Παράξενο φλερτ....μόνο από απόσταση. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σπύρο, αυτή η κατάσταση δεν σε βοηθάει πουθενά. Υποθέσεις και σκέψεις μπορείς να κάνεις ένα σωρό, ωστόσο απλά ταλαιπωριέσαι χωρίς λόγο. Μπορεί να έχει σχέση, μπορεί να καβλαντίζει, μπορεί να έχει κόλλημα με τον πρώην ή με τον πρώην του πρώην, μπορεί να βρέξει, μπορεί να χιονίσει, κάποτε ήμουνα πουλί και μ' αγαπούσανε πολλοί.

    Ένας άγνωστός που επικοινωνείς εδώ και ένα μήνα χωρίς να τον ξέρεις είναι και ήδη κάτι στο όλο σκηνικό σε έχει χαλάσει.
    Γιατί χάνεις στον χρόνο σου;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Δείχνει και δεν δείχνει να ασχολείται με το αν θα φύγω, μου θυμίζει έντονα κάποιες τεχνικές ghosting που ο θύτης αναζητά πάλι το θύμα όχι για το ίδιο, αλλά προκειμένου να λάβει δικές του επιβεβαιώσεις και να δει τελικά αν έχουν ταραχθεί τόσο πολύ τα νερά.
    Πραγματικά φταίω που το συνεχίζω γιατί όντως η κατάσταση δείχνει πως δεν μου δίνει τίποτα.

    Δεν ξέρω αν έχει σχέση ή άλλα φλερτ συγχρόνως, μεταφράζω πάντως αυτό το "δεν έχω χρόνο" πέρα από κόμπλεξ, στο "χέστηκα για σένα" ή ότι υπάρχει η περίπτωση να με έχει για καβάτζα.

    Θυμήθηκα μόλις με την ερώτηση αν έχει άλλη σχέση, πως έχουνε ένα κόλλημα με τον πρώην του ως "φίλοι". Μου περιέγραφε με χαρά αναμνήσεις τους, μου είπε κιόλας αν θέλω να σπουδάσω δημοσιογραφία να του πούμε να με βοηθήσει να βρω σχολή (αυτό μου κάνει για συμπεριφορά πρώην που του επιτρέπεται να γίνεται καπάτσα στους νυν) και πως παραμένουν πολύ φίλοι.
    Δεν απαντησες ομως το βασικοτερο ...

    Τι περιμενεις εσυ απο ολο αυτο ?Δεν καταλαβαινεις οτι ειναι χασιμο χρονου?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Έχετε απόλυτα δίκιο όντως, μόνο χάσιμο χρόνου. Η μέθοδος του τελικά πόσο γνωστή...Αρχικά μεγάλα λόγια, πλήρη διαθεσιμότητα και στο τέλος για αυτόν πρέπει πάντα να φταίω εγώ, ακόμη και που αναπνέω...

    Όντως δεν πρέπει να περιμένω τίποτε. Ακόμη και τα σενάρια για κάποια πιθανή πρώτη συνάντηση, ψευδαίσθηση αναμονής για να υπάρχει το παιχνίδι. Όλα μόνο σενάρια. Τελικά δεν ερωτεύτηκα αυτόν, αλλά το παιχνίδι και την ιδέα κάποιας σχέσης (που ξεκαθάρισε με τον τρόπο του πως δεν είναι καν διαθέσιμος για κάτι τέτοιο).


    Κουράστηκα να ασχολούμαι με έναν άγνωστο, οπότε δεν θα λαμβάνει καν σημασία.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Παράξενο Κεφάλι
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-01-2021, 23:38
  2. παράξενο
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-2016, 17:06
  3. ενα συμπτωμα παραξενο
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 16-08-2013, 01:02
  4. Ένα παράξενο πράγμα
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-11-2011, 13:52
  5. παραξενο συναισθημα...
    By Crystelle in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 05-01-2011, 01:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •