εξωγηινοι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    boo λυπάμαι πολύ που δεν μπορώ σε σε βοηθήσω. Μίλα σε παρακαλώ με το γιατρό, περνάς χοντρό λούκι με την κωλοαρρώστια. Δες το θέμα με τον ίδιο τίτλο που είχες ανοίξει πριν 2 χρόνια, όταν σε έπιανε η αγωγή δεν ασχολιόσουν με όλα αυτά και συνέχιζες την ζωή σου ήρεμα κι ωραία. Γιατί να ζεις μέσα στο άγχος και τον φόβο; Συζήτα με τον γιατρό πριν γίνουν χειρότερα τα συμπτώματα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by boo View Post
    σε παρακολουθουν κι εσενα?
    Όχι boo δεν υπάρχουν εξωγήινοι, πρέπει να το βγάλεις από το μυαλό σου αυτό το πράγμα!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ε πως? ειμαστε μονοι στο συμπαν? δε γινεται. σιγουρα
    δε θελω να μοιραστωω κατι με το γιατρο. θελει να μου δωσει λεπονεξ.
    και δε θελω να του ξαναπω τιποττα. εχω ραντεβου σε 2 εβδομαδες
    κουραστηκα.οτι και να του πω εχει αντιθετη γνωμη.οτι και να πω θα βρει να πει κατι οτι ειναι της παθησης και μπλα μπλα μπλα
    και η ψυχολογος παλι τα ιδια μου λεεει
    κουραστηκα να τους ακουω. δε με καταλαβαινουν
    δεν τους εμπιστευομαι πια

    ευχαριστω που μου απαντησατε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Το θέμα δεν είναι αν είμαστε μόνοι στο σύμπαν ή όχι, αλλά αν έχουν κάποιο λόγο οι εξωγήινοι να σε κατασκοπεύουν. Είσαι κάποια απειλή για αυτούς? Σκέψου ότι όταν ήσουν καλύτερα δεν τους έβλεπες, είναι τυχαίο αυτό?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Το θέμα δεν είναι αν είμαστε μόνοι στο σύμπαν ή όχι, αλλά αν έχουν κάποιο λόγο οι εξωγήινοι να σε κατασκοπεύουν. Είσαι κάποια απειλή για αυτούς? Σκέψου ότι όταν ήσουν καλύτερα δεν τους έβλεπες, είναι τυχαίο αυτό?
    Ακριβώς αυτό.

    Να σε ρωτήσω boo, όταν είχες το μεγάλο επεισόδιο κι άκουγες φωνές και έβλεπες φαντάσματα ή ξέρω κι εγώ τι ήταν, ή παλιότερα που νομίζω έχεις πει ότι έβλεπες νεκρά παιδιά, πιστεύεις αυτή τη στιγμή που μιλάμε ότι ήταν αληθινά;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    με εχουν διαλεξει για να μου κανουν πειραμαα εμενα και καοποιους αλλους. δε μπορω να ξερω γιατι εμας.
    ναι το πιστευω
    το ζω με ολες τις αισθησεις οποτε δε μπορω να τα απαρνηθω
    απλα προσπαθεις να ζεις με αυτα αλλα δεν ειναι καθολου ευκολο
    δεν τα ξεχνας, δεν τα αμφισβητεις
    απλα με τα φαρμακα σε κοιμιζουν αλλα σε ξεκουραζουν
    αλλα εμενα δε με πιανουν για πολυ..ειναι μικρα τα διαστηματα που χαλαρωνω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    προσπαθω να παρακολουθω μαθηματα στη σχολη αλλα δε μπορω να συγκενρωθω και δεν καταλαβαινω.
    ο γιατρος μου ειχε πει οτι εχει πειραχτει η ενεργος μνημη λεει.
    συνηθως δε μπορω να κανω μια ολοκληρωμενη προταση οταν μιλαω.. ξεχναω απο που αρχισα και τι ηθελα να πω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    προσπαθουσα στην αρχη να κραταω σημειωσεις αλλα ηταν αδυνατον να θυμαμαι τις προτασεις οποτε το αφησα.
    τωρα οτι και αμα πιασω κατι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Ακυρο αυτο που λες Ναι υπαρχουν εξωγηινοι αλλα δεν παρακολουθουν εσενα Δεν ασχολουνται μ ε εμας που παιρνουμε χαπια Θελουν καθαρα μυαλα Εμεις ειμαστε καμμενα χαρτια , τι να μας κανουν Δεν θελουν να κολλησουν .
    Γι αυτο μη φοβασαι ,εισαι μονη ,κανενας δεν ασχολειται μαζι σου ,δεν εισαι κ κατι σημαντικο ουτε τη σχολη σου δεν μπορεις να τελειωσεις
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όπως το βλέπω εγώ Κατερινάκι, το κακό είναι ότι το περιβάλλον της boo δεν βοηθάει, δεν της εμπνέει εμπιστοσύνη ώστε όταν είναι στα πάνω της και δεν έχει πολλά συμπτώματα να βάλει αυτές τις παρανοϊκές ιδέες στην άκρη, να βρει έναν τρόπο να συμβιβαστεί με αυτή την κατάσταση και να δει πως δεν θα επηρεάζεται τόσο. Τα περισσότερα παιδιά που μπαίνουν εδώ και σε γενικές γραμμές είναι σε σταθερή κατάσταση, πρώτον τα πιάνουν πιο πολύ τα φάρμακα αλλά δεύτερον μετά από τα πρώτα ψυχωσικά το δουλέψανε πολύ με τον εαυτό τους να καταλάβουν ότι έχουν μία σοβαρή ασθένεια και να ξεχωρίσουν την πραγματικότητα από τις παράλογες ιδέες και τα οράματα.Δυστυχώς την boo δεν την πιάνει πολύ η αγωγή. Αλλά κι οι γύρω της αφού δεν καταλαβαίνουν τι έχει και δεν είναι υποστηρικτικοί δεν έχει κάποιον μόλις βλέπει ότι αρχίζουν τα προεόρτια για επεισόδιο όσο γίνεται να το προλαβαίνουν, να βλέπουν τα συμπτώματα και να μην φτάνει η κατάσταση στο αμήν.

    Αν διαβάσεις το ιστορικό της boo, είναι σε πολλά πράγματα καλύτερη από τους περισσότερούς μας εδώ μέσα. Ουσιαστικά μόνη της το παλεύει με τους ειδικούς, μόνη της τρέχει σε γιατρούς και ψυχολόγους, μόνη της προσπαθεί και βάζει στόχους και ανησυχεί για το μέλλον της και δεν αφήνεται εντελώς...Και μόνο που παλεύει και πάει όσο πάει σε σχολή και βάζει στόχους με τόσα παιχνίδια που της κάνει το μυαλό της, θα έπρεπε όλοι να της βγάζουμε το καπέλο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    ακολουθας την φαρμακευτικη αγωγη η οχι;
    περνεις τα χαπια η συχνα πυκνα τα ξεχνας;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Τελος παντων boo ,,ξυπνα κ μη βασανιζεσαι ,Γινε παρατηρητης του εαυτου σου κ μην συμμετεχεις στη τρελα του μυαλου σου Δεν εισαι εσυ οι φοβοι σου ουτε οι παρανοιες σου Ειναι μυγες που ενοχλουν κ αφου δεν μπορεις να τις σκοτωσεις , αγνοησε τες οσο γινεται
    Last edited by Aeon; 20-03-2021 at 15:08.
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Είσαι παλιό μέλος, έχεις παρακολουθήσει όλα τα θέματα της boo; Έχω διακρίνει ότι για κάποιο λόγο είναι κι αυτή πολ'υ αρνητική σε κάποια πράγματα, ωστόσο σε μία τόσο δύσκολη πάθηση, είναι αλλιώς να σε βοηθάει και το περιβάλλον σου. Δεν τα ρίχνουμε όλα σε καμία οικογένεια, ο καθένας έχει σίγουρα την ευθύνη του εαυτού του, ωστόσο όταν ένας άνθρωπος έχει φτάσει σε σημείο να βλέπει οράματα και να έχει λουφάξει σε μία γωνία, να φοβάται να βγει από το δωμάτιό του κτλ, κάπου και κάποιος με μία στοιχειώδη ενσυναίσθηση θα κάνει μία προσπάθεια να καταλάβει τι συμβαίνει και να βοηθήσει, πόσο μάλλον αν είναι γονιός σου. Δεν μπορεί εσένα το μυαλό σου να σου δημιουργεί ιστορίες για αγρίους, να είσαι σε κατάσταση πανικού και ο άλλος να σου μιλάει για σχολές ή πως είσαι έτσι εκείνη τη στιγμή. Θα σου μιλήσει και για αυτά, αλλά όταν είναι η κατάλληλη ώρα.

    Τεςπα... Ελπίζω να έρθει η boo να μας πει πως αισθάνεται και να είναι καλύτερα τώρα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ------------------------------------------------
    Last edited by boo; 20-03-2021 at 22:58.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    και το πιο καλο ειναι να παιρνεις φαρμακα να μην ηρεμεις για ικανοποιητικο διαστημα και να σου λενε πως αν δεν τα παρεις σε περιμενει κλινικη..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εξωγήινοι αυτού του κόσμου ενωθείτε!!!
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 121
    Last Post: 13-02-2020, 10:56
  2. εξωγηινοι
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 141
    Last Post: 20-06-2019, 04:11
  3. αστροναυτες κι εξωγηινοι ......
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 16-04-2017, 18:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •