Μπερδεμένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171

    Μπερδεμένος

    Σχέση 9 μήνων, λόγω λοκνταουν και ρουτίνας έχει αρχισει από τον 8ο μηνα να παιρνει την κατω βολτα. Στις αρχές του 9ου μήνα ξεκινάνε τα είμαι μπερδεμένη και περνάει ενα 10ημερο χωρις συνάντηση, μετά συνάντηση για να τα πούμε όπου τα βρίσκουμε όμορφα και περνάμε ένα πολύ όμορφο απόγευμα. Μετά από δύο μέρες συνάντηση, ομορφη βόλτα, φαγητό στο σπίτι, σεξ, πανέμορφα. Μετά μία εβδομάδα χωρίς συνάντηση, χωρίς επιθυμία για επικοινωνία εκ μέρους της. Την 8η μέρα, συνάντηση, "δεν ενιωσα την αναγκη να επικοινωνησω ολη τη βδομαδα γιατι δε νιωθω ερωτευμενη, ίσως να χωρίσουμε" έπειτα φαγητό, γέλιο, σεξ, ύπνο αγκαλιά, το επομενο πρωι σεξ, αγκαλιες, όλα καλά. Τρεις μερες μετά, δε θελω να βρεθουμε γιατί σου ειπα οτι δε νιωθω ερωτευμενη, αλλα εχω συναισθηματα για σενα και φοβαμαι οτι αν βρεθουμε θα βγουν παλι.

    Τι σημαινει? Τελος φαντάζομαι...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Ναι...δεν είναι ερωτευμένη τόσο ώστε να επιδιώκει πιο στενή επικοινωνία μαζί σου, από την άλλη δεν θέλει και να σε βγάλει από τη ζωή της εντελώς για δικους της λόγους. Ποιοι μπορεί να είναι αυτοί οι λόγοι; ότι βλέπει πως είσαι ένα άτομο που ενδιαφέρεσαι για εκείνη και να της αρέσει , ότι μπορεί να περνάει ωραία τις στιγμές που είστε μαζί αλλα να μη θέλει να επενδύσει παραπανω, ότι μπορεί να ανησυχεί ή να φοβάται να σε απορρίψει εντελώς μήπως μείνει μόνη ή μήπως δεν βρει κάποιον άλλον να ενδιαφέρεται για εκείνη όσο εσύ. Όλα μαζί. Ίσως συναισθηματικα να μην είναι σε σένα απολύτως. Μπορεί κάτι άλλο να θέλει, κάτι να την απασχολεί, κάποιος πρώην ή οτιδήποτε. Στην αρχή πως ήταν η σχεση σας ; υπήρχε πιο έντονο ενδιαφέρον από τη πλευρά της;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Μέχρι και το 7μηνο, το ενδιαφερον της ηταν στα υψη. Βεβαια να πω οτι είναι ή μάλλον ήταν μία περίεργη σχέση καθώς χώρισε τον πρώην της και μετά από 3 μέρες εγκαταστάθηκα σπίτι της. Μίκρο σπίτι όπου στην ουσία το είχα καταλάβει και το είχα μετατρέψει σε γραφείο λόγω τηλεργασίας. Αυτη φοιτητρία. Γυρνωντας από διακοπες χριστουγεννων που ειχε παει στους γονεις της μου ζητησε να φύγω από το σπίτι γιατί ήθελε να μένει λίγο μόνη της, στο χώρο μόνη της, όχι στη ζωή. Σκέφτηκα ότι μπορει να έγινε κατι με καποιον εκεί που ειχε πάει, αλλά επισης σκεφτηκα ότι φοιτητρια αυτή, ηθελε και λίγο την ανέμελη καθημερινοτητα και όχι το γραφειο που ειχα μετατρεψει εγω το σπιτι της.

    Εν τελει έφυγα, αλλά το ενδιαφέρον της δε μειώθηκε. Επικοινωνουσε συνεχως και εδειχνε το ίδιο ενδιαφερον αλλα δυστυχως καταληξαμε να βρισκομαστε μονο τα σαββατοκυριακα. Και η φάση ειχε τη καταληξη που εγραψα παραπανω. Τη τελευταια φορα που βρεθηκαμε μου επιβεβαιωνε κλαιγοντας οτι δεν υπαρχει κατι με αλλον.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Κατάλαβα. Ναι ήταν λίγο απότομο μετά τους 3 μήνες αφού χωρίσει να συγκατοικησετε μαζί. Ίσως να μην είναι σίγουρη αν θελει να πάρει τέτοια τροπή η σχέση σας. Γιατί άλλο να έχεις μια σχέση όμορφη με κάποιον να βλέπεστε οπότε θέλετε και αλλο να συγκατοικειτε. Μπορεί στη συγκατοικηση να ζοριστηκε παραπάνω,να νιώθει ότι δεν το θελει ή ότι δεν είναι έτοιμη. Ίσως ο ενθουσιασμος στη σχέση να υποχώρησε. Ενδεχομένως να θελει κάτι παραπάνω από τη σχέση σας που δεν μπορείς εσύ να της το προσφέρεις χωρίς να σημαίνει ότι εσύ κάτι κανεις λάθος , απλά να μη καλύπτεται εκείνη πλέον.

    Πιστεύω πως και εκείνη σίγουρα νιώθει μπερδεμένη και δεν ξέρει τι να κάνει. Από τη μια δεν έχει την ανάγκη να επιδιώκει τακτική επαφή από την άλλη όταν σε βλέπει νιώθει καλά, και παρασύρεται και μπαίνει σε δευτερες σκέψεις αλλα όταν απομακρύνεστε δεν τη νοιάζει αν περάσουν και μέρες χωρίς να βρεθείτε. Εκείνη ισως φοβάται τη τροπή της σχέσης σας ή όπως είπα μπορεί το μυαλό της να είναι αλλου, χωρίς να ξέρω ή να μπορώ να εικάσω εάν σε απατά ή οχι

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Τώρα στο τι να κανεις,εσύ ξέρεις! Σίγουρα να την πιέσεις ή να της τονίζεις επιτακτικά τις ανάγκες σου και την απογοήτευση σου για αυτή τη κατάσταση μόνο αντιθετα αποτελέσματα μπορεί να φέρει. Κανέναν δεν μπορούμε να πείσουμε με το ζόρι να είναι μαζί μας αν δεν το επιθυμεί ο ίδιος. Θα μπορούσες αν σε ενδιαφέρει η κοπέλα και τη θες αρκετά να κρατήσεις μια σταθερή και χαλαρή στάση. Να της δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι για εκείνη και ότι θα είσαι δίπλα της ότι και αν αποφασίσει, μπορείς να της εκδηλώσεις τα συναισθήματα που σου προκαλεί αυτή η απομάκρυνση της αλλα δεν πρέπει να τη πιέσεις, να γκρινιάξεις ...θα χρειαστεί να της δώσεις το χώρο της να αποφασίσει.χωρις να τρέχεις από πίσω της και να σε θεωρεί δεδομένο, θέτοντας και τα δικά σου όρια. Και από εκεί και έπειτα βλέπεις πως θα εξελιχθεί. Τώρα εάν δεν αντέχεις αυτό το πράγμα μπορείς να της πεις ότι σε ενοχλεί να είστε έτσι και να πάρεις εσύ την απόφαση να χωρισετε, σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση δώσε χρόνο να δεις από μόνα τους πως θα έρθουν τα πράγματα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γιατι χωρισε με τον πρωην της;
    το βασικο ειναι οτι δεν ειναι ερωτευμενη. σε μια νεα σχεση, αν ο αλλος δεν ειναι ερωτευμενος, τι να τον κανεις;;
    εχει σημασια αν μενει απο μοναξια η για επβεβαιωση; το οτι δεν ειναι ερωτευμενη, δεν σε χαλαει;
    μην ακουτε τους μυθους. και οι γυναικες μπορουν να κανουν σεξ χωρις ερωτα..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Με τον πρωην χωρισε γιατί σε λίγοτερο από 6 μηνες σχεση ειχαν γινει σαν κατι παντρεμενα ζευγαρια που καθονται στη ταβερνα και κοιτανε ο ενας στην ανατολη και η αλλη στη δυση. Βεβαια και με εμενα στο 9μηνο χαλασε, οπότε μάλλον βαριέται εύκολα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Με τον πρωην χωρισε γιατί σε λίγοτερο από 6 μηνες σχεση ειχαν γινει σαν κατι παντρεμενα ζευγαρια που καθονται στη ταβερνα και κοιτανε ο ενας στην ανατολη και η αλλη στη δυση. Βεβαια και με εμενα στο 9μηνο χαλασε, οπότε μάλλον βαριέται εύκολα.
    για 6 μηνες, μιλαμε;; καλα...
    δεν ξερω αν βαριεται ευκολα, αλλα κι αυτο που εκανες την γκαρσονιερα- γραφειο σου, ακομα δεν την γνωρισες, οσο να πεις, ξενερωνει.
    μπορουσες να δουλευεις απο το σπιτι και να πηγαινεις σε εκεινην, μετα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Μέχρι και το 7μηνο, το ενδιαφερον της ηταν στα υψη. Βεβαια να πω οτι είναι ή μάλλον ήταν μία περίεργη σχέση καθώς χώρισε τον πρώην της και μετά από 3 μέρες εγκαταστάθηκα σπίτι της. Μίκρο σπίτι όπου στην ουσία το είχα καταλάβει και το είχα μετατρέψει σε γραφείο λόγω τηλεργασίας. Αυτη φοιτητρία. Γυρνωντας από διακοπες χριστουγεννων που ειχε παει στους γονεις της μου ζητησε να φύγω από το σπίτι γιατί ήθελε να μένει λίγο μόνη της, στο χώρο μόνη της, όχι στη ζωή. Σκέφτηκα ότι μπορει να έγινε κατι με καποιον εκεί που ειχε πάει, αλλά επισης σκεφτηκα ότι φοιτητρια αυτή, ηθελε και λίγο την ανέμελη καθημερινοτητα και όχι το γραφειο που ειχα μετατρεψει εγω το σπιτι της.

    Εν τελει έφυγα, αλλά το ενδιαφέρον της δε μειώθηκε. Επικοινωνουσε συνεχως και εδειχνε το ίδιο ενδιαφερον αλλα δυστυχως καταληξαμε να βρισκομαστε μονο τα σαββατοκυριακα. Και η φάση ειχε τη καταληξη που εγραψα παραπανω. Τη τελευταια φορα που βρεθηκαμε μου επιβεβαιωνε κλαιγοντας οτι δεν υπαρχει κατι με αλλον.
    Καλημέρα !
    Άρα να υποθέσω ήσουν παράλληλη σχέση έτσι?
    Αλλιώς πότε πρόλαβε ,χώρισε ,σε γνώρισε και πηγές και σπίτι της μέσα σε τρεις μέρες ?

    Η κοπέλα να περνάει καλά θέλει .Αυτό δείχνουν και οι πράξεις της .
    Όταν δεν θες έναν άνθρωπο και ζητάς χρόνο δεν γυρνάς περνάς καλά και μετά φεύγεις και ξαναλες την ίδια δικαιολογία ..
    Αυτό να το κάνεις μια φορά ,να καθήσεις να σκεφτείς και είναι απόλυτα δικαιολογημένο ...όχι κάθε τρεις και λίγο ...
    Ούτε δεσμεύσεις ,ούτε υποχρεώσεις ούτε να συγκατοικήσει θελει .
    Κρατάει τόσο όσο μια σχέση ,ώστε όταν βαρεθεί ή ρουτινιασει πάει στον επόμενο ή θέλει την ανεξαρτησία της ..
    Το ίδιο έγινε και με τον πρώην το ίδιο γίνεται και με εσένα ..

    Όταν είσαι ερωτευμένος μοιράζεσαι τα πάντα .Δεν σε νοιάζει αν ο άλλος ειδικά στην αρχη είναι σπίτι σου και έχει κάνει κατάληψη ...
    Άλλωστε αυτή στο πρότεινε και ήξερε και την δουλειά σου και τις συνθήκες ...Δεν πηγές με το έτσι θέλω ...

    Τώρα αν υπάρχει κάτι άλλο δεν είσαι σίγουρος ..μην ξεχνάς την δική σου περίπτωση .
    Άνθρωπος που το κάνει μια φορά ,στάνταρ μπορεί και δεύτερη και τρίτη μέχρι να βρει αυτό που ψάχνει ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για 6 μηνες, μιλαμε;; καλα...
    δεν ξερω αν βαριεται ευκολα, αλλα κι αυτο που εκανες την γκαρσονιερα- γραφειο σου, ακομα δεν την γνωρισες, οσο να πεις, ξενερωνει.
    μπορουσες να δουλευεις απο το σπιτι και να πηγαινεις σε εκεινην, μετα..

    Είναι πιο περίπλοκο το πράγμα. Εγω εχω βαση σε αλλη πολη, αλλά ειχα γυρισει στη πολη μου να περασω το λοκνταουν της περασμενης ανοιξης και τη γνωρισα εκει. Οταν τον Σεπτεμβρη ξεκινησα δουλεια μεσω τηλεργασιας, και σκεφτομασταν οτι θα μπορουσα να μην επιστρεψω στη βαση μου αφου ειμαι τηλεργασια, μου ζητησε εκεινη να δουλευω απο το σπιτι της και να μενω εκει. Αυτη η κατάσταση έγινε από τελη Αυγούστου έως μέσα Οκτώβρη, που έφυγα από τη πόλη για 20 μέρες (δεν είχαμε τσακωθεί, είχα κάποια θέματα με το σπίτι μου) και ήθελε σαν τρελή να ξανα γυρίσω με τους ίδιους όρους. Προφανως τοτε ηταν το παθος στα ντουζενια του και δε σκεφτηκε πώς θα μπορούσε να εξελιχθεί η κατάσταση. Βεβαια μπορει να σκεφτόταν, όπως και εγώ, ότι αν δε μέναμε μαζί, εγώ θα επέστρεφα μόνιμα στη βάση (400χλμ μακριά) και θα τελείωνε ότι είχαμε.

    Αλλά τώρα τι να λέμε, δε ξέρω αν καταλάβατε ότι παραπάνω δεν ήταν λάθος η λέξη που έγραψα, 3 μέρες και όχι 3 μήνες αφότου χώρισε με τον πρώην της, εγώ εγκαταστάθηκα στο σπίτι της. Μία σχεση παρόρμησης ήταν που δε παύει βέβαια να σου γεννά κάποια αληθινά συναισθήματα. Βέβαια αν σημειώσω ότι 5 μέρες πριν μπώ στο σπίτι της, τραβιόμουν με τη κολλήτη της για μία εβδομάδα και εννοείται το ήξερε και είχαμε βγει για ξυδια και η κολλητή της έγινε πίτα και τη πήγαμε σπίτι και μετά βγήκαμε και φασωθήκαμε. Και την επόμενη μέρα πήγαμε τη κολλητή της στο λιμάνι να πάρει το πλοίο να φύγει και γυρίσαμε και φασωθήκαμε πάλι και δυο μέρες μετά χωρισε και δυο μέρες μετά εγκαταστάθηκα στο σπίτι της.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !
    Άρα να υποθέσω ήσουν παράλληλη σχέση έτσι?
    Αλλιώς πότε πρόλαβε ,χώρισε ,σε γνώρισε και πηγές και σπίτι της μέσα σε τρεις μέρες ?

    Η κοπέλα να περνάει καλά θέλει .Αυτό δείχνουν και οι πράξεις της .
    Όταν δεν θες έναν άνθρωπο και ζητάς χρόνο δεν γυρνάς περνάς καλά και μετά φεύγεις και ξαναλες την ίδια δικαιολογία ..
    Αυτό να το κάνεις μια φορά ,να καθήσεις να σκεφτείς και είναι απόλυτα δικαιολογημένο ...όχι κάθε τρεις και λίγο ...
    Ούτε δεσμεύσεις ,ούτε υποχρεώσεις ούτε να συγκατοικήσει θελει .
    Κρατάει τόσο όσο μια σχέση ,ώστε όταν βαρεθεί ή ρουτινιασει πάει στον επόμενο ή θέλει την ανεξαρτησία της ..
    Το ίδιο έγινε και με τον πρώην το ίδιο γίνεται και με εσένα ..

    Όταν είσαι ερωτευμένος μοιράζεσαι τα πάντα .Δεν σε νοιάζει αν ο άλλος ειδικά στην αρχη είναι σπίτι σου και έχει κάνει κατάληψη ...
    Άλλωστε αυτή στο πρότεινε και ήξερε και την δουλειά σου και τις συνθήκες ...Δεν πηγές με το έτσι θέλω ...

    Τώρα αν υπάρχει κάτι άλλο δεν είσαι σίγουρος ..μην ξεχνάς την δική σου περίπτωση .
    Άνθρωπος που το κάνει μια φορά ,στάνταρ μπορεί και δεύτερη και τρίτη μέχρι να βρει αυτό που ψάχνει ..
    Δες την παραπανω απάντηση μου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Είναι πιο περίπλοκο το πράγμα. Εγω εχω βαση σε αλλη πολη, αλλά ειχα γυρισει στη πολη μου να περασω το λοκνταουν της περασμενης ανοιξης και τη γνωρισα εκει. Οταν τον Σεπτεμβρη ξεκινησα δουλεια μεσω τηλεργασιας, και σκεφτομασταν οτι θα μπορουσα να μην επιστρεψω στη βαση μου αφου ειμαι τηλεργασια, μου ζητησε εκεινη να δουλευω απο το σπιτι της και να μενω εκει. Αυτη η κατάσταση έγινε από τελη Αυγούστου έως μέσα Οκτώβρη, που έφυγα από τη πόλη για 20 μέρες (δεν είχαμε τσακωθεί, είχα κάποια θέματα με το σπίτι μου) και ήθελε σαν τρελή να ξανα γυρίσω με τους ίδιους όρους. Προφανως τοτε ηταν το παθος στα ντουζενια του και δε σκεφτηκε πώς θα μπορούσε να εξελιχθεί η κατάσταση. Βεβαια μπορει να σκεφτόταν, όπως και εγώ, ότι αν δε μέναμε μαζί, εγώ θα επέστρεφα μόνιμα στη βάση (400χλμ μακριά) και θα τελείωνε ότι είχαμε.

    Αλλά τώρα τι να λέμε, δε ξέρω αν καταλάβατε ότι παραπάνω δεν ήταν λάθος η λέξη που έγραψα, 3 μέρες και όχι 3 μήνες αφότου χώρισε με τον πρώην της, εγώ εγκαταστάθηκα στο σπίτι της. Μία σχεση παρόρμησης ήταν που δε παύει βέβαια να σου γεννά κάποια αληθινά συναισθήματα. Βέβαια αν σημειώσω ότι 5 μέρες πριν μπώ στο σπίτι της, τραβιόμουν με τη κολλήτη της για μία εβδομάδα και εννοείται το ήξερε και είχαμε βγει για ξυδια και η κολλητή της έγινε πίτα και τη πήγαμε σπίτι και μετά βγήκαμε και φασωθήκαμε. Και την επόμενη μέρα πήγαμε τη κολλητή της στο λιμάνι να πάρει το πλοίο να φύγει και γυρίσαμε και φασωθήκαμε πάλι και δυο μέρες μετά χωρισε και δυο μέρες μετά εγκαταστάθηκα στο σπίτι της.

    Άρα είναι αυτό που σου είπα ?

    Απλά θέλει να περνάει καλά και δεν επενδύει σε συναισθήματα και σχέσεις ....

    Ήταν το πρώτο που μου έκανε εντύπωση ..
    3 μέρες ?

    Αυτά δεν λέγοντας σχέσεις καλέ μου ..Ξεπετες λέγονται και ίσως κρατάνε και λίγο παραπάνω .
    Ανάλογα τι ένταση έχουν και κατά πόσο παίρνει ο άλλος αυτό που αναζητά ...
    Οι σχέσεις δεν έχουν μόνο ένα καλό κρεβάτι και μετά κοιταζομαστε και δεν έχουμε κάτι να συζητήσουμε .
    Ίσα ίσα στην αρχή της σχέσης δεν χορταινεις να ανακαλύπτεις τον άλλον πέραν από το σεξουαλικό κομμάτι ..
    Δεν ρουτινιαζεις ...

    Μάλλον εσύ όμως επενδυσες και συναισθηματικά σε αυτή την σχέση έτσι?
    Κάτι που μάλλον εκείνη δεν το έκανε ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Νόμιζα ότι και αυτή είχε επενδύσει. Η διαρκής ανάγκη να με βλέπει, τα κλάματα όταν έπρεπε να φύγω, η χαρά όταν γύρναγα, η περιποίηση, το γεγονός ότι μετά από κανά μήνα πήγε να βρει τη φίλη της και της τα είπε όλα για εμας. Αυτη την εντύπωση που έδιναν. Τι να πω, δε ξέρω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Νομίζω πως μπορώ να σου 1-2 πράγματα που θα μπορούσαν να βοηθήσουν στο να αυξηθεί το ενδιαφέρον της, απλά δεν είμαι σίγουρη αν θα βοηθήσει εσένα, δηλαδή εάν θες μακροχρόνια σχέση, μπορεί η κοπέλα αυτή να μην είναι για εσένα.
    Τέλος πάντων.
    Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η κοπέλα έχει ανάγκη από ενθουσιασμό και ένταση, εκπλήξεις και περιπέτεια. Δεν θέλει ακριβώς την ασφάλεια, γιατί εάν ήθελε ασφάλεια θα είχε μείνει εξαρχής με τον πρώην της.
    Το ενδιαφέρον αυξάνεται όταν κάποιος παύει να είναι δεδομένος αλλά προκαλεί στον άλλον ανασφάλεια.
    Το ενδιαφέρον αυξάνεται επίσης με εκπλήξεις, με το να κάνετε διαφορετικά πράγματα, να κάνεις και εσύ πράγματα που δεν έκανες πριν αλλά πάντα να βάζεις τα όρια σου. Δηλαδή να έχεις αυτοεκτίμση και να μην είσαι δεδομένος.
    Άμα σου λέει να χωρίσετε, της λες λυπάμαι που δεν σε έκανα ευτυχισμένη, μάλλον θέλουμε άλλα πράγματα, θα βρω την ευτυχία μου ούτως ή άλλως και εξαφανίζεσαι ακαριαία.
    Παύει να σε θεωρεί δεδομένο. Αμα ενδιαφέρεται θα σε διεκδκικήσει.
    Όμως παρόλο που κάτι τέτοιο πιάνει πολύ στους ανθρώπους, ρώτα πρώτα τον εαυτό σου εάν αξίζει και μήπως θα ήσουν ευτυχισμένος με μια κοπέλα που θελετε παρόμοια πράγματα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Νόμιζα ότι και αυτή είχε επενδύσει. Η διαρκής ανάγκη να με βλέπει, τα κλάματα όταν έπρεπε να φύγω, η χαρά όταν γύρναγα, η περιποίηση, το γεγονός ότι μετά από κανά μήνα πήγε να βρει τη φίλη της και της τα είπε όλα για εμας. Αυτη την εντύπωση που έδιναν. Τι να πω, δε ξέρω.
    Κοιτα μπορει να ξεκινησε με την προοπτικη μιας σχεσης αλλα στηνπορεια να αλλαξε.
    Ολα αυτα μπορει να εγιναν επειδη ηταν ενθουσιασμενη μαζι σου,πολυ συχνα συμβαινει να ενθουσιαζομαστε με καποιον στην αρχη και ενεργουμε οπως οταν ειμαστε ερωτευμενοι.

    Μπορει και χιλια αλλα δυο που να προεκυψαν στην πορεια και να καθορισαν την μετεπειτα καταληξη σας.

    Μην ξεχνας καλο μου, πως οταν μια γυναιακα θελει και σεξ και ερωτα και τα παντα μπορει να ¨πουλησει ¨με τον τροπο της σε ενα αντρα αρκει να περναει καλα και να γινονται τα κεφια της .
    Μην μπερδευσαι γιατι εσυ ολες αυτες τις πραξεις τις εχεις συνδεσει αλλιως στο μυαλο σου, γιατι ετσι ενεργείς εσυ .

    Ο καθε άνθρωπος ενεργεί και αντιλαμβανεται διαφορετικα τα πραγματα και εκει αλλωστε ειναι που την παταει σε αυτες τις μονοπλευρες περιπτωσεις αυτος που επενδυει απο την αρχη ....

    Εσυ τι θελεις αυτη την στιγμη ?Θες να ξαναειστε μαζι ?
    Η δικαιολογία ¨εχω συναισθηματα αλλα φοβαμαι οτι θα ξαναβγουν οταν θα ξαναβρεθουμε ¨πραγματικα μονο ανωριμη και τελειως ακυρη μου φαίνεται....

    Υπαρχει καποιος αλλος λογος που δεν θελει ή δεν πρεπει να ειστε μαζι ?Φοβαται μην δεσμευτεί απο τωρα ?
    Θελει να ζησει και αλλα πραγματα στην ζωη της?

    Τι απο ολα αυτα ισχυει ?εχεις καθίσει να συζητήσετε καθολου μαζι τι ειναι αυτο που την φρεναρει να αφεθει και να το ζησετε ολο αυτο?

    Για εσενα κυρίως ολο αυτο για να μην επένδυες συναισθηματικα σε εναν ανθρωπο που μαλλον δεν ειναι διαθέσιμος για κατι τετοιο.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ!
    By Erudiname in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 25-09-2020, 11:05
  2. Μπερδεμένος
    By Giorgos89 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 05-10-2019, 11:14
  3. Μπερδεμένος
    By MartinH97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 13-04-2019, 00:28
  4. Μπερδεμένος...
    By member102 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 09-01-2014, 15:22
  5. Μπερδεμένος
    By νεος30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-06-2013, 21:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •