Δεν ξέρω τι να κάνω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 77
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιατί, σε πήραν τα χρόνια στα 16 κι αγχώνεσαι μη μείνεις στο ράφι; Σε θέλει και τον θέλεις; Είσαι σίγουρη;
    Δεν ξέρεις ακόμα αν σε θέλει όντως εσένα σαν άτομο ή αν θέλει απλά να πηδήξει, η συμπεριφορά του μάλλον προς το τελευταίο δείχνει.
    Εσύ τον θέλεις σεξουαλικά αυτή τη στιγμή που μιλάμε ή θες κάτι πλατωνικό και ίσως αργότερα κάτι παραπάνω; Εγώ δεν βλέπω καν να σε θέλει και να τον θέλεις με τον ίδιο τρόπο ή να θέλετε ίδια πράγματα.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    71
    Εντάξει σίγουρα και εγώ τον θέλω και ερωτικά . Απλά είναι πολλά ...ε δεν είναι και εύκολο . Η πρώτη φορά θέλει χρόνο . Σίγουρα δεν θέλω να έχουμε πλατωνική σχέση αλλά δεν θέλω και να τα ισοπεδωσουμε όλα και να κάνουμε μόνο σεξ . Θέλω και κάτι λίγο πιο ρομαντικό .
    Δεν ξέρω φοβάμαι πολύ για την πρώτη φορά πως θα γίνει είμαι και τελείως άπειρη

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Vass View Post
    Ναι και αν δεν βρω κανέναν ;; Είναι το πρώτο άτομο που μου λέει να κάνουμε σχέση . Κανένας άλλος στο παρελθόν δεν είχε αισθήματα για εμένα . Όλα τα αγόρια με είχαν γραμμένη . Και τώρα που βρέθηκε ένα παιδί να με θέλει και να τον θέλω θα του πω όχι ...
    γιατι να μη βρεις κανεναν?για τις κοπελες ειναι ευκολο να μη κανουν κατι με τον οποιοδηποτε γιατι παντα υπαρχουν επιλογες.Γιαυτο μη βιαστεις να κανεις κατι με τον οποιοδηποτε απλα επειδη τον θεωρεις εμφανισιμο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Θα βρεις όταν θα νιώσεις εσύ έτοιμη. Αν σε ήθελε τόσο, θα σου έδινε χώρο. Ξέρει πως είναι με μια ανήλικη και λογικό είναι να μην είσαι έτοιμη. Δηλαδή αυτός το καλοκαίρι είχε κοπέλα, χώρισε, την ξεπέρασε και τώρα θέλει με σένα αγάπες με την αυστηρή προϋπόθεση πως θα κάνετε αμέσως οπωσδήποτε σεξ. Λες και πάρε να υπογράψετε συμβόλαιο αγοραπωλησίας.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    71
    Έχω πολλές ανασφάλειες για τον εαυτό μου . Δεν θέλω να διώξω τον μοναδικό άνθρωπο που ενδιαφέρθηκε για εμένα από δική μου βλακεία

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Δεν συμβαδίζουν αυτά που λες. Μην πιέζεις να ζήσεις κάτι ενώ δεν νιώθεις έτοιμη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Vass View Post
    Έχω πολλές ανασφάλειες για τον εαυτό μου . Δεν θέλω να διώξω τον μοναδικό άνθρωπο που ενδιαφέρθηκε για εμένα από δική μου βλακεία
    ε τοτε κανε σεξ μαζι του,ετσι και αλλιως η πρωτη φορα λογω απειριας παντα ασχημη ειναι,δεν εχεις να χασεις και πολλα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    ε τοτε κανε σεξ μαζι του,ετσι και αλλιως η πρωτη φορα λογω απειριας παντα ασχημη ειναι,δεν εχεις να χασεις και πολλα
    μην την λες την κοπελα τετοια και ειναι μπερδεμενη και δεν ξερει τι θελει.... αστην μην χτυπαει το καφαλι της μετα αν την πληγωσει ο αλλος και την εχει μονο για πηδημα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το αν ενδιαφέρθηκε για σενα θα φανεί στην πράξη. Αν ερχόταν μία φίλη σου και σου περιέγραφε το σκηνικό τι θα την συμβούλευες δηλαδή; Επειδή έδειξε κάποιος ένα ενδιαφέρον να κάτσει να τη γαμήσει αν δεν το θέλει; Τα λέω ωμά, αλλά αυτό λες ουσιαστικά. Βρέθηκε κάποιος να μου δείξει κάποια προσοχή, άρα θα κάνω ότι θέλει κι ας μη θέλω!

    Αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμός πάνω από όλα Vass,αυτό να μην το ξεχνάς ποτέ!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    μην την λες την κοπελα τετοια και ειναι μπερδεμενη και δεν ξερει τι θελει.... αστην μην χτυπαει το καφαλι της μετα αν την πληγωσει ο αλλος και την εχει μονο για πηδημα
    Αν την χρησιμοποιησει οντως,θα καταλαβει οτι οι ανδρες,οπως και οι γυναικες δεν ειναι αγγελικα πλασμενοι και ειναι ικανοι να μας χρησιμοποιησουν για να εξυπηρετησουν τις αναγκες τους.Δυστυχως θεωρητικα δε θελει να το καταλαβει αν γινει ομως πρακτικα,θα ωριμασει και δε θα κανει τετοια λαθη.Δυστυχως στα 16 σου σπανια ακους καποιους μεγαλυτερους,πρεπει να κανεις τα λαθη για να μαθεις

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Vass View Post
    Έχω πολλές ανασφάλειες για τον εαυτό μου . Δεν θέλω να διώξω τον μοναδικό άνθρωπο που ενδιαφέρθηκε για εμένα από δική μου βλακεία
    Δεν θα διώξεις κανέναν από δική σου βλακεία. Αυτός που αξίζει να είναι μαζί σου, θα είναι και θα επιμένει και θα σου δώσει το χώρο σου. Είσαι σε ευαίσθητη ηλικία, δεν πρέπει να κάνεις κάτι που μπορεί να το μετανιώσεις αργότερα. Ουτε υπό πίεση.Το σεξ θα το κάνεις επειδή εσύ νιώθεις έτοιμη και θέλεις, δεν το κάνουμε για το χατήρι κανενός ή για να μην τον χάσουμε. Και όποιος φύγει επειδή δεν ενδωσαμε στο καλο να πάει. Και δεν φταίμε εμείς.

    Μη ξεχνάς ότι και στη περίπτωση που το κάνετε τελικά μπορεί να σε αποφύγει μετέπειτα. Αυτό δεν είναι απίθανο. Για σκέψου να προχωρησετε πχ και μετά αυτός να απομακρυνθεί; Και να μη ξαναμιλήσετε; πως θα νιώθεις;

    Δεν υπάρχουν λάθη σε αυτο το σημείο που είσαι εσύ. Μη νιώθεις υπεύθυνη για το αν θα φύγει ή αν θα μείνει ο τυπος. Όποιανου του αρεσεις θα μείνει και θα ακούσει τα θέλω σου.

    Να του πεις πως δεν νιώθεις έτοιμη και ότι το πάει πολύ γρήγορα, ότι θες τον χρόνο σου. Αν πραγματικά σε θέλει και έχει σχέδια σοβαρά θα σε περιμένει και θα νιώθει τυχερός που σου αρεσει έστω και πλατωνικα. Αλλιώς από κει πάνε και οι άλλοι. Είσαι πολύ πολύ μικρή ακόμα, έχεις να γνωρίσεις κόσμο μπόλικο. Ακόμα δεν μπορείς να το σκεφτείς γιατί είναι τέτοια η ηλικία που τα βλέπεις όλα σοβαρά. Όμως τουλάχιστον άκου λίγο και εμάς που έχουμε περάσει από αυτές τις ηλικίες.

    Η ζωή φέρνει πράγματα για όλους. Και εσύ θα βρεις χίλια τα εκατό κάποιον που θα τον θες και θα ακούει τα θέλω σου. Αν δεν το πιστεύεις, πίστεψε εμάς τουλάχιστον. Έχεις πολλά ακόμα να ζήσεις μην παρασυρθείς και κάνεις κάτι που δεν θες. Είναι κρίμα...
    Βάλε τον εαυτό σου σε προτεραιότητα, τις ανάγκες σου και τα θέλω σου. Ο εαυτός σου αξίζει πιο πολύ από τον καθένα! Γιατί μόνο αυτόν θα έχεις και αύριο, και μεθαυριο και σε 10 μήνες και σε 60 χρόνια. Όλοι οι άλλοι είναι περαστικοί. Να το θυμάσαι κοριτσάκι

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    να κανεις σεξ με εναν 20 χρονο στο σπιτι του μπορει να αποβει ακομα και αρκετα επικινδυνο.
    ενας 20χρονος σιγουρα εχει ξανακανει αρα μπορει να ειναι φορεας διαφορων ασθενειων που μεταδιδονται ακομα και με την χρηση προφυλαχτικου.
    ακομα μπορει να εχει βαλει καμερες.
    θελω να σχολιασω οτι εσυ τον αγαπας οπως λες αλλα αυτος δεν σε αγαπα. εαν σε αγαπουσε δεν θα σου το ζητουσε ετσι , με αυτον τον τροπο. ο 20χρονος εμεπιρικα παντα, δεν σε αγαπα ουτε σε εκτιμα ως γυναικα παρα μονο ως τρυπα.
    εισαι πολυ μικρη και δεν εχεις την εμπειρια να καταλαβεις τους αλλους. πρεπει να αποδεχτεις αυτη την αδυναμια σου και να εισαι πολυ προσεχτικη με ποιους μπλεκεις.
    η αποψη μου ειναι οταν και εαν καταφερεις να απομακρυνθεις απο αυτον να εστιασεις το ενδιαφερον σου σε ανθρωπους της ηλικια σου, εκει θα βρεις πραγματικο ερωτικο ενδιαφερον και θα σου μεινουν ευχαριστες αναμησεις

  13. #28
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    71
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις αλλά νιώθω ακόμα πολύ μπερδεμένη . Επειδή έχω περάσει μεγάλες περιόδους μοναξιάς βασικά όλη μου την ζωή δεν έχω πολλούς φίλους και ποτέ δεν είχα αγόρι ούτε ενδιαφέρθηκε ποτέ κανένας όπως είπα δεν θέλω να μείνω πάλι μόνη . Δεν θέλω άλλη μοναξιά . Θέλω ανθρώπους γύρω μου να με νοιάζονται . Οι γονείς μου και οι φίλοι μου με έχουν γραμμένη . Από την άλλη καταλαβαίνω ότι ίσως δεν είναι ο κατάλληλος άνθρωπος για εμένα αλλά θέλω να προσπαθήσω μαζί του και όπου βγει . Θέλω όμως πρώτα να του μιλήσω από κοντά . Για αυτό λέω να πάω σπίτι του αλλά θα του ξεκαθαρίσω ότι θέλω να μιλήσουμε . Από την άλλη φοβάμαι και λίγο γιατί έχω μια κακή εμπειρία και δεν θέλω να μου ξανά συμβεί κάτι παρόμοιο. Αλλά δεν μπορώ να μείνω με τον φόβο μια ζωή πρέπει να προχωρήσω . Δεν ξέρω πως μπορώ να ξεπεράσω τους φόβους και τις ανασφάλειες μου και να νιώσω πιο άνετα μαζί του ;;;;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Γλυκό μου κοριτσάκι, καταλαβαίνω πως βρίσκεσαι σε μια ευαίσθητη ηλικία και κάποιοι το εκμεταλλεύονται αυτό. Όταν κάποιος δεν είναι έτοιμος σε μια φάση να δοθεί ερωτικά και ο άλλος τον αγαπάει ή θέλει να υπάρξει κάτι δυνατό, κάνει υπομονή ακόμα και σε μεγαλύτερες ηλικίες. Δεν είναι ο φόβος σου που σε αποτρέπει από αυτό που θεωρείς χαρά, είναι ότι απλά δεν είσαι έτοιμη αυτή τη στιγμή. Αυτός σπουδάζει όπως λες. Η πανδημία θα τελειώσει. Θα επιστρέψει εκεί που σπουδάζει λοιπόν, πιστεύεις πως θα κρατήσει τότε τον λόγο του; Η γνώμη μου είναι να μην αφήσεις κάποιον να γίνεται χειριστικός στην ψυχή σου και το κορμί σου εκμεταλλευόμενος την ηλικία σου. Αν ήσουν έτοιμη, θα το αισθανόσουν.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    71
    Το ξέρω ότι κάποια στιγμή θα φύγει πάλι αλλά προτιμώ να το ζήσω μαζί του έστω και λίγο πάρα καθόλου . Δεν ξέρω εγώ πάντως νομίζω πως δεν θέλει να με εκμεταλλευτεί . Απλά έχει την ζωή του και δεν θα κάτσει να την αλλάξει για να περιμένει εμένα και αυτό είναι το λογικό . Εγώ πρέπει να κάνω κάτι να ξεπεράσω τις φοβίες μου αλλιώς θα τον χάσω και δεν θέλω . Και νομίζω πλέον ότι θέλω να προχωρήσω μαζί του .

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Δεν ξέρω τι να κάνω
    By ariana in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 05-09-2019, 06:07
  3. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  4. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By dameva in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 19-09-2013, 20:03
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •