Sitaloprami
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Sitaloprami

  1. #1

    Sitaloprami

    Καλησπερα παιδια ξεκινησα με μισο χαπι αντικαταθλιπτικο ειδα μια ηρεμια μου περασαν οι εμβοες και τα μουδιασματα .. τωρα ειμαι στις 12 μερες με ολοκληρο χαπι και δεν βλεπω καμια διαφορα γυρισα στα ιδια που ημουν με εμβοες και αγχος... τι γινεταιιιιι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Faihh95 View Post
    Καλησπερα παιδια ξεκινησα με μισο χαπι αντικαταθλιπτικο ειδα μια ηρεμια μου περασαν οι εμβοες και τα μουδιασματα .. τωρα ειμαι στις 12 μερες με ολοκληρο χαπι και δεν βλεπω καμια διαφορα γυρισα στα ιδια που ημουν με εμβοες και αγχος... τι γινεταιιιιι
    Δώστου λίγο χρόνο να δράσει. Είναι νωρίς για να δεις αποτελέσματα. Πριν μπορεί να ήταν πιο πολύ placebo effect. Η μάνα μου παίρνει σιταλοπραμη, της έχουν περάσει οι ίλιγγοι και η αϋπνία. Ούτε αγχος ή στενοχώρια έχει. Από κει και πέρα αν δεν σε βοηθήσει συζήτησε το με τον γιατρό σου.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    3
    Καλησπέρα κι από εμένα. Μετά από διάγνωση μείζων κατάθλιψης και 2 δοκιμές φαρμάκων που μου έφεραν υπερβολική νευρικότητα ( ladose, wellbutrin ) ο γιατρός μου συνέστησε το cinapen.Το παίρνω τώρα μια βδομάδα μισό των 20mg . Και με αυτό νοιώθω κάποια νευρικότητα και πολλές φορές σαν να καίγομαι. Είναι φαίνεται από τις παρενέργειες. Για να πω την αλήθεια έχω φοβηθεί, γιατί δεν ξέρω πόσο κρατάνε οι παρενέργειες. Αν κάποιος έχει κάποια πληροφορία θα ήθελα να την ακούσω. Ευχαριστώ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Faihh95 View Post
    Καλησπερα παιδια ξεκινησα με μισο χαπι αντικαταθλιπτικο ειδα μια ηρεμια μου περασαν οι εμβοες και τα μουδιασματα .. τωρα ειμαι στις 12 μερες με ολοκληρο χαπι και δεν βλεπω καμια διαφορα γυρισα στα ιδια που ημουν με εμβοες και αγχος... τι γινεταιιιιι
    αυτο το φαρμακο ειναι το seropram ( η s-sitalopram ειναι το cipralex ) , τοχω παρει ( σιγα μην το αφηνα ) σε 12 μερες εις ματην περιμενεις αποτελεσματα , ειναι παρα πολυ νωρις , κατσε να περασουν 50 μερες και μετα βλεπεις .....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Jordi View Post
    Καλησπέρα κι από εμένα. Μετά από διάγνωση μείζων κατάθλιψης και 2 δοκιμές φαρμάκων που μου έφεραν υπερβολική νευρικότητα ( ladose, wellbutrin ) ο γιατρός μου συνέστησε το cinapen.Το παίρνω τώρα μια βδομάδα μισό των 20mg . Και με αυτό νοιώθω κάποια νευρικότητα και πολλές φορές σαν να καίγομαι. Είναι φαίνεται από τις παρενέργειες. Για να πω την αλήθεια έχω φοβηθεί, γιατί δεν ξέρω πόσο κρατάνε οι παρενέργειες. Αν κάποιος έχει κάποια πληροφορία θα ήθελα να την ακούσω. Ευχαριστώ.
    κι εδω αυτο το φαρμακο ειναι η σιταλοπραμη, η seropram, τοχωπαρει, δεν ειχα παρενεργειες , εκτος απο πτωση της λιμπιντο, αν εχεις αλλες παρενεργειες , που μπορει, ειναι μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος , δλδ, 2 μηνες , αν συνεχιστουν , συζητα το με τον γιατρο σου, για πιθανη αλλαγη αγωγης .....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    3
    Πως λειτούργησε σε εσένα η σιταλοπράμη ; Είδες βελτίωση ; Έπαιρνες κάποιο αγχολυτικό ή το παλεύεις χωρίς ;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Jordi View Post
    Πως λειτούργησε σε εσένα η σιταλοπράμη ; Είδες βελτίωση ; Έπαιρνες κάποιο αγχολυτικό ή το παλεύεις χωρίς ;
    επαιρνα αρκετα ζαναξ συγρονως , πιο καλα δουλευουν τα τρικυκλικα σεμενα , παρα τα ssri's οπως το σεροπραμ η το σιπραλεξ ....με το εφεξορ ειδα καλα αποτελεσματα , αλλε ειχε την τρομερη παρενεργεια της δυσκοιλιοτητας .....

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    3
    Εμένα μου φέρνουν νευρικότητα και δυσκοιλιότητα.Προσπαθώ να το αντιμετωπίσω με lexotanil για να κοιμάμαι γιατί δεν γίνεται αλλιώς.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Μόνο σε μια εβδομάδα μην βγάλεις συμπέρασμα για το φάρμακο. Το καις. Γκουγκλαρε το αν θες ή ρώτα τον γιατρό σου αλλά στο λέω ότι τα αντικαταθλιπτικά θέλουν 6 με 8 εβδομάδες για να δράσουν. Το έχω πάρει για κάνα χρόνο. Δεν είχα παρενέργειες.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    2
    Το παιχνίδι είναι εύκολο να παίξει και απαιτεί πολύ λίγο χρόνο για να ολοκληρωθεί. Το παιχνίδι μπορούν να παίξουν παιδιά όλων των ηλικιών και μπορούν να το απολαύσουν τόσο αγόρια όσο και κορίτσια.five nights at freddy's

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •