Φοβος interview - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Και δε φτανει που δυσκολευτηκα να το τελειωσω μετα δυσκοκευτηκα και να βρω δουλεια. Εισαι overqualified μου ελεγαν, ή δεν θα σε πειραξει που ο μανατζερ σου δεν θα εχει αυτο το πτυχιο αλλα εσυ θα το εχεις; ή μου ελεγαν ξεπιτηδες μισθο κατω απο το βασικο.
    Μια φορα εγραψα ψευτικα πτυχια στο cv μονο για να δω το θα γινει πχ μονο ενα διπλωμα λογιστικης. Δεν θα το πιστεψετε μου ειπαν να παω την επομενη. Αλλα φοβηθηκα και δεν πηγα σε περιπτωση που μαθευτει η αληθεια.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Savvas View Post
    Ουφ! Πραγματικα ειμαι μπερδεμενος! Ναι ξερω αυτο που σπουδαζουμε δεν ειναι απαραιτητα το αυριανο μας επαγγελμα ομως βρε παιδι μου δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου ολα τα βραδια που ξενυχτησα διαβαζοντας για το πτυχιο του ορκωτου λογιστη και ολες τις φορες που ξυπνησα ιδρωμενος γιατι ειδα εφιαλτη οτι παλι κοπηκα. Δυσκολευτηκα παρα πολυ να το τελειωσω. Ειναι και το γ@μ#μ3ν# prestige. Απο την αλλη αυτη η επαναλαμβανομενη καταχωρηση δεδομενων (τιμολογια,εξοδα,εσοδα ) μου ειναι εξαιρετικα βαρετη.
    Δεν θελω να κανω ακομα ενα λαθος. Η επαγγελματικη μου πορεια ενα λαθος μονο και μονο απο μια κακη εμπειρια.

    Δες το αλλιως ...
    Εγω παντως παρακαλουσα να ερθει η ωρα που θα τελειωσω με εφοριες και πελατες για να καθησω ηρεμα και ωραια στο γραφειακι μου να καταχωρω δεδομενα ..Να μου πεις για την αρχειοθετηση αυτων μετα ναι να το καταλαβω ,αλλα και αυτο οταν πλεον στο γραφειο εδραιωθείς αυτα τα κανουν τα νεοτερα ατομα και γενικα σε ενα λογιστικο γραφειο ,σε μια ομαδα ο καθενας εχει το δικο του κομματι ,το δυνατο του ..

    Εγω δυστηχως ειχα το κομματι της εφοριας και του ικα πιο πολυ επειδη ημουν πιο επικοινωνιακη ,διπλωματη με ελεγε το αφεντικο μου στο κομματι αυτο και κακα τα ψεματα οταν εχεις καθημερινες σχεσεις με αυτους τους ανθρωπους πρεπει να τους φερεσαι και αναλογα ωστε να σου τελειωνουν πιο ευκολα τις δουλειες και να μην σε ταλαιπωρπυν με την γραφειοκρατεια ..
    Μια δουλεια που αλλος θα την τελειωνει σε δυο τρεις μερες ,πηγαινοντας εγω την τελειωνα αυθημερων ...
    Οπως υπηρχε συναδελφος που ηταν αστερι πραγματικα στο κομματι των φορολογηκων δηλωσεων ..Τις εβγαζα το καπελο στο κομματι των περουσιακων στοιχείων((Ε9) ...Μην μου εδινες εμενα να διαβασω τις ατελειωτες σελιδες των συμβολαιογραφων με το τι ποσοστο ανηκει στον κεθενα ,αν ειναι εξ αδιαρετου ή με τι συνορευουν τα κτηματα τους και του κοσμου τα κουλα που επρεπΕ να ησουν και τοπογραφος για να τα καταλαβεις ..
    Αυτα για εμενα ηταν και εξακολουθουν να ειναι οτι πιο βαρετο ανηκει στο κομματι του λογιστη.

    Προσπαθησε να εδραιωθεις μεσα σε να λογιστικο γραφειο ή σε μια επιχειρηση στο κομματι που σε ενδιαφερει.Στην αρχη λογικο ειναι να περασεις απο παντου ..Μετα αναλαμβανεις το δικο σου κομματι ,αυτο που εισαι καλος..Αυτη ειναι η τακτικη ολων των γραφειων ακομα και σημερα ..

    Για κατχωρησεις και αρχειοθετησεις εχουν παιδια συνηθως νεα ή απο πρακτικες και εσυ καποια στιγμη κανεις ενα απλο ελενχο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Savvas View Post
    Φοβαμαι να στελλω αιτησεις για δουλεια. Φοβαμαι μηπως με παρουν να παω, και μετα με παρουν και στη δουλεια και θα τα παω χαλια και δεν θα μου αρεσει και και και.
    Τωρα στελλω χωρις τηλ αλλα μονο email, ενω γραφω οτι θελω επικοινωνια με email αλλα και παλι θελουν να τους παρω πισω τηλ.
    Ο λογος που θελω email ειναι για να το επεγαργαστω να το φιλτραρω να σκεφτω τι θα γραψω. Η πρωτη επαφη με email μονο για το interview. Γενικα εχω ενα φοβο με τα τηλεφωνα.
    Εχω κι αλλα στο μυαλο μου που κρατανε πισω.
    Και εγώ φίλε μου φοβάμαι την δουλειά. Έχω κάνει κυρίως στο παρελθόν αίτηση για 8 μήνα αλλά χωρίς να θέλω να με πάρουν!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Marilou έχω περάσει απο τη διαδικασία που την κάνουν τα πιο νέα άτομα. Ήθελα να προχωρησω στο κομμάτι του ελέγχου και της εφοριας αλλά κάθε φορά έπρεπε να περάσω από τις νέες θέσεις αφού δεν μου έδιναν την ευκαιρία.
    Τεσπα σήμερα πήγα ιντερβιου σε μεγάλο γραφείο με διαφορά τμήματα. (λογιστικό, ελεγχου, νομικό, εφορεια).
    Έπαθα υπεροξυγονωση απο το άγχος. Πρώτη συνέντευξη και μετά ανπετυχεις σε καλούν για 2ο μέρος
    Δεν ξέρω κάτι με χαλασε. Το πολύ αυστηρο κλίμα? Η απόλυτη ησυχια? Τα κουβουκλια? Το τριετες συμβολαιο με πεναλτυ σε περίπτωση που το σπάσει κάποιος? Όλα μαζί.
    Και γω είμαι επικοινωνίας αλλά οχι διπλωμάτης.. Από την άλλη αν ήταν να κάτσει θα γινόταν εδώ και χρόνια. Νέοι πτυχιούχοι μπαίνουν αμέσως σαν Junior auditors αλλά εμένα με 4 χρόνια εμπειρίας στο λογιστικό δεν.
    Ισως να μην είναι το γραφτό μου. Όταν πρώτο ξεκίνησα το ήθελα πολύ πλέον δεν μπορώ καν να μπω ξανά στη διαδικασία.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Savvas View Post
    Marilou έχω περάσει απο τη διαδικασία που την κάνουν τα πιο νέα άτομα. Ήθελα να προχωρησω στο κομμάτι του ελέγχου και της εφοριας αλλά κάθε φορά έπρεπε να περάσω από τις νέες θέσεις αφού δεν μου έδιναν την ευκαιρία.
    Τεσπα σήμερα πήγα ιντερβιου σε μεγάλο γραφείο με διαφορά τμήματα. (λογιστικό, ελεγχου, νομικό, εφορεια).
    Έπαθα υπεροξυγονωση απο το άγχος. Πρώτη συνέντευξη και μετά ανπετυχεις σε καλούν για 2ο μέρος
    Δεν ξέρω κάτι με χαλασε. Το πολύ αυστηρο κλίμα? Η απόλυτη ησυχια? Τα κουβουκλια? Το τριετες συμβολαιο με πεναλτυ σε περίπτωση που το σπάσει κάποιος? Όλα μαζί.
    Και γω είμαι επικοινωνίας αλλά οχι διπλωμάτης.. Από την άλλη αν ήταν να κάτσει θα γινόταν εδώ και χρόνια. Νέοι πτυχιούχοι μπαίνουν αμέσως σαν Junior auditors αλλά εμένα με 4 χρόνια εμπειρίας στο λογιστικό δεν.
    Ισως να μην είναι το γραφτό μου. Όταν πρώτο ξεκίνησα το ήθελα πολύ πλέον δεν μπορώ καν να μπω ξανά στη διαδικασία.
    Σαββα αυτος ο φοβος σου και η ανασφαλεια σου ειναι που σε κραταει πίσω και σε εχει φτασει σε σημειο να χανεις το πραγματικο ενδιαφερων γι αυτο που σπουδασες ...

    4 χρονια σε λογιστικο γραφειο ειναι λιγα ?Εμενα πεντε χρονια και παραλληλη ιδιωτικη σχολη ηταν ικανα να μου δωσουν γνωσεις και επαγγελματικο γοητρο , ασχετο με αυτο που σπουδασα και δουλεψα για λιγο και ηταν κατι τελειως κοντρα ,παιδαγωγικα ...Οχι εσενα τωρα που εχεις τελειως αλλο υποβαθρο...
    Ξερεις ειδικα σε αυτο τον κλαδο δεν φτανουν μονο οι σπουδες ..Θελει ατομα δραστηρια ,με τσαγανο να στο πω χυμα ...Εφοσον δουλεψες ξερεις οτι πηγαινοντας μπροστα στο εφοριακο το μονο που δεν πρεπει να εχεις ειναι υφος ηττοπαθες και παθητικου τυπου ...
    Ειδικα οταν πας να περασεις και κατι που πρεπει να κανει ο αλλος τα στραβα ματια αν σου λειπει κατι ...
    Ασε τωρα ευτυχως αυτο το κομματι εχει ελλατωθει παρα πολυ αφου ολα πλεον γινονται ηλεκτρονικα ....Τουλαχιστον εγω οτι αφορα δουλεια της εταιρείας ειτε ηλεκτρονικα ειτε με ενα τηλέφωνο τακτοποιειται ...

    Αυστηρο κλιμα επιβαλλεται νομιζω σε τετοια γραφεια,οπως και ανάλογο ντύσιμο και φυσικα ησυχια εν ωρα δουλειας ...Κουνουπι δεν πετουσε στο γραφειο και καθενας μας ειχε το γραφειο του και οταν ειχε τον πελατη απεναντι του κλειναμε και τις πορτες να μην ενοχλουμε τους υπολοιπους ..
    Φυσικα οταν ειμασταν μονο μας υπηρχαν και πιο χαλαρες στιγμες ..Μην κρινεις μονο με μια επισκεψη και φυσικα κατω απο συνθηκες που πρεπει ο εργοδοτης σου να δειξει μια αλλη εικονα απο αυτη που μπορει να εχει σε πιο χαλαρες στιγμες ...

    Γενικα να ξερεις αν αφηνεις ανεκμεταλευτες ευκαιριες ποτε δεν θα μαθεις να κολυμπας στα βαθια ..Τι εγινε αν κανεις και λαθη και οτιδήποτε άλλο ..Δεν θα μαθεις αλλιως ..
    Εγω θα σου προτεινα να βαλεις στην ακρη την αναβλητικοτητα που εχεις ,την ηττοπαθεια και γενικα οτι αρνητικο και να αρπαξεις την ευκαιρια .
    Ασε τα γραφτα και τις μοιρες και αρπαξε ευκαιριες ..θα δεις τρώγοντας θα σου ερθει η ορεξη για πολλα ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Όχι 4 χρόνια σε λογιστικό γραφείο. 4 χρόνια γενικά και λογιστήριο και λογιστικο 2 και 2. Έκανα τα βασικά. Αυτά που κάνουν οι νέοι. Δεν είναι ΤΟ εφόδιο! εννοειται πως είμαι ακόμα άπειρος. Μα αυτό σου λέω δεν με βάζουν καν σαν Junior για ελεγχο. Το σημερινό γραφείο ήταν έτσι δεν ήταν όμως πάντα γιατί είχα πάει πριν 5 χρόνια για ιντερβιου και τωρα είναι αγνώριστο. Με ενόχλησε πολύ το τύπου εκβιαστικο τριετές συμβολαιο με πεναλτυ σε περίπτωση που φύγεις (πεναλτυ 4 μισθων). Κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί είτε σε προσωπικο επίπεδο, θέμα υγείας ή βρε παιδι μου μπορεί να μην τα πας καλά με τον μάνατζερ. Το περίβαλλον παίζει μεγάλο ρόλο επίσης δεν κάνουμε όλοι με όλους.
    Ίσως ένα μικρότερο γραφείο. Δεν νομίζω να πέρασα στην επόμενη φάση. Εδώ και ένα μήνα βλέπουν άτομα. Δεν βρήκαν ούτε έναν να τους κάνει?
    Μην το λες πιστεύω πολύ στην τύχη και στο γραφτό. Άμα είναι να γίνει θα γίνει χίλια χρόνια να περάσουν.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Savvas View Post
    Όχι 4 χρόνια σε λογιστικό γραφείο. 4 χρόνια γενικά και λογιστήριο και λογιστικο 2 και 2. Έκανα τα βασικά. Αυτά που κάνουν οι νέοι. Δεν είναι ΤΟ εφόδιο! εννοειται πως είμαι ακόμα άπειρος. Μα αυτό σου λέω δεν με βάζουν καν σαν Junior για ελεγχο. Το σημερινό γραφείο ήταν έτσι δεν ήταν όμως πάντα γιατί είχα πάει πριν 5 χρόνια για ιντερβιου και τωρα είναι αγνώριστο. Με ενόχλησε πολύ το τύπου εκβιαστικο τριετές συμβολαιο με πεναλτυ σε περίπτωση που φύγεις (πεναλτυ 4 μισθων). Κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί είτε σε προσωπικο επίπεδο, θέμα υγείας ή βρε παιδι μου μπορεί να μην τα πας καλά με τον μάνατζερ. Το περίβαλλον παίζει μεγάλο ρόλο επίσης δεν κάνουμε όλοι με όλους.
    Ίσως ένα μικρότερο γραφείο. Δεν νομίζω να πέρασα στην επόμενη φάση. Εδώ και ένα μήνα βλέπουν άτομα. Δεν βρήκαν ούτε έναν να τους κάνει?
    Μην το λες πιστεύω πολύ στην τύχη και στο γραφτό. Άμα είναι να γίνει θα γίνει χίλια χρόνια να περάσουν.
    Έχεις μιλήσει με κανένα άλλον για αυτό το γραφείου?
    Τι παίζει γενικά ?

    Όσοι είμαστε του χώρου πάνω κάτω ξέρουμε τι γίνεται και γενικά οι γνωριμίες μας βοηθάνε να έχουμε περίπου μία εικόνα για την εικόνα κάθε γραφειου-εταιρειας


    Ιδιωτικό συμφωνητικό θα κάνεις ?
    Γιατί στις συμβάσεις δεν παίζουν τέτοια θεματακια ..

    Είναι λογικό να ξέρει ο εργοδότης ότι εχει έναν υπάλληλο για καθορισμένο χρόνο ...Ξέρεις κάποιοι αναγκάζονται να βάζουν τέτοιους όρους γιατί πολύ απλά υπάρχουν υπάλληλοι που τους πληρώνεις και μόλις μάθουν καλά την δουλειά και αρχίζουν και σου αποδίδουν σηκώνονται και φεύγουν χωρίς καμία προειδοποίηση ...
    Ειδικά αν σε αφήνει ο άλλος σε περίοδο που καίγεσαι...έχει μεγάλο οικονομικό κόστος για μια εταιρεία και τεράστιο ρισκο ως προς την εικόνα της ,εξού και αυτές οι συμφωνίες ..

    Δεν μου κάνει εντύπωση πλέον ειλικρινά ...
    Ο καθε εργοδότης διαφυλάσσει τα νώτα του πλέον αν θέλει να είναι εντάξει προς στους πελάτες του και στην εικόνα που έχει χτίσει ..
    Δυστηχως εμάς τους εργοδότες αν σηκωθειται και φυγεται και μας αφήσετε στη μέση μιας παραγωγικής περιόδου για τους λόγους σας δεν μας καλύπτει κάποιος ..
    Και φυσικά δεν μιλάω για λόγους υγείας και ούτε φαντάζομαι μπορεί να ισχύσει κάτι τέτοιο και στην δική σου συμφωνία ...
    Και τα επιδόματα σας θα σας δώσουμε και τα δώρα σας και όλα ...
    Άσχετα που εσείς φεύγοντας μπορειται να μας ζημειωσετε...

    Το ίδιο θα έκανες και εσύ από την μεριά σου να ξέρεις αν ήσουν εργοδότης ..
    Για αυτό ο ένας προτείνει και άλλος δέχεται ,καλώς ή κακώς ..
    Κοιτάς το καλό σου και το συμφερων σου και πράττεις από εκεί και πέρα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Δεν ξερω κανεναν απο εκεινο το γραφειο. Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες για καποιον να μαθει τη δουλειακαι να φυγει. Ομως απο την αλλη θελεις τουλαχιστον 3 χρονια να μαθεις καλα κατι καινουργιο και επισης τι γινεται αν τελικα δεν σου κατσει η φαση. Ναι δικαιο απο την πλευρα του εργοδοτη αλλα και απο την πλευρα του υπαλληλου περιεργο. Μπορει και λογω της πιεσης να φεγουν. Ξερω πολλα παιδια που δεν αντεξαν αυτα τα μεγαλα γραφεια και εφυγαν για κατι μικροτερο.
    Παντως οφειλω να παραδεχτω οτι μεσα σε 5 χρονια εγινε φοβερη δουλεια εκει μεσα. Μεγαλωσε τοσο πολυ το γραφειο εκεινο που εχει μεχρι και νομικο τμημα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Savvas View Post
    Δεν ξερω κανεναν απο εκεινο το γραφειο. Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες για καποιον να μαθει τη δουλειακαι να φυγει. Ομως απο την αλλη θελεις τουλαχιστον 3 χρονια να μαθεις καλα κατι καινουργιο και επισης τι γινεται αν τελικα δεν σου κατσει η φαση. Ναι δικαιο απο την πλευρα του εργοδοτη αλλα και απο την πλευρα του υπαλληλου περιεργο. Μπορει και λογω της πιεσης να φεγουν. Ξερω πολλα παιδια που δεν αντεξαν αυτα τα μεγαλα γραφεια και εφυγαν για κατι μικροτερο.
    Παντως οφειλω να παραδεχτω οτι μεσα σε 5 χρονια εγινε φοβερη δουλεια εκει μεσα. Μεγαλωσε τοσο πολυ το γραφειο εκεινο που εχει μεχρι και νομικο τμημα

    Σάββα τίποτα δεν είναι τυχαίο σε μια επιχείρηση και όσο πιο καλά διαφυλάσσεις τα νώτα σου τόσο ποιο γρήγορα θα αποκτήσεις και όνομα και εμπιστοσύνη στην αγορά .
    Εσύ τι λες ,όλη αυτή την εξέλιξη να ήρθε τυχαία ?
    Μέσα από σκληρή δουλειά ήρθε ...

    Για αυτό σου λέω ο καθένας κοιτάει το κομμάτι του .
    Όποιος έχει την πίτα έχει και το μαχαίρι έτσι πάει .
    Ναι είναι πολλά τα χρόνια και στο ξαναλέω και σε μικρό γραφείο να πας την πίεση θα την έχεις ..
    Όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό αλλά θα την έχεις ..

    Τρέχεις με προθεσμίες και αναγκάζεσαι να εκμεταλευεσαι και το τελευταίο δευτερόλεπτο πριν αλλάξει η ημερομηνία ..
    Ξέρεις τι ξενύχτια κάναμε για βα προλάβουμε να στέλνουμε ηλεκτρονικά δηλώσεις ...είχαμε πλαφόν μέχρις τις 11 το βράδυ να έχουμε τελειώσει με τα αντίστοιχα ψηφία για να έχουμε και μια ωρίτσα έτσι να δούμε αν μας ξέφυγε τίποτα το οποίο έμεινε για τελευταία στιγμή ...

    Όσο πιο μεγάλο το γραφείο τόσο περισσότερα τα ρίσκα αλλά και τόσο πιο μεγάλη εμπειρία έτσι?
    Και να σου πω και κάτι ?
    Πλέον και υπάλληλος σε σούπερ μάρκετ να πας ,την πίεση και το τρέξιμο δεν το γλυτώνεις ..

    Είπαμε ζυγίζεις καταστάσεις και προχωράς ..Σιγουρα κάτι χάνεις ,αλλά αυτά που θα κερδίσεις ειναι περισσότερα ,οποτε σφίγγεις δόντια και κανεις υπομονή και κολυμπάς ...

    Μετά τα 3 χρόνια ποιος ξέρει σε τι φάση θα είσαι και σε τι θέση για να κάνεις ή μια ακόμα καλύτερη ανανέωση ή να πας σε ακόμα καλύτερη δουλειά εφόσον θα έχεις περισσότερα εφόδια ....
    Αυτό δεν θα το μάθει κανένας μας αν δεν δοκιμάσει ..

    Και για να σε παρηγορήσω ξέρεις τι προσβολές έχω φάει και εγώ για να μάθω κάποια πράγματα ..
    Που πήγαινα αρχικά εφορία και είχα το γαϊδούρι τον υπάλληλο απέναντι μου να μου μιλάει θαρρείς και ήμουν τσιράκι του γιατί ήξερε πολύ καλά ότι δεν μπορούσα να του απαντήσω όπως αν ήμουν απλώς πολίτης ..
    Κατάπινα παρα πολλά γιατί εκπροσωπούσα ένα γραφείο και έπρεπε όπως σου είπα να είμαι καλη και διπλωμάτης ..
    Πόσες φορές γύρισα γραφείο και κλεινονουν τουαλέτα γιατί έκλαιγα από τα νεύρα μου ...

    Αλλά εκεί ..πείσμα γιατί σου είπα , έπρεπε να μάθω κάποια πράγματα ..
    Όταν κατάλαβα πως παίζεται το παιχνιδάκι και είχα και περισσοτερες γνώσεις τότε ήταν η καλύτερη μου ..


    Δεν είναι εύκολα για κανένα μας Σάββα ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133
    Και γω περιπου τα ιδια! Δεν αντεχω αλλο!ξερω οτι δεν ειναι ευκολα ειδικα στην αρχη. Και γω ειμαι μπερδεμενη δεν ξερω τι επαγγελμα να ακολουθησω. Και γω εχω πιεση απο τους γυρω μου. Ειναι βασανο

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Ειναι δυσκολο. Εδω εγω που παντα ειχα στο μυαλο μου να ασχοληθω με τα λογιστικα, ξαφνικα ειχα και εχω αμφιβολιες. Μια θελω μια οχι μια ναι μια οχι.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Πλεον δεν ξερω αν εχω το στομαχι να νε δεσμευσουν 3 χρονια. Στη δουλεια που ειμαι τωρα ελεγα οτι ειναι για λιγο καιρο και δεν με νοιαζει και να φυγω ας κανω λαθη ας μου πουν διαφορα αφου θα φυγω ετσι κι αλλιως ημουν καπως πιο ηρεμος γι αυτο και αντεξα. Τωρα με το συμβολαιο αλλαζουν τα πραγματα θα νιωθω συνεχεια το βαρος να μην κανω κατι λαθοςνα τα πηγαινω τελεια. Και αν δεν μου αρεσει τελικα πω θα αντεξω 3 χρονια.;
    Χαμενος στις σκεψεις πνιγομαι σε ενα ποτηρι νερο

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Τελικα εμαθα οτι το συμβολαιο για 3 χρονια, ειναι ναι μεν για ολους αλλα για αυτους που δεν εχουν το μεταπτυχιακο. Και το αποκτουν στην πορεια κατω απο το συμβολαιο. Δεν με πηραν εννοειται. Κανουμε μεταπτυχιακα για να ειμαστε και καμα ανταγωνιστικοι και παλι δεν μας εργοδοτουν. Ηταν η τελευταια φορα, τι επομενες φορες δεν θα το συμπεριλαβω.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    31
    Λοιπον οποιος μπορει ας με διαφωτισει. Οπως εγραψα και πιο πανω αρχες Απριλιου ειχα ιντερβιου σε ενα γραφειο. Φανταζομαι ειχαν δει πολλους υποψηφιους πηραν πολλα βιογραφικα. Αρχες Μαιου ξαναβλεπω αγγελια για τις 2 απο τις 3 θεσεις που ειχε ιντερβιου τον Απριλη!
    Δεν καταλαβαινω δεν του εκανε κανεις;
    Πηγαν καποιοι και εφυγαν;
    Αν εφυγαν γιατι δεν διαλεξε απο τα υπολοιπα βιογραφικα;
    Τι παιζει; θελω να στειλω ενα mail να μαθω.
    Δεν θελω να παω σε εκεινο το γραφειο ομως γιατι τοση κοροιδια;

  15. #30
    Quote Originally Posted by Savvas View Post
    Λοιπον οποιος μπορει ας με διαφωτισει. Οπως εγραψα και πιο πανω αρχες Απριλιου ειχα ιντερβιου σε ενα γραφειο. Φανταζομαι ειχαν δει πολλους υποψηφιους πηραν πολλα βιογραφικα. Αρχες Μαιου ξαναβλεπω αγγελια για τις 2 απο τις 3 θεσεις που ειχε ιντερβιου τον Απριλη!
    Δεν καταλαβαινω δεν του εκανε κανεις;
    Πηγαν καποιοι και εφυγαν;
    Αν εφυγαν γιατι δεν διαλεξε απο τα υπολοιπα βιογραφικα;
    Τι παιζει; θελω να στειλω ενα mail να μαθω.
    Δεν θελω να παω σε εκεινο το γραφειο ομως γιατι τοση κοροιδια;
    Καλησπέρα, πολλά μπορεί να έχουν συμβεί. Πρώτον, να πήγανε κάποιος καινούργιος να μην τους έκανε. Δεύτερον, μπορεί να μην επέλεξαν κανέναν γιατί δεν τους έκανε κάποιος. Τρίτον, να ψάχνουν κάτι συγκεκριμένο που στα απεσταλθέντα βιογραφικά να μην τους κάλυπταν.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 21:15
  2. Φόβος για HIV
    By Giorge in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-12-2019, 03:12
  3. Replies: 100
    Last Post: 16-08-2017, 09:20
  4. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 17:17
  5. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 02:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •