ΑΝΤΕΧΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: ΑΝΤΕΧΩ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    ΑΝΤΕΧΩ

    ηθελα να ηξερα..τι φοβασαι περισσοτερο..
    τη μοναξια ή το θανατο?

    γιατι να φοβαμαι να με σκοτωσουν?
    καποια στιγμη ολοι θα ταξιδεψουμε..
    οκ αμα σου κανουν βασανιστηρια δεν το λες καλο

    ποσες πιθανοτητες εχω να νικησω πρακτορες και εξωγηινους?
    οκ αν μπορουσα να τα αποδειξω ολα αυτα θα μαζευα δε ξερω κι εγω ποσους σαν εμενα και τι? θα τους πλακωναμε στο ξυλο ας πουμε πρακτορες και εξωγηινους?
    θα ημασταν πολυ λιγοι για να καταφερουμε καποιο πληγμα απεναντι τους αντικειμενικα.. (θα ηταν επαναστατικο βεβαια κι αυτο με εξιταρει η αληθεια ειναι)
    κι αν δεν καταφερω να βρω στην τελικη κανεναν σαν εμενα? θα χασω ολη μου τη ζωη ψαχνοντας?

    η μοναξια δε μου αρεσει απο το δημοτικο κιολας που την πρωτοσυναντησα.. μου αρεσει να μοιραζομαι και χαρες και λυπες

    οποτε τι μας μενει..?
    ζω με οτι εχω, οπως και οσο το εχω και πραττω και ελπιζω για βελτιωσεις
    ειμαι 20 ολοκληρα χρονια ετσι.. ισως και παραπανω αν προσμετρησω και την περιεργη μου παιδικη ηλικια..μιλαμε πλεον για πανω απο τα 2/3 της ζωης μου..

    τελικα μαλλον αυτο που φοβαμαι δεν ειναι ουτε ο θανατος αυτος καθ αυτος ή η μοναξια.. αλλα μαλλον ο συνδυασμος τους.. να μην πεθανω μονη
    ισως αυτη ειναι η ψυχωση μου

    και οχι δε γιατρευτηκα ξαφνικα.. ακομα τα νοιωθω (και οπως ειχα υποψιαστει καθως θα γραφω αυτο το μηνυμα κανω μαχη με το αν συμφωνω με οτι γραφω..)..
    (κανουν παρτυ αυτην την ωρα οι φωνες..μην μην το γραφεις. δεν τα πιστευεις.ψεματα.θα σε βρουν.σβηστα.μην κανεις το λαθος.λαθος.μην τολμησεις.θα σε σκοτωσουν.φυγε.βγες.μην τολμησεις.εισαι νεκρη.....)
    θα προσπαθησω να κανω μια καινουρια αρχη..
    για ακομα μια φορα!

    στην τελικη ειχα ενα ομορφο και ηρεμο βραδυ αποψε.. κι οπως ξημερωσει..

    ΑΝΤΕΧΩ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα boo !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Μπράβο σου Μπου, μην ακούς τις φωνές που σου λένε να μην το γράψεις, είναι ψεύτικες!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,232
    Βοο μου ,είσαι παλικάρι κορίτσι μου τι άλλο να πούμε !!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    hlias1988
    Guest
    Μπου μου εισαι ποιο εξυπνη απο ολους μας εδω μεσα!
    το παλευεις οπως το παλευω και εγω . και πολλοι αλλοι..
    και εγω φοβαμε αυτον τον συνδυασμο που λες... ουτε ο θανατος με φοβιζει ουτε η μοναξια ... αλλα το να πεθανω μονος....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    σε ολους μας αξιζει ενα μπραβο γιατι ο καθενας κουβαλαει το ζορι του και προσπαθει να τα βγαλει περα καθε μερα με τους δαιμονες του..

    ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια παιδια..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    22
    Αξίζεις πολλά μπράβο boo ! Σε θαυμάζω για την επιμονή σου ! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά. Έχεις δύναμη και θέληση

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μπου, μην ξεχνας οτι μοναξια νιωθει οποιος δεν εχει πλουσιο εσωτερικο κοσμο!!! εαν διαβαζεις, εαν καλλιερεις και αν προσφερεις γνωσεις στον εαυτο σου η μοναξια παει για λιγο περιπατο.Βεβαια παντα γυρνα και χτυπα την πορτα, καθε μερα.
    Απο εκει και περα Μπου ειμαστε και εμεις υπευθυνοι, και ειδικα εσυ σαν γυναικα ειμαι συγουρος και το εχεις γραψει στο παρελθον οτι εχουν υπαρξει ανθρωποι που σε εχουν πλησιασει ,αλλα ειτε για λογο φοβου, ειτε αλλους λογους δεν ηθελες! Αρα θα πρεπει να ανοιξεις και εσυ την καρδια σου για να φυγει η μοναξια!.Διοτις η μοναξια υπαρχει, για να ερθει καποιος ανθρωπος πρεπει να φυγει αυτη πρωτα! δεν χωρανε και η "συντροφικοτητα" και η "μοναξια" μαζι.Πρεπει λοιπον να διωξεις την δευτερη πρωτα, να ανοιξεις δλδ την πορτα να της πεις να φυγει και μετα να καλεσεις την αλλη. Αλλα τα παντα εχουν να κανουν με εμας, με εσενα! εσυ αποφασιζεις!! πρεπει να γινεις πιο διαλακτικη με τους ανθρωπους!! να μην τους φοβασαι!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχω περασει πολυ μοναξια και παλιοτερα και τωρα. τα εχω βρει με τον εαυτο μου και μπορω να περασω και μονη μου ικανοποιητικα καλα. αυτο ομως δεν μπορει να αντικαταστησει την επαφη με τον εξω κοσμο..
    στη σχολη εχω παρεακι και 1-2 ατομα που εχουμε χαθει ομως. ειναι και η καραντινα που μας εχει χωρισει..
    δε φοβαμαι τους αλλους, αλλα παντα κραταω και μια πισινη γιατι πρεπει να προστατευω και τον εαυτο μου.
    και οχι δε θα κανω συντροφο καθε λιγουρι που μπορει να μου κολαει.. εχω και μια αξιοπρεπεια
    οποιος αξιζει τον δεχομαι
    καλυτερα μονη παρα με εναν μ***κα..
    συντροφικοτητα και μοναξια γινεται..
    συντροφικοτητα και μοναχικοτητα οχι..
    για να ακριβολογουμε..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    boo σε διαβάζω τόσο καιρό και όταν μιλάς εσύ βλέπω ένα πολύ συγκροτημένο, λογικό, φιλοσοφημένο και πολύ δυναμικό άτομο. Όταν μιλάει η ασθένεια βλέπω ένα φοβισμένο, ξεροκέφαλο και πολύ χαοτικό μυαλό. Μακάρι να καταφέρει η boo να επιβληθεί στην ασθένεια.

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω!
    By andreas86 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 01-12-2017, 16:27
  2. Δεν αντεχω....!
    By Alucard in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2013, 01:53
  3. Δεν αντεχω την ΖΩΗ ΜΟΥ!
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 01-02-2013, 17:47
  4. Ποσο ακομα θα αντεχω να αντεχω?
    By silveroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 158
    Last Post: 04-10-2010, 11:52
  5. Δεν αντέχω
    By eve in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2009, 01:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •