Xanax διακοπη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Δυστυχώς εμένα μου προκαλεί πλήρη αϋπνία... έχω δοκιμάσει και 3mg και 1mg. Επί τρεις μέρες και στις δύο δόσεις ξεχωριστά δεν είχα κλείσει μάτι. Είναι μάλλον γεγονός αυτό που λένε για τη μελατονίνη hit or miss... δεν πιάνει σε όλους...
    Καμια φορα ξερεις παιζει ρολο και ο συνδιασμος που κανεις.Αν ησουν σε αλλη αγωγη ή ακομα και αν λαμβανες παλια επηρεαζεται ..
    Δεν εχει σημασια αν ειναι φυτικο το ενα και το αλλο χημικο ,καμια φορα ο συνδιασμος φερνει υπερδιέγερση.Ακομα και βιταμινες δεν κανει να συνδιαζονται.
    Αυτη η χημεια που δημιουργειται στον εγκεφαλο ειναι πραγματικα αγνωστη για τον καθενα μας ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καμια φορα ξερεις παιζει ρολο και ο συνδιασμος που κανεις.Αν ησουν σε αλλη αγωγη ή ακομα και αν λαμβανες παλια επηρεαζεται ..
    Δεν εχει σημασια αν ειναι φυτικο το ενα και το αλλο χημικο ,καμια φορα ο συνδιασμος φερνει υπερδιέγερση.Ακομα και βιταμινες δεν κανει να συνδιαζονται.
    Αυτη η χημεια που δημιουργειται στον εγκεφαλο ειναι πραγματικα αγνωστη για τον καθενα μας ....
    Δεν έπαιρνα αγωγή ή κάτι άλλο τότε. Όσες φορές έχω δοκιμάσει μελατονίνη, γιατί μου τη σύστησαν από ολιστικοι μέχρι ψυχίατροι κατά καιρούς, μου προκαλούσε πλήρη αϋπνία εκτός από όταν το συμπλήρωμα είχε και βαλεριάνα οπότε κάτι έκανε για λίγους μήνες μέχρι που σταμάτησε να λειτουργεί κι έφτασα πάλι στο σημείο να μην κοιμάμαι καθόλου. Γενικά όπως πολλοί εδώ στο φόρουμ έχουν γράψει και σωστά ότι δεν ξέρουμε ακριβώς τον τρόπο, τον μηχανισμό που λειτουργούν τα αντικαταθλιπτικά (ακόμη και μια μέθοδος προσδιορισμού του καταλληλότερου αντικαταθλιπτικου με βάση το DNA μου έλεγε ο γιατρός μου ότι όσες φορές ακολούθησε τα ευρήματα σε ασθενείς του είχε τα αντίθετα αποτελέσματα) έτσι δεν ξέρουμε ακριβώς και τα πάντα για ορμόνες όπως η μελατονίνη.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Δεν έπαιρνα αγωγή ή κάτι άλλο τότε. Όσες φορές έχω δοκιμάσει μελατονίνη, γιατί μου τη σύστησαν από ολιστικοι μέχρι ψυχίατροι κατά καιρούς, μου προκαλούσε πλήρη αϋπνία εκτός από όταν το συμπλήρωμα είχε και βαλεριάνα οπότε κάτι έκανε για λίγους μήνες μέχρι που σταμάτησε να λειτουργεί κι έφτασα πάλι στο σημείο να μην κοιμάμαι καθόλου. Γενικά όπως πολλοί εδώ στο φόρουμ έχουν γράψει και σωστά ότι δεν ξέρουμε ακριβώς τον τρόπο, τον μηχανισμό που λειτουργούν τα αντικαταθλιπτικά (ακόμη και μια μέθοδος προσδιορισμού του καταλληλότερου αντικαταθλιπτικου με βάση το DNA μου έλεγε ο γιατρός μου ότι όσες φορές ακολούθησε τα ευρήματα σε ασθενείς του είχε τα αντίθετα αποτελέσματα) έτσι δεν ξέρουμε ακριβώς και τα πάντα για ορμόνες όπως η μελατονίνη.
    Ετσι ακριβως γι αυτο ο σωστος γιατρος πριν σου χορηγήσει οτιδηποτε σε αντικαταθλιπτικο-αγχολυτικο ή οποια αλλη κατηγορια, σου ζηταει να κανεις καποια σειρα απο εξετασεις που αφορουν κυριως τις αποθηκες βιταμινων ,ιχνοστοιχειων και το βασικοτερο που παραλειπουν οι πιο πολλοι ειναι η εξεταση του θυροειδη ..Τωρα αν δεν τα ζηταει και αρκειται μονο στο να δινει χαπια εκει παιζει θεμα και αντιληψεις του καθε ασθενη και τι πρόθεση εχει ωστε να δει μια ουσιαστικη βελτιωση στον ευατο του και οχι απλο να καλυψει ενα θεμα ..
    Μιλαμε παντα ομως για απλες περιπτωσεις ετσι?Οχι πολυ σοβαρες που η φαρμακευτικη αγωγη ειναι μονοδρομος ωστε να μην εχουμε αλλα αποτελεσματα .Εκει ακολουθεις πιστα τον γιατρο που επιλεγεις παλι εσυ ,με δικη σου ευθυνη ή τον εχουν επιλεξει οι δικοι σου ανθρωποι γιατι δεν εισαι εσυ σε θεση να ανταποκριθεις σε ολο αυτο ...

    Ο θυροειδης ειναι νουμερο ενας παραγοντας που θα καθορισει αν επιβαλεται η χρηση τετοιο ειδών χαπιων ...Πολλοι δυστυχως εχουν σοβαρες ελλεψεις βιταμινων ή αντιμετωπιζουν θεματα ορμονικα και αντι να ακολουθησουν αλλη αγωγη καταφευγουν στα αντικαταθλιπτικα οπου φυσικα δεν προκειται να εχουν τα αναμενομενα αποτελεσματα γιατι ουσιαστικα ο θυροειδης μπλοκαρει ολο αυτο να λειτουργεί
    Εξου και ο καθε γιατρος σου επισημανει οτι μπορει ενα χαπι να λειτουργει σε πεντε ασθενειςτου , αλλα να μην λειτουργει σε αλλους τοσους επειδη ακριβως δεν ειναι το ¨προβλημα ¨αυτο ,αλλα παραπεμπει σε αυτο ..

    Ουσιαστικα αυτο γίνεται και με εσενα ...για τους δικου σου καθαρα προσωπικους λογους ο οργανισμος σου δεν ανταποκρινεται σε αυτο παρα μονο στην βαλεριανα .
    Οποτε εχεις μια κατεύθυνση τι ¨κουμπωνει ¨επανω σου και τι οχι ωστε να μην κανεις λαθος πειραματισμους εις βαρους της υγεια σου .

    Καπως ετσι λειτοργει ολο αυτο ,παντα με αναγνωριστικες δοκιμες ,δυστηχως για ολους οσους αντιμετωπιζουν θεματα και πρεπει να μπουν σε αυτα τα μονοπατια ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Γενικά όπως πολλοί εδώ στο φόρουμ έχουν γράψει και σωστά ότι δεν ξέρουμε ακριβώς τον τρόπο, τον μηχανισμό που λειτουργούν τα αντικαταθλιπτικά .
    σε γενικες γραμμες δεν ξερουμε τιποτα για τον ανθρωπινο εγκεφαλο, ενα οργανο που εχει την ισχυ 1000 υπερυπολογιστων και βαλε ισως , που ζυγιζει κανα κιλο, εχει 100 δις νευρωνες , και αποτελειται κατα 75% απο λιπος , αυτο το παραδεχτηκε κι ο νευρολογος μου, λεγοντας οτι ' πιστευεται οτι τα αντιεπιληπτικα δρουν , οπως και τα αντικαταθλιπτικα ' και οποιοδηποτε αλλο φαρμακο που δρα στον εγκεφαλο.....υποτιθεται......... .

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ετσι ακριβως γι αυτο ο σωστος γιατρος πριν σου χορηγήσει οτιδηποτε σε αντικαταθλιπτικο-αγχολυτικο ή οποια αλλη κατηγορια, σου ζηταει να κανεις καποια σειρα απο εξετασεις που αφορουν κυριως τις αποθηκες βιταμινων ,ιχνοστοιχειων και το βασικοτερο που παραλειπουν οι πιο πολλοι ειναι η εξεταση του θυροειδη ..Τωρα αν δεν τα ζηταει και αρκειται μονο στο να δινει χαπια εκει παιζει θεμα και αντιληψεις του καθε ασθενη και τι πρόθεση εχει ωστε να δει μια ουσιαστικη βελτιωση στον ευατο του και οχι απλο να καλυψει ενα θεμα ..
    Μιλαμε παντα ομως για απλες περιπτωσεις ετσι?Οχι πολυ σοβαρες που η φαρμακευτικη αγωγη ειναι μονοδρομος ωστε να μην εχουμε αλλα αποτελεσματα .Εκει ακολουθεις πιστα τον γιατρο που επιλεγεις παλι εσυ ,με δικη σου ευθυνη ή τον εχουν επιλεξει οι δικοι σου ανθρωποι γιατι δεν εισαι εσυ σε θεση να ανταποκριθεις σε ολο αυτο ...

    Ο θυροειδης ειναι νουμερο ενας παραγοντας που θα καθορισει αν επιβαλεται η χρηση τετοιο ειδών χαπιων ...Πολλοι δυστυχως εχουν σοβαρες ελλεψεις βιταμινων ή αντιμετωπιζουν θεματα ορμονικα και αντι να ακολουθησουν αλλη αγωγη καταφευγουν στα αντικαταθλιπτικα οπου φυσικα δεν προκειται να εχουν τα αναμενομενα αποτελεσματα γιατι ουσιαστικα ο θυροειδης μπλοκαρει ολο αυτο να λειτουργεί
    Εξου και ο καθε γιατρος σου επισημανει οτι μπορει ενα χαπι να λειτουργει σε πεντε ασθενειςτου , αλλα να μην λειτουργει σε αλλους τοσους επειδη ακριβως δεν ειναι το ¨προβλημα ¨αυτο ,αλλα παραπεμπει σε αυτο ..

    Ουσιαστικα αυτο γίνεται και με εσενα ...για τους δικου σου καθαρα προσωπικους λογους ο οργανισμος σου δεν ανταποκρινεται σε αυτο παρα μονο στην βαλεριανα .
    Οποτε εχεις μια κατεύθυνση τι ¨κουμπωνει ¨επανω σου και τι οχι ωστε να μην κανεις λαθος πειραματισμους εις βαρους της υγεια σου .

    Καπως ετσι λειτοργει ολο αυτο ,παντα με αναγνωριστικες δοκιμες ,δυστηχως για ολους οσους αντιμετωπιζουν θεματα και πρεπει να μπουν σε αυτα τα μονοπατια ...
    Έτσι είναι, πριν τη χορήγηση αγωγής πρέπει να γίνουν οι εξετάσεις που λες. Εμένα με είχε στείλει για τέτοιες εξετάσεις ο ένας γιατρός από τους τρεις που έχω εμπιστευτεί μέχρι τώρα. Δεν έχω πρόβλημα με τον θυρεοειδή. Γενικά όμως έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι γιατροί δεν θεωρούν σημαντικό να είναι οι βιταμίνες (εννοώ τις κρίσιμες για το νευρικό σύστημα) στο βέλτιστο επίπεδο και συνήθως σε κατευθύνουν στο αντικαταθλιπτικό. Ακόμη και πολλοί ενδοκρινολόγοι αποφεύγουν να δώσουν συμπληρώματα παρόλο που σ' εμένα τα επίπεδα της b12 και φυλλικού οξέος ήταν στα κατώτερα φυσιολογικά και της βιταμίνης d στο επίπεδο ανεπάρκειας προς έλλειψη. Προσπαθώ πάντως με συμπληρώματα να είμαι σε καλό επίπεδο σ'αυτές τις βιταμίνες. Γενικά όμως δεν είμαι αρνητικός ούτε στην φαρμακευτική αγωγή γιατί ο,τι έχω πάρει (remeron, seropram, valdoxan, cipralex, lyrica) με έχει βοηθήσει σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό ανάλογα με το φάρμακο. Με τις παρενέργειες τους έχω θέμα. Εξάλλου καλές οι βιταμίνες αλλά κάποιες φορές δεν αρκούν. Έχω δοκιμάσει κατά καιρούς διάφορες εναλλακτικές θεραπείες χωρίς αποτέλεσμα καθώς υπάρχουν πολλοί έμποροι ελπίδας. Όπως έγραψα πιο πάνω η βαλεριάνα σε συνδυασμό με μελατονίνη δούλεψε στον ύπνο μόνο προσωρινά. Τώρα παίρνω ρεμερον πριν κοιμηθώ. Οι πιο καλοί γιατροί πέρα από τις εξετάσεις που λες ότι σε στέλνουν να κάνεις είναι αυτοί που παραδέχονται ότι η πιο σημαντική δουλειά γίνεται από την ψυχοθεραπεία κι όχι από το φάρμακο. Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει για όλες τις περιπτώσεις αλλά σ'εμένα ισχύει. Γενικά συμμερίζομαι τις επιφυλάξεις πολλών για τα αντικαταθλιπτικά αλλά είμαι της άποψης να χρησιμοποιούμε κατά περίπτωση όλα τα όπλα που διαθέτουμε. Απλά όπως συμβαίνει σε όλες τις ειδικότητες ιατρών, μπορεί να πέσεις και σε κάποιον που να μην χειριστεί σωστά το πρόβλημα του ασθενούς. Δυστυχώς λόγω της φύσης των προβλημάτων και των φαρμάκων κάποιες φορές οι συνέπειες μπορεί να είναι σοβαρές. Λες κάπου ότι εξαρτάται κι από τον ασθενή αν έχει πρόθεση να καλύψει ένα θέμα ή να δει ουσιαστική βελτίωση...δίκιο έχεις αλλά δυστυχώς μερικές φορές πάμε στον ψυχίατρο όταν έχουμε φτάσει στο αμήν και δεν έχουμε υπομονή, θέλουμε άμεση ανακούφιση στα συμπτώματα μας. Και ψυχοθεραπεία να ξεκινήσει κανείς δεν θα έχεις άμεσα αποτελέσματα... Είναι και σημεία των καιρών...χαρακτηριστικο της εποχής μας το quick fix. Συγγνώμη για το κατεβατο

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Απορία γιατί η γιατροί προτιμούν το πολύ το xanax;; Τόσο αποτελεσματικό είναι; Εγώ πάντως δεν παίρνω xanax παίρνω άλλο, αλλά θα μου πεις κάθε άνθρωπος άλλο φάρμακο, αλλά το αναφέρω το xanax γιατί έχω διαβάσει ότι είναι πολύ εθιστικό!!
    Δεν έχει πολλές επιλογές είτε Xanax ειτε stedon. To 2o ειναι για αγχωδείς διαταραχες ενώ το πρώτο είναι και για αγχωδείς διαταραχες και για κρίσεις πανικού και έτσι προτιμούν το xanax

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Υπαρει και το clonotril , συναδελφε, αλλα σαν το ζαναξ , κανενα ......

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Έτσι είναι, πριν τη χορήγηση αγωγής πρέπει να γίνουν οι εξετάσεις που λες. Εμένα με είχε στείλει για τέτοιες εξετάσεις ο ένας γιατρός από τους τρεις που έχω εμπιστευτεί μέχρι τώρα. Δεν έχω πρόβλημα με τον θυρεοειδή. Γενικά όμως έχω παρατηρήσει ότι οι περισσότεροι γιατροί δεν θεωρούν σημαντικό να είναι οι βιταμίνες (εννοώ τις κρίσιμες για το νευρικό σύστημα) στο βέλτιστο επίπεδο και συνήθως σε κατευθύνουν στο αντικαταθλιπτικό. Ακόμη και πολλοί ενδοκρινολόγοι αποφεύγουν να δώσουν συμπληρώματα παρόλο που σ' εμένα τα επίπεδα της b12 και φυλλικού οξέος ήταν στα κατώτερα φυσιολογικά και της βιταμίνης d στο επίπεδο ανεπάρκειας προς έλλειψη. Προσπαθώ πάντως με συμπληρώματα να είμαι σε καλό επίπεδο σ'αυτές τις βιταμίνες. Γενικά όμως δεν είμαι αρνητικός ούτε στην φαρμακευτική αγωγή γιατί ο,τι έχω πάρει (remeron, seropram, valdoxan, cipralex, lyrica) με έχει βοηθήσει σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό ανάλογα με το φάρμακο. Με τις παρενέργειες τους έχω θέμα. Εξάλλου καλές οι βιταμίνες αλλά κάποιες φορές δεν αρκούν. Έχω δοκιμάσει κατά καιρούς διάφορες εναλλακτικές θεραπείες χωρίς αποτέλεσμα καθώς υπάρχουν πολλοί έμποροι ελπίδας. Όπως έγραψα πιο πάνω η βαλεριάνα σε συνδυασμό με μελατονίνη δούλεψε στον ύπνο μόνο προσωρινά. Τώρα παίρνω ρεμερον πριν κοιμηθώ. Οι πιο καλοί γιατροί πέρα από τις εξετάσεις που λες ότι σε στέλνουν να κάνεις είναι αυτοί που παραδέχονται ότι η πιο σημαντική δουλειά γίνεται από την ψυχοθεραπεία κι όχι από το φάρμακο. Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει για όλες τις περιπτώσεις αλλά σ'εμένα ισχύει. Γενικά συμμερίζομαι τις επιφυλάξεις πολλών για τα αντικαταθλιπτικά αλλά είμαι της άποψης να χρησιμοποιούμε κατά περίπτωση όλα τα όπλα που διαθέτουμε. Απλά όπως συμβαίνει σε όλες τις ειδικότητες ιατρών, μπορεί να πέσεις και σε κάποιον που να μην χειριστεί σωστά το πρόβλημα του ασθενούς. Δυστυχώς λόγω της φύσης των προβλημάτων και των φαρμάκων κάποιες φορές οι συνέπειες μπορεί να είναι σοβαρές. Λες κάπου ότι εξαρτάται κι από τον ασθενή αν έχει πρόθεση να καλύψει ένα θέμα ή να δει ουσιαστική βελτίωση...δίκιο έχεις αλλά δυστυχώς μερικές φορές πάμε στον ψυχίατρο όταν έχουμε φτάσει στο αμήν και δεν έχουμε υπομονή, θέλουμε άμεση ανακούφιση στα συμπτώματα μας. Και ψυχοθεραπεία να ξεκινήσει κανείς δεν θα έχεις άμεσα αποτελέσματα... Είναι και σημεία των καιρών...χαρακτηριστικο της εποχής μας το quick fix. Συγγνώμη για το κατεβατο

    Καλημερα!
    Οχι απλως συμφωνω μαζι σου ,ταυτιζομαι απολυτα στο ολο σκεπτικο σου και γενικα για εμενα ειναι αποδεκτό το γεγονος οτι καποιοι δεν βρισκουν θεραπεια στο θεμα τους μεσα απο τα χαπια αλλα θελω να καταλαβουν ορισμενοι οτι δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα και φυσικα τα χαπια απο μονα τους δεν μπορουν να σου προσφέρουν τιποτα .
    Το εχουμε πει χιλιαδες φορες αυτο το πραγμα ..Τι να σε κανει ενα χαπι αν εσυ συνεχίζεις να μενεις άπραγος στον επαγγελματικο σου τομεα ,να μην θελεις να εχεις σχεσεις με ανθρώπους και να συνεχίζεις να ζεις γενικα σε ενα καταπιεστικό περιβαλλον ....
    Τι να σου κανει ενα χαπι αν το συνδυάζεις με καταχρήσεις ή με αλλα παράλληλα χάπια στα οποια αντενδείκνυται η παράλληλη αγωγή τους ..Κοινώς τι να περιμενεις απο μια αγωγη οταν κανεις εσυ τον γιατρο στον ευατο σου ....
    Δεν ειναι σωστη αντιμετωπιση αυτή ....
    Ειδικα οταν δινονται για καταθλιπτικες περιπτωσεις που ομως δεν εχουν υπόβαθρο ή δεν ειναι κλινικα αποδεδειγμενες ..Εκει οχι μονο καλο δεν μπορουν να σου κανουν αλλα μεγαλυτερη ζημια απο αυτη που εχεις ..

    Το εχω ζησει στο μεγιστο βαθμο οταν μου εδιναν εμενα καθαρα αντικαταθλιπτικο χαπι για να αντιμετωπίσω ενα νευροπαθητικο πονο και τις συνέπειες αυτου ...Εκει οχι απλως δεν δουλευε, αλλα κοντεψε να με τρελλανει και να μου προκαλέσει κατάθλιψη..

    Εχω δοκιμασει και εγω καποια σκευασματα μεσα στα πλαισια της προσπαθειας που καναμε με τους γιατρους μου και μαλιστα ολα μα ολα αυτα τα χαπια μου εφεραν απιστευτες παρενέργειες ....
    Δεν τα συνέχισα ομως ...είχα πληρη επίγνωση μεσα στην αγωνια μου και στο αγχος με το θεμα της υγεια μου .
    Και πιστεψε με ηθελα και εγω πολυ γρηγορα να μπω σε μια αγωγη που θα σταματουσε τον πονο μου ωστε να επεστρεφα στην φυσιολογική ζωη μου ..Ενα θυμαμαι παντα ομως οταν πηγαινα στο γιατρο και του ελεγα δεν αντέχω αλλο ,την λεξη ΥΠΟΜΟΝΗ ....
    Ευτυχως μετα απο πολυ κοπο και πολυ ψυχικο και σωματικο πονο βρεθηκε το καταλληλο και πραγματικα ειμαι ευγνώμων ειλικρινα στους γιατρους μου ,που ειχαν την υπομονη μαζι μου για να το βρούμε και να ειμαι καλα πλεον σημερα !
    Δεν με νοιαζει που μπηκα σε αυτη την αγωγη οσο και αν καποιο μπορει να το βλεπουν αρνητικα.....Φυσικα οχι μονο στα χαπια ετσι ?Εγω πλεον παιρνω μια χουφτα στην κυριολεξια βιταμινες ανα τριμηνο αλλα αυτες ειναι που χρειαζομαι για αν ειμαι καλα και να μην ποναω και αυτες ηταν που μειωσαν την αγωγη μου για τον νευροπαθητικο πονο ...

    Ξερεις καμια φορα λεω και το πιστευω πλεον ειδικα μετα την εμπειρια μου εδω μεσα ,οτι καποιο ανθρωποι επαναπαυονται στην καταθλιπτικη ταμπελα που τους εχουν φορεσει και δεν κανουν τιποτα για να βγουν ..
    Εγω ειχα οικογενεια ,αντρα ,παιδια και επρεπε να βγω απο αυτο ...Ετσι το ειδα ..
    Αργα ή γρηγορα ΕΠΡΕΠΕ να ανασκουμπωθω με οποιο τροπο και να βρω λυση στο θεμα μου γιατι μαζι με εμενα θα επαιρνα και αλλους στο λαιμο μου ...

    Αν δεν ειχα υποχρεωσεις οικονομικες και κυριως τα παιδια μου, δεν ξερω αν θα ειχα το αντιστοιχο κινητρο ...Ηθελα να ξαναεχω την ζωη μου και την οικονομικη μου ανεξαρτησια ακομα και αν δεν μου ελειπε τιποτα απο αυτο το κομματι .Ειχα τα παντα και μπορω ακομα και σημερα να κατσω σπιτακι μου και να μην ξαναδουλεψω..Δεν ειναι ζωη ομως αυτη για εμενα ...Ετσι εχω μαθει απο μικρη και ετσι το βλεπω..Νοιωθω καλα ,ζωντανη οταν ειμαι παραγωγικη ...
    Δεν εξαρτηθηκα ποτε απο κανεναν και το γεγονος οτι αυτη η κατασταση με εριξε σε αυτο το κομματι με εκανε ακομα πιο πολυ να πεισμώσω ..

    Τελοσπαντων το θεμα ειναι ενα ..
    Τα χαπια απο μονα τους δεν κανουν δουλεια ...Για εμενα η σωστη σειρα πλεον ειναι αν καποιος αντιμετωπιζει θεμα, να ξεκινησει πρωτα απο ψυχολογο και μετα αν κρίνει μονο εκεινος να επισκευτει και ενα γιατρο ..
    Οχι κατευθειαν σε χαπια ...υπαρχουν και αλλες μεθοδοι απλα οπως ειπες και εσυ ολοι θελουμε να γινουμε γρηγορα καλα .... θελει ομως πολυ υπομονη και πολυ προσωπικη δουλεια ..

    Αντεχεις ?
    Καλως !Ξεκινας και πολεμας ,με ολα τα οπλα ..Δοκιμαζεις και προχωρας και στο τελος παντα βρισκεις λυσεις .
    Αν δεν αντεχεις, κάθεσαι και μιζεριαζεις οτι σου φταινε μια τα χαπια ,μια οι γιατροι ,μια η κακια η μοιρα και εγω δεν ξερω τι άλλο ...

    Μπορει να ακουστει σκληρο αυτο που ειπα αλλα ετσι ειναι ...Εγω πιστευω πως αν καποιοι που ειναι βυθισμενοι στην καταθλιψη τους ειχαν σοβαρο βιοποριστικο προβλημα θα ειχαν ξεφυγει απο αυτη και δεν θα ειχαν επαναπαυτεί πίσω από αυτή ...
    Το να σου παρεχουν τα παντα απο μια ηλικια και μετα μονο κακο κανουν και δεν βοηθανε μια τετοια κατάσταση δυστυχώς ...

    Υ.Γ τα κειμενα καμια φορα ειναι μεγαλα ...μην αγχωνεσαι γι αυτο ...οποιος εχει ουσιαστικη διαθεση για συζητηση και στο να μοιραζεται ομορφα και ωραια εμπειρίες ετσι εκφράζεται .... αυτους που τους ενδιαφερουν δεν τους κουραζουνν καθολου να το ξερεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν έχει πολλές επιλογές είτε Xanax ειτε stedon. To 2o ειναι για αγχωδείς διαταραχες ενώ το πρώτο είναι και για αγχωδείς διαταραχες και για κρίσεις πανικού και έτσι προτιμούν το xanax
    Εγώ stedon παίρνω!

  10. #40
    Φίλε Γιώργο αν η μητέρα σου έχει πάρει αντιψυχωτικά από αυτά είναι τα συμπτώματα που αναφέρεις και όχι από τη μείωση του ζαναξ. Αυτό που έχω να σου πω εγώ είναι να έχει η γυναίκα υποστηρικτικό περιβάλλον και με το καλό να σταματήσει τα φάρμακα ειδικά τα αντιψυχωτικά όσο γρηγορότερα τόσο καλύτερα. Αυτό που δεν έχει όρεξη είναι τετριμμένη κατάληξη λόγω της λήψης αντιψυχωτικων.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Xanax και πάλι xanax
    By Νοσηρή φαντασία in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 91
    Last Post: 01-07-2021, 13:21
  2. Xanax sos
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 13-08-2019, 01:40
  3. XANAX
    By Johnc in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 62
    Last Post: 18-04-2015, 10:36
  4. διακοπή xanax
    By Gadgetakias in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 10-12-2011, 17:04
  5. 16 xanax per day!!!
    By pythagoras23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 01-09-2011, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •