Μπερδεμένος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Η τελευταία φορά που βρεθήκαμε ήταν τη προήγουμενη Τετάρτη που ήμασταν στο σπίτι της και ενώ προηγουμένως μου είχε πει ίσως να χωρίσουμε, τελικά καταλήξαμε να περνάμε πολύ ωραία και να δείχνει ότι νιώθει καλά λες και δε συνέβη τίποτα. Ξανα επικοινώνησα το Σάββατο για να βρεθούμε και μου είπε πάλι το ίδιο, ότι δε νιώθει ερωτευμένη και μάλλον να χωρίσουμε. Δε ξανα επικοινώνησα. Τη πέτυχα χθες σε κοινο σημείο, και για κάμποση ώρα δε κάναμε κίνηση να πλησιάσει ο ένας τον άλλον. Σε κάποια φάση απλά τη πλησίασα να της πω ενα γεια και τα τυπικά τι γίνεται, γιατί θεώρησα ότι είναι τουλάχιστον ανόητο και παιδιάστικο να είμαστε στον ίδιο χώρο και να μη λέμε ούτε ένα γεια, ενώ λίγοτερο από εβδομάδα πριν ήμασταν αγκαλιά στο κρεβάτι.

    Θα συνεχίσω να μην επικοινωνώ για κάποιες μέρες για να δω αν θα ενδιαφερθεί να με ψάξει. Αυτό που τρελαίνει και δε μπορώ να το καταλάβω είναι το γεγονός ότι και στο συναισθηματικό κομμάτι, δηλαδή λόγια, αγκαλιές, φιλιά αλλά και στο σεξουαλικό, ήμσταν πραγματικά πάρα πολύ καλά. Δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να είμαστε τόσο καλά και πέντε μέρες μετά να μη πλησιάζει να πει ενα γεια. Ίσως να ένιωθε μία ενοχή επειδή αυτή πρότεινε να χωρίσουμε ή φοβόταν το πώς θα αντιδράσω.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Η τελευταία φορά που βρεθήκαμε ήταν τη προήγουμενη Τετάρτη που ήμασταν στο σπίτι της και ενώ προηγουμένως μου είχε πει ίσως να χωρίσουμε, τελικά καταλήξαμε να περνάμε πολύ ωραία και να δείχνει ότι νιώθει καλά λες και δε συνέβη τίποτα. Ξανα επικοινώνησα το Σάββατο για να βρεθούμε και μου είπε πάλι το ίδιο, ότι δε νιώθει ερωτευμένη και μάλλον να χωρίσουμε. Δε ξανα επικοινώνησα. Τη πέτυχα χθες σε κοινο σημείο, και για κάμποση ώρα δε κάναμε κίνηση να πλησιάσει ο ένας τον άλλον. Σε κάποια φάση απλά τη πλησίασα να της πω ενα γεια και τα τυπικά τι γίνεται, γιατί θεώρησα ότι είναι τουλάχιστον ανόητο και παιδιάστικο να είμαστε στον ίδιο χώρο και να μη λέμε ούτε ένα γεια, ενώ λίγοτερο από εβδομάδα πριν ήμασταν αγκαλιά στο κρεβάτι.

    Θα συνεχίσω να μην επικοινωνώ για κάποιες μέρες για να δω αν θα ενδιαφερθεί να με ψάξει. Αυτό που τρελαίνει και δε μπορώ να το καταλάβω είναι το γεγονός ότι και στο συναισθηματικό κομμάτι, δηλαδή λόγια, αγκαλιές, φιλιά αλλά και στο σεξουαλικό, ήμσταν πραγματικά πάρα πολύ καλά. Δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να είμαστε τόσο καλά και πέντε μέρες μετά να μη πλησιάζει να πει ενα γεια. Ίσως να ένιωθε μία ενοχή επειδή αυτή πρότεινε να χωρίσουμε ή φοβόταν το πώς θα αντιδράσω.
    3 μέρες αφού χώρισε με τον πρώην έμεινε στο ίδιο σπίτι μαζί σου και εσύ μια βδομάδα πριν τα είχες με τη κολλητή της. Μάλλον λίγο επιπόλαιοι μου κάνετε και οι δύο.

    Όπως είπαμε με το ζόρι να την κρατήσεις δεν γίνεται. Άσε να δεις ποια τροπή θα πάρει η σχεση σας , αν αποφασίσει να απομακρυνθεί οριστικά ή εάν βρείτε κάποιο τρόπο και θέλετε να είστε μαζί.


    Τι ηλικια έχετε εσύ και αυτή;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Εγώ 31, αυτή 22

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Η τελευταία φορά που βρεθήκαμε ήταν τη προήγουμενη Τετάρτη που ήμασταν στο σπίτι της και ενώ προηγουμένως μου είχε πει ίσως να χωρίσουμε, τελικά καταλήξαμε να περνάμε πολύ ωραία και να δείχνει ότι νιώθει καλά λες και δε συνέβη τίποτα. Ξανα επικοινώνησα το Σάββατο για να βρεθούμε και μου είπε πάλι το ίδιο, ότι δε νιώθει ερωτευμένη και μάλλον να χωρίσουμε. Δε ξανα επικοινώνησα. Τη πέτυχα χθες σε κοινο σημείο, και για κάμποση ώρα δε κάναμε κίνηση να πλησιάσει ο ένας τον άλλον. Σε κάποια φάση απλά τη πλησίασα να της πω ενα γεια και τα τυπικά τι γίνεται, γιατί θεώρησα ότι είναι τουλάχιστον ανόητο και παιδιάστικο να είμαστε στον ίδιο χώρο και να μη λέμε ούτε ένα γεια, ενώ λίγοτερο από εβδομάδα πριν ήμασταν αγκαλιά στο κρεβάτι.

    Θα συνεχίσω να μην επικοινωνώ για κάποιες μέρες για να δω αν θα ενδιαφερθεί να με ψάξει. Αυτό που τρελαίνει και δε μπορώ να το καταλάβω είναι το γεγονός ότι και στο συναισθηματικό κομμάτι, δηλαδή λόγια, αγκαλιές, φιλιά αλλά και στο σεξουαλικό, ήμσταν πραγματικά πάρα πολύ καλά. Δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να είμαστε τόσο καλά και πέντε μέρες μετά να μη πλησιάζει να πει ενα γεια. Ίσως να ένιωθε μία ενοχή επειδή αυτή πρότεινε να χωρίσουμε ή φοβόταν το πώς θα αντιδράσω.

    Οχι μονο παιδιαστικο ...ενταξει αυτες δεν ειναι αντιδρασεις για ανθρωπους απο καποια ηλικια και μετα ...
    Και οντως να χωριζατε ενα γεια το λες και πολυ καλα εκανες ....

    Ενοχη ναι ,μπορει να νοιωθει αλλα σιγουρα δεν ειναι για το προφανες που λες ..
    Εγω νομιζω παιζει αλλο θεματακι και μονο μια καθαρη και ντομπρα να το πω χυμα συζητηση μαζι της θα ξεκαθαρισει το τοπιο ..

    Θες να ειμαστε μαζι γιατι νοιωθεις ?Καλώς ...
    Δεν θες για τους λογους σου ?Παλι εχει καλώς ...

    Αυτο ομως να κρατας τον αλλο σε μια τετοια φαση ,να τον εχεις μια κρυο ,μια ζεστη μονο ωριμο και ξεκαθαρο δεν το λες ...
    Και αν θες να εισαι καλα και να μην πληγωνεσαι ,μην ελπιζεις και μην επενδύεις σε τετοιους ανθρωπους που διαλεγουν τις προσωπικες σχεσεις καθαρα εγωιστικα ..Δεν κοιτας μονο τον ευατο σου οταν εχεις αισθηματα για τον αλλον ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Εγώ 31, αυτή 22
    Βρε καλο μου?
    Τι ψαχνεις ?
    Διαφορετικές συχνότητες πλεον εκπέμπεται ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Βρε καλο μου?
    Τι ψαχνεις ?
    Διαφορετικές συχνότητες πλεον εκπέμπεται ...
    Για να είμαι ειλικρινής και με τον εαυτό μου και εσάς, δε νιώθω ότι σε αυτή βρήκα τον έρωτα της ζωής μου ή ότι έχω δεθεί τόσο συναισθηματικά και θα μείνουμε για χρόνια μαζί.

    Ναι, νιώθω πράγματα, θα ήθελα πολύ να είμαστε καλά, αλλά πλέον έχω μπει σε μια κατάσταση, όπου η ζωή μου είναι τηλεργασία και 7μμ απαγόρευση κυκλοφορίας, χωρίς να υπάρχουν επιλογές για να ξεχαστεί κανείς ή να κάνει κάτι άλλο στη παράνοια που ζούμε, και δυστυχώς έχει σκαλώσει το μυαλό μου σ' αυτήν και προσπαθώ να καταλάβω τι σκατά συνέβη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Για να είμαι ειλικρινής και με τον εαυτό μου και εσάς, δε νιώθω ότι σε αυτή βρήκα τον έρωτα της ζωής μου ή ότι έχω δεθεί τόσο συναισθηματικά και θα μείνουμε για χρόνια μαζί.

    Ναι, νιώθω πράγματα, θα ήθελα πολύ να είμαστε καλά, αλλά πλέον έχω μπει σε μια κατάσταση, όπου η ζωή μου είναι τηλεργασία και 7μμ απαγόρευση κυκλοφορίας, χωρίς να υπάρχουν επιλογές για να ξεχαστεί κανείς ή να κάνει κάτι άλλο στη παράνοια που ζούμε, και δυστυχώς έχει σκαλώσει το μυαλό μου σ' αυτήν και προσπαθώ να καταλάβω τι σκατά συνέβη.
    Σε τι φαση εισαι?
    Ασχετα των δεδομενων συνθηκων ...

    Θες να βρεις εναν ανθρωπο να κατασταλαξεις γιατι νομίζεις οτι εισαι γεματος απο εμπειρίες και θες να κανεις το επομενο βημα ή θες απλα να εχεις μια σχεση για να περνας καλα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Θέλω να έχω μία σχέση που να υπάρχει συναίσθημα, ειλικρίνεια και να περνάμε καλά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα καταλήξουμε για πάντα μαζί ή θα κάνω σχέδια για οικογένεια. Από εμπειρίες δεν είμαι καθόλου γεμάτος, είχα πολλά προβλήματα σε κοινωνικό, φιλικό και ερωτικό επίπεδο και τα τελευταία 5-6 χρόνια έχω βρει τα πατήματα μου. Σκέψου ότι όταν πρωτομπήκα σε αυτό το φόρουμ πριν χρόνια, δε περίμενα ότι θα φτάσω ποτέ να μιλάω για τη "σχέση μου".

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Θέλω να έχω μία σχέση που να υπάρχει συναίσθημα, ειλικρίνεια και να περνάμε καλά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα καταλήξουμε για πάντα μαζί ή θα κάνω σχέδια για οικογένεια. Από εμπειρίες δεν είμαι καθόλου γεμάτος, είχα πολλά προβλήματα σε κοινωνικό, φιλικό και ερωτικό επίπεδο και τα τελευταία 5-6 χρόνια έχω βρει τα πατήματα μου. Σκέψου ότι όταν πρωτομπήκα σε αυτό το φόρουμ πριν χρόνια, δε περίμενα ότι θα φτάσω ποτέ να μιλάω για τη "σχέση μου".


    Οπότε συναισθηματικη αμοιβαια επενδυση ψαχνεις να εχεις στην προκειμένη φαση χωρις περαιτέρω σκεψεις για μακροχρονιες δεσμευσεις και οικογενεια..
    Απολυτα κατανοητό και θα ελεγα πληρως κατασταλαγμενο ολο αυτο που λες .Εφοσον αναγνωρίζεις τις ¨αδυναμιες ¨σου και την εξελιξη που εχεις κανει ωστε να εχεις απο εδω και περα την ζωη που μπορεις να υποστηρίξεις ..

    Αν αντεχεις να ¨επενδυεις ¨σε τετοιες αβάσιμες σχεσεις χωρις να φθείρεσαι ψυχολογικα καντω. Αν ομως εισαι ατομο που επηρεαζεσαι και μαλιστα λες οτι εφτασες μετα απο κοπο στο σημερινο σου σημείο ,μηπως θα πρεπει να αναθεωρησεις και καποια αλλα πραγματα πανω και σε αυτο το θεμα?
    Να μαθεις να βαζεις ορια στον ευατο σου και να μην αφηνεσαι τοσο ¨ευκολα¨σε μια σχεση ?Αυτο στο λεω βασισμενη στο οτι λες οτι δεν εχεις την εμπειρια που θα ηθελες να εχεις εως σημερα ...

    Ανθρωποι που παλευουν να φτασουν σε ενα επιπεδο την ζωη τους νομίζω το να οριοθετουν καταστασεις και συναισθηματισμους ειναι το σπουδαιοτερο που μπορουν να κανουν ωστε να μην παρασυρθούν και φτάσουν σε καταστασεις παλιες και ψυχοφθορες .

    Ασε τον χρονο να κανει την δουλεια του ,αλλιως κανε μια καθοριστική συζητηση για να ξερεις που βαδιζεις.Εγω αυτο θα εκανα ,δεν αφηνω πλεον τιποτα στην τυχη του με κοστος την ψυχολογική μου φθορά .
    Οτι θελω το διεκδηκω άμεσα ...αν τωρα αυτο ανταποκριθει καλώς ,αν παλι οχι γινεται κατανοητο και παω παρακάτω ,χωρις πεισματα ,εγωισμους και κυριως αποθημενα ..
    Αυτα ειναι που καθοριζουν την μετεπειτα πορεία της ζωης μας και σιγουρα αυτα ειναι που καθοριζουν τις ανθρωπινες σχεσεις μας ,οποιες ειναι αυτές ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Διαβασα λιγακι τα πολυ παλια σου μηνύματα ...

    Αληθεια τι εχεις κανει ?Καταφερες να ζησεις αυτο το διάλειμμα που αναζητουσες τοτε ωστε να νοιωσεις καλα και γεμάτος ?
    Ξεπερασες πληρως το θεμα της κατάθλιψης σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Είναι πιο περίπλοκο το πράγμα. Εγω εχω βαση σε αλλη πολη, αλλά ειχα γυρισει στη πολη μου να περασω το λοκνταουν της περασμενης ανοιξης και τη γνωρισα εκει. Οταν τον Σεπτεμβρη ξεκινησα δουλεια μεσω τηλεργασιας, και σκεφτομασταν οτι θα μπορουσα να μην επιστρεψω στη βαση μου αφου ειμαι τηλεργασια, μου ζητησε εκεινη να δουλευω απο το σπιτι της και να μενω εκει. Αυτη η κατάσταση έγινε από τελη Αυγούστου έως μέσα Οκτώβρη, που έφυγα από τη πόλη για 20 μέρες (δεν είχαμε τσακωθεί, είχα κάποια θέματα με το σπίτι μου) και ήθελε σαν τρελή να ξανα γυρίσω με τους ίδιους όρους. Προφανως τοτε ηταν το παθος στα ντουζενια του και δε σκεφτηκε πώς θα μπορούσε να εξελιχθεί η κατάσταση. Βεβαια μπορει να σκεφτόταν, όπως και εγώ, ότι αν δε μέναμε μαζί, εγώ θα επέστρεφα μόνιμα στη βάση (400χλμ μακριά) και θα τελείωνε ότι είχαμε.

    Αλλά τώρα τι να λέμε, δε ξέρω αν καταλάβατε ότι παραπάνω δεν ήταν λάθος η λέξη που έγραψα, 3 μέρες και όχι 3 μήνες αφότου χώρισε με τον πρώην της, εγώ εγκαταστάθηκα στο σπίτι της. Μία σχεση παρόρμησης ήταν που δε παύει βέβαια να σου γεννά κάποια αληθινά συναισθήματα. Βέβαια αν σημειώσω ότι 5 μέρες πριν μπώ στο σπίτι της, τραβιόμουν με τη κολλήτη της για μία εβδομάδα και εννοείται το ήξερε και είχαμε βγει για ξυδια και η κολλητή της έγινε πίτα και τη πήγαμε σπίτι και μετά βγήκαμε και φασωθήκαμε. Και την επόμενη μέρα πήγαμε τη κολλητή της στο λιμάνι να πάρει το πλοίο να φύγει και γυρίσαμε και φασωθήκαμε πάλι και δυο μέρες μετά χωρισε και δυο μέρες μετά εγκαταστάθηκα στο σπίτι της.
    και να ταν μονο οι 3 μερες..
    συγνωμη...
    δεν θα στο πω σαν κριτικη, αλλα σαν εικονα για να δεις σε τι βαση ειναι η γνωριμια που μας περιγραφεις.
    ρωτας τι μπορεις να περιμενεις απο μια κοπελα,
    που ειχε σχεση εστω και προβληματικη και μπερδευτηκε με τον "γκομενο" της κολλητης της...
    ο "γκομενος", τραβιοτανε με την κολλητη της και μετα στραφηκε προς εκεινην....
    η κολλητη τι λεει για ολα αυτα; σας μιλαει ακομα;
    πιασ το αυγο και κουρευτο γιαννακη...
    τι αξοπιστια να εχεις στα ματια της, με τον τροπο που φερθηκες στην κολλητη και σε μια νεα γνωριμια που ειναι σε σχεση;;
    τι αξιοπιστια εχει εκεινη στα ματια σου, που κωλοτριφτηκε στον "γκομενο" της κολλητης της, παρατησε για πλακα τον δικο της, και μετα της το ειπε να κοψει κι αντιδρασεις;;
    λαβε δε υποψη σου, οτι μπορει για εκεινην να ηταν μονο ενα καπριτσιο ανωριμοτητας για να ανταγωνιστει μια αλλη κοπελα και οταν τελειωσε ολο το νταβαντουρι με το μυστικο, της περασε..

    ολη η φαση ειναι σε πολυ σαθρο κι επιπολαιο υποβαθρο στερεωμενη (χτισμενη, δεν ειναι), μπορεις να περιμενεις αναλογες επιπολαιες και επιφανειακες αντιδρασεις κι απο εκεινην, αλλα κι απο τον εαυτο σου...
    ομιχλη στον οριζοντα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Η κολλητή της είναι ακόμη κολλητή της. Και ήταν και η μία από τις φίλες που τη συμβούλεψε στο τι θα κάνει με εμένα. Προφανώς με δίκασε. Το μυστικό το αποκάλυψε στο δεύτερο μήνα, οπότε δε της πέρασε τότε. Εγώ πιστεύω η κόπελα ήταν ενθουσιασμένη τους πρώτους μήνες και όταν πέρασε αυτό, σκέφτηκε τι νόημα έχει να κάθεται με έναν άνθρωπο που ούτως ή αλλώς έχει περιορισμένο χρόνο δουλειάς και μάλιστα μέσα σε λοκντάουν. Οπότε μάλλον τα μάζεψε, βρήκε κάποιον που να είναι στα μέτρα της στην καθημερινότητα και κράτησε και δυο γλυκά συναισθηματα από τις στιγμές που περάσαμε μαζί. Εξέφρασε και κάποιες στιγμές τις ερωτήσεις για το τι θα γίνει σε περίπτωση που φύγω μετα το λοκνταουν, καθως όπως είπα έχω βάση σε άλλη πόλη. Προφανως έψαξε για κάτι που θα τη γεμιζει περισσότερο. Αλλά αυτο το σκωτσέζικο ντουζ, σήμερα όλα καλά, δυο μερες μετά όλα χάλια, δε παλεύεται με τίποτα.

    Πιθανώς να προκύψει κανά περιστασιακό σεξ, καθώς τα πηγαίναμε πολύ καλά σε αυτό το κομμάτι.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Διαβασα λιγακι τα πολυ παλια σου μηνύματα ...

    Αληθεια τι εχεις κανει ?Καταφερες να ζησεις αυτο το διάλειμμα που αναζητουσες τοτε ωστε να νοιωσεις καλα και γεμάτος ?
    Ξεπερασες πληρως το θεμα της κατάθλιψης σου ?
    Επέστρεψα στην Ελλάδα από το εξωτερικό όπου ήμουν. Ειμαι πάρα πολύ καλύτερα σε όλους το τομείς της ζωής μου θα έλαγα. Πέρασα τρία χρόνια μακριά από τη κατάθλιψη, αλλά δυστυχώς σήμερα λόγω της φάσης που περιγράφω σε συνδυασμό με τη βαριά καθημερινότητα του λοκνταουν, εμφανίστηκαν πάλι κάποια συννεφάκια. Ελπίζω να τα ξεπεράσω γρήγορα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Επέστρεψα στην Ελλάδα από το εξωτερικό όπου ήμουν. Ειμαι πάρα πολύ καλύτερα σε όλους το τομείς της ζωής μου θα έλαγα. Πέρασα τρία χρόνια μακριά από τη κατάθλιψη, αλλά δυστυχώς σήμερα λόγω της φάσης που περιγράφω σε συνδυασμό με τη βαριά καθημερινότητα του λοκνταουν, εμφανίστηκαν πάλι κάποια συννεφάκια. Ελπίζω να τα ξεπεράσω γρήγορα.
    Χαίρομαι ειλικρινά που κατάφερες και βγήκες από όλο αυτό!
    Δεν είναι καθόλου εύκολο και κοίτα να μην αφήνεις κανένα και τίποτα να ακυρωση ολο αυτό τον αγώνα που έκανες !!

    Είναι ανεκτίμητος πραγματικά για όποιον γνωρίζει αυτά τα μονοπάτια και δεν χαλαλιζεται για κανέναν ..

    Και τότε μια σχέση η οποία είχε τελειώσει σε είχε επηρεάσει αν δεν κάνω λάθος ..
    Μάλλον είσαι επιρρεπείς σε αυτό το κομμάτι και πρέπει λιγάκι να το δουλέψεις .

    Εγώ δεν νομίζω ότι αξίζει μια τέτοια σχέση να την αφήσεις να σε ρίξει και να σε ξαναφέρει σε καταστάσεις που γνωρίζεις από πρώτο χέρι ότι δεν είναι εύκολες ..

    Δες το σαν μια περιπέτεια και κρατα αυτό που είπες και προηγούμενος .
    Αν είναι να περνάς καλά κάποιες στιγμές καντω αλλιώς ,αν δεν αντέχεις συναισθηματικά ,καλυτερα να κόψεις μαχαίρι κάθε επαφή με την συγκεκριμένη ....

    Κάνε λιγάκι υπομονή ,βρες κάτι άλλο να ξεχνιέσαι μέχρι να περάσει αυτή η κατάσταση και μην παρασύρεσαι από όλο αυτό .
    Δεν αξιζει πίστεψέ με ,θα βρεθούν πολλές ακόμα ευκαιρίες στην ζωή σου όταν οι συνθήκες το επιτρέψουν ,να είσαι σίγουρος .
    Εδώ κατάφερες να ξεπερασεις όλα αυτά που περνουσες από μικρός σε αυτά θα κολλήσεις ?

    Δείξε την δύναμη που έχεις και σε αυτή την περίπτωση και όλα θα πάνε καλά !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Η κολλητή της είναι ακόμη κολλητή της. Και ήταν και η μία από τις φίλες που τη συμβούλεψε στο τι θα κάνει με εμένα. Προφανώς με δίκασε. Το μυστικό το αποκάλυψε στο δεύτερο μήνα, οπότε δε της πέρασε τότε. Εγώ πιστεύω η κόπελα ήταν ενθουσιασμένη τους πρώτους μήνες και όταν πέρασε αυτό, σκέφτηκε τι νόημα έχει να κάθεται με έναν άνθρωπο που ούτως ή αλλώς έχει περιορισμένο χρόνο δουλειάς και μάλιστα μέσα σε λοκντάουν. Οπότε μάλλον τα μάζεψε, βρήκε κάποιον που να είναι στα μέτρα της στην καθημερινότητα και κράτησε και δυο γλυκά συναισθηματα από τις στιγμές που περάσαμε μαζί. Εξέφρασε και κάποιες στιγμές τις ερωτήσεις για το τι θα γίνει σε περίπτωση που φύγω μετα το λοκνταουν, καθως όπως είπα έχω βάση σε άλλη πόλη. Προφανως έψαξε για κάτι που θα τη γεμιζει περισσότερο. Αλλά αυτο το σκωτσέζικο ντουζ, σήμερα όλα καλά, δυο μερες μετά όλα χάλια, δε παλεύεται με τίποτα.

    Πιθανώς να προκύψει κανά περιστασιακό σεξ, καθώς τα πηγαίναμε πολύ καλά σε αυτό το κομμάτι.
    το πρωτο σκεπτικο σου, ειναι λαθος...
    μια ερωτευμενη γυναικα (και ανδρας) δεν ξενερωνει, επειδη ο αλλος εχει περιορισμενο χρονο, πολλη δουλεια κλπ, ουτε καν επειδη μετα το λοκνταου μπορει να φυγει, γιατι οταν εισαι ερωτευμενος, κοιτας να ξεπερασεις ολα τα εμποδια. δεν σε σταματανε.
    το κουμπι ειναι οτι η κοπελα δεν ειναι ερωτευμενη.
    γιατι κανει τα μπρος- πισω;
    κατα την γνωμη μου, υπαρχει και καποιος αλλος. μπορει να ειναι ο πρωην της.
    μην μου πεις οτι στο απεκλεισε. δεν ειναι αξιοπιστη. κι εκεινον μια χαρα τον δουλευε, αν θελησει θα δουλεψει και τον επομενο..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ!
    By Erudiname in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-09-2020, 11:05
  2. Μπερδεμένος
    By Giorgos89 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 05-10-2019, 11:14
  3. Μπερδεμένος
    By MartinH97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-2019, 00:28
  4. Μπερδεμένος...
    By member102 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 09-01-2014, 15:22
  5. Μπερδεμένος
    By νεος30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-06-2013, 21:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •