Έχει περάσει κάποιος Covid? - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 130
  1. #91
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Χαχα! Μα πώς το πέτυχα!
    [emoji16] Ε Ίσως χάνεις γεύση οσφρηση τώρα... να ανέβει πυρετός πάλι ή ξαφνικά να αρχίσεις να βηχεις δε νομίζω όχι. Αλλά και εγώ το είχα στο νου μου αυτό μήπως ξαφνικά ανεβάσω πυρετό κλπ . Από τη στιγμή που είχα μιά μέρα ολόκληρη χωρίς δέκατα και χωρίς βάρος στο στήθος έτσι ήταν και οι υπόλοιπες μέρες χωρίς αυτά τα συμπτώματα. Είχε τελειώσει αυτό το κομμάτι... Άρχισε πιο μετά το άλλο [emoji54][emoji15]
    Όταν λες βάρος στο στηθος τι ένιωθες ακριβως; σήμερα ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη νιώθω ξαφνικά σα να κάθεται πάνω στο στηθος μου κάτι πολυ βαρύ.. η αναπνοή μου είναι κανονική αλλά μόλις συμβαίνει αυτό παγωνω ολόκληρη.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Όταν λες βάρος στο στηθος τι ένιωθες ακριβως; σήμερα ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη νιώθω ξαφνικά σα να κάθεται πάνω στο στηθος μου κάτι πολυ βαρύ.. η αναπνοή μου είναι κανονική αλλά μόλις συμβαίνει αυτό παγωνω ολόκληρη.
    Καπνιζεις; αν Καπνιζεις τώρα κοψτο.
    Την Τρίτη μέρα αισθάνθηκα για κάποιες ώρες αυτο το βάρος... Μετά σταμάτησε και αυτό. Πώς είσαι από γεύση οσφρηση;

  3. #93
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Καπνιζεις; αν Καπνιζεις τώρα κοψτο.
    Την Τρίτη μέρα αισθάνθηκα για κάποιες ώρες αυτο το βάρος... Μετά σταμάτησε και αυτό. Πώς είσαι από γεύση οσφρηση;
    Καπνίζω λίγο αν και τις 2 τελευταίες μέρες δεν κάνω καθόλου. Η οσφρηση και η γεύση κομπλέ. Έφυγε και αυτό με την αμμωνία.. Επίσης από προχθές τα πρωινά έχω φυσιολογική θερμοκρασία αλλά από το μεσημέρι κάνω μερικά δέκατα μέχρι 37,4. Ελπίζω να τελειώσει κ αυτό σήμερα.. Ο πόνος στο στηθος με έχει τρομοκρατησει. Είναι ο ίδιος βέβαια που είχα και προ κορωνοιου αλλά τώρα φοβάμαι περισσότερο μήπως είναι και τίποτα άλλο. Ειδικά μες το βράδυ όταν ξυπνάω... όλα μεγενθυνονται.. Τι μαρτύριο κ αυτό. Πολύ πιθανό βέβαια να είναι και από το στομάχι μου. Πριν 2 μήνες περίπου είχα βρει μικρά ελκη και γαστριτιδα, οπότε τώρα που δεν τρώω και πολυ ίσως μου δημιουργεί αυτά στο στηθος. Είναι κοντά στον οισοφαγο ο πόνος..

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Καπνίζω λίγο αν και τις 2 τελευταίες μέρες δεν κάνω καθόλου. Η οσφρηση και η γεύση κομπλέ. Έφυγε και αυτό με την αμμωνία.. Επίσης από προχθές τα πρωινά έχω φυσιολογική θερμοκρασία αλλά από το μεσημέρι κάνω μερικά δέκατα μέχρι 37,4. Ελπίζω να τελειώσει κ αυτό σήμερα.. Ο πόνος στο στηθος με έχει τρομοκρατησει. Είναι ο ίδιος βέβαια που είχα και προ κορωνοιου αλλά τώρα φοβάμαι περισσότερο μήπως είναι και τίποτα άλλο. Ειδικά μες το βράδυ όταν ξυπνάω... όλα μεγενθυνονται.. Τι μαρτύριο κ αυτό. Πολύ πιθανό βέβαια να είναι και από το στομάχι μου. Πριν 2 μήνες περίπου είχα βρει μικρά ελκη και γαστριτιδα, οπότε τώρα που δεν τρώω και πολυ ίσως μου δημιουργεί αυτά στο στηθος. Είναι κοντά στον οισοφαγο ο πόνος..
    Έχει αρχίσει να φεύγει, κι εμένα έτσι ακριβώς κύλησε. Δεν έχασα ποτέ γεύση και όσφρηση, είχα για κάποιες μέρες αυτή τη περίεργη αίσθηση που είχες...
    Επίσης τις τελευταίες 4 μέρες ξυοναγα απυρετη και μετά έκανα δέκατα...
    ΤΟ πέρασες και είσαι καλά, το βάρος στο στήθος είναι το άγχος σου. Δεν εξναι η δυσπνοια που ακούμε ότι προκαλεί..
    ΤΟ πέρασες, η εξάντληση θα κρατήσει λίγο καιρό μην σε ανησυχήσει, τα δέκατα είναι απόλυτα φυσιολογικά ειδικά σήμερα που είναι 8η μέρα... Δεν είναι η δέκατη μέρα αυτή που κάνει επιδείνωση που έγραφες παραπάνω 7η με 8η είναι και κρατάει μέχρι 10η.
    Είναι όλα καλά πίστεψε με... Αυτό ηταν, μην περιμένεις να εισια όπως πριν κατευθείαν.. Στο λέω γιατί κ εγώ βιαζόμουν και φρίκαρα με το ποσό κουρασμένη ήμουν για αρκετά καιρό και ακόμα ίσως είμαι, και αμέ κάποιους πόνους στο σώμα... Μην αγχωθείς... Λίγο υπομονή, το πέρασες και είσαι καλά αυτό να σκέφτεσαι. Κι εμένα που ήταν εφιάλτης μου αυτό προσπαθώ να λέω στον εαυτό μου, όταν μου μπαίνουν ιδέες ωχ λες να ξανακολλησα;; xD

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Καπνίζω λίγο αν και τις 2 τελευταίες μέρες δεν κάνω καθόλου. Η οσφρηση και η γεύση κομπλέ. Έφυγε και αυτό με την αμμωνία.. Επίσης από προχθές τα πρωινά έχω φυσιολογική θερμοκρασία αλλά από το μεσημέρι κάνω μερικά δέκατα μέχρι 37,4. Ελπίζω να τελειώσει κ αυτό σήμερα.. Ο πόνος στο στηθος με έχει τρομοκρατησει. Είναι ο ίδιος βέβαια που είχα και προ κορωνοιου αλλά τώρα φοβάμαι περισσότερο μήπως είναι και τίποτα άλλο. Ειδικά μες το βράδυ όταν ξυπνάω... όλα μεγενθυνονται.. Τι μαρτύριο κ αυτό. Πολύ πιθανό βέβαια να είναι και από το στομάχι μου. Πριν 2 μήνες περίπου είχα βρει μικρά ελκη και γαστριτιδα, οπότε τώρα που δεν τρώω και πολυ ίσως μου δημιουργεί αυτά στο στηθος. Είναι κοντά στον οισοφαγο ο πόνος..
    Εγώ Καπνιζα κανονικά και την Τρίτη μέρα είχα το βάρος στο στήθος και σκέφτηκα ότι... Είναι ιός που προσβάλει το αναπνευστικο και εγώ επιβαρυνω την κατάσταση. Οπότε το έκοψα. Και μετά έφυγε και το άγχος έφυγε και το βάρος και όλα. Όπως λέει και η λειλα πάνω το πέρασες ναι. Τελείωσε τώρα. Αυτό ήταν! [emoji56]

  6. #96
    Μακάρι ρε κορίτσια.. Πω πω... τι είναι αυτό το πράγμα, υπό άλλες συνθήκες ούτε που θα εδινα βάση μάλλον..Όπως κ με τόσες άλλες ιώσεις. Μ αυτή την τρομοκρατία που επικρατεί όμως κοντεύω να πάθω χειρότερα από το άγχος πάρα από τον ίδιο τον ιό!

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Αρρωσταινουμε από την ίδια μας την σκέψη πάρα από τον ίδιο τον ιό... Και βρίσκει ο ιός ευάλωτο ανοσοποιητικο κουρασμένο από το άγχος και μας καταστρέφει....

    Το ίδιο είχε γίνει, σκηνικό σε νοσοκομείο σε πόλη όταν μια έμαθε ότι ήταν θετική στην γρίπη των πτηνών τότε.....
    Κόντευε να τρελαθεί από την ίδια την τρομοκρατία που είχαν σπείρει και τότε τα ΜΜΕ...

    Για δικό σας καλό ζήστε και μην παρακολουθείτε άλλο ειδήσεις

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όποιος είναι αρνητής, ότι και να του πεις δεν γυρίζει το κεφάλι του, οπότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε.

    Εύχομαι ειλικρινά μόνο να μην πέσετε στην περίπτωση της οικογένειας μιάς φίλης μου, αρνητές και αρνητές, δεν έχω τίποτα ο πατέρας, δεν πάω σε γιατρό, κρυωμένος θα είμαι, τελικά ένα μήνα εντατική, 3 μήνες ήδη νεκρός 59 ετών άνθρωπος υγιέστατος ως τότε...

  9. #99
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Όποιος είναι αρνητής, ότι και να του πεις δεν γυρίζει το κεφάλι του, οπότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε.

    Εύχομαι ειλικρινά μόνο να μην πέσετε στην περίπτωση της οικογένειας μιάς φίλης μου, αρνητές και αρνητές, δεν έχω τίποτα ο πατέρας, δεν πάω σε γιατρό, κρυωμένος θα είμαι, τελικά ένα μήνα εντατική, 3 μήνες ήδη νεκρός 59 ετών άνθρωπος υγιέστατος ως τότε...
    Ρε κοπελιά, συγνώμη κιόλας, έρχεσαι σε ένα θέμα που αφορά αρωστοφοβικους ανθρώπους που γράφουν ότι νοσούν ήδη από τον ιό και θέλουν μια παρηγοριά ουσιαστικά και γράφεις αυτή σου την εμπειρία; Λες να μην έχουμε ακούσει ήδη διαφορα όλοι μας;

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν είδα να αντιδράς το ίδιο στους άλλους που υποτιμούν τον κίνδυνο όμως ρε κοπελιά.
    Επίσης αν είδες δεν έσπειρα τον πανικό, η κοπέλα που άνοιξε το θέμα έχει ακολουθήσει συμβουλή γιατρού και είναι σε επικοινωνία μαζί του, δεν πετάει χαρταετό.
    Το να κάνεις ότι κάτι δεν υπάρχει είναι το ίδιο λάθος με το να το μεγαλοποιείς.

  11. #101
    Ρε παιδιά θα τρελαθώ.. έχουν περάσει 27 μέρες από τοτε που κόλλησα και ξαφνικά προχθές ενώ ήμουν μια χαρα είχα δέκατα μέχρι κ σήμερα και πόνο στην πλατη χαμηλά. Αρχικά δεν έδωσα σημασία γιατί περιμένω κ περίοδο και έλεγα από αυτό θα είναι αλλά σήμερα που πήγε μέχρι 37,7 τρόμαξα και πήρα το γιατρό. Μου είπε να κάνω αύριο μια Ακτινογραφία θώρακα και να πάω να με δει. Τι σκατα συμβαίνει παλι;

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Ρε παιδιά θα τρελαθώ.. έχουν περάσει 27 μέρες από τοτε που κόλλησα και ξαφνικά προχθές ενώ ήμουν μια χαρα είχα δέκατα μέχρι κ σήμερα και πόνο στην πλατη χαμηλά. Αρχικά δεν έδωσα σημασία γιατί περιμένω κ περίοδο και έλεγα από αυτό θα είναι αλλά σήμερα που πήγε μέχρι 37,7 τρόμαξα και πήρα το γιατρό. Μου είπε να κάνω αύριο μια Ακτινογραφία θώρακα και να πάω να με δει. Τι σκατα συμβαίνει παλι;
    Εμένα έχει περάσει ένας μήνας από την 14η ημέρα και εγώ ανήσυχω. Εγώ κ εγώ πόνους στο σώμα μου και στην πλάτη μου, αυτό που ανησυχεί είναι ότι το βράδυ έχω λίγο κρυάδες, κάθε βράδυ και ότι νιώθω ότι έχω ταχυκαρδία σχεδόν όλη μέρα. Νιώθω και ένα βάρος στον θώρακα λίγο σήμερα. Εγώ μετά τον covid έκανα εξετάσεις αίματος και καρδιολόγο έλεγχο και ήταν καλός μου είπαν, αλλά ανησυχώ σιγά σιγά

  13. #103
    Ταχυκαρδιες έχω κ εγω καμία φορά.. πήγα σήμερα και έκανα ακτινογραφία θωρακος αλλά όλα καλά. Συνεπεσε βέβαια και με την περίοδο μου οπότε υπάρχει περίπτωση και γ αυτό ο πόνος και τα δέκατα. Απλά αυτή τη φορά ο πονος είναι πιο ψηλά από τη μέση.. προς τα νεφρα. Νιώθω και εγώ γενικά μια πίεση σε ολο μου τον κορμο. Ο γιατρος μου είπε ότι κάποιους τους ταλαιπωρεί λίγο περισσότερο ο κορονοιος.. Τι να πω

  14. #104
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    μακαρι να τελειωσει αυτη η κατασταση με τον κορονοιο παγκοσμιως αλλα ολοι οι επιστημονες λενε οτι για μια ζωη απο εδω και περα θα ειναι ο κορονοιος στις ζωες μας.δυστυχως.οταν η βραζιλια ειχε μεγαλο πρωτο κυμα στην πολη Μαναου και ελεγαν οτι το Οκτωβριο του 2020 ειχε ανοσια το 75% των κατοικων της πολης Μαναου που βρισκεται στην Βραζιλια με βασει τα τεστ αντισωματων που εκαναν στους κατοικους ολοι ελεγαν οτι ηταν η πρωτη πολη με ανοσια αγελης και τα κρουσματα ειχαν υποχωρησει πολυ χαμηλα οι νοσηλειες επισης καθως και οι θανατοι απο τον Σεπτεμβριο του 2020.Αυτη η πολη εχει 2 εκατομμυρια κατοικους και ξαφνικα τον Ιανουαριο του 2021 ξανααναζωπυρωθηκε ο κορονοιος με μια καινουργια μεταλλαξη το βραζιλιανικος στελεχος p1 και ξανααρχισαν οι θανατοι οι νοσηλειες και τα κρουσματα και ολοι ελεγαν μα τι στο καλο εγινε αφου ειχε νοσησει μεγαλο μερος του πληθυσμου στο πρωτο κυμα και θεωρούταν η πρωτη πολη παγκοσμιως με φυσικη ανοσια αγελης και ξανα τωρα κροσματα και βρεθηκε οτι αυτο το στελεχος μολυνε ξανα το 22 με 61% που ειχαν νοσησει στο πρωτο κυμα.ενας αεναος κυκλος
    Last edited by anonymous person; 25-04-2021 at 03:13.

  15. #105
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    Στην Ινδια η κορυφωση του πρωτου κυματος ηταν το Σεπτεμβριο του 2020 με 90.000 κροσματα ημερησιως και 900 με 1.000 θανατους αλλα τα πραγματικα κρουσματα ηταν πολλαπλασια απο τα καταγεγραμμενα.εκαναν σε διαφορες πολλεις της Ινδιας τεστ αντισωματων να δουν ποσο πληθυσμος ειχε περασει τον κορονοιο και βρεθηκε οτι σε αλλες πολλεις 25% ειχαν αντισωματα και σε αλλες πολλεις οπως στη Βομβαη για παραδειγμα 50% ειχαν αντισωματα τον Δεκεμβριο και ολοι ελεγαν οι Ινδοι επιστημονες οτι η Ινδα εφτασε την ανοσια αγελης σχεδον.Διαψευστηκαν τον Μαρτιο βγηκε η καινουργια διπλη μεταλλαξη η ινδικη παραλλαγη αλλιως και εφτασαν τα κρουσματα στο Θεο οταν απο τον Νοεμβριο του 2020 μεχρι τον Φεβρουαριο 2021 ειχαν το πολυ 20.000 κρουσματα και μεχρι 100 νεκρους την μερα και ξανα απο την αρχη οπως στην Βραζιλια.Το ιδιο γινεται και στο Ιραν τωρα οταν στο πρωτο κυμα ειχαν μολυνθει πολλα ατομα και ειχαν αρκετους νεκρους την ημερα και τωρα εδω και 2 εβδομαδες ξαναφτασαν τα κρουσματα στις 20.000 απο 5.000-7.000 που ειχε ημερησιως μετα το πρωτο κυμα


    δηλαδη δεν τελειωνει ποτε αυτο το πραγμα γιατι η ανοσια στον κορονοιο ειναι βραχυβια ολα αυτα που σας λεω ειναι γνωσεις που αποκομισα απο ειδησεις σε ξενα σαιτ στην αγγλικη γλωσσα που διαβαζω.η μονη ελπιδα μου προς το παρον ειναι στα εμβολια η ανοσια να κραταει περισσοετρο οπως λενε και θα φανει σε λιγο καιρο στο Ισραηλ στην Αγγλια και στα Ηνωμενα Αραβικα Εμιρατα που εχουν πιασει ανοσια αγελης μεσω κυριως του εμβολιασμου αν και σε αυτες τις χωρες δουμε σε λιγο καιρο τα ιδια χαλια με την Ινδια Βραζιλια και Ιραν που μεσω της μεγαλης φυσικης μολυνσης δεν αποφυγαν τα αλλα κυματα τοτε μπορω να πω οτι ειμαστε στο ελεος του Θεου

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Similar Threads

  1. Παιδιά αν ξέρει κάποιος ή αν έχει περασει το ίδιο ας μου πει..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-12-2020, 03:33
  2. Εχει περασει κανεις απο ΚΕΠΑ?
    By Giorgos1_ in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 0
    Last Post: 30-10-2016, 00:42
  3. Έχει περάσει κανείς σύνδρομο κροταφογναθικης διαρθρωσης ή ξέρει από αυτό ?
    By Stavrosbmw in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-2016, 01:14
  4. Οποιος εχει περασει το ιδια η παρομοια εμπειρια,σας παρακαλω ας βοηθησει!!!!
    By jule in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 29-03-2016, 04:23
  5. μπορει κάποιος χαμηλής νοημοσύνης να περάσει στο πανεμιστήμιο ή στο τει;
    By Calin in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 52
    Last Post: 24-01-2010, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •