Έχει περάσει κάποιος Covid? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 130
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Πώς πάει? Είσαι στη 16η μέρα τώρα. Όσο το οξυγόνο είναι φυσιολογικό, το βηχαλακι δεν πρέπει να σε απασχολεί. Ο πόνος που αναφέρεις σε διάφορα σημεία υποθέτω είναι μυαλγιες, τυπικό σύμπτωμα της covid-19
    Καλησπέρα, μέρα με τη μέρα είμαι καλύτερα, από την 11η και μετά ένιωθα σχεδόν καλά και δεν είχα δέκατα, μόνο την 12 μέρα είχα πολύ πολύ δυνατούς πόνους στο στομάχι, ήμουν έτοιμη να πάω νοσοκομείο (πράγμα που δεν εχ κάνει ποτέ) ήταν πάρα μα πάρα πολύ δυνατός ο πόνος και στη μέση της νύχτας. Έπινα ντεπον δεν έπιανε τίποτα, τελικά όταν ξημέρωσε πήρα τον γιατρό του είπα τι έχω, μου είπε ότι μάλλον μου έκανα μια μικρή νεύρωση στο στομάχι ο ιός και ότι το κάνει κα ποιες φορές κατά το φευγιό του, πήρα 4 ημέρες λοσεκ και συνηλθα.

  2. #62
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Γειά παιδιά!!!
    Εξαφανίστηκε γιατί την 16 ημέρα επέστρεψα στην δουλειά και δυστυχώς δύο εβδομάδες που ελειψα ήταν πολλά τα κενά, οπότε από το πρωί μέχρι το βράδυ είμαι εκεί... Επίσης έχω αποθηκευμένους του κωδικούς μου στο PC μου και δεν τους θυμάμαι για να μπω από το κινητό να γράψω... Διαβάζω κάθε μέρα όλα τα ποστ αλλά δεν είχα χρόνο να μπω να απαντήσω..

    Λοιπόν, δεν είχα κάποιο άλλο σύμπτωμα μετά όντως ωστόσο την 16 ημέρα είχα ραντεβού και με τον γιατρό που με παρακολουθούσε τηλεφωνικά καθολη τη διάρκεια.. Πήγα, με ακροαστηκε η πίεση μου και όλα καλά, πολύ πολύ στρες μου είπε ότι έχω...

    Μου έγραψε ένα τριπλεξ καρδιάς που πρέπει να κάνω την εβδομάδα που έρχεται για να μπορέσω να επιστρέψω στις αθλητικές μου δραστηριότητες και κάποιες εξετάσεις αίματος που βάση πρωτοκόλλου κάνουν όσοι ξεπερνούν τον κορωνοιο... Αυτά

    Κατα τα άλλα από Δευτέρα μέχρι και εχθές δούλευα, 10 με 12 ώρες... Έχω μια αδυναμία ακόμα και μια αισθηση ζαλάδας που και που...

    Σήμερα πήγαμε και περπατήσαμε περίπου 7 χλμ. Ζορίστηκα πολύ για να πάω γιατί νιωθω κόπωση ακόμα, και με το που επέστρεψα ξάπλωσα, και λίγη ώρα αργότερα έκανα ταχυκαρδία μέχρι και 130 παλμούς και λίγο φοβάμαι γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί.. Έχω πάθει κρίσεις και κρίσεις πανικου αλλά κάτι παρόμοιο δεν μου έχει ξανασυμβεί, και έχω κάτι σκέψεις μήπως σχετίζεται με το τριπλεξ που πρέπει να κάνω...

    Γενικά η επιστροφή στην δουλεια ήταν δύσκολη, την Δευτέρα ένιωθα μέχρι και το μεσημέρι ότι δεν έκανα καλά που πήγα και έπρεπε να δουλέψω από το σπίτι ένιωθα δυσφορία και δυσκολία αλλά μετά το μεσημέρι σταδιακά που πέρασε.
    Όλη την εβδομάδα έχω γλιτώσει πολλές κρίσεις πανικού, γιατί ως αρρωστοφοβικη κ εγώ είπα να δω τον κορωνοιο ως αφορμή να με πείσω ότι είμαι καλά μιας και το ξεπέρασα. Όλο αυτό που έχω με την ανάσα μου αν θυμάστε που είχα αναφέρει το έχω, αλλά κάθε φορά που Ενιωθα να μη με χορταίνει η ανάσα μου προσπαθούσα να με ηρεμήσω, έλεγα από μέσα μου, σε ακροαστηκε ο γιατρός αν είχες κάτι θα στο έλεγε... Και πολλά πολλά ακόμα, αλλά αυτό με την ταχυκαρδία με φόβισε, νόμισα ότι θα πεθάνω, έκανα διαφραγματικες κι όμως ένιωθα τους παλμούς στην καρωτίδα μου...


    Για την φίλη παραπανω που φοβάται ότι μπορεί να έχει κορωνοιο, θέλω της πω ότι κ εγώ είμαι αρρωστοφοβικη και την καταλαβαίνω απόλυτα, θέλει πολύ υπομονή (εγώ δεν έχω καθόλου) και θα έλεγα να συμβουλευτεί γιατρό. Εμένα μου είχε απαγορεύσει στο 37.5 να παίρνω αντιπυρετικο όπως της πρότεινε κάποιος πιο πάνω. Εγώ μπορούσα να πιο ντεπον από 38.1 και πάνω. Και εγώ τότε το θεωρούσα υπερβολικό και δεν καταλάβαινα το λόγο αλλά ακούστε αυτό. Θυμάμαι ήταν 4η ή 5η ημέρα και είχα 37.9 και ένιωθα λες και είχα 40 πυρετό, ποναγα παντού, δεν μπορούσα να κουνηθω, κρυωνα, φοβόμουν πάρα πολύ φυσικά και όλα τα συναφή. Και απλά έβαζα θερμόμετρο και περίμενα να πάει 38.1 για να πιω αντιπυρετικο. Όλοι στο τηλ μου έλεγαν πιες τώρα μην βασανίζεσαι είναι μικρή η διαφορά, και για λίγο σκέφτηκα να το κάνω αλλά δεν το έκανα. Και 3 ώρες μετά, χωρίς αντιπυρετικο χωρίς τίποτα έπεσε 37.2. Ένιωθα και καλύτερα αλλά έβαλα 2 φορές θερμόμετρο γιατί δεν το πίστευα. Την επόμενη ημέρα που το είπα στον γιατρό, μου είπε να για κάποιο λόγο σου λέω ότι σου λέω. Πρέπει να δίνουμε λίγο χρόνο στον οργανισμό να αντιδράει... Οπότε θα σου έλεγα κάλεσε γιατρό και μην ακούς κανέναν, ξέρω ακριβώς την αγωνία σου και τους φόβους σου, και πως είναι να νοσεις και η τηλεόραση να παίζει κάθε μέρα την πληρότητα των νοσοκομείων. Εγώ ακόμα και τώρα φοβάμαι η αλήθεια είναι, δεν έχω συμβουλή να σου δώσω μόνο να σου πω ότι κόντρα σε όλες τις κακές μου σκέψεις και τους φόβους μάλλον τελείωσε, και θέλει υπομονή για να βρω τις δυνάμεις μου ακόμα, ο γιατρός μου είπε ότι παίρνει χρόνο μέχρι και 1.5 μήνα
    Σ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!! Προσπαθώ κ εγω να το δω θετικά.. ότι τουλάχιστον το περνάω ήπια! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

  3. #63
    Καλησπέρα, οι μέρες που γράφετε από ποτέ μετρανε; εγώ ας πούμε ήρθα σε επαφή με κρουσμα πριν 7 μέρες και συμπτώματα εμφάνισα πριν από 5 μέρες...Από συμπτώματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο.. λίγο μπούκωμα και δεκατα μέχρι 37,4 αλλά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Με ρωτάνε όλοι στο τηλέφωνο πως είμαι και λέω καλά! Αλλά μέσα μου υποφέρω.. διάβασα και αυτό που γράφετε για τις 7 με 10 μέρες και έχω τρομοκρατηθει.. Ξέρω δεν μπορείτε να βοηθήσετε γιατί κανείς δεν ξέρει μ αυτόν τον ιό τι γίνεται αλλά ήθελα κάπου να τα πω..

  4. #64
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Καλησπέρα, οι μέρες που γράφετε από ποτέ μετρανε; εγώ ας πούμε ήρθα σε επαφή με κρουσμα πριν 7 μέρες και συμπτώματα εμφάνισα πριν από 5 μέρες...Από συμπτώματα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο.. λίγο μπούκωμα και δεκατα μέχρι 37,4 αλλά δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Με ρωτάνε όλοι στο τηλέφωνο πως είμαι και λέω καλά! Αλλά μέσα μου υποφέρω.. διάβασα και αυτό που γράφετε για τις 7 με 10 μέρες και έχω τρομοκρατηθει.. Ξέρω δεν μπορείτε να βοηθήσετε γιατί κανείς δεν ξέρει μ αυτόν τον ιό τι γίνεται αλλά ήθελα κάπου να τα πω..
    Κοίτα κανονικά οι μέρες μετράνε από την στιγμή που θα κάνεις το τεστ και θα βγεις θετικός . Δηλαδή δεν επιτρέπεται να βγεις έξω αυτές τις ημέρες . Τώρα για τα συμπτώματα πραγματικά είναι τόσο περίεργος αυτός ο ιός . Εγώ είχα διαγνωστεί θετική και ενώ δεν είχα τίποτα ξαφνικά την 3η μέρα ανέβασα πυρετό και έχασα την γεύση και την όσφρηση και γενικά ένιωθα τελείως εξαντλημένη . Ο πυρετός έπεσε τις επόμενες μέρες . Όμως η γεύση μου και η όσφρηση μου άργησαν να επανέλθουν. Επανήλθαν μετά από 16 μέρες . Εντάξει μωρέ μην αγχώνεσαι θα περάσει . Δεν κρατάει πολύ .

  5. #65
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Κοίτα κανονικά οι μέρες μετράνε από την στιγμή που θα κάνεις το τεστ και θα βγεις θετικός . Δηλαδή δεν επιτρέπεται να βγεις έξω αυτές τις ημέρες . Τώρα για τα συμπτώματα πραγματικά είναι τόσο περίεργος αυτός ο ιός . Εγώ είχα διαγνωστεί θετική και ενώ δεν είχα τίποτα ξαφνικά την 3η μέρα ανέβασα πυρετό και έχασα την γεύση και την όσφρηση και γενικά ένιωθα τελείως εξαντλημένη . Ο πυρετός έπεσε τις επόμενες μέρες . Όμως η γεύση μου και η όσφρηση μου άργησαν να επανέλθουν. Επανήλθαν μετά από 16 μέρες . Εντάξει μωρέ μην αγχώνεσαι θα περάσει . Δεν κρατάει πολύ .
    Φοβάμαι πάρα πολύ για τις επιπλοκές που λένε ότι γινονται ξαφνικά ακόμα και σε κάποιους που δεν έχουν καθόλου συμπτώματα.. Πως θα περάσουν οι μέρες.. δεν αντέχεται αυτό το πράγμα. Έχω εντωμεταξύ πόνους και πιεση στο στηθος εδώ και κάτι μήνες από το άγχος μου και τώρα φοβάμαι μήπως δεν καταλάβω τη διαφορά σε περίπτωση που είναι από τον κορωνοιο..

  6. #66
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Φοβάμαι πάρα πολύ για τις επιπλοκές που λένε ότι γινονται ξαφνικά ακόμα και σε κάποιους που δεν έχουν καθόλου συμπτώματα.. Πως θα περάσουν οι μέρες.. δεν αντέχεται αυτό το πράγμα. Έχω εντωμεταξύ πόνους και πιεση στο στηθος εδώ και κάτι μήνες από το άγχος μου και τώρα φοβάμαι μήπως δεν καταλάβω τη διαφορά σε περίπτωση που είναι από τον κορωνοιο..
    Καλέ μην αγχώνεσαι ! Μην ακούς στις ειδήσεις που λένε συνέχεια για τους νέους . Είναι εξαιρετικά σπάνιο να πάθεις κάτι . Δεν είναι βέβαια και απίθανο αλλά από την στιγμή που έχουν περάσει τόσες μέρες που ήρθες σε επαφή με το κρούσμα δεν θα πάθεις κάτι . Έχεις 7 μέρες που κόλλησες είσαι δηλαδή στην μέση αν είχες συμπτώματα για να χρειαστείς να πας στο νοσοκομείο θα είχα εκδηλωθεί . Και στο νοσοκομείο δεν πας έτσι απλά επειδή έχει λίγο πυρετό πρέπει να μην μπορείς να πάρεις ανάσα για να πας. Όλα καλά θα πάνε . Μακάρι να μπορούσαμε να το περάσουμε όλοι ελαφριά και να τελειώναμε . Τώρα για τον πόνο στο στήθος μπορεί να είναι και από τον άγχος σου για τον κορονοιο και όχι από τον ίδιο τον κορονοιο . Εγώ θυμάμαι πάντως ότι είχα πόνο στα κόκκαλα . Όχι τόσο στο στήθος

  7. #67
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Καλέ μην αγχώνεσαι ! Μην ακούς στις ειδήσεις που λένε συνέχεια για τους νέους . Είναι εξαιρετικά σπάνιο να πάθεις κάτι . Δεν είναι βέβαια και απίθανο αλλά από την στιγμή που έχουν περάσει τόσες μέρες που ήρθες σε επαφή με το κρούσμα δεν θα πάθεις κάτι . Έχεις 7 μέρες που κόλλησες είσαι δηλαδή στην μέση αν είχες συμπτώματα για να χρειαστείς να πας στο νοσοκομείο θα είχα εκδηλωθεί . Και στο νοσοκομείο δεν πας έτσι απλά επειδή έχει λίγο πυρετό πρέπει να μην μπορείς να πάρεις ανάσα για να πας. Όλα καλά θα πάνε . Μακάρι να μπορούσαμε να το περάσουμε όλοι ελαφριά και να τελειώναμε . Τώρα για τον πόνο στο στήθος μπορεί να είναι και από τον άγχος σου για τον κορονοιο και όχι από τον ίδιο τον κορονοιο . Εγώ θυμάμαι πάντως ότι είχα πόνο στα κόκκαλα . Όχι τόσο στο στήθος
    Δεν είναι ακριβώς στο στηθος.. το έχω γράψει σε άλλο θέμα. Τα είχα από πριν αυτά. Πόνο στα κοκκαλα είχα και εγώ 2 μέρες.. ειδικά στα πόδια! Πάντως σ ευχαριστώ πολύ.. με εκανες να νιώσω πολύ καλύτερα.. Και οι δικοί μου αυτό μου λένε, απλά εγώ δεν μπορώ να τους πω ότι φοβάμαι κλπ γιατί δεν θέλω να τους αγχωσω κ άλλο. Οπότε τους λέω απλά.. καλά είμαι! Πηρες τίποτα για αγωγή εσυ; ο γιατρός μου είπε μόνο βιταμίνη d και ψευδάργυρο

  8. #68
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Βιταμίνη D έπαιρνα και εγώ . Να φροντίζεις να τρεφεσε σωστά και να πίνεις πολλά υγρά . Για τον πυρετό ενδείκνονται τα αντιπυρετικά , παρακεταμόλη . Όχι αντιβιοτικά δεν βοηθάνε στον κορονοιο . Και προσπάθησε να βρεις κάτι να κάνεις να ξεχαστείς λίγο . Το ξέρω είναι δύσκολο αλλά βρες κάτι που δεν θα σε κουράζει .
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Δεν είναι ακριβώς στο στηθος.. το έχω γράψει σε άλλο θέμα. Τα είχα από πριν αυτά. Πόνο στα κοκκαλα είχα και εγώ 2 μέρες.. ειδικά στα πόδια! Πάντως σ ευχαριστώ πολύ.. με εκανες να νιώσω πολύ καλύτερα.. Και οι δικοί μου αυτό μου λένε, απλά εγώ δεν μπορώ να τους πω ότι φοβάμαι κλπ γιατί δεν θέλω να τους αγχωσω κ άλλο. Οπότε τους λέω απλά.. καλά είμαι! Πηρες τίποτα για αγωγή εσυ; ο γιατρός μου είπε μόνο βιταμίνη d και ψευδάργυρο

  9. #69
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Βιταμίνη D έπαιρνα και εγώ . Να φροντίζεις να τρεφεσε σωστά και να πίνεις πολλά υγρά . Για τον πυρετό ενδείκνονται τα αντιπυρετικά , παρακεταμόλη . Όχι αντιβιοτικά δεν βοηθάνε στον κορονοιο . Και προσπάθησε να βρεις κάτι να κάνεις να ξεχαστείς λίγο . Το ξέρω είναι δύσκολο αλλά βρες κάτι που δεν θα σε κουράζει .
    Σ ευχαριστώ πολύ.. μακάρι να περάσουν αυτές οι μέρες Παναγία μου.. και μέχρι τότε να έχουν δράσει και τα αντικαταθληπτικα γιατί με βλέπω να σαλτάρω στο τέλος! Αν και αν το ξεπεράσω θα είναι από μόνο του μια νίκη προς την αρρωστοφοβια μου!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Σ ευχαριστώ πολύ.. μακάρι να περάσουν αυτές οι μέρες Παναγία μου.. και μέχρι τότε να έχουν δράσει και τα αντικαταθληπτικα γιατί με βλέπω να σαλτάρω στο τέλος! Αν και αν το ξεπεράσω θα είναι από μόνο του μια νίκη προς την αρρωστοφοβια μου!
    Εμένα ως πρώτη μέρα ήταν η μέρα που είχα το πρώτο σύμπτωμα. Το άγχος και την αγωνία που λες την είχα και εγώ πάρα πολύ για την 7η με την 10η αλλά δεν έγινε κάτι, απλά λιιιγο βήχα είχα, αλλά πολύ λίγο τη μια μέρα, και ένιωθα πολύ κουρασμένη.

    Ο άντρας μου το πέρασε πιο βαριά με πυρετό 11 μέρες, επίσης απλά εκεί που την 6η μέρα έφτανε μέχρι 37.7 τις επόμενες τρεις μέρες έφτανε μέχρι 38.6 πάλι όπως στην αρχή, και λίγο βήχα κ αυτός. Όχι κάτι άλλο.
    Εμείς όσφρηση και γεύση είχαμε καθολη τη διαρκεία αλλά πίναμε τουλάχιστον 2 λίτρα νερό την ημέρα και τρώγαμε 5 μικρά γεύματα, καταναγκαστικα προφανώς γιατί από όρεξη δεν... Τα 2 από αυτά φρούτα και το ένα σούπα με τζιντζερ μέσα. Αυτό που σου είπε και η άλλη κοπέλα πολύ καλή διατροφή και υγρά θέλει, βοηθούν πάρα πολυ

  11. #71
    Καλημέρα! Χθες το βράδυ είχα πάλι ένα πόνο στο στηθος δεξια και ένα αίσθημα παγου σε εκείνο το σημείο και μετά σε ολο το σωμα! Είναι από το αγχος; είναι από τα αντικαταθλιπτικα; η από τον κοροωνοιο; Τα είδα όλα.. πήρα ένα ζαναξ για να την παλέψω και μετά από ώρα με πήρε ο ύπνος. Ο γιατρος που με είδε χθες είπε ότι έχω πολύ καλή κλινική εικόνα όταν με ακροαστηκε κ ότι δεν χρειάζεται προς το παρόν κάτι άλλο.. Τι να πω.. Τα δεκατα ξέρουμε για πόσο καιρό δικαιολογουνται;

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Καλημέρα! Χθες το βράδυ είχα πάλι ένα πόνο στο στηθος δεξια και ένα αίσθημα παγου σε εκείνο το σημείο και μετά σε ολο το σωμα! Είναι από το αγχος; είναι από τα αντικαταθλιπτικα; η από τον κοροωνοιο; Τα είδα όλα.. πήρα ένα ζαναξ για να την παλέψω και μετά από ώρα με πήρε ο ύπνος. Ο γιατρος που με είδε χθες είπε ότι έχω πολύ καλή κλινική εικόνα όταν με ακροαστηκε κ ότι δεν χρειάζεται προς το παρόν κάτι άλλο.. Τι να πω.. Τα δεκατα ξέρουμε για πόσο καιρό δικαιολογουνται;
    Καλησπέρα νομίζω ότι είναι από το άγχος, γιατί είναι ακριβώς ο πόνος που σε φοβίζει. Εγώ που έχω θέμα με την ανάσα μου για παράδειγμα, ένιωθα ότι δεν αναπνέω καλά και είχα οξυγόνο 97 με 99...

    Τα δέκατα δικαιολογούνται, ξέρω την αγωνία σου σε κάθε θερμομετρηση να δεις ότι έχεις φυσιολογική θερμοκρασία πίστεψε με. Εγώ είχα 8 μέρες δέκατα, και άλλες 3 με 4 μέρες ξυπναγα το πρωί με 36.3 και από το μεσημέρι και μετά είχα 36.8 και μετά μέχρι 37. 1(που εγώ τα θεωρούσα δέκατα αλλά δεν είναι)

  13. #73
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Καλησπέρα νομίζω ότι είναι από το άγχος, γιατί είναι ακριβώς ο πόνος που σε φοβίζει. Εγώ που έχω θέμα με την ανάσα μου για παράδειγμα, ένιωθα ότι δεν αναπνέω καλά και είχα οξυγόνο 97 με 99...

    Τα δέκατα δικαιολογούνται, ξέρω την αγωνία σου σε κάθε θερμομετρηση να δεις ότι έχεις φυσιολογική θερμοκρασία πίστεψε με. Εγώ είχα 8 μέρες δέκατα, και άλλες 3 με 4 μέρες ξυπναγα το πρωί με 36.3 και από το μεσημέρι και μετά είχα 36.8 και μετά μέχρι 37. 1(που εγώ τα θεωρούσα δέκατα αλλά δεν είναι)
    Πολύ ανακουφιστικό αυτό που μου λες.. εγώ είμαι στην 5η μέρα με δεκατα.. για να δούμε.. Επίσης σήμερα εμφανίστηκε καινούριο σύμπτωμα.. Την περισσότερη ώρα έχω την αίσθηση αμμωνίας στη μύτη μου.. Έχω και εγώ άγχος μήπως μπερδεύω την δυσπνοια από το αγχος μου η είναι από αυτό.. Συγνώμη που σας κουράζω αλλά είναι πραγματικά παρηγοριά για μένα να μιλάω με κάποιον που το έχει περάσει

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    300
    Quote Originally Posted by Wendy View Post
    Πολύ ανακουφιστικό αυτό που μου λες.. εγώ είμαι στην 5η μέρα με δεκατα.. για να δούμε.. Επίσης σήμερα εμφανίστηκε καινούριο σύμπτωμα.. Την περισσότερη ώρα έχω την αίσθηση αμμωνίας στη μύτη μου.. Έχω και εγώ άγχος μήπως μπερδεύω την δυσπνοια από το αγχος μου η είναι από αυτό.. Συγνώμη που σας κουράζω αλλά είναι πραγματικά παρηγοριά για μένα να μιλάω με κάποιον που το έχει περάσει
    Καθόλου δεν με κουράζεις, το είχα και εγω αυτό και είχα και για λίγες μέρες από την 10η και μετά την ίδια αίσθηση και κατά την κατάποση στο στόμα. Η δυσπνοια είναι λαχανιασμα που φοβούνται, όχι αυτό που κάνουμε πολλοί με την ανάσα μας και νιώθουμε ότι δεν μας χορταίνει αυτό είναι από το άγχος. Εφοσων σε είδε και γιατρός σκέψου το ως θετικό και ηρέμησε (όσο μπορείς,μια κουβέντα είναι ξέρω... Και μάλιστα μια κουβέντα που είναι δύσκολο να γίνει πράξη) , είναι όλα οκ, εμάς από κοντά μας είδε αφού πέρασε η 14 ημέρα...

  15. #75
    Quote Originally Posted by Layla123 View Post
    Καθόλου δεν με κουράζεις, το είχα και εγω αυτό και είχα και για λίγες μέρες από την 10η και μετά την ίδια αίσθηση και κατά την κατάποση στο στόμα. Η δυσπνοια είναι λαχανιασμα που φοβούνται, όχι αυτό που κάνουμε πολλοί με την ανάσα μας και νιώθουμε ότι δεν μας χορταίνει αυτό είναι από το άγχος. Εφοσων σε είδε και γιατρός σκέψου το ως θετικό και ηρέμησε (όσο μπορείς,μια κουβέντα είναι ξέρω... Και μάλιστα μια κουβέντα που είναι δύσκολο να γίνει πράξη) , είναι όλα οκ, εμάς από κοντά μας είδε αφού πέρασε η 14 ημέρα...
    Ναι ναι και κατά την κατάποση! Και έχεις δίκιο.. αυτό είναι το αίσθημα που εχω.. ότι δεν με χορταίνει ο αέρας που παίρνω. Τι να πω.. μακάρι να πάνε όλα καλά.. θα ξαναγράψω την επόμενη φορά που θα φρικάρω.. Με ηρεμεις πολύ!

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παιδιά αν ξέρει κάποιος ή αν έχει περασει το ίδιο ας μου πει..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 31-12-2020, 02:33
  2. Εχει περασει κανεις απο ΚΕΠΑ?
    By Giorgos1_ in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 0
    Last Post: 29-10-2016, 23:42
  3. Έχει περάσει κανείς σύνδρομο κροταφογναθικης διαρθρωσης ή ξέρει από αυτό ?
    By Stavrosbmw in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-2016, 00:14
  4. Οποιος εχει περασει το ιδια η παρομοια εμπειρια,σας παρακαλω ας βοηθησει!!!!
    By jule in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 29-03-2016, 03:23
  5. μπορει κάποιος χαμηλής νοημοσύνης να περάσει στο πανεμιστήμιο ή στο τει;
    By Calin in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 52
    Last Post: 24-01-2010, 21:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •