Xanax διακοπη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Απορία γιατί η γιατροί προτιμούν το πολύ το xanax;; Τόσο αποτελεσματικό είναι; Εγώ πάντως δεν παίρνω xanax παίρνω άλλο, αλλά θα μου πεις κάθε άνθρωπος άλλο φάρμακο, αλλά το αναφέρω το xanax γιατί έχω διαβάσει ότι είναι πολύ εθιστικό!!
    δεν ξερω γιατι , αλλα η Αθηνα θεωρειται ' πολη του ζαναξ ' συμφωνα με το αρθρο.......ενω στην Αγγλια , οπως εχω διαβασει, στα γραφουν για 4 μηνες max. και μετα σεπανεξεταζουν, για να διαπιστωσουν αν τα χρειαζεσαι ακομη......

    πραματι ειναι πολυ εθιστικο........



    https://www.lifo.gr/various/athina-poli-toy-xanax

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giorgosmj View Post
    Ο λόγος που το έκοψε είναι για να της το μειώσει αλλά θεωρώ ότι δεν έγινε σωστά η διακοπή. Η μητέρα μου αναγκάστηκε να νοσηλευτεί γιατί είχε εμμονές κ τάσεις να κάνει κακο στον εαυτό της, μόλις βγήκε από ιδιωτική κλινική μετά από ένα σωρό χάπια που την είχαν σε καταστολή τον πρώτο μήνα ήταν καλά, τον δεύτερο μήνα άρχισε μια μελαγχολία, ο γιατρός της είπε ότι δεν είναι κάτι είναι λόγο της θεραπείας, τον τρίτο είχε πιο πολύ. καθημερινά νυστάζε πολύ δεν είχε όρεξη, την έβλεπα κ έπεφτε σιγά σιγά, αποφασίζω να αλλάξω γιατρό πήγα σε άλλον της έβγαλε τα βαριά τα χάπια κ μείωσε την δόση του ζαναξ από 1,5 mg την μερα σε 0,75. Εδώ και ένα μήνα η μητέρα μου είναι πολύ χάλια δεν σήκωνεται από το κρεβάτι έχει πάλι εμμονές κ προχθές πηγε να πάρει μια καρτέλα ζαναξ να πιει. Το τρέμουλο δεν την αφήνει. Τα βράδια δεν κοιμάται..
    αυτο ειναι μια αλλη ιστορια , που θελει γιατρο, εγω δεν τα γνωριζω αυτα ........δεν ειχα τετοια συμπτωματολογια κατα την διακοπη των παααρα πολλων ζαναξ .....

    τρεμουλο εχει κι η μανα μου που ειναι 85 , αλλα της ειπε ο νευρολογος μου οτι δεν υπαρχει φαρμακο γι αυτην .....κοιμαται κανονικοτατα παραυτα .....ουτε παιρνει ηρεμιστικα .......

    καλυτερα νευρολογος ......

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by giorgosmj View Post
    Ο λόγος που το έκοψε είναι για να της το μειώσει αλλά θεωρώ ότι δεν έγινε σωστά η διακοπή. Η μητέρα μου αναγκάστηκε να νοσηλευτεί γιατί είχε εμμονές κ τάσεις να κάνει κακο στον εαυτό της, μόλις βγήκε από ιδιωτική κλινική μετά από ένα σωρό χάπια που την είχαν σε καταστολή τον πρώτο μήνα ήταν καλά, τον δεύτερο μήνα άρχισε μια μελαγχολία, ο γιατρός της είπε ότι δεν είναι κάτι είναι λόγο της θεραπείας, τον τρίτο είχε πιο πολύ. καθημερινά νυστάζε πολύ δεν είχε όρεξη, την έβλεπα κ έπεφτε σιγά σιγά, αποφασίζω να αλλάξω γιατρό πήγα σε άλλον της έβγαλε τα βαριά τα χάπια κ μείωσε την δόση του ζαναξ από 1,5 mg την μερα σε 0,75. Εδώ και ένα μήνα η μητέρα μου είναι πολύ χάλια δεν σήκωνεται από το κρεβάτι έχει πάλι εμμονές κ προχθές πηγε να πάρει μια καρτέλα ζαναξ να πιει. Το τρέμουλο δεν την αφήνει. Τα βράδια δεν κοιμάται.Σκέφτομαι να την στείλω σε άλλη κλινική να της ρυθμίσουν την αγωγή δεν ξέρω κ γω τι να κάνω να την βοηθήσω. Είναι μικρή σε ηλικία έχει και ανήλικο παιδί και εγγονι ακόμα δεν ξέρω τι να κάνω.
    Kαλημερα Γιωργο

    Γι αυτο σου ειπα απο την αρχη οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και να μην επηρεαζεσαι απο τον καθενα που λεει το μακρυ του και το κοντο του εδω μεσα και παραγγονιζει τους γιατρους .

    Εγω σου ειπα απλα την δικη μου εμπειρια που εγινε με βαση τον γιατρο μου και την δικη μου ιστορια.
    Οπως σου ειπα πως το χαπι κοβεται πολυ σταδιακα και οχι αποτομα γι αυτους ακριβως τους λογους που μολις ανέφερες .
    Μια ενδεχομενη υποτροπή και ναι το τρεμουλο στο ξαναλεω ειναι συπτωμα αποσυρσης και διαταραχης .
    Ολοι οι οργανισμοι αντιδρουν διαφορετικα .Το ειχα και εγω αλλα σε πολυ μικρη διαρκεια και οχι τοσο εντονο αλλα ημουν προετοιμασμεη γιατι μου το ανεφερε ο γιατρος οποτε το διαχειριστικα αναλογα .
    Οπως να ξερεις πως αν δεν ξερεις απο που προερχεται αυτο το τρεμουλο το μυαλο μας το κανει ακομα πιο εντονο μονο και μονο απο το φοβο μας και το αγχος μας ..

    Ο πρώτος γιατρος επρεπε δυστηχως να την εχει με αυτη την αγωγη γιατι αυτη ακολουθειται συνηθως αρχικα στα ατομα που εχουν τασεις αυτοχειριας ή βγαζουν βιαιες συμπεριφορες στο οικογενειακο τους περιβαλλον.
    Ακολουθουν μια αγωγη που ειναι αλυσιδα και μολις σταθεροποιηθει η κατασταση τους και ειναι σε θεση να καταλαβουν οτι δεν πρεπει να ενεργουν ετσι τοτε αρχιζει η σταδιακη αλλαγη της αγωγης .
    Αλυσιδα ειναι ολα αυτα και ενα χαπι ετσι και βγει αποτομα και χωρις να αντικατσταθει σπαει ενας κρικος αυτης , οι συνεπειες ειναι παροιμοιες με τις μητερα σου.
    Αυτα ειναι λογια του γιατρου μου οταν του ζητουσα να μου εξηγει τα παντα γυρω απο τις θεραπειες που υπαρχουν για να ξερω που βαδιζω .

    Πηγαινε σε παρακαλω πολυ αμεσα σε ενα γιατρο ή αν κρίνεις οτι πρεπει να νοσηλευτή και ζητησε του να σου εξηγησει τα παντα περι χαπιων και θεραπειων που αφορουν καθαρα την περιπτωση της μητερας σου .
    Μην επηρεαζεσαι απο κανεναν και το κυριοτερο μην κανεις πειραματα .
    Μονο ετσι θα κατανοησεις την ολη κατασταση και θα εχεις και εσυ μια πιο αντικειμενικη αποψη συμφωνη παντα με τις οδηγιες των θεραπων γιατρων σας.

    Χημεια ειναι ολα αυτα και για να υπαρξει ισορροπεια υπαρχει πολυ αρχικη ταλαιπωρεια μεχρι να βρεθει .
    Κανε το καλυτερο για την μητερα σου γιατι οπως ειπες ειναι νεος ανθρωπος και εχει και ανηλικο παιδι και ειναι πολυ κριμα να πειραματιζεται με άμεσο κυνδινο να κανει κακο στον ευατο της .

    Αν μιλησεις με γιατρο θα σου πει πως ακομα και η αποτομη διακοπη των χαπιων μπορει να φερει αυτοκτονικες τασεις ακομα και σε ατομα που δεν ειχαν κανεναν ιστορικο οχι τωρα στην περιπτωση την δικη σας .


    Ενηργησε αμεσα με οποιο τροπο νομιζεις οτι πρεπει να γινει γιατι ειναι μια κατασταση πολυ επικίνδυνη αλλα και πολυ ψυχοφθορα για ολου σας .
    Αν χρειαζεται να ειναι σε κατασταλτική αγωγη ας ειναι για ενα διαστημα ,οταν θα ερθει ο καιρος θα μπει η καταλληλη αγωγη και η φαση που θα νοιωσει και πιο ενεργή και πιο ευδιαθητη.

    Ευχομαι πραγματικα το καλυτερο για ολου σας και ιδιαιτερα για εκεινη γιατι να ξερεις το τρεμουλο σε αυτη την περιπτωση δηλωνει και φοβο ,ταραχη ...πολυ ψυχοφθορο ολο αυτο για εκεινη πραγματικα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-03-2021 at 13:46.

  5. #20
    Elenia781
    Guest
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-03-2021 at 19:37.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    σωστα Ελενα , ειτε εισαι μαζι της , αλλιως εισαι εναντιον της ......

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν καταλαβαινω για ποιο λόγο τσακωνεστε, ο καθένας μπορεί να πει τη γνώμη του.

    Προσωπικά επαιρνα 0.25 για εξι μήνες περίπου κάθε μέρα. Πολύ μικρή δόση αλλά το έκοψα χωρίς πρόβλημα.

    Σε κάθε περίπτωση συμφωνώ με Μαριλου,πρέπει να ακολουθεί οδηγίες γιατρού αν το λαμβάνει μακροχρόνια και σε μεγάλη δόση. Τώρα το αν κάποιος μπορεί να το κόψει και χωρίς, δεν έχει σημασία, εφόσον λες ότι η μαμά σου έχει ηδη στερητικά και δεν διαχειρίζεται καλά τη μείωση.


    Εγώ τώρα το ξανάρχισα εδώ και κάποιες μέρες, 0.5 την ημέρα. Γενικά με βοηθάει αλλά δεν μου αρέσει καθόλου που το παίρνω (λόγω αϋπνίας το παιρνω τώρα). Μάλλον θα αλλάξω ψυχίατρο να μου γράψει κάτι άλλο για τον ύπνο, γιατί ο δικός μου δεν μου προσφέρει άλλη εναλλακτική για κάποιο λόγο. Ή μου λεει να ξεκινήσω πάλι αντικαταθλιπτικά που δεν θέλω.

    Αυτό πούμε ενοχλεί στο ζαναξ είναι οτι την επόμενη μέρα νιώθω ελαφρύ χανκγοβερ. Και μου αυξάνει κάπως τους παλμούς.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν καταλαβαινω για ποιο λόγο τσακωνεστε, ο καθένας μπορεί να πει τη γνώμη του.

    Προσωπικά επαιρνα 0.25 για εξι μήνες περίπου κάθε μέρα. Πολύ μικρή δόση αλλά το έκοψα χωρίς πρόβλημα.

    Σε κάθε περίπτωση συμφωνώ με Μαριλου,πρέπει να ακολουθεί οδηγίες γιατρού αν το λαμβάνει μακροχρόνια και σε μεγάλη δόση. Τώρα το αν κάποιος μπορεί να το κόψει και χωρίς, δεν έχει σημασία, εφόσον λες ότι η μαμά σου έχει ηδη στερητικά και δεν διαχειρίζεται καλά τη μείωση.


    Εγώ τώρα το ξανάρχισα εδώ και κάποιες μέρες, 0.5 την ημέρα. Γενικά με βοηθάει αλλά δεν μου αρέσει καθόλου που το παίρνω (λόγω αϋπνίας το παιρνω τώρα). Μάλλον θα αλλάξω ψυχίατρο να μου γράψει κάτι άλλο για τον ύπνο, γιατί ο δικός μου δεν μου προσφέρει άλλη εναλλακτική για κάποιο λόγο. Ή μου λεει να ξεκινήσω πάλι αντικαταθλιπτικά που δεν θέλω.

    Αυτό πούμε ενοχλεί στο ζαναξ είναι οτι την επόμενη μέρα νιώθω ελαφρύ χανκγοβερ. Και μου αυξάνει κάπως τους παλμούς.
    Έχω κι εγώ πρόβλημα με τον ύπνο. Κι εμένα παλιοτερα xanax μου είχε δώσει για τον ύπνο μέχρι να πιάσει το αντικαταθλιπτικό. Μετά από καιρό που είχα σταματήσει το αντικαταθλιπτικό δοκίμασα μελατονίνη με βαλεριάνα, ένα συμπλήρωμα διατροφής. Κάτι έκανε για μερικούς μήνες. Όταν κάποια στιγμή δεν κοιμόμουν καθόλου ξεκίνησα χαμηλή δόση ρεμερον. Αν βρεις κάποια άλλη λύση για τον ύπνο πες μας.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Έχω κι εγώ πρόβλημα με τον ύπνο. Κι εμένα παλιοτερα xanax μου είχε δώσει για τον ύπνο μέχρι να πιάσει το αντικαταθλιπτικό. Μετά από καιρό που είχα σταματήσει το αντικαταθλιπτικό δοκίμασα μελατονίνη με βαλεριάνα, ένα συμπλήρωμα διατροφής. Κάτι έκανε για μερικούς μήνες. Όταν κάποια στιγμή δεν κοιμόμουν καθόλου ξεκίνησα χαμηλή δόση ρεμερον. Αν βρεις κάποια άλλη λύση για τον ύπνο πες μας.
    Από φυτικά είχα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα,δεν με πιάνουν. Η βαλεριάνα δε, με κάνει χειρότερα.

    Αν βρω κάτι άλλο εναλλακτικό, θα ενημερώσω. Εμένα έρχεται σε φάσεις το θέμα με τον ύπνο,για πολλούς μήνες δεν είχα πρόβλημα, τώρα με την αλλαγή του καιρού πάλι με έπιασε.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σε κάθε περίπτωση συμφωνώ με Μαριλου,πρέπει να ακολουθεί οδηγίες γιατρού αν το λαμβάνει μακροχρόνια και σε μεγάλη δόση. Τώρα το αν κάποιος μπορεί να το κόψει και χωρίς, δεν έχει σημασία, εφόσον λες ότι η μαμά σου έχει ηδη στερητικά και δεν διαχειρίζεται καλά τη μείωση
    Αγαπητε σκιουρε, λες εγω ναπαιρνα επειδη ετσι ' γουσταρα ' 9-10mg ζαναξ /μερα ? μου τα συνταγογραφουσαν φυσικα οι εγκληματιες ψυχιατροι , προφανως τους ενδιεφερε το 50αρικο........που απο τον 6/19 γραφοντουσαν πλεον ηλεκτρονικα στον ΑΜΚΑ σου , οποτε φαινοταν τι σουγραφε ο καθε ( ας τον πουμε ) ' ψυχιατρος ' , αρα ημουν αναγκασμενος , ιδιαις δυναμεις , να τα μειωσω δραματικα , το οποιον κι εκανα .....οταν τοπα στον νευρολογο μου, που πηγαινα για αυτοανοσο, μουπε ' μπραβο σου ' , και μουγραφε μεχρι 4mg/μερα , κατ εξαιρεσην , παραπανω τουβγαζε ' υπερβαλλουσα δοση ' .......

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Από φυτικά είχα δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα,δεν με πιάνουν. Η βαλεριάνα δε, με κάνει χειρότερα.

    Αν βρω κάτι άλλο εναλλακτικό, θα ενημερώσω. Εμένα έρχεται σε φάσεις το θέμα με τον ύπνο,για πολλούς μήνες δεν είχα πρόβλημα, τώρα με την αλλαγή του καιρού πάλι με έπιασε.
    εγω παιρνω μελατονινη, εδω και 25 χρονια , ειναι αποτελεσματικη για τον υπνο, τοτε την εφερνα απο Αμερικη , τωρα υπαρχει στο ιντερνετ, nowfoods melatonin 3mg , ειναι η πιο φτηνη......

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    εγω παιρνω μελατονινη, εδω και 25 χρονια , ειναι αποτελεσματικη για τον υπνο, τοτε την εφερνα απο Αμερικη , τωρα υπαρχει στο ιντερνετ, nowfoods melatonin 3mg , ειναι η πιο φτηνη......
    Δυστυχώς εμένα μου προκαλεί πλήρη αϋπνία... έχω δοκιμάσει και 3mg και 1mg. Επί τρεις μέρες και στις δύο δόσεις ξεχωριστά δεν είχα κλείσει μάτι. Είναι μάλλον γεγονός αυτό που λένε για τη μελατονίνη hit or miss... δεν πιάνει σε όλους...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Δυστυχώς εμένα μου προκαλεί πλήρη αϋπνία... έχω δοκιμάσει και 3mg και 1mg. Επί τρεις μέρες και στις δύο δόσεις ξεχωριστά δεν είχα κλείσει μάτι. Είναι μάλλον γεγονός αυτό που λένε για τη μελατονίνη hit or miss... δεν πιάνει σε όλους...
    δεν τοξερα οτι ειναι hit or miss ........αεμενα επιανε απ την πρωτη φορα ......

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν καταλαβαινω για ποιο λόγο τσακωνεστε, ο καθένας μπορεί να πει τη γνώμη του.

    Προσωπικά επαιρνα 0.25 για εξι μήνες περίπου κάθε μέρα. Πολύ μικρή δόση αλλά το έκοψα χωρίς πρόβλημα.

    Σε κάθε περίπτωση συμφωνώ με Μαριλου,πρέπει να ακολουθεί οδηγίες γιατρού αν το λαμβάνει μακροχρόνια και σε μεγάλη δόση. Τώρα το αν κάποιος μπορεί να το κόψει και χωρίς, δεν έχει σημασία, εφόσον λες ότι η μαμά σου έχει ηδη στερητικά και δεν διαχειρίζεται καλά τη μείωση.


    Εγώ τώρα το ξανάρχισα εδώ και κάποιες μέρες, 0.5 την ημέρα. Γενικά με βοηθάει αλλά δεν μου αρέσει καθόλου που το παίρνω (λόγω αϋπνίας το παιρνω τώρα). Μάλλον θα αλλάξω ψυχίατρο να μου γράψει κάτι άλλο για τον ύπνο, γιατί ο δικός μου δεν μου προσφέρει άλλη εναλλακτική για κάποιο λόγο. Ή μου λεει να ξεκινήσω πάλι αντικαταθλιπτικά που δεν θέλω.

    Αυτό πούμε ενοχλεί στο ζαναξ είναι οτι την επόμενη μέρα νιώθω ελαφρύ χανκγοβερ. Και μου αυξάνει κάπως τους παλμούς.

    Καλημέρα !

    Αντώνη μου τα αντικαταθλιπτικά τα συστήνει ο γιατρός γιατί έχει αποδειχθεί ότι βοηθάνε και στο θέμα του ύπνου .
    Ίσως δεν θέλει να συνεχίσεις με τα Ζαναξ για αυτό να στο προτείνει .

    Πάντως και εμένα όταν μου τα έδινα κυρίως στο νοσοκομείο μαζί με Ντεπον όμως την επόμενη μέρα ήμουν σαν να είχα κάνει τρελλο ξενύχτι και να είχα πιει και εγώ δεν ξέρω πόσα ποτά ...
    Άσε που επειδή έχω ορθοστατική υπόταση και αυτά μου τη έριχνα ακόμα περισσότερο ήμουν μονίμως χάλια ..

    Όλα αυτά βέβαια εξαρτώνται και από τον κάθε οργανισμό για αυτό τα συζητάς μόνο με τον γιατρό σου και εκείνος κρίνει .
    Φαντάσου ότι στο τελευταίο σεμινάριο που ήμουν υπήρχε ψυχολόγος που μας είπε ότι υπάρχουν άτομα που βγάζουν ολόκληρες εξεταστικές παίρνοντας το συγκεκριμένο χάπι γιατί τους απαλλάσσει από το άγχος ,τους προσφέρει ηρεμία και καθαρό μυαλό ..
    Κάτι που αποδεικνύει καθαρά την διαφορετική επίδραση που έχει στον κάθε οργανισμό ..

    Προσπάθησε πάντως να μην επηρεάζεσαι από τα τρέχων ζητήματα που σε απασχολούν και ίσως φτιάξει και ο ύπνος σου .
    Και πρόσεχε με όλα αυτά ακόμα και με τα φυτικά γιατί αυτή η κατηγορία ρίχνει αρκετά την πίεση .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Αντώνη μου τα αντικαταθλιπτικά τα συστήνει ο γιατρός γιατί έχει αποδειχθεί ότι βοηθάνε και στο θέμα του ύπνου .
    Ίσως δεν θέλει να συνεχίσεις με τα Ζαναξ για αυτό να στο προτείνει .
    Όλα αυτά βέβαια εξαρτώνται και από τον κάθε οργανισμό για αυτό τα συζητάς μόνο με τον γιατρό σου και εκείνος κρίνει .
    Φαντάσου ότι στο τελευταίο σεμινάριο που ήμουν υπήρχε ψυχολόγος που μας είπε ότι υπάρχουν άτομα που βγάζουν ολόκληρες εξεταστικές παίρνοντας το συγκεκριμένο χάπι γιατί τους απαλλάσσει από το άγχος ,τους προσφέρει ηρεμία και καθαρό μυαλό ..
    Κάτι που αποδεικνύει καθαρά την διαφορετική επίδραση που έχει στον κάθε οργανισμό ..
    Εχω να προσθεσω οτι οι υπευθυνοι ' ψυχιατροι' οτι μου μειωσαν τα ζαναξ , τον 7/19 , με τον απαραδεκτο τροπο, ζητωντας μου ενα σωρο εξετασεις , μεχρι φορολογικη ενημεροτητα πως δεν μου ζητησαν η πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων , και μου ειπε ο ψυχιατρος μου , οτι την αλλλη φορα θα σου γραψω τρια κουτακια , εναντι 7-8 που μουγραφε , καθε 40 μερες ......λεω τι επαθε αυτος , το καταλαβα οταν πηγα στο φαρμακειο, μου ειπαν οτι τελευταια φορα που σου εκτελουμε τετοια ιδιοχειρη συνταγη, δλδ. τους λεω ?.....την επομενη φορα , θα φερεις συνταγη στον ΑΜΚΑ σου.....πανικοβληθηκα , ξεμεινα απο ζαναξ , δεν νοειται να σου πει ενας ' ψυχιατρος ' φιλε δεν ξερω τι θα κανεις , κοψε τα μεχρι να φτασεις μεχρι τρια/μερα σε χρονο dt ' ......τοκανα με υπερβαλλουσα προσπαθεια , ξεπερασα τον εαυτο μου .....δεν διναν πενταρα οι γιατροι μου , οι υπευθυνοι ' γιατροι ' που διατεινεσαι μαριλου .......δεν ειναι θεμα οργανισμου , ειναι πολυ εθιστικο φαρμακο το ζαναξ , αυτο ειναι γενικως αποδεκτο......αυτα εχω να πω για τους ΄ψυχιατρους ' , και ο νευρολογος μου , με παρακαλεσε να κοψω τα αντικαταθλπικα , διοτι ουτως η αλλεως , δεν κανουν τιποτα ειπε μεχρι νεωτερας εντολης του , τιοκανα και αυτο, χωρις συνεπειες ....... .....αυτα εχω να πω απο την εμπειρια μου ......ξερω πως να προμηθευτω παραπανω ζαναξ , αλλα δεν θελω να βαλω ιδεες σε καποιους .......θεωρω επισης απαραδεκτο οτι μπορει ο καθεις να προμηθευτει οτι αντικαθλπτικο τουρθει στην κεφαλα , οπως επισης και αντιψυχωσικο., only in Greece........λες και πας στο σμαρκετ, και λες , θελω αυτο κι αυτο, μου φαινονται καλα !!
    παρεπομενο ειναι να μην θελω να ξανασυζητησω μαζι τους ...........

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Xanax και πάλι xanax
    By Νοσηρή φαντασία in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 91
    Last Post: 01-07-2021, 13:21
  2. Xanax sos
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 13-08-2019, 01:40
  3. XANAX
    By Johnc in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 62
    Last Post: 18-04-2015, 10:36
  4. διακοπή xanax
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 10-12-2011, 17:04
  5. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •