Giati prepei na grafoume Kai sta kala mas!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152

    Giati prepei na grafoume Kai sta kala mas!

    Kalhspera se olous tous kardiofovikous! Pws eiste me tis ektaktes? Ithela na mirastw kati mazi sas den kserw an tha sas voithisei alla mias Kai sinexia tha mas taleporoun tha fevgoun Kai tha ksana erxode tha sas to pw, exw 1 evdomada twra pou kimame sxetika okay , den ksipnaw me krisis panikou Kai arithmies ( toulaxiston toso poly oso prin) gnorisa enan kirio 48 xronon, o anthrwpos trexei kathe mera 6-7 xiliometra Kai zei me kolpikh marmarigh, MOU eipe kati, zei me Afto xronia , den tou apagorefsan oi giatroi na stamatisei tipota, kanei ti zwh tou sigoura Kai aftos m eipe fovotane, mexri più katalave oti pedia oi aritgmies einai mono sovares otan proiparxei kapio provlima allo, simptomata edona mono tote iparxoun, apo tote pou milisa mazi tou dia magias ta fterougismata miothikan para poly, oi palmoi MOU epesan Kai iremisan toso poly, sigoura kanw mes ti mera, simera ipia Kai Kafe xwris fovo hehe, afto pou katalava einai oti I kalh diathesi voithaei poly, Kai ithela na dokimasw Kai an tha petixei Kai xwris farmaka Kai odws iremisa Kai figane xwris tipota... kserw omws oti tha episteepsoyn Kai psaxnw na vrw ti sta alitgia simvenei me aftes mexri na niwsw edaksei! Aftin tin evdomada episis poi pisteva oti einai apo to stomaxi dokimasa na faw poly già na dw an tha me piasei, den me epiase, eseis pws eiste?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Καλησπέρα.και εγω εδω και εναν χρονο βασανιζομαι με εκτακτες συστολες και εξι μηνες με κρισεις πανικου.εκανα ολες τις εξετασεις και τις τελευταιες 20ημερες εχουνε ηρεμησει πολυ οι εκτακτες που καταλαβαινω.μεχρι και σουπερ μαρκετ μονη μου πηγα και ολα ητανε οκ.δεν παθαινω πανικο και ζαλη οταν περιμενω στην ουρα.καθε βραδυ που πεφτω να κοιμηθω κανω το σταυρο μου και ευχαριστω το Θεο που με βοηθησε να νιωσω και παλι καλα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Καλησπέρα και από μένα! Χαίρομαι που έχεις ησυχάσει και νιώθεις καλύτερα. Εγώ δεν έχω πολλές έκτακτες, μ αφήνουν 10 μέρες και ξαναγυρνάνε τον τελευταίο καιρό αλλά με τρομάζουν παρόλο που δεν είναι πολλές. Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει από που προέρχονται οι δικές μου, έχω βγάλει συμπέρασμα ότι έτσι απλά είναι η λειτουργία της καρδιάς μου. Όσο για την κολπική μαρμαρυγή ο πατέρας μου είχε πάθει πριν 10 χρόνια και με τα χάπια που του έδωσαν είναι μια χαρά όλα αυτά τα χρόνια.
    Last edited by Irini23; 23-03-2021 at 20:17.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλησπέρα και από μένα! Χαίρομαι που έχεις ησυχάσει και νιώθεις καλύτερα. Εγώ δεν έχω πολλές έκτακτες, μ αφήνουν 10 μέρες και ξαναγυρνάνε τον τελευταίο καιρό αλλά με τρομάζουν παρόλο που δεν είναι πολλές. Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει από που προέρχονται οι δικές μου, έχω βγάλει συμπέρασμα ότι έτσι απλά είναι η λειτουργία της καρδιάς μου. Όσο για την κολπική μαρμαρυγή ο πατέρας μου είχε πάθει πριν 10 χρόνια και με τα χάπια που του έδωσαν είναι μια χαρά όλα αυτά τα χρόνια.
    Tou apagorefsan athlisi? I genika na kanei ginnastikh i otidipote?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Όχι δεν του απαγόρευσαν τίποτα. Έχει κάνει και υπέρηχο και έχει μια δομικά φυσιολογική καρδιά. Οπότε παίζει ρόλο και αυτό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Καλησπέρα και από μένα! Χαίρομαι που έχεις ησυχάσει και νιώθεις καλύτερα. Εγώ δεν έχω πολλές έκτακτες, μ αφήνουν 10 μέρες και ξαναγυρνάνε τον τελευταίο καιρό αλλά με τρομάζουν παρόλο που δεν είναι πολλές. Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει από που προέρχονται οι δικές μου, έχω βγάλει συμπέρασμα ότι έτσι απλά είναι η λειτουργία της καρδιάς μου. Όσο για την κολπική μαρμαρυγή ο πατέρας μου είχε πάθει πριν 10 χρόνια και με τα χάπια που του έδωσαν είναι μια χαρά όλα αυτά τα χρόνια.
    Εμενα αυτο που με εκανε να ηρεμησω και να μην με τρομαζουν τοσο πολυ ειναι η διαγνωση απο την καρδιολογο μου.ολα φυσιολογικα μου ειπε.μερα με την μερα προσπαθησα να μην τους δινω και τοση σημασια ειτε αισθανομουνα μια ή τρεις συνεχομενες.επαιξε ρολο στη δικη μου περιπτωση οτι μειωθηκε και το αγχος μου και επιασα δουλεια,επομενως η προσοχη μου ειναι αλλου στραμμενη.ευχομαι τα καλυτερα και για εσενα, παραδειγματισου απο τον μπαμπα σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    O babas sou genika apo tote pernei agogi Gia na min ton ksana piasei I ton pianei genika;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Από τότε που τον έπιασε πρώτη φορά του έδωσαν αγωγή. Μέχρι να βρουν τη σωστή αγωγή τον ξαναέπιασε μερικές φορές. Αλλά από τότε είναι μια χαρά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Από τότε που τον έπιασε πρώτη φορά του έδωσαν αγωγή. Μέχρι να βρουν τη σωστή αγωγή τον ξαναέπιασε μερικές φορές. Αλλά από τότε είναι μια χαρά.
    Otan ton pianei ti niothei; exei edona simptomata;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Από ότι θυμάμαι γιατί έχουν περάσει χρόνια τον είχε πιάσει ξαφνικά έντονη ταχυκαρδία εκεί που καθόταν και δεν σταματούσε. Στο νοσοκομείο έπρεπε να πάει για να του δώσουν φάρμακο. Ένιωθε να τρέμει και φοβήθηκε πολύ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Irini23 View Post
    Από ότι θυμάμαι γιατί έχουν περάσει χρόνια τον είχε πιάσει ξαφνικά έντονη ταχυκαρδία εκεί που καθόταν και δεν σταματούσε. Στο νοσοκομείο έπρεπε να πάει για να του δώσουν φάρμακο. Ένιωθε να τρέμει και φοβήθηκε πολύ.
    Kai twra; ennow exei na ton piasei kero; oi giatroi I diagnwsh tous itan kalh;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Ναι έχει χρόνια να τον πιάσει. Παίρνει φάρμακα όμως κάθε μέρα για να μην τον πιάσει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    [QUOTE=Irini23;1155392]Ναι έχει χρόνια να τον πιάσει. Παίρνει φάρμακα όμως κάθε μέρα για να μην τον πιάσει.[/QUOTE
    Ton epireazoun kapou afta ta farmaka? Ennow tou rixnoun piesh I einai varia?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Τι να σου πω δεν έχει παραπονεθεί για κάτι. Αυτό που κάνουν τα φάρμακα είναι να κρατάνε χαμηλούς τους χτύπους της καρδιάς.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Παιδιά ναι πρεπει να γράφουμε και τα καλά για να παιρνουμε θάρρος!! Έκτακτες και από μένα μαζί με στομαχι!! Συνήθως πια μετά από το φαι με πιανουν και μαζι νιώθω να με καίει ενοχλεί κλπ και ο οισοφαγος μέσα μέσα. Άρα και παλινδρόμηση. Η καλή διάθεση βοηθάει πολυ παιδια!! Σε όλα!! Δεν πρεπει να το βάζουμε κάτω. Θα έχει καλές και κακές ημέρες αλλά είμαστε όλοι εδώ να τα συζητάμε και να νιώθουμε λίγο καλυτερα!! Κουράγιο!! Να είμαστε δυνατοί!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Giati nai giati oxi?
    By Cencia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 13-05-2018, 08:49
  2. ksupnaw k lew akoma mia mera p prepei na viwseis
    By agnwstos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 13-06-2012, 22:40
  3. as ginoyme kala enallaktika:):):):)
    By Adzik in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 2
    Last Post: 19-10-2007, 16:49
  4. giati
    By Nefeli- in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 16-07-2007, 12:01
  5. Anarotiomaste to GIATI. Giati se mena?
    By mpimpelaki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 09-09-2005, 09:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •