Παράξενο φλερτ....μόνο από απόσταση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Παράξενο φλερτ....μόνο από απόσταση.

    Καλησπέρα σε όλους.
    Ελπίζω να λάβω τα φώτα σας.
    Είμαι ένας νεαρός 25 ετών. Στα ερωτικά τελικά ίσως να τα κάνω τόσο μαντάρα αλλά ταυτόχρονα είμαι και τόσο αδιάφορος στο να δημιουργήσω κάτι με κάποιον. Γενικά δεν αναζητώ σχέση, παρά μόνο κάποιες σεξουαλικές εμπειρίες.
    Έχω ένα διαδικτυακό φλερτ εδώ κι έναν μήνα με κάποιον που ζει εξωτερικό λόγω καριέρας. Είναι έλληνας και ενδέχεται να γυρίσει στην Ελλάδα σε δυο μήνες. Ανήκει επαγγελματικά σε επιστημονικό κλάδο και είναι 13 χρόνια μεγαλύτερος. Αυτό το διάστημα δεν εργαζόμαστε και οι δυο και έχουμε πολύ χρόνο για επικοινωνία.
    Προέρχομαι από έναν έρωτα ανεκπλήρωτο και ίσως μονόπλευρο που με πονούσε για δυο χρόνια. Οπότε είναι χαρά μου που σε αυτή τη νέα γνωριμία βλέπω ανταπόκριση. Το πρώτο βήμα έγινε από εκείνον, αφού μου εξομολογήθηκε κατευθείαν ότι με είχε ερωτευτεί από το προφίλ μου καιρό πριν, αλλά και μέσα από τα βίντεο που κάνω στο ίντερνετ. Δεν γνωριζόμασταν προσωπικά μέχρι πρότινος. Την πρώτη εβδομάδα επικοινωνίας μου τράβηξε θετικά το ενδιαφέρον. Μιλούσαμε καθημερινά για ώρες με chat, βιντεοκλήσεις και κλήσεις. Με τρόμαξε όμως το ενδιαφέρον του. Πετούσε σεξουαλικά υπονοούμενα και πίστεψα ότι ήθελε μόνο κάτι σεξουαλικό. Δεν μου άρεσε τότε αν ήθελε κάτι σεξουαλικό μόνο, να χρησιμοποιεί κάποιες βαθιές φράσεις όπως το ότι με ερωτεύτηκε, ίσως για να με κρατά. Είχα ξενερώσει και τον είχα μπλοκάρει από παντού. Δεν το δέχτηκε. Λάθος μου, γιατί πριν το μπλοκ δεν του εξήγησα τη φυγή μου, ωστόσο υπήρξαν κάποιες φορές μέσα στη βδομάδα που του έλεγα να σταματήσουμε γιατί δεν ήθελα. Δεν φαινόταν να το κατανοούσε. Και του έδινα ευκαρίες. Μετά από λίγες ώρες, όταν πια ξύπνησε εκείνος άρχισε να με ψάχνει και τελικά πήρα πίσω τα μπλοκ. Μαλώσαμε για τρεις ώρες. Κάπου εκεί αισθάνθηκα πως κάτι ένιωθε για μένα. Κι ο καιρός πέρασε. Τον ξεχώρησα αυτόν τον άνθρωπο. Υπάρχει πολύ σαπίλα στο ίντερνετ και δεν είναι σαν αυτούς, απεναντίας καταβάθος βλέπω έναν αγνό και καθαρό άνθρωπο. Επικοινωνήσαμε έντονα για ώρες καθημερινά, άλλαξα το ωράριο του ύπνου μου (δική μου θέληση) για να μπορούμε να μιλάμε λόγω διαφοράς της ώρας, ξοδέψαμε ώρες στις βιντεοκλήσεις, έγιναν αγαπημένη συνήθεια οι τηλεφωνικές κλήσεις κάθε βράδυ για εκείνον κάθε πρωί δικό μου εως ότου κοιμηθεί, γνωριστήκαμε, άρχισα να νιώθω ερωτευμένος μαζί του, κάναμε σενάρια για τη πρώτη συνάντηση, μαλώσαμε ξανά και προχωρούσαμε σε πιο ερωτικές στιγμές. Τις τελευταίες μέρες, νιώθω να απομακρύνεται. Περιορισμένα μυνήματα, ελάχιστες βιντεοκλήσεις που απλά κοιταζόμαστε ή κοιτάμε κάτι άλλο, η ώρα ελάχιστη στο τηλέφωνο κάθε φορά, ερωτικά δεν ολοκληρώνουμε μαζί παρότι προχωράμε σε τέτοιες στιγμές, κυρίως αφήνει μόνο εμένα να τελειώνω. Μου είχε πει πως θέλει πολύ σχέση μαζί μου, αλλά από συμφραζόμενα κατάλαβα πως δεν το εννοεί. Του είχα πει πως ήθελα να φύγω απο το νησί μου μετά από όλο αυτό με τον covid γιατί δεν υπάρχουν πολλές προοπτικές εδώ για εργασία, αλλά έπαψα να περνάω και καλά. Ήθελα να σπουδάσω και δημοσιογραφία, παλιό απωθημένο, παρότι έχω κάνει ήδη σπουδές στα τουριστικά. Σαν ενδεχόμενο έχω την μετακόμιση είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη. Προς το παρόν δεν θα αφήσω το νησί, πάνε 4 μήνες που νοίκιασα σπίτι και ζω μόνος και θέλω να το χαρώ όλο αυτό πρώτα εδώ. Τον ρώτησα σε μια βιντεοκλήση πως τελικά καταλήγω για Αθήνα. Στη πρωτεύουσα ενδέχεται να συνεχίσει τη καριέρα του. Ξαφνιάστηκε με αυτό. "Δεν θα έχω χρόνο". "Δεν μου αρέσει να είμαι στην ίδια πόλη και στην ίδια στέγη με τον άλλον". "Θα χρειάζεται πότε να έρχομαι σπίτι σου και πότε εσύ στο δικό μου ώστε να κοιμόμαστε κάποιες νύχτες". "Μείνε στο νησί και κάνε τη δουλειά σου όπως τη ξέρεις". Μερικές φράσεις του που με χάλασαν γιατί δεν ενδιαφέρθηκε να θυμηθεί ακριβώς γιατί του το λέω, ενώ εμένα θα μου αρκούσε έστω να είχα κάποια ελεύθερη σύνδεση μαζί του και να μπορούσα εύκολα να τον συναντήσω για κάποιες ώρες και ταυτόχρονα να είχα βελτιστοποιήσει την καθημερινότητα μου, τουλάχιστον από εργασία και διασκέδαση. Και ευκολία στις σπουδές.

    Του είπα πως αισθανόμουν. Ότι ίσως άρχισε να χάνεται το ενδιαφέρον και τον ρώτησα αν με βαρέθηκε ή αν ξενέρωσε και πως αν δεν προχωράει αν θέλει να πάψουμε. Δεν ήθελα με τη πλευρά μου να πιέζω τη κατάσταση. Συγχρόνως ήταν και μια ερώτηση προς τον εαυτό ώστε να βεβαιωθώ αν ενδιαφέρομαι ακόμη, γιατί στις τελευταίες συνομιλίες μας, δεν μου έβγαινε καν να ανοίξω ένα θέμα ή να τον ρωτήσω κάτι και δεν ξέρω πως μπορεί να το πήρε αυτό. Πολλές φορές δεν είχε κάτι ο ένας να πει στον άλλον. Είπε απλά πως έχουμε φτάσει σε χαλαρότερες στιγμές και πως αυτό δεν σημαίνει ότι κάτι θα χαλάσει μεταξύ μας. Δεν έχω άγχος με την απόρριψη ή μήπως πάει κάτι στραβά, όλα είναι μες στο παιχνίδι, αλλά είναι κακό και η καλησπέρα να βγαίνει σχεδόν με το ζόρι. "Δεν είναι ανάγκη να μιλάμε 24/7 για να βγει κάτι." Μετά ξαφνικά είχε μια συνάντηση και με έκλεισε. Έπειτα πουθενά χρόνος, τα μυνήματα περιορίστηκαν, κλείσιμο γιατί έχει έξοδο με φίλους, το τηλέφωνο του δεν σταματάει να χτυπά. Αυτά είναι πράγματα στα όποια δείχνω φουλ κατανόηση από την αρχή γιατί προφανώς έχουμε και ζωή ταυτόχρονα και καθημερινότητα, αλλά όταν γίνονται έντονα και σε στυλ αποφυγής, καταλαβαίνω μόνο ότι έγινα δεδομένος. Στέλνει όμως να δει πως είμαι, είπε πως δεν με βαριέται. Άφησε να υπονοηθεί ότι έχω προσκολληθεί μαζί του. Σε κάποιο βαθμό ίσως να ισχύει, αλλά ταυτόχρονα έχω κι εγώ ζωη. Δεν έχω κολλήσει ποτέ με κανέναν και δεν έχω αφήσει πίσω την καθημερινότητα μου ποτέ για να αφιερωθώ σε κάποιον και εν τέλη να του γίνω βεντούζα. Κι εκείνος όμως στις αρχές είχε προσκολληθεί μαζί μου, από ότι νιώθω. Τυπικό παράδειγμα από ένα βράδυ, που νύσταζα και ήθελα να τον κλείσω ώστε να δω κάτι στο netflix και να αποκοιμηθώ και τον ενόχλησε, ενώ είχαμε φτάσει να μαλώνουμε για ώρες με αποκορύφωμα τη φράση του "Προτιμούσα καλύτερα να μαλώσουμε από το να μην μιλήσουμε απόψε και να με κλείσεις". Προσπαθούσα να δίνω τα περιθώρια, χρόνο από το χρόνο μου, διάθεση για επικοινωνία και ευκαιρίες. Με το να καταλήξω να τον ερωτευτώ. Δεν επιδίωξα μια 24/7 επικοινωνία και δεν γίνεται να την έχουμε. Του είχα στείλει ξανά πως νιώθω και πρότεινα πως θα ήταν καλύτερα να μη μιλάμε πια τόσο συχνά και να γίνεται μόνον όταν προκύψει. Ίσως να είναι και μια ένταση αυτό που νιώθω λόγω του ενδιαφέροντος που έχω για εκείνον και που δεν ξεσπάει αλλιώς λόγω απόστασης.
    Για να υποχωρήσω πάλι και να πάρω πίσω αυτή τη πρόταση.
    Τον θέλω πολύ και μου αρέσει επίσης. Θέλω πολύ να προσπαθήσω για εκείνον και δεν θέλω να τον πληγώσω. Τον ξεχώρισα αρκετά και επιθυμώ κάποια συνέχεια μαζί του. Αλλά ίσως σαν άμυνα, δεν ξέρω ακριβώς αν είναι έτσι, μου βγαίνει να μην του δείχνω πολύ ενδιαφέρον κι όντως εν μέρη μέσα μου έχει πέσει κάπως. Του κάνω λίγο σαν αντανάκλαση, αυθόρμητα, στη κατάσταση. Αργώ να απαντήσω στα μηνύματα ή δεν απαντώ, απαντώ τα τυπικά και δεν ασχολούμαι πολύ. Ταυτόχρονα το λάθος που κάνω είναι να μην στέλνω πρώτος, γιατί μπορεί να το παίρνει σαν ότι να σταμάτησα να προσπαθώ. Νιώθω ανασφάλεια μετά απο αυτό που μου είπε πως δεν είναι ανάγκη να μιλάμε 24/7 και κολλάω ώστε να του στείλω πρώτος.
    Αλλά βάζω και κάποια όρια, να του δείξω ότι δεν επιθυμώ να είμαι δεδομένος και ούτε πάντοτε διαθέσιμος.
    Με στεναχωρεί όπως φτάσαμε γιατί αισθάνομαι ότι με αγαπάει και ενδιαφέρεται, αλλά δεν ξέρω αν είναι υγιές όλο αυτό.

    Ευχαριστώ που το διαβάσατε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλησπέρα και Καλωσήρθες.
    Κι όλα αυτά μέσα σε ένα μήνα; Τι λες βρε παιδί μου... Δεν ειρωνεύομαι, παραξενεύομαι. Πότε πρόλαβες δηλαδή να περάσεις όλες αυτές τις φάσεις και τι ακριβώς σε απασχολεί και θα ήθελες να συζητήσουμε;

  3. #3
    Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα! Πραγματικά το μόνο που φοβάμαι είναι να μην κουραζόμαστε με αυτή την ιστορία. Δεν με απασχολεί τι θα βγει. Ας βγει μεταξύ μας ό,τι προκύψει, το παιχνίδι έχει σημασία. Κι όμως, όλα αυτά σε έναν μήνα γιατί αφιέρωσε πολύ χρόνο ο ένας στον άλλον. Τουλάχιστον, από την δική μου οπτική, η κατάσταση τώρα είναι σαν να βρίσκεται σε 50-50. Υπάρχει ενδιαφέρον και δεν υπάρχει. Κατανοώ ότι μαζί του θα έρθουν και χαλαρότερες στιγμές, αλλά η συμπεριφορά του αυτές τις μέρες μου δείχνει σαν να με έκανε δεδομένο πια και φταίω κι εγώ γιατί από την αρχή δεν έβαζα κάποια όρια. Φοβάμαι να του στείλω πρώτος γιατί με άφησε και με την εντύπωση σαν να του έγινα βάρος. Είμαι πολύ μπερδεμένος με αυτή την ιστορία. Τι να πω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Η καθαρά προσωπική μου άποψη είναι ότι ακόμα κι αν θεωρείς ότι έχεις βγάλει τα εσώψυχά σου με έναν άνθρωπο, φαίνεται να έχετε τρομερό touch και επικοινωνείτε και 1 μήνα ή 5 χρόνια μέσω της τεχνολογίας, αν δεν βρεθείτε από κοντά και δεν περάσει καιρός να τον δεις πως φέρεται και πως κινείται στον φυσικό χώρο κτλ, δεν τον ξέρεις καθόλου. Για αυτό και ποτέ δεν επενδύω συναίσθημα και χρόνο σε τέτοιες ιστορίες. Όπως και οπουδήποτε αλλού, έτσι και στο ίντερνετ μπορείς να κάνεις γνωριμίες. Το τι και πως θα σου βγει στη συνέχεια όμως, ποτέ δεν το ξέρεις αν δεν δοκιμαστεί η γνωριμία απο κοντά σε βάθος χρόνου.

    Αν έχει περάσει από το στάδιο του πολύ ενδιαφέροντος στην μεγάλη χλιαρότητα μέσα σε τόσο λίγο διάστημα, δεν το λες και καλό σημάδι. Αλλά άσε την πόρτα ανοιχτή για όταν βρεθείτε από κοντά αν αισθάνεστε και οι δύο ότι θέλετε να γνωριστείτε τότε. Πάντως από την αρχή, όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι. Δεν είναι δυνατόν να μιλάτε από τώρα για διακανονισμούς τύπου " Θα κοιμάμαι λίγες μέρες σπίτι μου λίγες σπίτι σου" ή ξέρω κι εγώ τι. Ουσιαστικά δεν έχετε κάτι ιδιαίτερο μεταξύ σας προς το παρόν. Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε!

  5. #5
    Ουσιαστικά ναι όντως δεν έχουμε κάτι μεταξύ μας.
    Άρχισα ξαφνικά να νιώθω ξενερωμένος μαζί του, σαν να χάνω το ενδιαφέρον και δεν ενθουσιάζομαι όπως πρώτα, όταν λαμβάνω μήνυμα του. Χαίρομαι που μιλάμε πλέον έστω και σε λιγοστές στιγμές (όταν βρει χρόνο), αλλά μέσα μου νιώθω τόσο μουδιασμένος με την ιστορία, που δεν θα τρελαθώ. Δεν θέλω για την ώρα να το κόψω, για να αφήσω το ενδεχόμενο να υπάρξει αυτή η πιθανή συνάντηση. Έπαψα να στέλνω πρώτος και να ανοίγω θέματα στις συζητήσεις. Σήμερα που μιλήσαμε, το ότι τον ρώτησα αν έχει ξενερώσει μαζί μου ή αν δεν ενδιαφέρεται άλλο, το τοποθέτησε πάνω μου πως του έκανα και παράπονο επειδή, όπως, λέει αυξήθηκαν οι δουλειές του, το άγχος, οι βόλτες του και οι συναντήσεις με τους φίλους του και για αυτό τον βλέπω χαμένο. Είχα και εγώ ζωή όταν του αφιέρωσα χρόνο πάντως, οπότε ας δείξω και κατανόηση, να δούμε που θα πάει.
    Τι να πω.
    Ευχαριστω πάντως για την απάντηση.

  6. #6
    Σαν ένα σύντομο update, μιλήσαμε ξανά. Του είπα πως νιώθω ξενερωμένος. Η επικοινωνία μας σταμάτησε πια και επίσημα και δεν θέλει να μου στείλει ξανά. Έχω στεναχωρηθεί γιατί το μετάνιωσα. Θα περάσει κι αυτό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Νομίζω πως έπραξες το σωστό και δεν θα το μετανιώσεις στο μέλλον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Σαν ένα σύντομο update, μιλήσαμε ξανά. Του είπα πως νιώθω ξενερωμένος. Η επικοινωνία μας σταμάτησε πια και επίσημα και δεν θέλει να μου στείλει ξανά. Έχω στεναχωρηθεί γιατί το μετάνιωσα. Θα περάσει κι αυτό.
    Καλημερα

    Προλαβες και επένδυσες πολλα μεσα σε ενα μηνα και το κυριοτερο και μεγαλυτερο λαθος που κανουμε κάποιοι ειναι οτι καμια φορα επενδυουμε σε διαδυκτιακες σχεσεις πολυ περισσοτερα απο οσο πρεπει ..
    Παρε τον χρονο σου και οσο δυσκολο και να ειναι ,ασε αυτον να κανει την δουλεια του και θα δειξει αν εκανες λαθος ή οχι ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Καλησπέρα! πραγματικά ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας!
    Σήμερα, μετά το ξεκαθάρισμα, μου έστειλε μύνημα πως ήθελε να με ακούσει και να μιλήσουμε από το τηλέφωνο. Του είπα μια από τα ίδια, αλλά νομίζω δεν μου έχει φύγει τελείως το ενδιαφέρον. Παρόλα αυτά θελήσαμε να υπάρχει επικοινωνία. Τον κράτησα για κάνα εικοσάλεπτο γιατί μετά έπρεπε να φύγω.
    Στη διαδρομή, έτυχε να περάσω από ένα σημείο εδώ στο νησί που του είχα υποσχεθεί πως κάποια στιγμή θα του στείλω σέλφι από αυτό.
    Μόλις γύρισα σπίτι το μεσημέρι (ξημερώματα για αυτόν) και συνδέθηκα στο ίντερνετ για να του στείλω τη φωτογραφία, είδα ότι μου είχε γράψει πως είμαι κακός άνθρωπος. Αυτό μόνο. Αλήθεια, είναι κακία το να ξεκαθαρίζεις τα αισθήματα σου για κάποιον; Αυτό κατάλαβε μετά από τόσο καιρό που μιλάμε;
    Του έστειλα την φωτογραφία και του απάντησα πως τελικά δεν είχε νόημα να τη στείλω, πόσο μάλλον που είμαι και κακός απέναντι του.
    Την είδε. Δεν απάντησε. Εδώ και καμιά ώρα είναι online αλλά δεν ασχολούμαι μαζί του στο εξής.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Κι εγώ σου προτείνω να μην ασχοληθείς παραπάνω. Ένα μήνα μιλάτε και είχε φτάσει να σκεφτεί για το αν τελικά μένετε στο μέλλον και οι δύο Αθήνα μην μένεις πολύ σπίτι του και τέτοια. Πολλά βήματα μπροστά. Κάθε πράγμα πρέπει να γίνεται με τον ρυθμό του.

  11. #11
    Μιλήσαμε σήμερα ξημερώματα για μένα στο τηλέφωνο, προσπάθησε να μου δικαιολογηθεί. Μου είπε πως φταίει και η στάση του που ένιωσα ξενερωμένος, μέσα από τα πολλά ένιωσε λέει λίγο ότι τον πιέζω με αυτό που του εξήγησα ότι ξενέρωσα και να μη θυμώνω που κόψαμε επικοινωνία γιατί έχει τόσα να κάνει. Του είπα πως δείχνω κατανόηση για αυτό και ανέλυσε πως η λέξη κατανόηση κρύβει την ενόχληση μου. Έκανε ολόκληρο ψυχογράφημα. Του είπα πως δεν μπορούμε να γνωριζόμαστε πλήρως λόγω απόστασης και ίντερνετ και εξήγησε πως κι έτσι μπορεί να με γνωρίσει καλύτερα.
    Ξαφνικά μου πέταξε πως από τη πρώτη του μήνα θα κάνει ταξίδια οδικώς με φίλο του στην Αμερική και να μην απορώ που θα είναι χαμένος.

    Μάλλον καλύτερα θα τον αφήσω να απορήσει με τον δικό μου χαμό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Μιλήσαμε σήμερα ξημερώματα για μένα στο τηλέφωνο, προσπάθησε να μου δικαιολογηθεί. Μου είπε πως φταίει και η στάση του που ένιωσα ξενερωμένος, μέσα από τα πολλά ένιωσε λέει λίγο ότι τον πιέζω με αυτό που του εξήγησα ότι ξενέρωσα και να μη θυμώνω που κόψαμε επικοινωνία γιατί έχει τόσα να κάνει. Του είπα πως δείχνω κατανόηση για αυτό και ανέλυσε πως η λέξη κατανόηση κρύβει την ενόχληση μου. Έκανε ολόκληρο ψυχογράφημα. Του είπα πως δεν μπορούμε να γνωριζόμαστε πλήρως λόγω απόστασης και ίντερνετ και εξήγησε πως κι έτσι μπορεί να με γνωρίσει καλύτερα.
    Ξαφνικά μου πέταξε πως από τη πρώτη του μήνα θα κάνει ταξίδια οδικώς με φίλο του στην Αμερική και να μην απορώ που θα είναι χαμένος.

    Μάλλον καλύτερα θα τον αφήσω να απορήσει με τον δικό μου χαμό.
    Γιατι ασχολεισαι ακομα?

    Πιστευεις οτι εχει να σου δωσει κατι παραπανω απο ολο αυτο ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Μιλήσαμε σήμερα ξημερώματα για μένα στο τηλέφωνο, προσπάθησε να μου δικαιολογηθεί. Μου είπε πως φταίει και η στάση του που ένιωσα ξενερωμένος, μέσα από τα πολλά ένιωσε λέει λίγο ότι τον πιέζω με αυτό που του εξήγησα ότι ξενέρωσα και να μη θυμώνω που κόψαμε επικοινωνία γιατί έχει τόσα να κάνει. Του είπα πως δείχνω κατανόηση για αυτό και ανέλυσε πως η λέξη κατανόηση κρύβει την ενόχληση μου. Έκανε ολόκληρο ψυχογράφημα. Του είπα πως δεν μπορούμε να γνωριζόμαστε πλήρως λόγω απόστασης και ίντερνετ και εξήγησε πως κι έτσι μπορεί να με γνωρίσει καλύτερα.
    Ξαφνικά μου πέταξε πως από τη πρώτη του μήνα θα κάνει ταξίδια οδικώς με φίλο του στην Αμερική και να μην απορώ που θα είναι χαμένος.

    Μάλλον καλύτερα θα τον αφήσω να απορήσει με τον δικό μου χαμό.
    αγαπητε, ο τυπος εχει φυγει ηδη κι εσυ τον ψαχνεις για να τον ενημερωσεις οτι ετσι οπως το παει, θα φυγεις...
    δεν δειχνει να ασχολειται με το αν θα φυγεις, απο οσα λες εδω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Μήπως έχει και κάποια άλλη σχέση εκεί που μένει; Γιατί η τάση να αποδείξει πως έχει ζωή και πνίγεται δηλώνει κόμπλεξ και ανασφάλεια.

  15. #15
    Δείχνει και δεν δείχνει να ασχολείται με το αν θα φύγω, μου θυμίζει έντονα κάποιες τεχνικές ghosting που ο θύτης αναζητά πάλι το θύμα όχι για το ίδιο, αλλά προκειμένου να λάβει δικές του επιβεβαιώσεις και να δει τελικά αν έχουν ταραχθεί τόσο πολύ τα νερά.
    Πραγματικά φταίω που το συνεχίζω γιατί όντως η κατάσταση δείχνει πως δεν μου δίνει τίποτα.

    Δεν ξέρω αν έχει σχέση ή άλλα φλερτ συγχρόνως, μεταφράζω πάντως αυτό το "δεν έχω χρόνο" πέρα από κόμπλεξ, στο "χέστηκα για σένα" ή ότι υπάρχει η περίπτωση να με έχει για καβάτζα.

    Θυμήθηκα μόλις με την ερώτηση αν έχει άλλη σχέση, πως έχουνε ένα κόλλημα με τον πρώην του ως "φίλοι". Μου περιέγραφε με χαρά αναμνήσεις τους, μου είπε κιόλας αν θέλω να σπουδάσω δημοσιογραφία να του πούμε να με βοηθήσει να βρω σχολή (αυτό μου κάνει για συμπεριφορά πρώην που του επιτρέπεται να γίνεται καπάτσα στους νυν) και πως παραμένουν πολύ φίλοι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παράξενο Κεφάλι
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-01-2021, 23:38
  2. παράξενο
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-05-2016, 17:06
  3. ενα συμπτωμα παραξενο
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 16-08-2013, 01:02
  4. Ένα παράξενο πράγμα
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 18-11-2011, 13:52
  5. παραξενο συναισθημα...
    By Crystelle in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 05-01-2011, 01:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •