Εξτριμ φόβος από τον κοροναϊο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    19

    Εξτριμ φόβος από τον κοροναϊο

    Καλησπέρα σας.
    Ονομαζομαι Θεοδώρα, και κατοικώ σε επαρχιακή περιοχή εκτός Αθηνών. Ο λόγος που γράφω σήμερα, είναι για να ρωτήσω εσάς που ζείτε Αθήνα, πώς διαχειρίζεστε το άγχος σας για τον κοροναϊο.
    Αρχικά να αναφέρω ότι ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου.
    Έχω να πατήσω το πόδι μου έξω από το σπίτι, από τον περασμένο Μάρτιο, με εξαίρεση κάποιες μικρές βόλτες με τα πόδια έξω από το σπίτι μου.
    Έχω τρομοκρατηθεί από τον ιό. Δεν θέλω να με πλησιάζει κανένας, ξέρω όμως ότι κάποιος πρέπει να πάει να ψωνίζει, και εγώ να έρχομαι σε επαφή με εκείνους (οι δικοί μου).
    Η μητέρα μου εξαιτίας κάποιων θεμάτων υγείας, είναι πέρα δώθε στα νοσοκομεία (ιδιωτικό) και πρέπει να την φροντίζω στο σπίτι.
    Είμαι στα όρια της παράνοιας. Κάθε σύμπτωμα που βλέπω πάνω μου, χωρίς να έχω κανένα πυρετό, το μυαλό μου πάει κατευθείαν στον κοροναϊο.
    Δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το άγχος μου. Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα με παρόμοιο θέμα; Αν το αντιμετώπισε, πώς τα κατάφερε;
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    ολα αυτα πες τα σε καναν ψυχιατρο και ειναι σιγουρο οτι θα σε βοηθησει με κανα αγχολυτικο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Λίγο πολύ όλοι κάπως έτσι είμαστε...εγώ βγαίνω μόνο για γιατρό ...όσο αφορά τα ψώνια μου τα φέρνουν σπίτι και καμιά φορά για περπάτημα...τώρα τελευταία χαλάρωσα και πήγα στο μπαλκόνι μιας φίλης για καφέ... ιδιαίτερα στο παιδί κομμένα ,μόνο μέσω ίντερνετ...απορώ πως κάποιοι δέχονται καθηγητή στο σπίτι...αλλά προσέχω για να έχω....έχουν 10 φορές πιθανότητες να κολλήσουν εγώ 1...εξάλλου ξέρω άτομα με προβλήματα σοβαρά που κόλλησαν και το πέρασαν καλύτερα από γρίπη...δεν πειράζει...ας προσέχουμε..ψυχανάλυση και πάλι ψυχανάλυση αλλιώς θα είχα σαλεψει....αλλά αυτό που με πειράζει περισσότερο είναι άτομα που δεν έχουν κανένα ψυχικό νόσημα να μου λένε ότι κάνουν τις βλακείες τούς για να μην πάθουν κατάθλιψη!!! Με εκνευρίζουν...δηλαδή εγώ τι πρέπει να κάνω ???να είμαι όλη μέρα έξω για βόλτες και καφέ στα παγκάκια??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Έχεις γίνει μικροβιοφοβικη, μα φυσικά δεν πιστεύω λέξη για τον κορονοιο, κάθε χρόνο βγαίνει και μία νέα μορφή γρίπης... Για αυτό λένε ότι αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος μην πάρεις αντιβίωση, με μέτρο οι αντιβιωσεις.. θα βρει τρόπο ο ιός να μεταλλαχθεί και να γίνει ανθεκτικοτερος και δεν θα τον πιάνει η αντιβίωση... Απλά πως θα κάνουν ότι γουστάρουν σε παγκόσμιο επίπεδο; πως θα φανεί ποια χώρα είναι η δυνατότερη; καταστρεφοντας οικονομίες... Πως θα αναγκάσουν να κλείσουν τα πάντα; πως θα πάνε κόντρα στο σύνταγμα και στους αρρηκτους νόμους περί ατομικής ελευθερίας και σκέψης; φυσικά με τον εκφοβισμό ότι υπάρχει ζήτημα υγείας..

    Όλος ο κόσμος έχει απηύδησει με όλα αυτά τα ψέματα... Όλος ο κόσμος είναι αγανακτισμενος, μόνο που δεν λιτσαραν τον Μητσοτάκη στην Ικαρία...
    Quote Originally Posted by Theodora.hello View Post
    Καλησπέρα σας.
    Ονομαζομαι Θεοδώρα, και κατοικώ σε επαρχιακή περιοχή εκτός Αθηνών. Ο λόγος που γράφω σήμερα, είναι για να ρωτήσω εσάς που ζείτε Αθήνα, πώς διαχειρίζεστε το άγχος σας για τον κοροναϊο.
    Αρχικά να αναφέρω ότι ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου.
    Έχω να πατήσω το πόδι μου έξω από το σπίτι, από τον περασμένο Μάρτιο, με εξαίρεση κάποιες μικρές βόλτες με τα πόδια έξω από το σπίτι μου.
    Έχω τρομοκρατηθεί από τον ιό. Δεν θέλω να με πλησιάζει κανένας, ξέρω όμως ότι κάποιος πρέπει να πάει να ψωνίζει, και εγώ να έρχομαι σε επαφή με εκείνους (οι δικοί μου).
    Η μητέρα μου εξαιτίας κάποιων θεμάτων υγείας, είναι πέρα δώθε στα νοσοκομεία (ιδιωτικό) και πρέπει να την φροντίζω στο σπίτι.
    Είμαι στα όρια της παράνοιας. Κάθε σύμπτωμα που βλέπω πάνω μου, χωρίς να έχω κανένα πυρετό, το μυαλό μου πάει κατευθείαν στον κοροναϊο.
    Δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το άγχος μου. Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα με παρόμοιο θέμα; Αν το αντιμετώπισε, πώς τα κατάφερε;
    Ευχαριστώ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Προφανώς δεν θεωρείς σοβαρό τον ιό γιατί δεν έχεις καμία επιστημονική γνώση. Πρώτα από όλα οι ιοί δεν καταπολεμουνται με αντιβιωσεις, αντιβίωση δίνεται μόνο όταν υπάρχει συνοδη πνευμονία για να μην πάθει το άτομο και βακτηριακη λοίμωξη.

    Ειστε τουλάχιστον γραφικοί όσοι δεν καταλαβαίνεται ότι πρόκειται για πανδημία και όχι για κάτι σύνηθες. Κόλπα του συστήματος, Ναι, όπως και στις αρχές του 20ου αιώνα με την ισπανική γρίπη και την καραντίνα που είχε επιβληθεί, και αυτά κόλπα του συστήματος.

    Αφού θεωρείς ότι είναι μια απλή γρίπη πήγαινε και εσύ και όλη η οικογένεια σου να τον κολλήσετε και μας λες μετά πώς τα πήγες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Theodora.hello View Post
    Καλησπέρα σας.
    Ονομαζομαι Θεοδώρα, και κατοικώ σε επαρχιακή περιοχή εκτός Αθηνών. Ο λόγος που γράφω σήμερα, είναι για να ρωτήσω εσάς που ζείτε Αθήνα, πώς διαχειρίζεστε το άγχος σας για τον κοροναϊο.
    Αρχικά να αναφέρω ότι ανήκω σε ομάδα υψηλού κινδύνου.
    Έχω να πατήσω το πόδι μου έξω από το σπίτι, από τον περασμένο Μάρτιο, με εξαίρεση κάποιες μικρές βόλτες με τα πόδια έξω από το σπίτι μου.
    Έχω τρομοκρατηθεί από τον ιό. Δεν θέλω να με πλησιάζει κανένας, ξέρω όμως ότι κάποιος πρέπει να πάει να ψωνίζει, και εγώ να έρχομαι σε επαφή με εκείνους (οι δικοί μου).
    Η μητέρα μου εξαιτίας κάποιων θεμάτων υγείας, είναι πέρα δώθε στα νοσοκομεία (ιδιωτικό) και πρέπει να την φροντίζω στο σπίτι.
    Είμαι στα όρια της παράνοιας. Κάθε σύμπτωμα που βλέπω πάνω μου, χωρίς να έχω κανένα πυρετό, το μυαλό μου πάει κατευθείαν στον κοροναϊο.
    Δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το άγχος μου. Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα με παρόμοιο θέμα; Αν το αντιμετώπισε, πώς τα κατάφερε;
    Ευχαριστώ.
    Τι νόσημα έχεις αν επιτρεπεται;

    Καλά κάνεις και προστατεύεσαι αλλά όχι να πας στο άλλο άκρο. Και μια βόλτα να κάνεις με μάσκα και σε ανοιχτό χώρο, δεν θα πάθεις κάτι. Κι εγώ είμαι ευπαθης, το καλοκαίρι είχαμε κρούσμα στο ξενοδοχείο και δεν κόλλησα. Δεν είναι ότι κυκλοφορώ σε πολυκοσμία, αλλά όχι ότι δεν βγαίνω καθόλου έξω.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Τι νόσημα έχεις αν επιτρεπεται;

    Καλά κάνεις και προστατεύεσαι αλλά όχι να πας στο άλλο άκρο. Και μια βόλτα να κάνεις με μάσκα και σε ανοιχτό χώρο, δεν θα πάθεις κάτι. Κι εγώ είμαι ευπαθης, το καλοκαίρι είχαμε κρούσμα στο ξενοδοχείο και δεν κόλλησα. Δεν είναι ότι κυκλοφορώ σε πολυκοσμία, αλλά όχι ότι δεν βγαίνω καθόλου έξω.
    Πάσχω απο νευρολογικής φύσεως πάθηση, την οποία αντιμετωπίζω με αγωγή απο βρεφος. Έχεις δίκιο, απλές βόλτες με μάσκα δεν πρόκειται να κολλήσω, σε ανοιχτό χώρο.
    Μένω και σε επαρχία όπου είναι πολύ πιο ασφαλή τα πράγματα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    να τον φοβασαι τον κοβιντ , λογικο ειναι, αφου προκειται για εναν ιο θανατηφορο, αλλα να τον τρεμεις , δεν ειναι φυσιολογικο, μην παμε και στα ακρα , που λει κι ο σκιουρος απο πανω .......κι εγω εχω ενα αυτοανοσο, που πρεπει να προσεχω παραπανω , αλλα δεν μουχει γινει εμμονη ο φοβος αυτος .....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Ένω αυτοί που έχουν επιστημονική γνώση, και μας λένε μείνετε στα σπίτια σας για δύο βδομάδες μόνο έχουν σοβαρές γνώσεις πάνω στην επιδημία.... Την μια μας λένε δεν χρειάζεται μάσκα μόνο απόσταση δύο μέτρων, μετά μας λένε μάσκα σε κλειστούς χώρους και τώρα μας λένε μασκα και σε εξωτερικούς χώρους... Γενικά, ότι το έχουν χάσει και κανείς πλέον δεν τους παίρνει σοβαρά....

    Την ημέρα μόνο lockdown δεν θυμίζει με τόσο κόσμο και τόσο κίνηση.... Ο κόσμος έχει βαρεθεί την τραγωδία του Μητσοτάκη και του τσιοδρα και ευχαρίστως να κολλήσω τον ιό, εδώ υπάρχουν ιοί πολύ πιο επικυνδινη αν τους κολλήσεις... Αυτός λίγο συνάχι φέρνει; εμ και τι άλλα συμπτώματα; εμ δεν θα έχεις συμπτώματα, θα είσαι ασυμπτωματικος, αλλά ναι θα είσαι θετικός... Γιατί; πρέπει να φαίνονται κάποια νούμερα, κάποια ψεύτικα και κάποια βγαλμένα από ανθρώπους που δήθεν είναι φορέας
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Προφανώς δεν θεωρείς σοβαρό τον ιό γιατί δεν έχεις καμία επιστημονική γνώση. Πρώτα από όλα οι ιοί δεν καταπολεμουνται με αντιβιωσεις, αντιβίωση δίνεται μόνο όταν υπάρχει συνοδη πνευμονία για να μην πάθει το άτομο και βακτηριακη λοίμωξη.

    Ειστε τουλάχιστον γραφικοί όσοι δεν καταλαβαίνεται ότι πρόκειται για πανδημία και όχι για κάτι σύνηθες. Κόλπα του συστήματος, Ναι, όπως και στις αρχές του 20ου αιώνα με την ισπανική γρίπη και την καραντίνα που είχε επιβληθεί, και αυτά κόλπα του συστήματος.

    Αφού θεωρείς ότι είναι μια απλή γρίπη πήγαινε και εσύ και όλη η οικογένεια σου να τον κολλήσετε και μας λες μετά πώς τα πήγες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Ένω αυτοί που έχουν επιστημονική γνώση, και μας λένε μείνετε στα σπίτια σας για δύο βδομάδες μόνο έχουν σοβαρές γνώσεις πάνω στην επιδημία.... Την μια μας λένε δεν χρειάζεται μάσκα μόνο απόσταση δύο μέτρων, μετά μας λένε μάσκα σε κλειστούς χώρους και τώρα μας λένε μασκα και σε εξωτερικούς χώρους... Γενικά, ότι το έχουν χάσει και κανείς πλέον δεν τους παίρνει σοβαρά....

    Την ημέρα μόνο lockdown δεν θυμίζει με τόσο κόσμο και τόσο κίνηση.... Ο κόσμος έχει βαρεθεί την τραγωδία του Μητσοτάκη και του τσιοδρα και ευχαρίστως να κολλήσω τον ιό, εδώ υπάρχουν ιοί πολύ πιο επικυνδινη αν τους κολλήσεις... Αυτός λίγο συνάχι φέρνει; εμ και τι άλλα συμπτώματα; εμ δεν θα έχεις συμπτώματα, θα είσαι ασυμπτωματικος, αλλά ναι θα είσαι θετικός... Γιατί; πρέπει να φαίνονται κάποια νούμερα, κάποια ψεύτικα και κάποια βγαλμένα από ανθρώπους που δήθεν είναι φορέας
    Υπάρχει κάποια layla123 στο φόρουμ που έγραφε τακτικά, στις 15/3 δήλωσε ότι διαγνώστηκε με covid-19 και κάθε μέρα μας έλεγε τα συμπτώματα της, ελαφριά, μέχρι και τις 22/3. Από τότε δεν ξαναχαμε νέα της. Επίσης, είμαι 48 χρονών και αυτή είναι η πρώτη φορά που μέσα σε δύο μήνες, Φλεβάρη- Μάρτιο, εχω φίλους, συναδέλφους, γείτονες που ταυτόχρονα χρειάστηκαν να νοσηλευτούν στο νοσοκομείο επειδή δεν μπορούσαν να πάρουν ανάσα, χρειάζονταν οξυγόνο, είχαν covid-19. Δεν το έκαναν για να κρατήσουν τα νούμερα ψηλά, ούτε είχαν όρεξη να πάνε νοσοκομείο, δεν μπορούσαν να πάρουν ανάσα. Να προσέχουμε λίγο με ανεύθυνες δηλώσεις

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Ένω αυτοί που έχουν επιστημονική γνώση, και μας λένε μείνετε στα σπίτια σας για δύο βδομάδες μόνο έχουν σοβαρές γνώσεις πάνω στην επιδημία.... Την μια μας λένε δεν χρειάζεται μάσκα μόνο απόσταση δύο μέτρων, μετά μας λένε μάσκα σε κλειστούς χώρους και τώρα μας λένε μασκα και σε εξωτερικούς χώρους... Γενικά, ότι το έχουν χάσει και κανείς πλέον δεν τους παίρνει σοβαρά....

    Την ημέρα μόνο lockdown δεν θυμίζει με τόσο κόσμο και τόσο κίνηση.... Ο κόσμος έχει βαρεθεί την τραγωδία του Μητσοτάκη και του τσιοδρα και ευχαρίστως να κολλήσω τον ιό, εδώ υπάρχουν ιοί πολύ πιο επικυνδινη αν τους κολλήσεις... Αυτός λίγο συνάχι φέρνει; εμ και τι άλλα συμπτώματα; εμ δεν θα έχεις συμπτώματα, θα είσαι ασυμπτωματικος, αλλά ναι θα είσαι θετικός... Γιατί; πρέπει να φαίνονται κάποια νούμερα, κάποια ψεύτικα και κάποια βγαλμένα από ανθρώπους που δήθεν είναι φορέας
    Το να αμφισβητείς τα πάντα και να είσαι αρνητικός σε όλα δεν σε κάνει έξυπνο . Δεν λέω να δεχόμαστε ότι μας λένε στα ΜΜΕ χωρίς να το επεξεργαστούμε λίγο αλλά όχι και να μην δεχόμαστε τίποτα χωρίς πρώτα να έχουμε μπει στην διαδικασία να μάθουμε και να ρωτήσουμε κάτι για αυτό . Ο ιός που λες σιγά τι είναι σκότωσε τον θείο μου 57 χρόνων ,χωρίς υποκείμενα νοσήματα , χωρίς να είναι υπέρβαρος ,χωρίς να καπνίζει . Επίσης ξέρω άτομο 25 χρόνων χωρίς τίποτα που χρειάστηκε να νοσηλευτεί στο νοσοκομείο με οξυγόνο . Σίγουρα δεν θέλει πανικό αλλά όχι να περάσουμε και στο άλλο άκρο να μην προσέχουμε καθόλου . Ας μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε . Εκτός αν πιστεύεις ότι και εγώ είμαι πληρωμένη από την κυβέρνηση για να τα γράφω αυτά .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Maria 06 View Post
    Το να αμφισβητείς τα πάντα και να είσαι αρνητικός σε όλα δεν σε κάνει έξυπνο . Δεν λέω να δεχόμαστε ότι μας λένε στα ΜΜΕ χωρίς να το επεξεργαστούμε λίγο αλλά όχι και να μην δεχόμαστε τίποτα χωρίς πρώτα να έχουμε μπει στην διαδικασία να μάθουμε και να ρωτήσουμε κάτι για αυτό . Ο ιός που λες σιγά τι είναι σκότωσε τον θείο μου 57 χρόνων ,χωρίς υποκείμενα νοσήματα , χωρίς να είναι υπέρβαρος ,χωρίς να καπνίζει . Επίσης ξέρω άτομο 25 χρόνων χωρίς τίποτα που χρειάστηκε να νοσηλευτεί στο νοσοκομείο με οξυγόνο . Σίγουρα δεν θέλει πανικό αλλά όχι να περάσουμε και στο άλλο άκρο να μην προσέχουμε καθόλου . Ας μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε . Εκτός αν πιστεύεις ότι και εγώ είμαι πληρωμένη από την κυβέρνηση για να τα γράφω αυτά .
    αν ο αλλος ειναι πεπεισμενος οτι δεν υπαρχει ιος , αντε να του αλλαξεις γνωμη, κι εγω ξερω μελος εδω μεσα, που ο πατερας της 68 ετων, πεθανε απο το ιο αυτον ........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Το οτι το κρατος δεν αντιμετωπισε σωστα την ολη κατασταση ,τα αποτυχημενα λοκνταουν και τα χαλια του ΕΣΥ,δεν αναιρουν οτι ο ιος αυτος ειναι υπολογισιμος.Φαινεται οτι οπου εχει ενας ανθρωπος θεμα τον χτυπαει εκει.Οχι μονο πνευμονες.Και για καποιο αγνωστο λογο,ισως γονιδια ισως δεν ξερω τι,χτυπαει ασχημα και νεους.Σπανια βεβαια αλλα δεν το παιρνεις και αψηφιστα.Χρειαζεται προσοχη,οχι παρανοια.Απλως απο την αρχη εδω εχουν γινει πολλα λαθη,υπαρχουν πολλα ερωτηματικα για αυτη την κατασταση.Μετετρεψαν το ΕΣΥ σε συστημα κορωνοιου,χανονται κ ανθρωποι λογω καθυστερησης χειρουργειων,θεραπειων .Οπως και να εχει δεν θα ξεμπερδεψουμε ευκολα με αυτη την ιστορια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μανο, συμφωνω, υπαρχουν πολλα τα οποια δεν ειναι γνωστα γι αυτον τον ιο .........αν ο αλλος δεν θελει να φορεσει μασκα , δικαιωμα του φυσικα , αλλα αν ειναι υπευθυνος στο να διασπαρεί κι αλλο αυτος ο ιος , ειμαι ο πρωτος που θα τον καταγγειλω ...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημερα και καλο μηνα !

    Το να αρχιζουμε να καταγγέλλουμε ο ενας τον αλλον νομιζεται οτι θα πετύχουμε κατι ?

    Τοτε επρεπε να καταγγελθουν ολοι οσοι βρισκονταν στην δηθεν ειρηνικη πορεια που εγινε προ 15 ημερων στην Ν.Σμυρνη με την ευλογια των πολιτικών μας ωστε σημερα χαρην της Αθηνας να επομιζομαστε ολοι τα αποτελεσματα της ανευθηνοτητας της , με τα κρουσματα να εχουν εκτοξευτει στα ύψη, που για τον πλυθησμο της Ελλαδας δεν ειναι καθολου αστεια ολα αυτα ..
    Μια ζωη Ελλαδα ειναι μονο η Αθηνα ....Ας καθησουν λοιπον μεσα μονο αυτοι και ας αφησουν ολη την υπολοιπη Ελλαδα ιδιαίτερα τα νησια μας και αλλες μεγάλες πολεις να επανελθουν κανονικα στην ζωη τους εφόσον δειχνουν περισσοτερη υπευθυνότητα σε ολο αυτο ...

    Ο ιος ειναι γριπη ,το θεμα ειναι η υψηλη μεταδοτικοτητα του και ειδικα σε ομαδες υψηλου κυνδινου...Αυτους προφυλασεις με ολο αυτο και φυσικα οταν εχεις και ενα αθλιο συστημα υγειας που στο ονομα του ιου ,καρκινοπαθεις ,νεφροπαθεις και πολλες αλλες ομαδες χανουν τις εξετασεις τους γιατι ως γνωστο τιποτα δεν λειτουργει τοτε το να φορας μια απλη μασκα ειναι το λιγοτερο που μπορεις να κανεις για ολους αυτους ...


    Αν δεν πιστευεις ειναι δικαιωμα σου ,αλλα αν νοσησεις και δεν βρισκεις κρεβατι να νοσηλευτεις τοτε μην βγεις να διαμαρτυρηθεις ..

    Για καντε μια βολτα ολοι εσεις οι αντιρρησίες απο τους επιχειρηματιες να δειτε τι γολγοθα τραβανε ολο αυτοι και μετα μπορειτε να μιλησετε και να υποστηριξετε ελευθερα τις ανοησιες σας...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 21:15
  2. Replies: 100
    Last Post: 16-08-2017, 09:20
  3. Φοβος για ΣΚΠ
    By NikosK in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 160
    Last Post: 22-04-2017, 20:53
  4. ΦΟΒΟΣ και ΠΑΛΙ ΦΟΒΟΣ.
    By kan in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2012, 17:17
  5. Φόβος του ύπνου/Φόβος της καρδιάς/Έλεγχος αναπνοής
    By verde in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2012, 02:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •