κρίσι πανικου και πώνος στην μέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    CHRISTOS CHRISTOS
    Guest

    κρίσι πανικου και πώνος στην μέση

    Για σας με λένέ Χρήστο και έχο κρίσει πανικού και τρέμω πολύ συχνά, τον τελευτέο μήνα μ'εχει πιάσει πώνος στην μέση και πήγα στο γιατρό και μου είπε ότι θέλει χιρουργείο γιατί έχω μια μεγάλη κήλη, τα πόδια μουδιάζουν και δεν ξέρψω τι να κάνω δοφάμαι πολύ, έχο πάθει πανικό, παίρνω πολύ LYRYCA για το άνχος 600mg και Bespar και για να κοιμηθω xanax τι θα γίνη με τιν μέση μου θα παραλείσω έχι κάνεη κανείς χιρουργείο και να επέζησε, το είπα στον ψιχίατρο κ μου είπε να μην φοβάμε, φοβάμε ώμος πολ΄θ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,192
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες Χρήστο !!

    Εγώ έκανα χειρουργείο στη μέση και μάλιστα δύσκολο το οποίο όμως επήλθε μετά από παράλυση και εφόσον είχαν εξαντληση οι γιατροί μου όλα τα ενδεχόμενα ώστε να μην γίνει αφού δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα ..

    Δόξα το Θεό όλα καλά πλέον αλλά θέλει πολύ υπομονή γιατί και η αποκατάσταση είναι αρκετά δύσκολη και επίπονη ,εξαρτάται όμως και από την περίπτωση ...

    Θέλεις να μου πεις γιατί μιλασαν για χειρουργείο ..Κήλες πλέον έχουν πάρα πολλοί,το θέμα είναι αν τις διαχειρηστεις σωστά και προσέχεις έχεις καλύτερα αποτελέσματα από ότι αν τις χειρουργήσεις..
    Δύσκολα πλέον σε βάζουν ακόμα και οι ίδιοι οι νευροχειρουργοί χειρουργείο για κάτι τέτοιο ...

    Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν σε καλύπτει το lyrica που είναι το νούμερο ένα που καλύπτει τέτοιες περιπτώσεις αλλά είναι βαρη και εγώ να φανταστείς δεν ανεχομουν ούτε στο 50αρι που έπαιρνα και ας με κάλυψε απόλυτα στο θέμα του πόνου ..
    Απλά οι παρενέργειες του ειναι τρομερές και εφόσον εσύ έχεις φτάσει στο 600 μάλλον έχεις πολύ δυνατή κράση πραγματικά ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    CHRISTOS CHRISTOS
    Guest
    ο γιατρώς το είπε, πιέζει το νεύρω και πρέπει να αφερεθεί η κόιλη, με πονάη πολες φορές, κάτι μου είπε για σπονδηλοδεστία νομιζο ετσι τι λένε, κάτι σήδερα λέει θα μου βάλε στην μέσι, κ έχο ένα φίλο που είχε κάνη σπονδυλοδεστία κ του έμεινε πόνος μετά το χειρουργίο του άμιρου, ταλεπωρείτε πολλύ, μου είπε ο φίλος μου ότι τον στήριξε πολύ μια γυναίκα σ'αυτώ το φόρουμ παλιά γι'αυτώ μπίκα και'γο να πάρο κουράγιω, γιατί ο πανικός μεχι καταβάλει, απλά μου ίπε ο φιλως μου ότι η γυναίκα που τον βοίθησε χάθηκε πριν λίγες μέρες και ανυσηχοί μήπως κάτι έπαθε, αλά μάλλων είναι καλά και θα το πο του φίλου μου να χαρή.
    Τέλως πάντον εμένα με πονάει το κήλη, και μάλλων θα μπω χεηρουργίο, ευχηθείται μου ο ΘΕΟΣ που όλους μας αγαπαή να με βοειθήσει.
    Σας χερετό όλους κ έχεται την φιλική αγάπη μου. Να'σται καλά

Similar Threads

  1. Αγχος απο συνεχη πονο στην μέση
    By Sgt.prime in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 24-01-2024, 22:47
  2. Νευροπονοι στην μεση
    By Spirosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-06-2017, 23:10
  3. Είμαι στην μέση?
    By revithokeftes in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 23-06-2015, 11:01
  4. Στην μεση των λεξεων,των ονειρων .ڿڰۣ❀.ڿڰۣ❀.ڿڰۣ❀
    By Chemistry in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-12-2011, 22:07
  5. ΝΑ\'ΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ :)ΓΥΡΟ ΓΥΡΟ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ Ο ΜΑΝΩΛΗΣ
    By ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-09-2005, 18:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •