Η ζωη μου καταστρεφεται - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Εχω ρωτησει σε ιδρυματα της εκκλησιας δεν αναλαμβανουν περιστατικα σαν το δικο μου.Ουτε σε οποιαδηποτε δημοσια δομη.Και οπως λεει και η Κασσανδρα στα περισσοτερα ιδρυματα απο αυτα η κατασταση ειναι τραγικη.Και να βαλεις τον ανθρωπο σου εκει,θελει καποιον να τον φροντιζει.Το να βαλεις τον ανθρωπο σου εκει,να ανοιξει και να σαπισουν οι πληγες ειναι απανθρωπο δεν θα το εκανα ποτε στη μανα μου.Αυτες οι δομες ειναι για απορους ανθρωπους που ειναι στα ΠΟΔΙΑ τους.Το οτι υπαρχουν και κατακοιτοι εκει που πεθαινουν μεσα στον εμετο τα ουρα και τα κοπρανα ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια.Και ειλικρινα δεν περιμενω απο κανεναν εδω μεσα να μου δωσει λυση,διοτι το εχω ψαξει μονος μου .Γραφω μονο και μονο να βγει απο μεσα μου ο πονος που εχω μεσα μου.Παλιοτερα,εβαζες για καποια διαστηματα ηλικιωμενο ανθρωπο σε κλινικες,και πληρωνες συμμετοχη με το ασφαλιστικο ταμειο.Τωρα δεν υπαρχει αυτο.Εν πασει περιπτωσει,αλλο το να βαλεις τον ανθρωπο σου καπου με στοιχειωδη αξιοπρεπεια και αλλο να τον πετας στα σκατοδοχεια.Πιστεψτε με τα εχω ψαξει και πολυ καλα μαλιστα,εδω και 3 χρονια σχεδον.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Σημερα ειχα ενα επεισοδειο ζαλης και κατερρευσα.Το πρωτο καμπανακι ηχησε.Στο δευτερο βγαινω οφσαιντ...αλλα δεν πειραζει.Βαρεθηκα.Ας ειναι.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    366
    Οπότε, έχουμε και λέμε. Πρέπει να είσαι σπίτι. Πρώτο δεδομένο. Γιατί δε θες και δεν μπορείς οικονομικά να τους πας κάπου αλλά και δε βρίσκεις άνθρωπο να βοηθάει (νοσοκόμο/νοσοκόμα κατ' οίκον βοηθό και τα λοιπά). Μία δουλειά από το σπίτι, θα μπορούσες να κάνεις κάτι στο ίντερνετ. Υπάρχουν τρόποι αν το ψάξεις. Δεύτερον, κι εσύ δεν είσαι καλά, οπότε σκέψου αν εσύ πάθεις κάτι, γιατί σε βλέπω λίγο μοιρολατρία, τι θα γίνουν οι γονείς; Οπότε φρόντισε τον εαυτό σου για να μπορείς να ανταπεξέλθεις. Αν δε γίνεται να πληρώνεις μήνα, πλήρωσε για μέρες μέσα στο μήνα που θα τις έχεις για σένα. Και θα αλαφρύνει λίγο το φορτίο σου.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Νομιζω οτι ηταν να πω το ειπα το θεμα εξαντληθηκε.Μοιρολατρια ουδεις και ποτε εγω...το θεμα το δικο μου μονο εαν το ζησεις μπορεις να καταλαβεις τι γινεται ακριβως,οποτε δεν κατηγορω κανεναν.Απο δουλεια οσο μπορω δουλευω,οικονονικα τα φερνω βολτα με μια γυναικα πρωι μμεσημερι,απλως για να αναλαβουν περιστατικα σαν τα δικα μου θελουν 1000 τον καθενα ακατεβατα,διοτι δεν ειναι οτι πληρωνεις στο ιδρυμα,αλλα και γιατροι εξτρα,φαρμακα,,εξετασεις,ια τρικες πραξεις(πχ τραχειοβροχγικη αναρροφηση)και ενα σωρο αλλα πραγματα που προκυπτουν σε αυτες τις δομες,διοτι η νοσηροτητα αυξανεται για τους ασθενεις.Δεν εχετε ιδεα πιστεψτε με.Ουτε τον εξυπνο κανω απλως μονο εαν το ζησεις μπορει να καταλαβεις.2 πολυασθενεις ειναι με 10 διαφορετικα θεματα ο καθενας,που θελω αλλα 10 μηνυματα να αναλυσω.Δεν ειχα και δεν εχω επιλογη καμια.Ουτε τα συνηθη κλισε χωρανε στην δικη μου περιπτωση.Αυτα και τελος απο μενα δεν ξαναεπανερχομαι στο θεμα.Παρακαλω τον αντμιν να το κλειδωσει .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Η ζωή μου καταστρέφεται...
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 14-09-2020, 23:48
  2. Καταστρέφεται ο εγκέφαλος?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-01-2011, 02:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •