Βοηθηστεεε μεεε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Βοηθηστεεε μεεε

    Καλησπερα παιδια! Απο 1 του μηνα ξεκινησα να εχω το πρωι που ξυπνησα ενα μουδιασμα στα χερια και στ αποδια κ ενιωθα κραμπες.. μετα απο μερες ενιωθα οτι αιγα σιγα ανεβαινει προς τα επανω μεχρι π εομαι σε σημειο να ειμαι παντου μουδιασμενη .. εξετασεις αιματος τελειες .. νευρολογος μου ειπε πτι επειδη εχω αγχωδη διαταραχη και δεν επερνα χαπια σωματοποιηθηκε το αγχος μου! Φοβαμαι κολυ μην εχω κατι πιο σοβαρο! Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον; Ειμαι στην 3 εβδομαδα που μου συμβαινει αυτο και εχω ξεκινησει αντικαταθλιπτικα και εχω δει πολυ μικρη διαφορα στο μουδιασμα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    πω πω δηλαδη τελικα βγηκε διαγνωση απο τον γιατρο?! και βρεθηκε η αιτια?! και μαλιστα και το φαρμακο...?! ω ρε μπραβο στους γιατρους.....!!!!!!!!!!!!!! κοπελα μου δεν κανεις μια εξεταση της D3 που οταν εχεις ελειψη αυτης παθαινεις μουδιασματα? ή μηπως το σκεφτηκε ο γιατρος και στην εβαλε? εσυ νιωθεις καθολου αγχος? δεχεσαι δηλαδη οτι σε βασανιζει αυτο?

  3. #3
    Ναι εχω πολυ αγχος εδω και πολλα χρονια οκοι μου ελεγαν οτι πρεπει να κανω θεραπεια με χαπια αλλα δεν τα ξεκηνουσα δισταζα.. d3 εχω καλη .. πηγα και σε αλλο γοατρο και μου ειπε αν θελω μπορω να κανω μια μαγνητικη.. φοβαμαι πολυ δεν θελω να εχω κατι κακο!! Φοβαμαι να κανω μαγνητικη γι το τι θα δειξει ((

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Faihh95 View Post
    Ναι εχω πολυ αγχος εδω και πολλα χρονια οκοι μου ελεγαν οτι πρεπει να κανω θεραπεια με χαπια αλλα δεν τα ξεκηνουσα δισταζα.. d3 εχω καλη .. πηγα και σε αλλο γοατρο και μου ειπε αν θελω μπορω να κανω μια μαγνητικη.. φοβαμαι πολυ δεν θελω να εχω κατι κακο!! Φοβαμαι να κανω μαγνητικη γι το τι θα δειξει ((
    η μαγνητικη δειχνει την κατασταση των τενοντων, των νευρων και ολα αυτα τα σχετικα... δεν υπαρχει περιπτωση να σε δειξει τιποτα τρομακτικο, αλλα καλυτερα να την κανεις, ειναι οτι καλυτερο εχουμε αυτην την δστιγμη η μαγνητικη εξεταση

  5. #5
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    η μαγνητικη δειχνει την κατασταση των τενοντων, των νευρων και ολα αυτα τα σχετικα... δεν υπαρχει περιπτωση να σε δειξει τιποτα τρομακτικο, αλλα καλυτερα να την κανεις, ειναι οτι καλυτερο εχουμε αυτην την δστιγμη η μαγνητικη εξεταση
    Φοβαμαι μην δειξει καποια σκληρηνση ολο τετοια γταφει στο ιντερνετ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    εεεεελα , φειθ, για αγχος μυριζει η δουλεια , εχει δικιο ο νευρολογος ......

    νοου σκληρυνση, παραδιαβαζεις νετ.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εμένα με χτυπάει στην καρδιά νιώθω ένα σφίξιμο, αλλά εάν υπάρχει ένα ενδεχόμενο να έχω πρόβλημα, ούτε σε γιατρό έχω πάει ούτε τίποτα.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    εεεεελα , φειθ, για αγχος μυριζει η δουλεια , εχει δικιο ο νευρολογος ......

    νοου σκληρυνση, παραδιαβαζεις νετ.....
    Επισης και μυικη αδυναμια ξεχασα να το αναφερω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Faihh95 View Post
    Επισης και μυικη αδυναμια ξεχασα να το αναφερω
    το αγχος σωματοποιειται με διαφορες μορφες ...........ειμαι η βραδυνη βαρδια , θα το αναφερω στην προισταμενη, να ασχοληθει η πρωινη βαρδια ......λοιπον αναφερω ' η ασθενης faihh δηλωσε οτι εχει και μυικη αδυναμια ' .....
    Last edited by Macgyver; 24-03-2021 at 07:48.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Καλημερα,Φαιη , μυικη αδυναμια που οφειλεται σε ασθενεια,σημαινει οτι π.χ:δεν θα μπορουσες να σταθεις στα ποδια σου,δεν θα μπορουσες να σηκωσεις τα χερια σου,θα σου επεφταν πραγματα απο τα χερια,θα επεφτες εσυ η ιδια.Αυτο που νιωθεις ειναι υποκειμενικη αδυναμια.(perceived weakness)οχι κλινικη αδυναμια.Εχω εντρυφησει στα νευρολογικα,πιστεψε με.Απο κει και περα ομως,εαν πραγματικα ανησυχεις,κανε μια μαγνητικη να ηρεμησεις.

  11. #11
    Το βραδυ ενω κοιμαμαι μπορει να ξυπνησω τοσο αδυναμη χαλια κατα την διαρκεια του υπνο η το πρωι εχω πολυ κοπωση... ποσο υπομονη να κανω .. φοβαμαι πολυ!! Ενω το βραδυ καπως γινομαι καλυετα οταν κοιμαμαι γινομαι παλι σκατα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Γιατρός δεν είμαι για να κάνω διάγνωση αλλά μου θυμίζουν δικά μου συμπτώματα. Ποιο αντικαταθλιπτικό είπες ότι παίρνεις; Τι ώρα; Πολλές φορές το πρωί επειδή παίρνουμε το φάρμακο το βράδυ είμαστε ακόμα κάπως σε λήθαργο. Μπορεί να έχει να κάνει και με τον κιρκαδικο ρυθμό (βιολογικό ρολόι) αν δεν κοιμόμαστε καλά το βράδυ. Μπορεί να θέλει περισσότερο χρόνο το φάρμακο για να δράσει

  13. #13
    To varom 19 meres to pernw tis teleytaies 10 meres to pernw olokliro.. eimai etsi kai prin to ksekinisw.. moudiasmata diaria suxnoouria anosmia kakes skepseis xalia ipno.. to prwinksupnaw xalia to apogeuma sunerxomai ligo

  14. #14
    K ola osa anefera pio panw

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,090
    Θέλει παραπάνω για να δράσει. Σιταλοπραμη είναι, λογικά θα βοηθήσει σε λίγο απ'όλα, διάθεση, αγχος, ύπνο. Είχα πάρει κι εγώ πιο παλιά. Αυτό με το πρωί και το απόγευμα που λες θυμίζει χαρακτηριστικό της κατάθλιψης. Το είχα κι εγώ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •