Οταν μπαινει ο πρωην στη μεση..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    4

    Οταν μπαινει ο πρωην στη μεση..

    Μετα απο 2 βδομαδες που ολα πηγαιναν τελεια,1 μνμ κ 1 τηλ απο τον πρωην ηταν αρκετα για να μου πει οτι δν τον εχει ξεπερασει, ειναι ακομα εκει κ δεν θελει να με πληγωσει..
    Η απαντηση μου ηταν οτι αφου ειναι εκει δεν χρειαζεται να ειναι κ εδω..
    Ο εγωισμος μου εχει πληγωθει αφανταστα για αλλη μια φορα κ η ψυχολογια μου εχει πιασει πατο.
    Δεν ξερω τι να κανω,πως να ξεσπασω.Πιστεψα μεσα απο τις συζητησεις που ειχαμε οτι αυτη η κοπελα θα ηταν κατι διαφορετικο αλλα δυστυχως η υποκρισια δεν εχει ορια.
    Ολα ψεμματα.
    Ειμαι στα προθυρα της καταθλιψης ξανα κ δεν βλεπω φως..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Μαζεψε τα κοματια σου και μακριιιιααααα της.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    πάλι καλά που ξεκαθαρίστηκε από την αρχή και δεν το ανακάλυπτε αυτό μετά από 2 μήνες ή και περισσότερο!
    μία σχέση 2 εβδομάδων δεν είναι αρκετή για να αναπτυχθεί σοβαρό συναίσθημα.
    Είναι πιο εύκολο να την ξεπεράσεις έτσι.

    Ναι είσαι πληγωμένος γιατί ματαιώθηκαν οι προσδοκίες σου αλλά δεν είναι να πέφτεις σε κατάθλιψη εξ αιτίας μιας επιπόλαιας σχέσης.
    Τέτοιες υπάρχουν πολλές στη ζωή.Θα βρεθεί η καταλληλη μην απογοητεύεσαι θα το ξεπεράσεις.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    4
    Ειναι η 2η φορα που μπαινει 3ος στη μεση.Εχω απογοητευτει τελειως πλεον με το θεμα σχεσης.
    Καλυτερα μονος.
    Το μονο που πρεπει να κανω τωρα ειναι αυτο που ειπε ο Empneustns κ να καταφερω να ξαναβαλω στη θεση του τον εγωισμο μου με καποιον τροπο..
    Ευχαριστω για τη συμπαρασταση παιδια..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Giorgos22
    Μετα απο 2 βδομαδες που ολα πηγαιναν τελεια,1 μνμ κ 1 τηλ απο τον πρωην ηταν αρκετα για να μου πει οτι δν τον εχει ξεπερασει, ειναι ακομα εκει κ δεν θελει να με πληγωσει..
    Η απαντηση μου ηταν οτι αφου ειναι εκει δεν χρειαζεται να ειναι κ εδω..
    Ο εγωισμος μου εχει πληγωθει αφανταστα για αλλη μια φορα κ η ψυχολογια μου εχει πιασει πατο.
    Δεν ξερω τι να κανω,πως να ξεσπασω.Πιστεψα μεσα απο τις συζητησεις που ειχαμε οτι αυτη η κοπελα θα ηταν κατι διαφορετικο αλλα δυστυχως η υποκρισια δεν εχει ορια.
    Ολα ψεμματα.
    Ειμαι στα προθυρα της καταθλιψης ξανα κ δεν βλεπω φως..
    Εχω κάτι να παρατηρήσω.

    \"όλα πήγαιναν τέλεια\", είσαι σίγουρος, αγαπητέ φίλε, οτι αυτό ίσχυε και απο μεριάς της, ή απλά απο μεριάς σου?

    Και δεύτερον, γράφεις ότι ο εγωισμός σου έχει πληγωθεί....Μάλλον συναισθηματικά πληγώθηκες πολύ.
    Κια είναι καθόλα ανθρώπινο.

    Απο την άλλη, γνώμη μου είναι να μην καταδικάζεις όλες τις επόμενες σχέσεις σου.
    Αναρωτήσου απλά με ποιόν τρόπο έκανες τις επιλογές σου μέχρι τώρα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    34
    giorgo βιωσα και εγω σχεδον μια ιδια περιπτωση με την δικη σου...σε καταλαβαινω απολυτα...

    η συμβουλη μου ειναι να ξεσπασεις,να θυμιθεις,να μελαγχολισεις αλλα μολις ηρεμισεις να παρεις δυναμη και να προχωρησεις.ολοι μας κρυβουμε αποθεματα δυναμεων μεσα μας και σε τετοιες περιπτωσεις μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε για το δικο μας ψυχικο καλο...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •