Παιδέματα , Μπερδέματα και στιγμές καχυποψίας προς τον ψυχοθεραπευτη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Aντικαθληπτικο για δύο μήνες δεν υφίσταται, σε δύο μήνες θα σε πιάσει καλά και θα δεις θετικό αποτέλεσμα. Τελικά δεν κατάλαβα ποια είναι ή διάγνωση σου; Παίρνει κανείς απαλλαγή από το στρατό με ήπιο αντικαταθλιπτικο;
    Ούτε εγώ έχω καταλάβει. Στο πίκ των συμπτωμάτων μου πριν 4 χρόνια επισκέφτηκα έναν γιατρό που με διέγνωσε ως ψυχωσικό. Μετά απο διαφορα γεγονότα όπως λ.χ. οτι το μάθανε οι δικοί μου και λόγω του οτι με τον πρώτο ουσιαστικά δεν γινόταν ψυχοθεραπεία πήγα σε δεύτερο. Εδώ και 1,5 χρόνο όμως με έμπλεξε σε τρυπάκια περίεργα όπως η ψυχανάλυση και άλλα τέτοια και όταν αναγκάστηκε μετα απο ενα συμβάν (με εντολη καρδιολογου) να μου κόψει την αγωγή , και υποτροπίασα με διέγνωσε με ΙΔΨ διαταραχή. Μια σαφή όμως απάντηση για το εαν έγινε αυτή η διάγνωση για να πάρω αναβολή και όχι απαλλαγή δεν πήρα. Στο δια ταύτα επειδή με βλέπω να πηγαίνω τουλάχιστον 2 χρόνια αν όχι παραπάνω πίσω , σκέφτομαι να διακόψω αυτην την υποτυπώδη δόση αντικαταθλιπτικού ώστε να μην έχω κανένα κώλυμα στην στράτευση.

    Απ το να περάσω ξανά τα ίδια , μην κάνοντας τίποτα και ξεκομενος σχεδόν απ ολα κι απο παντού , προτιμώ να περάσω 9 δύσκολους μήνες στην παραμεθόριο...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    9
    Ναι αφού η μιρταζαπίνη έχει απ οσο ξέρω υπναγωγες λειτουργίες. Για τους λόγους εξήγησα και στον άλλο φίλο που έγραψε στο thread. Να ρωτήσω κατι αλλο. Η ίδια ουσία και δοσολογία απο διαφορετική όμως εμπορική ονομασία και εταιρεία έχει καποια ουσιώδη διαφορά;;; Ευχαριστώ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Η μιρταζαπινη έχει όντως υπναγωγες ιδιότητες. Δεν ξέρω αν τα γενοσημα έχουν διαφορά από το ρεμερον. Μόνο ρεμερον παίρνω, δεν έχω δοκιμάσει γενοσημο. Κώλυμα στην στράτευση μόνο για τη μιρταζαπινη δεν θα έχεις. Απλά μάλλον θα είσαι άοπλος.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 29-05-2020, 13:47
  2. Θυμός προς τον ψυχοθεραπευτή
    By NikosD. in forum Η ερώτηση της εβδομάδας
    Replies: 104
    Last Post: 29-07-2019, 03:19
  3. Μπερδέματα του παρελθόντως...
    By Asiatas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 83
    Last Post: 07-02-2017, 22:24
  4. Μπερδεματα...ΞΑΝΑ
    By ioulia1 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 22
    Last Post: 19-07-2015, 17:47
  5. Μπερδέματα!
    By gatopardos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 25-09-2013, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •