Έχει περάσει κάποιος Covid? - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 130
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    μιας και που λετε πως δεν σας φτανει ο αερας, απο σωματικο βαρος πως πατε;
    εχει καποια σχεση;

  2. #77
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    μιας και που λετε πως δεν σας φτανει ο αερας, απο σωματικο βαρος πως πατε;
    εχει καποια σχεση;
    Εγώ είμαι αρκετά αδύνατη και τώρα με τον ιό εχω χάσει τελείως την όρεξη μου και αυτό είναι άλλος ένας λόγος που νιώθω αδυναμία..

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Ακριβώς αυτό με την αμμωνία στη μύτη μου είχα και εγώ μια μέρα πριν χάσω τελείως γεύση και οσφρηση. Είναι φοβερό.. Πώς γίνεται να μυριζουμε κάτι τέτοιο ενώ δεν υπάρχει.
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Πολύ ανακουφιστικό αυτό που μου λες.. εγώ είμαι στην 5η μέρα με δεκατα.. για να δούμε.. Επίσης σήμερα εμφανίστηκε καινούριο σύμπτωμα.. Την περισσότερη ώρα έχω την αίσθηση αμμωνίας στη μύτη μου.. Έχω και εγώ άγχος μήπως μπερδεύω την δυσπνοια από το αγχος μου η είναι από αυτό.. Συγνώμη που σας κουράζω αλλά είναι πραγματικά παρηγοριά για μένα να μιλάω με κάποιον που το έχει περάσει

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Ναι ναι και κατά την κατάποση! Και έχεις δίκιο.. αυτό είναι το αίσθημα που εχω.. ότι δεν με χορταίνει ο αέρας που παίρνω. Τι να πω.. μακάρι να πάνε όλα καλά.. θα ξαναγράψω την επόμενη φορά που θα φρικάρω.. Με ηρεμεις πολύ!
    Ακριβώς όλα τα συμπτώματα που περιγράφεις και εγώ τα είχα. Αυτό με την ανάσα που δεν είναι χορτατη θεωρώ ότι μόνη μου τα έκανα χειρότερα από το άγχος μου!
    Αν μπορείς και εσύ άστο κάνε κάτι απασχόλησε τον εαυτό σου. Και θα περάσει... Και μην βλέπεις ειδήσεις και τηλεόραση!!

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Εγώ είμαι αρκετά αδύνατη και τώρα με τον ιό εχω χάσει τελείως την όρεξη μου και αυτό είναι άλλος ένας λόγος που νιώθω αδυναμία..
    Αρχικά είχα χάσει και εγώ την όρεξη μου. Αν έχεις βιταμίνη c ή κάτι άλλο σε βιταμίνες να παίρνεις, όσο γίνεται Φάε κάτι όμως γιατί έτσι θα βοηθήσεις το σώμα σου και θα πάρεις τα πάνω σου.

  6. #81
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Αρχικά είχα χάσει και εγώ την όρεξη μου. Αν έχεις βιταμίνη c ή κάτι άλλο σε βιταμίνες να παίρνεις, όσο γίνεται Φάε κάτι όμως γιατί έτσι θα βοηθήσεις το σώμα σου και θα πάρεις τα πάνω σου.
    Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Πόσο σου κράτησαν τα συμπτώματα; Είμαι 7η μέρα σήμερα και δεν έχω πλέον δέκατα! Τουλάχιστον προς το παρόν.. Νιώθω όμως τρομερή αδυναμία.. Έχω στο μυαλό μου κ αυτό που λένε για την 7η με 10η μέρα και δεν μπορώ να ηρεμήσω!

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    εκανα τη πρωτη δοση του εμβολιου..........

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Σ ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Πόσο σου κράτησαν τα συμπτώματα; Είμαι 7η μέρα σήμερα και δεν έχω πλέον δέκατα! Τουλάχιστον προς το παρόν.. Νιώθω όμως τρομερή αδυναμία.. Έχω στο μυαλό μου κ αυτό που λένε για την 7η με 10η μέρα και δεν μπορώ να ηρεμήσω!
    Τι λένε για τη δέκατη μέρα;;; αισθάνεσαι αδυναμία γιατί δεν τρως καλά ίσως. Παρειγγειλε καμία κοτοσουπα! Δε χρειάζεται να Μαγειρεψεις αν δεν έχεις διάθεση αλλά Παρειγγειλε κάτι δυναμωτικο!
    Εμένα τα δέκατα τρεις μέρες κράτησαν. Όμως την 6η μέρα έχασα τελειως γεύση και οσφρηση για 10+μερες.

  9. #84
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Τι λένε για τη δέκατη μέρα;;; αισθάνεσαι αδυναμία γιατί δεν τρως καλά ίσως. Παρειγγειλε καμία κοτοσουπα! Δε χρειάζεται να Μαγειρεψεις αν δεν έχεις διάθεση αλλά Παρειγγειλε κάτι δυναμωτικο!
    Εμένα τα δέκατα τρεις μέρες κράτησαν. Όμως την 6η μέρα έχασα τελειως γεύση και οσφρηση για 10+μερες.
    Χαχα μόλις έφαγα κοτοσουπα! Λέγανε και τα κορίτσια πιο πάνω αλλά και οι γιατροί ότι συνήθως η επιδείνωση γίνεται από 7η μέχρι 10η μέρα (αν είναι να γίνει όχι σίγουρα). Κ γ αυτό καπως έχω αγχωθεί.. Τι να πω

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Χαχα μόλις έφαγα κοτοσουπα! Λέγανε και τα κορίτσια πιο πάνω αλλά και οι γιατροί ότι συνήθως η επιδείνωση γίνεται από 7η μέχρι 10η μέρα (αν είναι να γίνει όχι σίγουρα). Κ γ αυτό καπως έχω αγχωθεί.. Τι να πω
    Χαχα! Μα πώς το πέτυχα!
    [emoji16] Ε Ίσως χάνεις γεύση οσφρηση τώρα... να ανέβει πυρετός πάλι ή ξαφνικά να αρχίσεις να βηχεις δε νομίζω όχι. Αλλά και εγώ το είχα στο νου μου αυτό μήπως ξαφνικά ανεβάσω πυρετό κλπ . Από τη στιγμή που είχα μιά μέρα ολόκληρη χωρίς δέκατα και χωρίς βάρος στο στήθος έτσι ήταν και οι υπόλοιπες μέρες χωρίς αυτά τα συμπτώματα. Είχε τελειώσει αυτό το κομμάτι... Άρχισε πιο μετά το άλλο [emoji54][emoji15]

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    135
    Απο αυτα που εχω ακούσει ειναι οτι η κόπωση παραμενει και μετα τον πυρετό, για ενα διαστημα. Δεν ειναι κατι το ιδιαίτερα περιεργο.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    https://www.irishexaminer.com/news/arid-40260521.html
    Απεδείχθη λένε ότι η λήψη συμπληρώματος βιταμίνης d μειώνει τα συμπτώματα ή την ένταση των συμπτωμάτων covid

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Εγώ είμαι αρκετά αδύνατη και τώρα με τον ιό εχω χάσει τελείως την όρεξη μου και αυτό είναι άλλος ένας λόγος που νιώθω αδυναμία..
    περαστικα σου και σιδερενια!
    σκεφτομαι μηπως πρεπει να προσπαθησεις να πινεις χυμους με ζαχαρη κτλ, κυριως για να μην ζαλιστεις ας πουμε και χτυπησεις πουθενα

  14. #89
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    https://www.irishexaminer.com/news/arid-40260521.html
    Απεδείχθη λένε ότι η λήψη συμπληρώματος βιταμίνης d μειώνει τα συμπτώματα ή την ένταση των συμπτωμάτων covid
    Ναι! Παίρνω ήδη! Μόνο βιταμίνη d και ψευδάργυρο μου έδωσε ο γιατρός..

  15. #90
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    περαστικα σου και σιδερενια!
    σκεφτομαι μηπως πρεπει να προσπαθησεις να πινεις χυμους με ζαχαρη κτλ, κυριως για να μην ζαλιστεις ας πουμε και χτυπησεις πουθενα
    Το παλεύω ακόμα και με το ζόρι! Δεν είμαι μόνη μου στο σπίτι ευτυχώς.. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παιδιά αν ξέρει κάποιος ή αν έχει περασει το ίδιο ας μου πει..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-12-2020, 03:33
  2. Εχει περασει κανεις απο ΚΕΠΑ?
    By Giorgos1_ in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2016, 00:42
  3. Έχει περάσει κανείς σύνδρομο κροταφογναθικης διαρθρωσης ή ξέρει από αυτό ?
    By Stavrosbmw in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-2016, 01:14
  4. Οποιος εχει περασει το ιδια η παρομοια εμπειρια,σας παρακαλω ας βοηθησει!!!!
    By jule in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 29-03-2016, 04:23
  5. μπορει κάποιος χαμηλής νοημοσύνης να περάσει στο πανεμιστήμιο ή στο τει;
    By Calin in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 52
    Last Post: 24-01-2010, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •