Νευρόπονος στην καρδιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728

    Νευρόπονος στην καρδιά

    Γεια σε όλους!! Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει βιώσει κάτι αντίστοιχο. Πριν μερικά χρόνια ενώ ήμουν ξαπλωμένη ξαφνικά γυρνώντας πλευρο ένιωσα να μη μπορώ να κουνηθω καλά και με την κάθε κίνηση που έκανα ένιωθα έναν τρομερό πονο στην καρδιά. Με κάθε ανάσα πονουσα και μάλιστα αν έκανα προσπαθεια να παρω πιο μεγάλη ανάσα δεν τα κατάφερνα από τον πονο. Δεν μπορουσα να ξαπλώσω η να τεντωθω η να κάνω οτιδήποτε. Κράτησε πολυ ώρα και φυσικά είχα τρελό πανικο. Πήγα νοσοκομείο μου κάνανε τα κλασικά τίποτα μου είπαν μαλλον νευρόπονος. Έφυγα και δεν με έπιασε ξανά για καιρό. Από τότε αραιά και που με ξαναεπιασε και την ώρα που το παθαινω απλά περιμενω να περασει ανασαινοντας αργά. Δεν ξέρω τι είναι. Το έχει παθει κανείς άλλος? Παρατήρησα ότι μια φορά το έπαθα μετά από ασκήσεις με βάρη που έκανα στα χέρια και άλλες φορές απλά παλι αλλάζοντας πλευρο στον υπνο. Άλλη φορά το νιώθω ότι παει να με πιασει αν πχ σφιχτω πολυ για τον οποιαδήποτε λόγο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Και εμενα με εχει πιασει αρκετες φορες,αλλα θεωρω οτι ειναι μυοσκελετικος γιατι δεν ειναι κατι συνεχομενο αλλα συνδυαζεται με καποια κινηση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    λεγετε κρυολογημα λογω βλακειας.
    ο πονος στους μυωνες του θωρακα γιατι τριγυρνατε χωρις επαρκη ρουχισμο ειναι συχνος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    λεγετε κρυολογημα λογω βλακειας.
    ο πονος στους μυωνες του θωρακα γιατι τριγυρνατε χωρις επαρκη ρουχισμο ειναι συχνος
    Πού ξέρεις πώς κυκλοφορεί η κοπελα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Πού ξέρεις πώς κυκλοφορεί η κοπελα;
    ξερω πως κυκλοφορει, για αυτο δεν χρειαζετε να μας γραψει γιατι και αν το κανει αυτη θα λεει οτι φοραει απο ολα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ξερω πως κυκλοφορει, για αυτο δεν χρειαζετε να μας γραψει γιατι και αν το κανει αυτη θα λεει οτι φοραει απο ολα.
    Εκτός του ότι δεν βγάζει νόημα αυτό που λες, να μάθεις να μιλάς καλύτερα σε αγνώστους σου και να τηρείς τους κανόνες του φόρουμ για καλή συμπεριφορα, δεν την ξέρεις και από χθες και όχι δεν είσαι σε θέση να ξέρεις πώς ντύνεται ούτε θα σου δώσει λογαριασμό. Ηταν εντελως σεξιστικο και αγενες αυτο που ειπες.

    Κι εγώ έχω νευροπονους, μήπως ξέρεις πώς ντύνομαι κι εγω;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Πιθανως μεσοπλευρια νευραλγια.Απο αποτομη κινηση.Και γω το χω παθει(μεταξυ αλλων):-)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Δεν έγινε κάτι όλα καλά :-) δεν παρεξηγουμαι είναι σαν να ακουω τη μαμά μου χαχα η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές ειδικά το καλοκαίρι είχα στο αυτοκίνητο πάνω μου το ερκοντίσιον οπότε ναι παιζει και το κρυωμα. Απλά μιλάμε για πολυ πονο και φυσικά ανησυχία μαζί του όταν με πιάνει. Ευχαριστώ πολυ για τα μήνυματα σας παίρνω τόσο κουράγιο σε κάθε μου θέμα. Τουλάχιστον έχω κάποιον να τα πω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εκτός του ότι δεν βγάζει νόημα αυτό που λες, να μάθεις να μιλάς καλύτερα σε αγνώστους σου και να τηρείς τους κανόνες του φόρουμ για καλή συμπεριφορα, δεν την ξέρεις και από χθες και όχι δεν είσαι σε θέση να ξέρεις πώς ντύνεται ούτε θα σου δώσει λογαριασμό. Ηταν εντελως σεξιστικο και αγενες αυτο που ειπες.

    Κι εγώ έχω νευροπονους, μήπως ξέρεις πώς ντύνομαι κι εγω;

    εχεις δικιο σε ολα,
    το σεξιστικο πως το σκεφτηκες;
    ειναι της μοδος τωρα τελευταια ε;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το γνωρίζω ότι έχω δίκιο οπότε να φροντίσεις να συμμορφωθείς με τους κανόνες του φόρουμ.

    Και μόνο που λες ότι ο σεξισμός είναι "της μοδος" με επιβεβαιώνεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post

    Και μόνο που λες ότι ο σεξισμός είναι "της μοδος" με επιβεβαιώνεις.
    δεν αμφιβαλλω καθολου, εσυ βεβαια, επιβεβαιωσες ολες σου τις υποψιες








    μεσα στο μυαλο σου.......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν αμφιβαλλω καθολου, εσυ βεβαια, επιβεβαιωσες ολες σου τις υποψιες








    μεσα στο μυαλο σου.......
    Όχι, τις επιβεβαιώνω με αυτά που λες. Το αν ή όχι το θύμα του σεξισμού το βρίσκει ή όχι σεξιστικό ή το ανέχεται, ελάχιστη σημασία έχει.Και σεξιστικά να μην το εννοούσες, φρόντισε να φτιάξεις τον αγενεστατο τρόπο σου. Εκτος του οτι λες βλακειες, γιατί κι εγώ έχω συχνά τέτοιους πόνους και δεν σχετίζονται με κανένα κρύωμα.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Γεια σε όλους!! Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει βιώσει κάτι αντίστοιχο. Πριν μερικά χρόνια ενώ ήμουν ξαπλωμένη ξαφνικά γυρνώντας πλευρο ένιωσα να μη μπορώ να κουνηθω καλά και με την κάθε κίνηση που έκανα ένιωθα έναν τρομερό πονο στην καρδιά. Με κάθε ανάσα πονουσα και μάλιστα αν έκανα προσπαθεια να παρω πιο μεγάλη ανάσα δεν τα κατάφερνα από τον πονο. Δεν μπορουσα να ξαπλώσω η να τεντωθω η να κάνω οτιδήποτε. Κράτησε πολυ ώρα και φυσικά είχα τρελό πανικο. Πήγα νοσοκομείο μου κάνανε τα κλασικά τίποτα μου είπαν μαλλον νευρόπονος. Έφυγα και δεν με έπιασε ξανά για καιρό. Από τότε αραιά και που με ξαναεπιασε και την ώρα που το παθαινω απλά περιμενω να περασει ανασαινοντας αργά. Δεν ξέρω τι είναι. Το έχει παθει κανείς άλλος? Παρατήρησα ότι μια φορά το έπαθα μετά από ασκήσεις με βάρη που έκανα στα χέρια και άλλες φορές απλά παλι αλλάζοντας πλευρο στον υπνο. Άλλη φορά το νιώθω ότι παει να με πιασει αν πχ σφιχτω πολυ για τον οποιαδήποτε λόγο. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
    Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι νευροπονος ειναι ολοι το εχουμε παθει θετικες σκεψεις [emoji3526]

Similar Threads

  1. Πόνος στην καρδιά
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-11-2019, 06:23
  2. Ευχομαι Καλο ΠΑΣΧΑ! Να βρουμε ολοι μας την ΑΝΑΣΤΑΣΗ στην καρδια & στην ζωη!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-05-2013, 13:42
  3. Τσημπιματα στην καρδια
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 91
    Last Post: 20-08-2012, 23:38
  4. σουβλιές στην καρδια..
    By thanasisGR in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 24-09-2011, 13:13
  5. πόνος στην καρδιά
    By kallia13 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 15-04-2008, 10:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •