Αντιδραστικοι λεμφαδένες - άγχος - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Σίγουρα έχω ανωτερη μορφωση από σένα.
    Επίσης ήθελα απλά να επικοινωνήσω με τη κυρία προσωπικα για να την ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές της.
    Δεν σε όρισε κάνεις εκπρόσωπο αφενος και αφετέρου μου έγραψες ότι αν είχες πρησμένους λεμφαδένες και σε άλλα σημεία είναι πιο πιθανή η κακοηθεια.. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, προφανώς και δεν θα ξαναποσταρω κάτι γιατι με τα λεγόμενα σας έγινα χειροτερα από ότι ημουν. Ευχομαι ο καθένας από εσας να βρει τη γαλήνη του σωματική και ψυχική...

  2. #32
    [QUOTE=Vendettas77;1155608]Σίγουρα έχω ανωτερη μορφωση από σένα.
    Επίσης ήθελα απλά να επικοινωνήσω με τη κυρία προσωπικα για να την ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές της.
    Δεν σε όρισε κάνεις εκπρόσωπο αφενος και αφετέρου μου έγραψες ότι αν είχες πρησμένους λεμφαδένες και σε άλλα σημεία είναι πιο πιθανή η κακοηθεια.. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, προφανώς και δεν θα ξαναποσταρω κάτι γιατι με τα λεγόμενα σας έγινα χειροτερα από ότι ημουν. Ευχομαι ο καθένας από εσας να βρει τη γαλήνη του σωματική και ψυχική..Όσον αφορά το ότι δεν επιτρέπονται ιατρικές συμβουλές πιστεύω ότι απλά κάνεις πλάκα διότι εδω μεσα μόνο εγχείρηση μέσω υπολογιστή δεν έχει γινει ακομα...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    [QUOTE=Vendettas77;1155609]
    Quote Originally Posted by Vendettas77 View Post
    Σίγουρα έχω ανωτερη μορφωση από σένα.
    Επίσης ήθελα απλά να επικοινωνήσω με τη κυρία προσωπικα για να την ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές της.
    Δεν σε όρισε κάνεις εκπρόσωπο αφενος και αφετέρου μου έγραψες ότι αν είχες πρησμένους λεμφαδένες και σε άλλα σημεία είναι πιο πιθανή η κακοηθεια.. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου, προφανώς και δεν θα ξαναποσταρω κάτι γιατι με τα λεγόμενα σας έγινα χειροτερα από ότι ημουν. Ευχομαι ο καθένας από εσας να βρει τη γαλήνη του σωματική και ψυχική..Όσον αφορά το ότι δεν επιτρέπονται ιατρικές συμβουλές πιστεύω ότι απλά κάνεις πλάκα διότι εδω μεσα μόνο εγχείρηση μέσω υπολογιστή δεν έχει γινει ακομα...
    Αμφιβάλλω αν έχεις ανώτερη μόρφωση από μένα (οχι πως αποκτά κανείς μεγαλύτερη αξία ως άνθρωπος όντας μορφωμένος, αλλά εσύ είσαι αυτός που θεώρησε χρήσιμο να μειώσει τη δική μου μόρφωση χωρίς να με ξέρεις) :
    1. Από ότι είπες κανείς τώρα το μεταπτυχιακό σου.
    2. αν ήσουν μορφωμένος θα ήξερες πως δουλεύουν και οι λεμφαδένες στο σωμα.
    3. Θα ήξερες τουλαχιστον να κάνεις μια παράθεση σωστά

    Όσον αφορά το ενδεχόμενο της κακοήθειας, ήταν και το θέμα που έθεσες και ναι , προφανώς όταν είναι πρησμενοι σχεδον ολοι οι λεμφαδενες στο σωμα τιθεται τετοιο θεμα προς εξέταση και για να αποκλειστει, εκτος κι αν είσαι κάποιος αθανατος υπεράνθρωπος και θες απλά να σε νταντευουν και να σου λένε ότι δεν έχεις τιποτα.

    Στο λαιμό όπως εξήγησα οι λεμφαδένες πρηζονται πολυ εύκολα, σε αλλά σημεία ή συνδυαστικά είναι κάτι που σίγουρα θέλει περαιτέρω διερεύνηση.

    Τέλος, λυπάμαι αλλά αυτοί είναι οι κανόνες του φόρουμ. Εγώ προσπάθησα να σε βοηθήσω και μου επιτέθηκες. Αν θέλεις να ευχαριστήσεις κάποιον προσωπικά όπως λες εκτός του ότι ακούγεται εντελώς ύποπτο γιατί ειναι κατι που μπορείς κάλλιστα να κάνεις δημόσια, υπάρχουν και τα πμ. Εκτος κι αν χρειάζεσαι και ΑΦΜ για να ευχαριστήσεις κάποιον.

    Σε κάθε περίπτωση, καλή συνέχεια και σε ιατρικά θέματα πάντα να συμβουλεύεσαι το γιατρό σου . Αν θεωρείς ότι αυτό που χρειάζεσαι ειναι συνεχη καθησύχαση, καλό είναι να το ψαξεις και με έναν ψυχίατρο γιατί είναι συμπτωμα αρκετών ψυχικών παθήσεων, κυρίως του ιδεοψυχαναγκασμου.
    Last edited by Skiouros8; 26-03-2021 at 17:49.

  4. #34
    Δεν μπόρεσα να απαντήσω προσωπικά καθότι δεν έχω τον απαιτούμενο αριθμό post στη κυρία να είστε καλά και εσύ και εκεινη.. Σας ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια σας

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πρησμενοι λεμφαδένες
    By Ellll1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 01-08-2020, 12:16
  2. Πόνοι ψυχοσωματική? +Λεμφαδένες
    By Γιάννης Βάγιας in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2020, 14:14
  3. Αγχος,κριση πανικου,αγχος προσμονης
    By manolis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 01:39
  4. Πρησμενοι λεμφαδενες
    By konsav92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 16-10-2018, 22:12
  5. Αρρωστοφοβία-πρησμένοι λεμφαδένες
    By kunteo in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 01-11-2013, 03:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •