις;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ....100 ΜΓ ΜΕΣΗΜΕΡΙ 100 ΒΡΑΔΥ

  11. #11
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Όσον αφορά τα χάπια, μπορώ να τα αγοράσω και χωρίς συνταγογράφηση;

  12. #12
    Quote Originally Posted by panagiotiss View Post
    ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΙ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΦΑΣΗ...ΗΜΟΥΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΕΛΗ ΦΛΕΒΑΡΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΑ DUMYROX...ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΗΜΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ...ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ...ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ 50ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ 200ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΕΠΕΙΤΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 100ΜΓ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΩ....ΟΜΩΣ ΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ Σ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑΤΡΟΣ...
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Όσον αφορά τα χάπια, μπορώ να τα αγοράσω και χωρίς συνταγογράφηση;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    29

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ

    ΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ ΚΛΠ...ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΝΟΜΙΖΩ...ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το dumyrox ειναι ενα ssri, οπως το λαντοζ , σεροπραμ, σεροξατ , ζολοφτ, κλπ. το δινουν για πολλες διαταραχες , κτθλψη , και αλλα .....
    στην κτθλψη ( 100mg επαιρνα ) δεν εκανε τιποτα απολυτως , στην ιδψ , δεν ξερω αν κανει κατι.......αν η απορια σου ειναι αν το δινουν χωρις συνταγη, ναι δεν θελει συνταγη, κακως βεβαια .....
    παρενεργεια ειχε την σαφη πτωση της λιμπιντο........

  15. #15
    Είμαι στις πεντεμιση εβδομάδες τώρα με 200 mg ημερήσια αλλά δεν βλέπω κάποια αλλαγή. Ίσως μια μικρή βελτίωση αλλά δεν ξέρω αν οφείλεται στο χάπι. Διάβασα ότι μπορεί να δουλέψει σε κάποιους και μετά από οχτώ εβδομάδες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. DUMYROX
    By REDC in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-07-2020, 01:33
  2. Dumyrox
    By Nefeli28 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 9
    Last Post: 23-08-2019, 10:11
  3. Dumyrox
    By Kerk in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 15-06-2019, 16:53
  4. Dumyrox!!
    By Nantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-09-2011, 22:33
  5. Dumyrox
    By Konstantinoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 19-04-2011, 12:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •