Νομιζω δεν θα παντρευτω ποτε - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 66 of 66
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    χωρις παρεξηγηση αλλα τα παραδηγματα που γραφετε βρε παιδια δεν μπορουν να εχουν σχεση με εμας , αυτοι ειναι αλλο ειδος ανθρωποι!εμεις ειμαστε απλα ατομα! συγκρηνεις βρε Μαγκ τον Ωναση κι τους σταρ του Χολιγουντ με καθημερινους προλεταριους,η ακομα κι με την μεσαια ταξη? Οσο για τα παραδηγματα με γυναικες μεγαλητερης ηλικιας ξεχνατε κατις σημαντικο ομως, κατις που οσο κι να θελουμε την ισοτητα δεν μπορουμε να παμε κοντρα στην φυση και στους κινδηνους που θα μπουμε αν την παραβουμε.
    Οι γυναικες στην ηλικια μετα τα 38 χρονια τους κατα μεσον ωρον αν δεν εχουν ξανα κανει τεκνα κι γυρο στα 43 εαν εχουν ξανα κυοφωρησει ,ειναι η ηλικιες οπου οι γυναικολογοι λενε ξεκαθαρα οτι υπαρχει πλεον μεγαλος φοβος για την εγκυμοσυνη καθε αυτου η αν γεννηθει για την υγεια του μωρου, αν δλδ θα εχει καποια αναπηρια κι τετοια, βεβαια μπορεις με την συγχρωνη ιατρικη να το προβλεψεις αλλα σε πολλες περιπτωσεις θα χρειαστει να κανεις εκτρωση αν δεν θες να γεννηθει ενα παιδι με σοβαρο μονιμο προβλημα.Διοτις μετα απο τις ηλικιες οπου αναφερα τα πραματα ειναι πολυ δυσκολα για μια γυναικα να αποκτησει τεκνο.
    Απεναντιας ο ανδρας δεν εχει τετοιο θεμα , αδυναμια προτεινης του σπερματος οπου λεγανε πλεον καληπτετε με φαρμακα εαν υπαρξει στην ηλικια μετα τα 50, αρα δεν υπαρχει θεμα απο την πλευρα του ανδρα.Αμα το δειτε το πραγμα με μια τριτη ματια κι απο μακρια θα δειτε οτι ειναι δικαιο το ολον πραγμα.
    Διοτις η σεξουαλικη ζωη της γυναικας ξεκιναει ,εαν ειναι κι καπως ομορφουλα ,απο τα 15 της με ανεση, αφου κανει σχεσεις με μεγαλητερους απο αυτην ,κι πολυ σπανια με συνομιληκους της!! συνεχιζεται ετσι και σ εντονο βαθμο στην δεκαετια των 20 οπου μαλιστα τις προσφερονται πολλα πραματα! και μετα τα 35 ,εαν θελησει γινεται μητερα με γαμο, και εχωντας χωρτασει την εμπειρια με ανδρες , αφου μεσο ορο θα εχει παει με 20 ανδρες σε σχεσεις σοβαρες, κι μιλαω για κοπελα πουριτανων αρχων.
    Απο την αλλη οι ανδρες, η εξουαλικη ζωη τους μπορει να ξεκινησει ιδια ηλικια η πιο μικρος αλλα θα ειναι με αγοραιο ερωτα συνηθως, κι μετα θα ειναι αρκετα περιστασιακα,αφου οι συνομιλικες κοπελες συνηθως πανε με μεγαλητερους, αρα μια κανονικη σεουαλικη ζωη αρχιζει κατα μεσον ορο στα 16 ας πουμε, εντινεται στα 20 και στα 25 αρχιζει να ειναι στα φουλ! οπου γυρο στα 35 παντρευεται κι κανει οικογενεια. Ομως, και στην ηλικια των 50 χρονων ευκολα μπορει να βρει γυναικα νεοτερη του, εαν εχει και μια εργασια που του επιτρεπει να ζει χωρις στρες, κι αν προσεχει τον εαυτο του ευκολα μπορει να εχει σεξουαλικη ζωη με μια γυναικα 35 χρονων, αυτος 50 και να ξανα παντρευτει! και να ξανα κανει παιδια, και ισως να ειναι πιο σωστη η δευτερη οικογενεια του διοτις η πρωτη μπορει να ηταν αποιρος, μπορει να εκανε λαθος , ενω στον δευτερο γαμο θα εχει τις εμπειριες για να φερθει πολυ πιο σωστα, θα ξερει το σωστο και θα ειναι καλητερος συζηγος! με μια πολυ πιο νεα γυναικα!
    Το παραπανω δεν ειναι δικο μου!!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αντι να γραφεις ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!!!!!!! θα μπορουσες να γραψεις μονο..............
    μετα τα 30 τους αντρες τους περνουν οι πιο καπατσες.

    εμεις παλι θα σε καταλαβαιναμε
    εννοεις οτι οι ανδρες ειναι ηλιθιοι, κι ετσι δεν ειναι με τις γυναικες που τους αρεσουν, αλλα με τις γυναικες που τους ξεγελανε;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι λες βρε πανου;
    για ερωτικες σχεσεις μιλαμε, οχι για προβληματα γονιμοτητας. οπως υπαρχουν θεραπειες για την ανδρικη υπογονιμοτητα, υπαρχουν και για την γυναικεια.
    αλλα εχε υποψιν σου, οτι η τερατογενεση επηρεαζεται απο την ηλικια και των δυο εξισου. δλδ, οσο αυξανεται η πιθανοτητα να εχει προβλημα ενα παιδι με μια υπερηλικη μητερα, αλλο τοσο εχει κι απο εναν υπερηλικα πατερα.. το οτι μπορει να γινει πατερας ενας ανδρας που δεν ειναι υπογονιμος σε μεγαλυτερη ηλικια απ οτι μια γυναικα, δεν σημαινει οτι μπορει να κανει υγιη παιδια...
    περα απο τα παιδια, και μια γυναικα που θελει και μπορει να κανει παιδια να παρεις, πχ 30- 35 χρονων, μπορει να τα κανει και με μικροτερο. δεν χαλαει η γονιμοτητα με την διαφορα ηλικιας. ισα ισα που θα εχει πιο δυναμικο σπερμα ο μικροτερος..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι εννοεις 'να εχει λεφτα"; να εχει περιουσια;
    αν εννοεις να εχει μια δουλεια, φυσικα και απαιτειται. αλλα απαιτειται κι απο την γυναικα. απο το ζευγαρι γενικως.
    με τους σημερινους μισθους, πως ειναι δυναντον να ανοιξεις σπιτι η να κανεις οικογενεια με εναν μισθο;
    δηλαδη, αν δεν ειναι απαιτηση της κοινωνιας, καποιος που θελει να κανει οικογενεια, δεν το απαιτει ο ιδιος απο τον εαυτο του να εχει καποιο εισοδημα για να συντηρειται;; πως θα ζουνε; θα τους ταιζει η εκκλησια;
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η κοινωνία είναι πολύ πιο επιεικής για τη δυνατότητα μιας άνεργης γυναίκας να κάνει παιδιά παρά για έναν άνεργο άντρα, παρά το ότι στη θεωρία έχουμε ισότητα. Επίσης, για το θέμα της ηλικίας, ναι, υπάρχουν άντρες που πάνε με μεγαλύτερες, και υπάρχουν πλέον και τρόποι να κάνει παιδί μια γυναίκα μετά τα 40, αλλά η φύση οδηγεί τα αρσενικά ζώα (άρα και τους άντρες) να προτιμούν να κυνηγάνε τα νεαρά- άρα πιο γόνιμα- θηλυκά. Κοινώς όπως εσείς θέλετε τους δυνατούς, εμείς θέλουμε τις μικρές! Άλλωστε, για ποιον λόγο μακιγιάρεστε και αγοράζετε καλλυντικά για να δείχνετε μικρότερες? Γιατί ενστικτωδώς ξέρετε ότι αν δείξετε μικρότερες θα αρέσετε περισσότερο στους άντρες

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    καλησπερα, εγω δεν γραφω για προσωπικες περιπτωσεις και εξαιρεσεις αλλα για τους περισσοτερους
    Εγώ όμως σου μιλάω για καθαρά προσωπικές περιπτώσεις όχι μόνο δικές μου αλλά και πολύ κοντινών μου ατόμων ..

    Εκει βλέπεις ότι η εξαίρεση τεινει να γίνει ο κανόνας και μάλιστα εινάι και ο ποιο σωστός ..
    Γιατί από θεωρείες ειδικά εδώ μέσα χορτάσαμε ...

    Για πες μου ποιοι γάμοι αντέχουν περισσότερο ?
    Αυτοί που γίνονται από άντρες σε μικρή ηλικία που δεν έχουν ζήσει όσα θα ήθελαν πραγματικά και ξαφνικά θυμούνται τα αποθημενα τους και τα βγάζουν μέσα σε αυτόν ή αυτοί που γίνονται από ώριμους και κατασταλαγμένος άντρες ,ικανούς να στηρίξουν την γυναίκα τους και το σπίτι τους όπως πρέπει ..

    Και για πες μου αυτοί οι άντρες νομίζεις ότι παντρευονται μόνο γυναίκες όμορφες ή μικρές ή κάποιες που θα είναι ικανές για αυτούς και επαγγελματικά και οικονομικά να στηρίξουν και αυτές με την πλευρά τους τον γάμο ?

    Έτσι νομίζεις ότι κρατιούνται τα σπίτια ?
    Μόνο όταν υπάρχει μονοπλευρη επαγγελματική εξέλιξη?
    Δείξε μου έναν γάμο που είναι ευτυχισμένος και καλά όταν δουλεύει μόνο ο άντρας ..
    Και μιλάμε για νορμάλ γάμους ,καθημερινών ανθρώπων ...
    Η δουλειά δεν σε καλύπτει μόνο οικονομικά .
    Σε κάνει να νοιωθεις χρήσιμη,ανεξάρτητη και ολοκληρωμένη .
    Ξέρεις πολλές γυναίκες να μην θέλουν να είναι έτσι και να κρέμονται απο τους άντρες τους την σήμερον ημέρα ?

    Δεν υπάρχει ούτε μία στον κύκλο μας που να μην δουλεύει και να μην έχει την ανεξαρτησία της και πίστεψέ με δεν είναι μικρός ,κυρίως ο επαγγελματικός ..
    Για αυτά τα πράγματα μιλάς μόνο με χειροπιαστα στοιχεία και όχι με υποθετικά σενάρια και δήθεν μελέτες και θεωρίες ...

    Και κάτι άλλο ...για πες μας την άποψη σου βρε Νίκο για τις σχέσεις που οι άντρες εναι μικρότεροι και μάλιστα αρκετά χρόνια από την γυναίκα?
    Εκεί νομίζεις ότι υπάρχει καθαρή και άδολη αγάπη ?
    Να δούμε και λιγάκι και το κομμάτι το δικό σας ...

    Εγώ πάλι εκεί βλέπω κάλλιστα ότι παίζουν και άλλα θεματακια ,όχι και τόσο αθώα ...
    Τρεις χειρότερα από αυτά που θεωρείς ότι κάνουν οι γυναίκες ...
    Όπως επίσης και τι αντίκτυπο έχει στον ψυχισμό μιας γυναίκας να είναι με μικρότερο της ?
    Νομίζεις νιώθει καλύτερα , ή είναι περισσότερο αγχωμενη στο να διατηρεί μόνιμα μια εικόνα ώστε να μην "απειλείται" ανα πάσα στιγμή από καμία μικρότερη της ?

    Πολύ θα ήθελα να ακούσω την άποψη και σε αυτα τα θέματα που ομολογουμένως δεν τα έχεις πιάσει ποτέ ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι λες βρε πανου;
    για ερωτικες σχεσεις μιλαμε, οχι για προβληματα γονιμοτητας. οπως υπαρχουν θεραπειες για την ανδρικη υπογονιμοτητα, υπαρχουν και για την γυναικεια.
    αλλα εχε υποψιν σου, οτι η τερατογενεση επηρεαζεται απο την ηλικια και των δυο εξισου. δλδ, οσο αυξανεται η πιθανοτητα να εχει προβλημα ενα παιδι με μια υπερηλικη μητερα, αλλο τοσο εχει κι απο εναν υπερηλικα πατερα.. το οτι μπορει να γινει πατερας ενας ανδρας που δεν ειναι υπογονιμος σε μεγαλυτερη ηλικια απ οτι μια γυναικα, δεν σημαινει οτι μπορει να κανει υγιη παιδια...
    περα απο τα παιδια, και μια γυναικα που θελει και μπορει να κανει παιδια να παρεις, πχ 30- 35 χρονων, μπορει να τα κανει και με μικροτερο. δεν χαλαει η γονιμοτητα με την διαφορα ηλικιας. ισα ισα που θα εχει πιο δυναμικο σπερμα ο μικροτερος..
    Συμφορμιτησσα ΡΕΜΕΝΤΥ, αν αναφερεσαι σε ανδρες ως 50 χρονων κανεις λαθος, λυπαμαι , κι να υπαρχει προβλημα π.χ. απο καποια ασθενεια η να ειναι 55 χρονων υπαρχει φαρμακολογεια οπου μπορει να κανει δυνατο το σπερμα.Οπως και ενας 30 χρονων ανδρας που αναφαιρεις μπορει να εχει προβλημα στο περμα του απο πολλους παραγωντες. Εν ολιγις το αν ειναι ικανο να μπορεσει να παραξει γονημοποιησει τα ανδρικα γονιδια ειναι κατις που μεταβαλετε πολυ ευκολα και πολυ γρηγορα! ακομα και απο λαθος διατροφη ενας νεος μπορει να μην εχει υγειες σπερμα! Σε αντιθεση με την γυναικα οπου τα ωαρια της και γενικα ο μιχανησμος της γονιμοποιησης δεν επιρεαζετε τοσο ευκολα ουτε μεταβαλετε τοσο γρηγορα!
    Οπως ξερουμε οτι εχει να κανει με την υγεια, και οτι ευκολα αλλαζει ευκολα και μεταλαζει,αρα οπως ευκολα ενας ανδρας μπορει να μην ειναι γονιμος λογο διατροφης -δεν αναφερομαι για σοβαρους λογους υγειας -ευκολα μπορει να γινει το αντιθετο.
    Οσο για το ηθικο του πραγματος δεν ειναι αποψη μου,το εγραψα και στο τελος, νομιζω οτι εαν καποιοι ανθρωποι αγαπιουντε μεταξυ τους ,ειναι ερωτευμενοι με απολυτη συνηδειση τα χρονια και το φιλο τους προσωπικα δεν θα με ενδιεφεραι!παρα το οτι μπορει τα γουστα μου να ειναι βαρετα και κλασικα, να μου αρεσουν δλδ μονο γυναικες ,παρολα αυτα οπως βλεπω ενα ζευγαρι ανδρογυνο βλεπω και ανδρα ανδρα, η γυναικα γυναικα, η υβριδιο με ανδρα, η τραβεστι η οτι θελουν!! και νομιζω οτι θα μπορουσαν να γινουν και αναδοχει γονεις σε μικρα παιδια, αναδοχοι ομως οχι κανονικα! απο το να μενουν τα κακομοιρα σε ενα ιδρυμα χιλιες φορες σε ενα σπιτικο!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Εγώ πότε θα παντρευτώ;;;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 06-06-2014, 18:19
  2. ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ;
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 168
    Last Post: 16-05-2010, 19:38
  3. Replies: 26
    Last Post: 22-02-2009, 00:07
  4. Να τον παντρευτώ ?
    By alexloukoumaki in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 85
    Last Post: 24-01-2009, 02:19
  5. να τον παντρευτω????
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 22-09-2008, 23:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •